Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 Kasımda Minimum ADSL hızı 512k Oluyor!

Vodan

Öne çıkan mesajlar

son 15 gün galiba : )[signature][hline][b]cats rulz =)
bir gün bu köşede sessiz sedasız hıçkıra hıçkıra ağlayacagım ; şu lanet kaderime sitemler edip tanrıya son defa yalvaracagım ; güzel gözlerin gelecek aklıma solup gideceğim en güzel çağımda ;sesin hep beni çağırdıgında , bu sokaklara haykırdıgında artık burada olmayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bir bakımdan sevinip bir bakımdanda üzülüyorum açıkçası neden diye sorarsanız sürekli adsl kullanıcıları artıyor vede bunların %90'ı en düşük hız olan 256 kbs oluyor! Bu kullanıcılar arttıkçada bizim kullandıgımız baglantı yetersizleşiyor bu durumda birde internet hızındaki artışla bantlardaki kullanıcı cogunlugu düşünülürse nasıl bir durum ortaya çıkar çok merak ediyorum.[signature][hline] _Kusuk_

Aut disce aut discede.

İçimdeki Sarı Kapaktan İlham Alıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Şuanda gittigim ve gitmek olduğum cafe'de 2048 KB ADSL hattı var ve hafta yaklaşık olarak 20 kere kesiliyor. Oysaki evimde KabloNET var alalı yaklaşık 1 sene oldu 3 kere kesildi.
Kesilis nedenleri ;
1.Optik kablolarin değişmesi
2.Elektrik kesilmesi :)
3.Elektrik kesilmesi :)[signature][hline]GM Gören Masum PLAYER!! Koçum Benim!!
Az ve öz budur...
Sosyal ağlarda paylaş

Valla o kafe bence acil olarak tüm kablolarını değiştirsin , kullandığı data kablolarının hepsi çöp olmuş. Ben evde nerdeyse bir yıldır adsl kullanıyorum, benim kesmem hariçi kesildiğini hatırlamıyorum. Elektrik kesilince bile UPS'den güç alıp aynen devam ediyorum internette sörf yapmaya o derece yani.[signature][hline]Albert Einstain demişki
" 3. Dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama 4. sünde insanlar taş ve sopalarla savaşmak zorunda kalacaktır."
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar vahim bir durum var haberi doğru okumamız gerekiyor orda 29 ytl baglantı ücreti ödiyenler için diyorki bu galiba kotalı oluyor yani sınırsızlar etkilenmiyebilir :([signature][hline] _Kusuk_

Aut disce aut discede.

İçimdeki Sarı Kapaktan İlham Alıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
bilgisayar ve internet konusunda en fazla güvendiğim bir site var. turk.internet.com orada da bu yazı çıkmış çok büyük bir ihtimalle 512k olacak :)

turk.internet.com adsl 512k olması yazısı[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas!|
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe haberi yazan şahsiyetin ismi aklıma "yok artık ali sami" lafını getirdi :-)[signature][hline]-Küçük Hüsamettindim ben bir aralar
-Yemin et
-Wtf?
Beşiktaşım hayat sensin dünyam sensin herşey sensin,
Gelecekse tüm acılar biz hazırız, senden gelsin,
Bu sevdadan vazgeçersek Allah belamızı versin!
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun şans eseri evi Telekom Müdür aradı. Malum bizim burda sürekli soruolar "ADSL hattınızda bi sorun varmı" die paso arıolar. Neyse aradılar gene bende şans eseri sordum."Ya müdür bey 1 kasımda 512 olacakmı bizim hatlar" Müdürde aynen "Yok öle bişi en az ocak şubat oda belki bakan konusuo kendince ama olmıcak öle bişi" dedi artık bilemiyorum.[signature][hline]bi an çok korktum ben de. geçti sonra
Sosyal ağlarda paylaş

hadi hayırlısı[signature][hline][b]cats rulz =)
bir gün bu köşede sessiz sedasız hıçkıra hıçkıra ağlayacagım ; şu lanet kaderime sitemler edip tanrıya son defa yalvaracagım ; güzel gözlerin gelecek aklıma solup gideceğim en güzel çağımda ;sesin hep beni çağırdıgında , bu sokaklara haykırdıgında artık burada olmayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

bu 512 k 'ya gecirmeme olayinin tek bir nedeni vardi oda 128 lerin 256 kya yukselmesinden sonra gerceklesen inanilmaz kullanici sayisi artisi, yaklasik 400 bin insan ondan sonra basvurmus tabi eşşiz ttnet denen..... (neyse ...) kurum ,kar marjini(yuzde 80 falan zannedersem)kesemedigi yada kıyamadigi icin yaklasik 1 yildir 256 rezaletine de gozyumdu tabi bu arada yaklasik 400 bin kisi 25 ytl 'ye alinabilecek hizmeti 50 ytl ye aldi tabi 512kb + ustunu solemiyorum bile aradaki farki siz dusunun(50 ytl olacak 2 hafta sonra su an 100 ytl ..)bunlara beles para ,havadan para tatli geliyo nasil kiydilar bilemiyorum aslinda benim aklima su soru geliyo siz hani bu .......(neyse) guzelim sirketi araplara satmamismiydiniz ?ne oldu yemedi herhalde yada bir takim cikarlar uyusmadimi yada araplarin kar marjlari islerinemi gelmedi ,yeterince soygun vurgun adamlara birakilmadi herhalde ;zaten ne kaldiki ? tum bir ulkeyi dunyanin en rezil baglanti tipine en rezil altyapisina en rezil teknik elemanlara birakmak yeterince rezillik degilmiydi bir de ustune basarisiz bir satis olayi(ne idüğü belirsizlere satildi ,sat 4-5 milyar dolara ama adam akıllı ismi olanlara altyapi getirebileceklere....)

Simdi ben sorarim acaba bize bakin ilk gun demiyorum bize yetersiz altyapilari ile 512 kyi yada ustunu ilk 1-2 ay garanti edebileceklermi cunkü yurtdisi yeterince arttirilmadi ancak 600 bin insanin baglantisi iki katina cikti burada bir istatistik olayi var ve pek tutarli degil bunu nasil aciklayacaklar ...bir de su var benim 512 kb olan baglantim eger sizlerin bu esitlik ,Eu ya uyum falan ayaginiza 300-250 kya falan duserse o zaman ne olacak ...o zaman seffaflik adalet ozgurluk hak hukuk ne olacak ..bana 1.5 yildan beri sokusturdugunuz yuzde yuz kazigi kim kapatacak nereye kim verecek madem bunu mart ayindan beri planliyordunuz neden bu kadar ertelediniz ? hani sizlere ingilterede 2 mb olan baglantilari bedava 10 mb yaptilar yada isvecli bebelere 10 mb i kosulsuz 100 mb yaptilar die honkurmuyorum size MEDENİ uluslari ornek gostermeyecegim ancak en basitinden dunun komin uluslarina bakacak olursaniz hic degilse adalet kelimesinin anlamini bir parca cikarmaya baslayacaksinizdir ...salt bir ümit icindeyim baska da diyecegim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya saçma saçma konuşmayın okadar gazla yazmışsınki neredeyse anlamak için 2 kere üzerinden geçmek gerekecek.

128 den 256k ya geçtik. Ozamanda korkuyorduk kaldırmaz diye, korktuğumuz başımıza gelmedi. Ben ilk günde 25k sabit hızla dl yapıyordum. Anlık 29 lara vuruyordu. Bugünde aynı şekilde.
Zaten telekom hatlarında %10 luk bir kayıp var. Alabileceğimiz max. hızı da alıyoruz.

Nereden biliyorsun yurt dışı çıkışlarının yeteri kadar arttırılmadığını telekom genel müdürü amcanmı var? Elinde net bilgi/belge olmadan karalayıcı yazı yazman doğru değil.[signature][hline]Atahost.net Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

hayır telekom çok kötü işler çevirmiş ya önceden her iş kötü sanıyolar diil abicim birazcık güvenin belkı iyi bişeyler olucak hayret bişey.[signature][hline][b]cats rulz =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...