Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

K.ıraka turk askeri gitmelimi???

fohat

Öne çıkan mesajlar

said:
kermit_frog, 30 July 2003 18:30 tarihinde demiş ki:
said:
The_Silver demiş bunlarıevet çatışma çıkabilir ölebilir askerler peki askerler çatışma çıkma ihtimali var ölebiliriz diye gitmezse ne işe yarar askerler
orada Türk askeri mutlaka bulunmalıdır elin iki yamyamından korkupta asker yollamazsak o bizim ayıbımız olur.
galiba bun lafları uykuluyken felan dedin
öyle dimi ?

[Bu mesaj kermit_frog tarafından 30 July 2003 18:32 tarihinde değiştirilmiştir]

hayır kuzenim ben yada mehmetcik gerektiğinde bu vatan uğruna feda olsun üç beş kılıksızdan tırsmayız biz.

[Bu mesaj TheSilver tarafından 30 July 2003 21:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

E be TheSilver şimdi böyle diyorsunda savaş için celb kağıdın gelse yine böyle konuşabilcekmisin? Gerçi seni tanımıyorum belki cesurca gideceksin savaşa ama ondan geçtim, şuan da vatan için savaşmaya bir gerek yok. Emperyalist bir savaşa hiçbirşekilde katılmamalıyız. Biz varsak Türkiye olarak varız. Biz varsak onurumuzla varız, haince emperyalist emeller için değil.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

Selamon Ataturk 1938 de olmese idi bugun kurt sorunu diye bir sorunumuz olmayacakti, Ataturk kurtleri guneydogudan alip ulkenin 4 bir yanina yollayacakti ki zamanla onlar turk kulturune asimile olacaklardi, ne yazikki Ataturkten sonra gelenler de hicbirsey yapmayinca kurtler sadece guneydoguda kaldilar ve kulturlerini koruyabildiler, bugun oralara gidersen yolda turkce bilmeyen insanlarla bile karsilasabilrisin, askerliklerini yapmis olanlar bilir zaten. Turkiyenin en buyuk sorunu kurt sorunudur cunku onlar turkiyeden kopup kendi devletleriyle birlikte olmak istiyorlar, Kimi devletlerin PKK ya " Ozgurluk savascilari " adi takmasi ordan geliyor, bazi devletlere gore PKK kurt milletinin ozgurlugu adina savasan gerillalar bu yuzden onlara el altindan destek veriyorlar.

Ayiptir soylemesi gecen gun bir donerciye gittim burda adam dukkana kurdistan haritasi asmis , bizim butun guneydogu ve dogu icinde gozukuyor. Sonra turk bayragini yakiyorlar arada falan, yani avrupada zaten bayrak kanunu falan yok herkes istedigini yapiyor. Butun kurtler kendi devletini istiyor, kurt pasaportu istiyor, buraya iltica ederlerken yalan soyluyorlar turkiye bize iskence etti falan diye , benim kac tane arkadasim var hepsi yalan soyleyerek gelmis. Sonra avrupa insan haklari turkiyede iskence var der tabi cunku her gelen iskence gordum diyor aliskanlik edinmisler. Bunu bir tur iltica yolu olarak kullaniyorlar. Bi tanesi turkiyede kurtce muzik yapiyordum izin vermediler demis o yolla iltica etti. Simdi bu tur olaylar avrupanin kurtlere sempati duymasina, onlari koruma gorevi ustlenmesine yol aciyor. Aslinda ortada olmayan seyler varmis gibi gosteriliyor. Burda demek istedigim eger bir kurt devleti kurulursa bu avrupanin hosuna gider, ustu kapali da olsa desteklerler buna emin olun.

Benim gorusumce biz oraya gitmezsek zamanla oldu bittiye getirip bir devlet kuracaklar ve o saatten sonra savas acarsak, belki hicbir ulke karsimiza gecmeye cesaret edemeyecek ama eskiden kibrista oldugu gibi butun dunya bize ambargo koyacak ve turkiye tekrar bataga saplanicak. 10 bin asker yollamasak da kurtlerin devlet kuracak finansmana sahip olmasini engelleyecek yerlerde denetimi olmasi gerek. Bu da kerkukle musul oluyor.

Bende isterim baris olsun ama turkiyenin toprak kaybetmesi soz konusu ki bugun hicbir dunya ulkesi 1 karis topragini vermez hicbirsey ugruna. Kim vermiski? Neyse demek istedigim gelecegi dusunerek hareket etmemiz gerekir, tabikide bizimle alakasi olmayan bir savasa girmemeliyiz ama dun irak kontrolunde olan kurtler bugun serbest kalmislardir, bu yuzden ister istemez yeni bir tehdit olusmustur. 10 bin - 20 bin asker olmasa da en azindan neler olup bittigini gormemiz acisindan bazi ozel birliklerin stratejik yerlere yerlestirilmesi yandasiyim.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye, şu veya bu biçimde oradaki iğrenç istilanın içinde bulunmamakla en doğrusunu yapmıştı. şimdi de oradaki iğrenç pazarlığın ve sömürünün (ucundan-kıyısından) hiçbir biçimde içinde bulunmamalıdır.

birçok kişi söylemiş ama bir kez de ben tekrar edeyim: türk askeri geldi diye amerika, orası için yaptığı planın tek harfini bile değiştirmeyecektir. kutunun ambalajını değiştirebilir ama içine yine aynı şeyi koyacaktır. aksini uman sükut-u hayale uğrar.[hline]Her hakkı mahfuzdur. © 1970-2003
Sosyal ağlarda paylaş

bizimle alakası olmayan bir savaş zannetmeyin bunu başından beri bizimle alakalı sınır komşumuz olan bir devlet ve yukarıda söylendiği gibi asıl büyük mesele toprak kaybetmemiz orada o devlet kurulmamalı bunun için her şey yapılmalı ve bunu tatlı dille çözülecek bir şey olduğunu düşünmeyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada aman diyim abiler kürt diyaloğuna girmeyin, giricekseniz adam gibi girin. Kürt demek bölücü demek, terörist demek diildir. Bu ülke için ( gerekip gerekmediğini tartışmak apayrı bir konu ) çok kürt kardeşimiz de ölmüş, bu ülkeye çok kürt kardeşimizin faydası dokunmuş, ve bu ülkeyi bu haliyle çok kürt kardeşimiz sevmiştir. Sorundan "Kürt sorunu" diye bahsedilmesi, medya tarafından böyle bir ad verilmiş olması da acı verici ve altında çapanoğlu aranası bir meseledir. Sorun kürt sorunu değil çünkü.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 30 July 2003 21:40 tarihinde demiş ki:
Bu arada aman diyim abiler kürt diyaloğuna girmeyin, giricekseniz adam gibi girin. Kürt demek bölücü demek, terörist demek diildir. Bu ülke için ( gerekip gerekmediğini tartışmak apayrı bir konu ) çok kürt kardeşimiz de ölmüş, bu ülkeye çok kürt kardeşimizin faydası dokunmuş, ve bu ülkeyi bu haliyle çok kürt kardeşimiz sevmiştir. Sorundan "Kürt sorunu" diye bahsedilmesi, medya tarafından böyle bir ad verilmiş olması da acı verici ve altında çapanoğlu aranası bir meseledir. Sorun kürt sorunu değil çünkü.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.

Sen secimlerde HADEP in oylarini gormedin sanirim, HADEPin neden kapatildigini biliyormusun peki?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çok özür dilerim, densizin biriyle densiz olmama gerek yoktu. Ama inan bana Mans o ettiğin laf (ucuz milliyetcilik lafı) içime öyle bir uhde oldu ki... Ya benim neyden bahsettiğimi bilmiyorsun, yada siyasetten, diplomasiden bir kalem anlamıyorsun. Sadece bunu söyleyim.

[Bu mesaj Selamon tarafından 30 July 2003 21:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi sorun kürt sorunu ülkeye faydası dokunmuş olanlar kürt deil artık türk olmuştur bu bütünün içindedir sorun yaratanlar kürt olanlar onlar kesinlikle türk deil ve onlar olmak istemiyorlar ülkeye de yakışmayan insanlar.dediğim gibi isterse kürt kökenli olsun ülkeye faydası olan ya da saman altından alehimize bişi yapmayan artık kürt deil türktür.[hline]Craven, 17 June 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
biz metalciyiz kötüyüz adiyiz siyah giyer kedi keser satanistçilik oynarız içinde gitar olan bütün herşeyi dinler deli gibi kafa sallarız.bu böyle biline

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheSilver, 30 July 2003 21:57 tarihinde demiş ki:
yav baba mekanize tabur orada duruyor ama adamlar orada Türkmenlerin tapularını yırtıyor kendilerine anayasa kurmuşlar yasama ve yürütme olayları son sürat buna el atmak lazım yani sonu hiç hoş gözükmüyor en ufak bir zayıflığımızı kolluyorlar güçlüyken ezmek lazım.

Gucluyken ezmek lazim demen hos degil, kontrolu elden birakmamak demek daha dogru, bizim kimsenin topragina gozumuz yok ama bizim topragimizda gozu olanlara da vericek hosgorumuz de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim görüşüm Türkiye oraya asker göndermeli. Tamam adamların uğruna oraya girecez ama artık elimiz mahkum. Adamlara bi teskere çıkarmadık diye bize yaptıklarına bak. Belki teskereyi geçirsekte aynı şeyleri yapıcaklardı ama o zaman ihanet eden onlar olacaktı biz değil.(Kendi bakış açılarından). O olayı geçirmemekle adamların eline koz verdik onlarda kullandı. Şimdi asker de göndermicez o zaman adamlar ne yapacak. Bunlar benim mutevikim değil ben kürtlere uçak,tank verim, iyice güçlendireyim benim yerime dursunlar olur. O zaman ne yapcaz?? Artık karşımızda alinde kalaşnikof olan aptal savaşçılar olmayacak karşımızda bizden toprağımızı alma cesareti gösterecek bir güç olacak. Bunu yapamaz diyorsanız bknz. ırak örneği. ırakı, iran karşısına cıkarmak için kim silahlanırdı kim verdi tankı topu uçağı parayı. Öyle bir düşünün istiyorsanız. Ordaki mesele abd nin kendi cıkarıdır evet ama o cıkarları birileri aracılığıyla yapacaklar!! Siz bunun kürtler mi yoksa biz Türkler vasıtasıyla yapılmasını tercih edersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rhoube, 30 July 2003 22:28 tarihinde demiş ki:
Bunlar benim mutevikim değil ben kürtlere uçak,tank verim, iyice güçlendireyim benim yerime dursunlar olur.

Var mı böle bişey ya. Diyosun ki mahkumuz biz yani. Yok öle şey. Ayrıca amerikanın da çok vakti yok. Siyasi ve politik açıdan da yardım etmemek mantıklı bi hareket olur. Gelecek akıllı davranan hangisi olursa; ya çin-hindistan-kore-rusya veya da avrupa nın geleceği gibi görünüyo. Amerikaya geçmiş olsun. Yine bi aptallık yapıp yanlış tarafa oynamaktansa ( ki oynamak ne kadar çirkin bi kelime ) sakin sakin oturmak çok daha akıllıca, ve karlı olacaktır.

Müttefikimiz amerikayı da gördük. Askerlerimize naaptığını, bizi ne kadar adam yerine koyduunu gördük. Ha bari müttefik olmayalım da adını koyalım. Ne olduğumuzu bilelim.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet usa sona yaklaşmaktadır doğrudur. Gelecek ue yada kore+cin dir buda doğrudur. usa yıkılırken cok devlette götürecektir yanında.
O zaman diyorum ki bende evet karşı cıkalım ama adam gibi. Öyle; biz teskereyi verelim meclise orda kabul edilmesin değil. Hiç cıkarmayacaksın. Diyeceksin baştan git, çık ülkemden diye. O zaman katlanabilecekmisin??
Ekmek almak için fiş almak zorunda kalmaya. Ucaklarımız yedek parça sorunu yüzünden kalkamamasına paslanmasına. Bu sefer bunları önlemek için kime gideceksin bizi cok seven eu ya mı??? Güldürme beni, pkk yı babam mı besledi 20 yıl, şimdiki üsleri nerde? Eu daki binlerce terorist niye teslim edlimiyor??
Üf ya anti-usa, usa mücadelesi değil bu bu bizim mücadelemiz. abd yıkılana kadar orda bizim 20 katımız bir kürt mütefiki bile yapar. Nasıl arab dünyasının göbeğinde, israel i yaratığı gibin.
Biz mahkum değiliz; ondan butun savaş ucaklarımız, butun tanklarımız, makinelerimiz, tarım araçlarımız, ilaçlarımız, dış kaynaklı. abd demiyorum dış kaynaklı, o olmasa biz yinede başkalarının tutsağıyız.
Biz mutefik te değiliz, düşmanda değiliz biz neyiz?? biz ortada bir şeyiz, en kötüsüyüz biz güvenilmeziz. Dedğin gibi biz zaten bekliyoruz. 2 seçenek var ortada ya onlarla ya onlarsız. İyi kötü bir secim yapmak zorundayız.
Bende diyorum ki yakın gelecek için onlarla olmalıyız,belki zamanı gelince, onları terkedebiliriz ama şu an değil. Şu an eroin, bağlılığımızın en üst düzeyindeyiz, azar azar azaltıcaz hemen kesersek yaşamamız zor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye kendi kendine yetebilecek az ülkeden biridir. Kaldı ki ortada savaş durumu olmadığı sürece ( ki o da yemez zaten ABD nin savaş planı gayet dolu. ) öle ambargoydu şuydu buydu zor. Olsa da türkiye çok büyük bi pazar. Mutlaka bisürü ülke üşüşücektir türkiyeye benden al diye. Lüks tüketim malzemeleri de olmasın anasını satiim olcaksa -ki olmıcanı iddia ediyorum. dünya eski dünya diil-

El hasıl, ABD ye muhtaç diiliz. Neden diiliz çünkü vaktiyle bize sanal bi muhtaçlık hissi oluşturuldu odur yani. Kendimiz ürettiğimiz kaliteli malzemeleri ABDye satıyoruz, aynı malzemenin daha kötüsünü amerika dan anlaşma sonucu daha pahalıya satın alıyoruz (tarım meseleleri bilen bilir) yetmiyomuş gibi bi de çiftçimiz (onlar da çok matah diiller (gerçi o da ziraat bankasının ve devletin kötü politikasının sonucu ama) ama neyse ayrı bi konu) mağdur durumda kalıyo.

ABD ye muhtaç diiliz. Neden diiliz. Çünkü ABD yanımızda hiç olmadı zaten.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mans, 30 July 2003 21:31 tarihinde demiş ki:
Artık o ucuz milliyetçilikler fayda getirmiyor.Hele ülkenin şu durumunda hiç fayda getirmez.
Suriye,İran ve Araplar ile iyi geçiniriz.Bizden nefret eden,bize en büyük kötülükleri yapan Araplara yalakalaık yaparız.O ucuz milliyetçilikler ile ancak o olur.

Enteresan bi insansın.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...