Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çılgın Bir Oyun

Davion

Öne çıkan mesajlar

öff baydım çözebildiğim kısım bu kadar:

[spo1=ahanda]yıldız-yıldız=yıldız
yuvarlak+kare=boşkare
üçgen-yıldız=dolu üçgen

üçgen=dolu üçgen
üçgen=4
dolu üçgen=4
yıldız=0

9 12 kare 20 1 (yatağın arkasında yazıo)

yatağın arkasına bakarken köşede çıkıntı var onu alın kırmızı para gibi bişiy onunla fanuslu ampulun fanusunu kaldırıp ampülü alın. masadaki masa lambasına takıp ışığı kapatın. masaya bakınca bunları görceksiniz. ama kitapların sıralaması var resimde de gözüküo ama bilemicem onu. ayrıca çöpteki kağıtta dolu üçgen=4 yazıyo. yıldız-yıldız=yıldız olduuna göre yıldız=0 o zaman üçgen=dolu üçgen.

falan filan karışık :D
[/spo][signature][hline]Fistan, 24 Eylül 2005 16:09 tarihinde demiş ki:
peki o zmn tüm hayvanları yavşaklaştıralım hiç vahşi hayvan kalmasın

[Bu mesaj PrudenT tarafından 27 Eylül 2005 19:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=yatakarkası]resmi karşıdan gördüğünüz açıda yatağın sol köşesinde yazının ucu gözüküyo tıklayın ve yazıyı görüceksiniz hemen köşede (ekrandan çıkmayın) çubuk gibi çıkıntı var ona tıklayın ve alın fanusta kullanıcaksınız üstteki mesajımda anlattım :)[/spo][signature][hline]Fistan, 24 Eylül 2005 16:09 tarihinde demiş ki:
peki o zmn tüm hayvanları yavşaklaştıralım hiç vahşi hayvan kalmasın
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=spoiler]dolu yıldız+dolu yıldız=dolu yıldız (dolu yıldız=0)

kağıtta (ucu aşağı bakan boş üçgen=4)

lambayı taktıgınızda lamba ışığında adamın resmine bakın
dolu yıldız+ucu yukarı bakan boş üçgen=8 (ucu yukarı bakan boş üçgen=8)

kitapları fotoğrafta gösterilen sıraya göre dizdiğinizde circle is two kelimesi açığa çıkıyor (daire=2)[/spo][signature][hline]When arguing with a stupid person, make sure he's not doing the same.

[Bu mesaj Gaming tarafından 27 Eylül 2005 20:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet inanılmaz birşey ama yatağın arkasındaki sayılarla ilgili bulmacaya bakın birde şurdaki topice bakın.[signature][hline]-Fear of the fool, is the beginning of the wisdom-

Mandoo, 05 Ağustos 2005 20:06 tarihinde demiş ki:
iyide abi o insanlar ne yapsın? ölsünler mi? isterseniz katledelim..
Shadowcast, 05 Ağustos 2005 21:05 tarihinde demiş ki:
Böyle çözümler kısa vadede olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

baya kastırdı. hatta bazı şeyleri başta niye yaptığımı bile anlamadım :D ama sonunda çözdüm

[spo1=çözüm]
Önce masaya gidiyoruz, masadaki üst çekmeceden kaset ile masadaki kalemlikten kalemi alıyoruz.
Dart tahtasından darkları alıp ekran bir sağa döndüryoruz. Yatağın arkasındaki yere tıklayıp yatağın yanındaki parayı alıyoruz ve 9 12 dolukare 20 1 dizisi görüp (dark tahtasındaki sayıların sırasına göre 9 12 5 20 1 dizinden dolukare=5 olduğunu anlıyoruz), yatağın altından kitapı alarak ekranı tekrar sağa döndürüyoruz. Müzik setinin arkasından gümüş anahtarı alıyoruz. Ekranı tekrar sağa döndürüp, raflara yaklaşıp üstteki resmi alıyoruz, alttaki rafta lambadaki vidayı para ile açıp, siyah lambayı alıyoruz. Rafların en üstüne tıklıyoruz ve ordaki resime kasetdi koyup boşyıldız=3'ü öğreniyoruz. Masaya tekrar gelip siyah ampulü lambaya takıyoruz(şu an etkisini göremiyoruz ama ışığı kapatıp tekrar buraya bakıcaz) kitaplara tıklıyoruz, kitapları resimde gördüğümüz gibi (turuncu, pembe, kırmızı, mavi, sarı, yeşil) dizersek yine resimde gösterildiği gibi üstteki kelimeler ile alttaki kelimelerin üst harflerinin oluşturduğu yazı "CIRCLE IS TWO" oluyor buradanda daire=2 yi öğrenmiş oluyoruz. tekrar masaya dönersek gümüş anahtarı üst çekmecede kullanıp cımbızı buluyoruz ve bu cımbızla masanın soludaki raflarda duran kumbaranın içine sıkışmış altın anahtarı alıp masanın alt çekmecesini açıyoruz, ordanda falçatayı alıyoruz. Masanın sağındaki çöp kutusunaki kağıdı alıp kağıttan aşşağıyabakanboşücgen=4'ü öğreniyoruz. Işığı kapatıp tekrar masaya dönersek ışık altında kitaba bakarsak doluyıldız+yukarıbakanboşüçgen=8 yazısını görüyoruz, dolu yıldızın 0 olduğu bilindiğine göre yukarıbakanboşüçgen=8 oluryor. masanın üstündeki yazıda ise

doluyıldız-doluyıldız=doluyıldız
daire+dolukare=boşkare
aşşağıyabakanboşücgen-boşyıldız=doluüçgen

yazılarını görüyoruz 1. eşitlikten doluyıldız=0 , ikinci eşitlikten daha önce öğrendilerimizle 2+5=7 boşkare=7 , 3. eşitlikten 4-3=1 doluüçgen=1 oluyor.

şimdi ışığı açıp yatağın üstündeki büyük resme gidiyoruz ve sırf zevk olsun diye resmi elimizdeki kalemle boyuyoruz ve dartları burun deliklerine batıryoruz (bunları yapmak şart deil) sonra falçata ile resmi kesip arkasındaki kasayı ortaya çıkarıyoruz, şifrenin kasanın üstündeki kağıttan boşkare-doluüçgen-yukarıyabakanboşüçgen olduğunu görüyoruz zaten daha önceden bunları bulduğumuz için şifre=718 oluyor kasadan çıkan kağıdı okuyunca artık kapıdan çıkabiliriz.
Geçmiş olsun :D
[/spo]
edit=imla
[signature][hline]Albert Einstain demişki
" 3. Dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama 4. sünde insanlar taş ve sopalarla savaşmak zorunda kalacaktır."

[Bu mesaj FreEmoon tarafından 29 Eylül 2005 12:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sonuna kadar geldim ama şifreyi kabul etmıyo bu seferde 718 yazıyom o kola basıyom yok acılan bişi
delircem hee :D

edit: yaptım.herşeyi yapmak gerekiyomuş.resme bakmamışıım :)

saolun bu derttende kurtardınz beni :d

[Bu mesaj Soulfly tarafından 29 Eylül 2005 15:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oyun kafayı yemek isteyenler içn hazırlanmış sonbahar-kış kreasyonu :-)ÖSS ye felan hazırlananlara tavsiye etmem o zaman zaten ambulans gelip odadan alır akılk hastanesine götürür:-)

Beyler bu arada ilgisiz ama oyunvadisi cs 1.5 serwerlerine noldu ya tf falan açılmıo plz yardım

*!Aşk hakedenindir*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...