Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RP konusu

Bone

Öne çıkan mesajlar

O ormanı yakarsın ama ertesi gun o ranger abin vicdanen ve moral olarak cokerek gece ruyalarına girer bu olay. Tabii bahsi gecen bi punk ranger degilse ve ormanı daha cok "bitki" reservi olarak kullanmıyosa. Bi paladin de cok rahatlıkla yalan soyleyebilir ama yine bunu kaldıramayabilir takılır kafasına, gece kabuslar bile gorebilir bu konuda. Simdi cok basit geliyo ama bi paladin icin cok da garip bisey degil bu. Hayat boyu benimsedigi uzerine bi suru yemin ettigi biseyi kim kırarsa kırsın o biraz zorlar o insanı, dert yapar kafasında iste. Daha tecrubeli paladinler bu konuda daha bi gormus olduklarından daha az dert tabii. Neyin yapılıp neyin yapılamayacagını daha iyi anlayabilirler. Bu da biraz wisdom'a bakar.

O yuzden bi dm bunu yapamazsın dememeli, yaptın ama ya sonrası? diyebilmeli. Cunku bunu yapamazsın diye bisey yoktur, o yapılacak sey oyuncunun elindedir. Gercek hayatta da boyle seyleri yaparız sıkca, ama sonra pismanlık denen bisey var. Oyuncunun dusunmesi gerekir sonucları. Karakterimiz evil ise bu kısmı gecebiliriz.

Ben de ozellikle boyle karakterlerini tam moralli hep neseli maceracılar olarak yaratan oyunculara kılım. Paladin'i alıp da boyle standart savascı gibi oynatanlar mesela. Aradaki dengeyi iyi yakalamak gerek. O karakterler de canlı bireyler ve hepsinin sorunları var, kızabilirler, uzulebilirler, depresyona girebilirler, sevincten havaya ucabilirler, delirebilirler vs... Onlar da sonucta insan/elf/cuce/vb... Ha tabii burda hicbiseyi takmayan karakter yaratmak da mumkun ama bu durumda olay degisiyo tamamen tabi.[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Zaten tekerleklere karşı ilgim var...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Venator, 23 Eylül 2005 01:53 tarihinde demiş ki:
O yuzden bi dm bunu yapamazsın dememeli, yaptın ama ya sonrası? diyebilmeli.

Aynen katılıyorum..işte oyuncuya sunulan özgürlük böyle bişeydir..herşeyi yapmakta özgürsün..ama onun sonuçlarıyla da sen karşı karşıya kalacaksın..[signature][hline]İmpressive...The Most İmpressive...
Sosyal ağlarda paylaş

Yani Her Charın Bazı Standartları Vardır...Ama Bunlar Kesın Çizgi Değillerdir Yane Geçerse Biter Fln...Bunlar Biraz Esneklerdir...(Ne Felsefe Yaptım Bea...)[signature][hline]You can die anytime! It takes true courage to live!
---Kenshin Himura---
Xaenin, 16 Ağustos 2005 00:49 tarihinde demiş ki:
Biz insanız . İnsansı tepkiler veriyoruz . Senden de aynı tepkileri bekliyoruz .Kenshin.
Sosyal ağlarda paylaş

işte gözden kaçan bi nokta: ranger dediğin adam avcıdır, ormanın koruyucusu değildir. bildiğin avcıdır. avı çıksın ya da yansın diye orman da yakabilir.
yani druid gibi bağlı değil, sadece bağlı olması (ormansal bir ortamda) mantıklı. büyülerine de ondan biraz kılım zaten, adam urban rangersa napacaz? çölde takılıyosa ya da?
bir de favored enemy rahat avlayabildiği ırk anlamında, illaha nefret etmesi gerekmiyor. mesela animals seçersen hayvanların neyi nasıl yaptığını biliyosundur ama zamanında ailenin bir kurt sürüsüne kurban gitmesi gerekmez. :)

ve hala şu ranger=çift kılıç işinin mantığını çözmüş değilim, büyük ihtimal bi atraksiyonları olsun diyedir. 3.5da okçu olabiliyorsun allahtan:)

ya bunun gibi bir çok örneği var, karakterinin illaha o resimlerdeki gibi olması gerekmiyor. hatta değişiklik katmaya çalışın bence. "mücahit" bir paladin mesela, ligh ya da medium armor+pala gibi şeyler kullanabilir:) falan filan[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

yaa bence de dm fazla sıkmamalı ama bazen onlara da hak vermek lazım mesela keşişken hırsızlık yapmak isteyenler sırf çift ellillik skilleri için korucu alanlar(1 level ve bunu yapmak isteyen büyücü devam edicekti hatta kurtarma atışları için level da keşiş almaya kalktı ) böylelerini de durdurmak gerekio bi yerde:)[signature][hline]fuck the fucking fuckers
Sosyal ağlarda paylaş

DM in tek gücü kuralları oda olmasa oyuncular ortalığın altını üstüne getirirler.Buna bağlı olarak dm lerde bu gücü sonuna kadar hatta fazlasıyla kullanmaya çalışıyorlar.İnsan doğası dolayısıyla hep kazanmak istiyor dm in de kazanma yolu bu bence oyuncuya zorluk çıkarmak.
Ben de bi ara dm lik yapmaya kalktım aynı şekilde bende oyuncularu kurallarla boğdum rp falan yalan oldu abatımdan dolayı.Bende şunu öğrenmiş oldum.Herkez DM olamaz.
Oyuncu olmaya devam.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında iyi bir DM olmak karşındakini anlamaktan geçiyor.Eğer siz sizin bir hamleniz karşısında oyuncunun ne yapacağını anlayabilirseniz ve onun hareketine uygun başka bir hamleyi hemen ortaya sürebilirseniz.İşte o zaman kurallar boğucu olmaktan çok elinizde size yön gösteren bir pusula olur.O yüzden iyi DMler iyi borsa analizcileri, psikoloklar , yazarlar ,... olabilirler.Tek olamayacakları şey ise oyuncu olmaktır.Hatta Dmlerinize bakın çoğunun hayat görüşleri daha geniş kapsamladır tanıdığınız çoğu insandan bunun nedeni ise sizleri ve yaptıklarınızı yargılarken bir süre sonra hayattaki kendi rollerini de yargılamaya başlamalarıdır.Hatta DMleriniz delirebilir bile bir gün onları sevelim öpelim okşayalım (mümkünse bayan oyuncular) .Onlara evcil tavşanını< gibi bakın çikolata verin sevin.[signature][hline]öldüm demekki yaşıyormuşum...
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi de dm de adam gibi olmalı tabi mesela bazıları bi hikaye yazıyo sonra alıosun bi şekilde o görevi haklı olarak kendine göre bi çözüm yolu buluyosun bu bazen fazla kolay oluo tabi dm bunu kabullenemeyip zorluk cıkartmaya çalışıo falanne war yani kabullen adamlar bi görevi de kolayca yapıversin ama olurmu mümkün deil her görev zor olcak birileri bayılcak döt zoruyla kurtulcaklar falan yada hayvani bi büyücü tarafından aşşalancaklar kısaca bazen dmler de egolarını tatmin etmek stio o zaman da oyuncu kuralları delcek boşluklar aramaya baslıo[signature][hline]fuck the fucking fuckers
Sosyal ağlarda paylaş

dmin sahasında oynadığınızı düşünürsek zaten dmin kaybetmesi diye bir şey pek söz konusu değil:( ancak "aha kapak olsun" şeklinde zorluklarını daha basitçene geçersin o kadar[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!

Sosyal ağlarda paylaş

DM kazanıp kaybetmez ki ! Siz DMi düşman gibi görmeyi bıraktığınız anda oyundan daha çok zevk alırsınız.Onun amacı bir şeyler anlatmak ve yeni deneyimlerle kendini eğlendirmekten öteye gitmez genelde ve çoğu DM en azından benim tanıdığım bir iki kişi o kolaylıkları kendileri serpiştirirler oyunun içine misal en iyi tanıdığım Dm den bahsediyim size kendimden.Ben npclerle actionlar sırasında biraz sorunlu bir insan görüntüsüne bürünüyorum.Oyuncularımı farklı işler yapmaya zorlayacak kadar zorlaştırırım işi.Bir bugbear bile dert olabilir oyuncualrımın başına.Ya da bir kırmızı ejder sizi tam katledeceği sırada Elminster sizi kurtarabilir ; tabii daha büyük pisliklere bulaştırmak için sadece :) .Ama dediğim gibi DMinizi sevin ve bir sorunu kolaylıkla çözdüğünüzde ona el hareketi yapmayın yoksa çözemeyeceğiniz daha hoş sorunlar çıkar ortaya.

DMleri sevelim.Neslimiz tükeniyor çünkü.[signature][hline]öldüm demekki yaşıyormuşum...
Sosyal ağlarda paylaş

Dmlerin nesli tukeniyor
Dmlik cok zor bi is bi is
Dmlerin hayat gorusleri daha genistir, cok iyi psikolog olabilirler
Dmler oyuncu olamazlar
Dmleri sevelim oksayalım, ozellikle bayan oyuncular. (Kapım bayanlara her zaman acık)

Aman tanrım. Sabah sabah gulmekten yerlere yattım, ilk imkanda da bunu butun tanıdıgım rpg oyuncularına/oynatıcılarına yollayacam evet evet. Dm'lik neymis diye.[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

said:
kaleidoscopic, 25 Eylül 2005 23:33 tarihinde demiş ki:

ve hala şu ranger=çift kılıç işinin mantığını çözmüş değilim, büyük ihtimal bi atraksiyonları olsun diyedir. 3.5da okçu olabiliyorsun allahtan:)

Bu işin mantığını anlamayacak bişey yok. Fantastik edebiyat denilince insanlar çoğunlukla Drizzt romanları okuduğu için, herkesin gözünde "ranger böyle bişeymiş herhalde" gibi bir imaj oluştu. Firma da beklentiyi karşılamak için Ranger = çift kılıç ya da daha doğru bir ifadeyle Ranger = Drizzt yaptı.[signature][hline]I'm trapped in this world
Lonely and fading,
Heartbroke and waiting
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Venator, 29 Eylül 2005 13:24 tarihinde demiş ki:
Dmlerin nesli tukeniyor
Dmlik cok zor bi is bi is
Dmlerin hayat gorusleri daha genistir, cok iyi psikolog olabilirler
Dmler oyuncu olamazlar
Dmleri sevelim oksayalım, ozellikle bayan oyuncular. (Kapım bayanlara her zaman acık)

Aman tanrım. Sabah sabah gulmekten yerlere yattım, ilk imkanda da bunu butun tanıdıgım rpg oyuncularına/oynatıcılarına yollayacam evet evet. Dm'lik neymis diye.

Ehuhhe okut okut :D DMler çiçektir ve çiçekler su ister dicem ama sonra Dmler gaydir gibi bir imaj oluşçak :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeathLord, 30 Eylül 2005 16:53 tarihinde demiş ki:
yaaa bişey sorcamm nie hiç bayan dm olmuyo oluosada bizler göremioruz olsa güzel olmazmıydı yani :D

Olsa baya ilginç olur. :D Erkek arkadaşından falan ayrılırsa ne olacağını düşünemiyorum. Partiye geçmiş olsun. Ama var. Saygı da duyarım. Fakat kendime bayan DM istemem valla :)[signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
In Rock We Trust
K.A.L Forever!
Renksiz Pati, Tarafsız Pati
Her Şey Paticik İçin...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeathLord, 30 Eylül 2005 17:11 tarihinde demiş ki:
bence süper olurdu düşünmsene makyaz yapan hobgoblin falan cıkar dı insanların karsısına:D

zuhahhaa lol :D evet iyi olabilirdi. Hatta DM'le aşk falan yaşıyosun. Sonra ejderhaların tepesine yağmur boşalıyo falan :)[signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
In Rock We Trust
K.A.L Forever!
Renksiz Pati, Tarafsız Pati
Her Şey Paticik İçin...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
nileppezdel, 30 Eylül 2005 17:01 tarihinde demiş ki:
Bi de tabi bayan DMin erkek oyuncuların verebileceği erkeksi ve barbarca tepkilerini nasıl karşılar? Onu da bilmiyorum. Erkek DM iyidir ;)

Orrayt. Kadın dm olmasın, hatta hayatta basarılar.[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

bayan iyidir. dm olması gerekmez:)
tabi morali bozuk bir bayana pek yüklenmemek gerekir, bunun için de dm olması gerekmiyor ya neyse:)
bu arada bayan dm ve makyaj yapan goblin bağlantısını çözemedim? goblin için dişi dm gerekmez, dişi dmin de illaha homogoblin çıkarması gerekmiyor:)[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...