Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fortress forever (ff)

knoxville

Öne çıkan mesajlar

bir önceki konu kilitlenmiş. yeni açayım dedim. ben uzun süre tf'den uzak kaldığım için haberim yoktu bundan. bilmeyenler için ff, tfc'nin source ile yapılan versiyonu. ama valve karışmıyor oyuncuların yaptığı bir mod. tfc'ye benzetmek için ellerinden geleni yapıyorlar. concjump falan da olacakmış.
bu da sitesi[signature][hline]MISCHIEF. MAYHEM. SOAP.
Sosyal ağlarda paylaş

conc vb gıbı seyleri bu mod ortaya cıktıgında acılacka sunucu ıcerısınde elden gelen her sekılde onlemeyı dusunuyorum artık degıskenlerle mı oynarız baska bısı mı olur bılemem[signature][hline]Turkiye'nin en eski TFC Sunucusu >> tfc1.mix.gen.tr:27015
Sosyal ağlarda paylaş

conc jump ın anlamsızlıgını benım acıklamam pek gerek yok sanırım bır tane conc harıtası acıp bır kac deneme yapan herkes mantıksızlıgı ve sacmalıgı kendısı gorebılır[signature][hline]Turkiye'nin en eski TFC Sunucusu >> tfc1.mix.gen.tr:27015
Sosyal ağlarda paylaş

Mantıksız oldugu halde oyunun içine inatla konuyorsa bunda bir hayır olmalı .

Modu yapanlar TFC zamanında Dünyanın en saygın TF oyuncularındandı . Ha diyorsan ki bunlar referans değil ben bilirim . Saygıyla karşılarım .

Conc oyunun amacına ve konseptine en uygun olaydır bana kalırsa , ötesinde başka oyunlarda benzeri yoktur .[signature][hline]A Line Allows Progress, A Circle Does Not .
MaXi...
Sosyal ağlarda paylaş

sımdı oyuna hareket ve hız getırdıgını belırtmıs arkadaslar onlara hak verıyoruz oyun cok hızlı ve cok hareketlı hale gelıyor ucusurken havada ve tam anlamıyla gunumzu hızlı tuketım toplumunun sevecegı sekle gelıyor pekı hıc dusunduk mu acaba tfc yı kodlayan valve takımı ısteseydı bunu onlerdı updateler ıle kapatırdı gıbı acıklamaların ardına sıgınmadan once ??

Valve takımı bu oyunu hl1 motorunun gucu ve esneklıgını ortaya koyabılmek ıcın kodladı ve 1.5 guncellemesınden ote bır tek satır bıle kod gun yuzune cıkmıs degıl bu koderlar tfc ıcın bır sey yapmıyorlar artık adamların ısı half lıfe 2 dod source cs source ıle baslarından askın sımdıde allah bılır half lıfe 3 uzerınde calısmaya baslamıslardır bıle.

Ben hala bu modu kodlayan hıc bır kımsenın conc granade ıle meterlerce havaya uculsun dıyerek ve bunu bılınclı olarak planladıgını dusunmuyorum ve yukarıda anlattıgım sebeplerle de bunun ortadan kaldırılmadıgı gorusundeyım.
Yazdıklarım tamamen sahsı gorusumdur[signature][hline]Turkiye'nin en eski TFC Sunucusu >> tfc1.mix.gen.tr:27015
Sosyal ağlarda paylaş

Bence concussion grenade in en mantıklı kullanımı quake3 fortress adlı modda idi. Orada concussion grenade yiyen kişi düzgün nişan alamamakla kalmıyor ayrıca yürümeye çalıştığı zamanda tamamen rastgele yönlere gidiyordu. Bu da "concussion grenade attım. ben ateş etmesem bile adamın yanından koşar kaçarım" zihniyetindeki mediclerin ve scoutların oturup tekrar düşünmesini sağlıyordu.[signature][hline]I'm trapped in this world
Lonely and fading,
Heartbroke and waiting
Sosyal ağlarda paylaş

Bakınız bahsettiğimiz şey TFC değil FF (Fortress Forever) . Tamamen baştan yazılıyor , farklı bir oyun modu kullanılıyor ve oyuna bilerek , istenerek CJ konmuş durumda .

Yani bu da bizi şu noktaya getiriyor . Conc Jump oyunun bir parçasıdır artık . Mediclere haksız avantajdan çok dengeliyor bana kalırsa , CJ nin olmaması durumda Scout ve medicin hız haricinde bir soldieri dengeleme olasılığı nedir ? (Ki health farkını da gözardı etmemek lazım)

Ki Hoplayıp zıplayan , havalarda uçan medicleri öldürmek sandığınız kadar zor bir hadise de değildir . Hatta zor olması daha iyidir , oyunun zevkini , heyecanını katlayarak arttırır .

Bu yüzden CJ , FF de olacak ; bu yüzden CJ kodla kesilirse o serverlar tarafımca dodurulmayacaktır .

Sevgiler & Saygılar .
Sosyal ağlarda paylaş

yoo o senın fıkrın cj kodla kesılırse o sunucular cok ta guzel doldurulacaktır.

sen sanıyormusunkı her bu oyunu oynayan veya yenı oynayacak olan senın denge geldı yorumunu kabul edecek ?

bence de bu conc ucuslarıyla oyunun tum dengesı yıtırıldı.

Oyun oyun olmaktan cıktı ve tamamen bır kargasa halıne dondu bu kargasayı koruklemekten hoslananlar ve aslında bır on cephe savascısı olmayan classlar ıle ucarak kacarak oynamayı maharet bılenler ıcın yenı yenı kurallar uretılmeye baslandı
yok atak ataga saldırmaz veya hw ıle ..... bolgesınde savunma yapılmamalıdır

ee bunlar bıze ne kazandırdı kı ? daha cok stress sınır sahıbı olmak ve oyunun zevkınden ote ne yolla olursa olsun kazanmak mubahtır fırınden baska[signature][hline]Turkiye'nin en eski TFC Sunucusu >> tfc1.mix.gen.tr:27015
Sosyal ağlarda paylaş

hayr tfc milli maç kademesine kadar çıkmış bi oyun ve her maçta bunlar oluyor ve herkes zewk alıyor ve çoğu serverda hep bunlar oluyor (yabancı) ama ciddi anlamda tek olmanayn bi türk server ı bide fin bi serverdı...

tfc valve ın hl için çıkardığı tek offical mode du zamanında ama adamlar düzelticek değeri vermedi olayı bence yanlış.. hl de de bir sürü bug war o zaman böceklerin bizi yukarı atması, silahla ordan oraya uçma...

hatta quake de roketjump vs..

bu oyunlar dünyada en çok oynanan ve beğenilen fps ve lan game oyunları ve hepsinde bu tip buglar war... ve firmalar hala bunları düzeltmiyor? demekki bir bildikleri var dimi?

ztn türkiyede clan kurup maç yapmak nadir bi olay.. bu işin antremanı war o su var busu war.. bide cj ile kim uğraşıcak... medic koşa koşa tünellerden geçe geçe karşı basede gidicekteeee anında ölücekte... hw ol 2 saatte git bide ateş ederken yavaşla öl tekrar git ...
bu daha eğlenceli hatta sniper yolda seni ayağından wursun bide 2 kat yavaşla maç bitimine karşı base e git.. bu zewkli ama hızlı olsun die cj yapıp ( tamamen player becerisi jumplar bana göre) oyuncu ve takımlar arasındaki farkı yaratan )ki taktikde war bu olayda) hızlı düşünme mantığını kullanan bu olay gözden kaçırılmış ve düzeltilmek istenmemiş bi olay...

enterasan tabi...[signature][hline]You cannot kill what you did not create
BiTcH_oFBaT's gallery
BiT¢H_oFBaT[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

örnekte de olduğu gibi boşuna laf anlatıyoruz. bknz tepemdeki post.
edit: gereksiz post uçtu, yanlış anlaşılmasın yukardakine değil. /Silphatos[signature][hline]MISCHIEF. MAYHEM. SOAP.

[Bu mesaj Silphatos tarafından 06 Ekim 2005 00:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

http://rapidshare.de/files/5920883/tfturkey.wmv.html

2002 yılında çektiğimiz bir video .

Videoda TFTURKEY ailesi hileci dr3@di yakalıyor ve gereken cezayı veriyor . Tavsiye edilir .
[signature][hline]A Line Allows Progress, A Circle Does Not .
MaXi...

[Bu mesaj maxigenous tarafından 05 Ekim 2005 23:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

e madem bu kuralalr oyun akısını hızlandıramk ıcın vb sureklı ıyılık guzellık saglayıcı seylerdı de o zaman neden 2 yıldır kımse yok ortalarda sacık olan sunucualrda tık yok ?

hata nerde onu anlayalım ustune gıdıp cozelım nedır o zaman ortadakı osrun mıllet neden yok oldu kabuguna cekıldı ?[signature][hline]Turkiye'nin en eski TFC Sunucusu >> tfc1.mix.gen.tr:27015
Sosyal ağlarda paylaş

said:
maxigenous, 05 Ekim 2005 23:55 tarihinde demiş ki:
http://rapidshare.de/files/5920883/tfturkey.wmv.html

2002 yılında çektiğimiz bir video .

Videoda TFTURKEY ailesi hileci dr3@di yakalıyor ve gereken cezayı veriyor . Tavsiye edilir .

lol gerçekten güzel video bravo çok güzel yapmışşınız :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cloud, 06 Ekim 2005 00:04 tarihinde demiş ki:
e madem bu kuralalr oyun akısını hızlandıramk ıcın vb sureklı ıyılık guzellık saglayıcı seylerdı de o zaman neden 2 yıldır kımse yok ortalarda sacık olan sunucualrda tık yok ?

hata nerde onu anlayalım ustune gıdıp cozelım nedır o zaman ortadakı osrun mıllet neden yok oldu kabuguna cekıldı ?

çünkü artık insanlarda sabır kalmadı senelerdir bu tartışma devam edio..insanlar bıktı.. serverda hep aynı tartışmalar hep aynı kavgalar baydım açıkçası ben artık[signature][hline]You cannot kill what you did not create
BiTcH_oFBaT's gallery
BiT¢H_oFBaT[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...