Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara

Bloodless

Öne çıkan mesajlar

içmeyenler sigaraya başlama sebebleri, yok karakter eksikliği yok sıkıntılı zamanlar falan yazmasınlar lütfen. Merak ediyordum başladım, evde yapıcak iş yoktu başladım veya kız arkım içiyordur onun ağız kokusunu almamak için başlamışımdır veya kilo vermek için başlamışımdır yani gördüğünüz gibi binbir sebeb var başlamak için. İçmeyenlerin sigaraya başlama hakkındaki fikirleri milli olmamış gencin ateşli yatak maceralarını dinlemek gibi geliyor kulağa. :)[hline]Kalplerdeki Kaymak Asli
Sosyal ağlarda paylaş

İlk 2 hafta falan en kolayı oluyor bırakırken. Sonra vucutta bitiyor nikotin ve esas zor zamanlar başlıyor.Patlıcanda nikotin veriyor :) Bu arada nikotin bantları bırakıken ilk 2 hafta için baya bir kolaylık sağlıyor.[hline]Kalplerdeki Kaymak Asli

[Bu mesaj Absolut tarafından 23 July 2003 11:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

lol Abso, eline sağlık güzel özet olmuş =]

said:
Absolut, 23 July 2003 10:45 tarihinde demiş ki:
...İçmeyenlerin sigaraya başlama hakkındaki fikirleri milli olmamış gencin ateşli yatak maceralarını dinlemek gibi geliyor kulağa...

Oky o dediğini bende yapardım eskiden çok zorlanmadan, ama artık psikolojik boyutunu kaldıramıyorum pek. Şu aralar bir bıraktığında biraz daha uzun tut o dönemi bence, yani bir - iki ay belirle bırakırken süreyi, tamamlayabilirsen ne mutlu. Fakat iki haftayı geçebileceğini pek sanmıyorum kendi deneyimlerimden. Hatta mümkünse doğrudan bırak ilk iki haftayı atlattıktan sonra, dediğim gibi sonrası zor.
Sosyal ağlarda paylaş

usendim threaddeki tum mesajlari okumadim ama iki cift lafim olacak =p

saglik yonunden soyle zararli boyle zararli, bunu hepimiz biliyoruz, o konuda ordinaryus profesor edalarinda ahkam kesmeye luzum yok. herkesin baslama nedeni de farkli, ben universite 1. sinifta barsak tembelliginden sikayetciyken, bi arkadasimin barsaklarimi calistiracagini soledigi icin basladim, ne komik di mi lol. seviorum ama boku, acaip severek iciorum, cok fena =]

isin bi fiziksel bi de psikolojik bagimliligi var, mutlaka birileri solemistir... sigarayi biraktiktan sonra ilk 4 gunde fiziksel bagimliliginizdan kurtuluyorsunuz, sonrasi irade meselesi biraz... hayir sigarayi birakmayi dusunuyorum, ordan $eettim =p

ilk 4 gunu gecirmenin en guzel yolu da, kapatacan kendini eve, alican uyku ilacini 4 gun uyuyacan. ben oyle yapmayi planliyorum, tek derdim 4 gun nasi geciricem evde is guc varken o =p

birakasi olanlara, ozellikle de benim gibi sigarayi cok sevdikleri halde birakmaya calisanlara basarilar diler, gozlerden operim =]

Edit: typo

[hline]Meelou A'Ie - Twi'lek Scout & Entertainer - Kettemoor

[Bu mesaj athea tarafından 23 July 2003 14:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr haklısın zaten ben bırakmak için 2 hafta ara vermiyorum yani kendimi sınamak için felan. Evet 2 haftadan sonra çok zor anlar başlıcaktır eminim. Böyle elleri devamlı avuşturmak felan :) beyni artik başka bişey düşünemez hale gelebilir insanin.[hline]5
Sosyal ağlarda paylaş

said:
athea, 23 July 2003 14:51 tarihinde demiş ki:

saglik yonunden soyle zararli boyle zararli, bunu hepimiz biliyoruz, o konuda ordinaryus profesor edalarinda ahkam kesmeye luzum yok. herkesin baslama nedeni de farkli, ben universite 1. sinifta barsak tembelliginden sikayetciyken, bi arkadasimin barsaklarimi calistiracagini soledigi icin basladim, ne komik di mi lol. seviorum ama boku, acaip severek iciorum, cok fena =]

Edit: typo

[hline]Meelou A'Ie - Twi'lek Scout & Entertainer - Kettemoor

[Bu mesaj athea tarafından 23 July 2003 14:52 tarihinde değiştirilmiştir]

Kusra bakmada sigaraya başlamak için hiç geçerli bir sebep değil gayet sağlıklı yöntemler var sana 10 dan fazla sayarım bağırsak tembelliğini düzelticek.. :yapma:[hline]KinGpiN the striked sazan
Emaleth, 07 July 2003 16:49 tarihinde demiş ki:
kafana terlik yiye yiye beynin sulanmış senin iyice.
antin, kuntin, gugurigu filan...
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi bunalım dersin anlarım gerçi ben bu tip sebepleri de kabul etmiyorum içmeyen bir insan olarak çünkü bunalımın allahını yaşayan bir tipim.Mükemmel bir iradem mi var bana mı öle geliyor hala çözemedim.. dediğim gibi athecim çok daha güzel yöntemler var içme bu poku :)[hline]KinGpiN the striked sazan
Emaleth, 07 July 2003 16:49 tarihinde demiş ki:
kafana terlik yiye yiye beynin sulanmış senin iyice.
antin, kuntin, gugurigu filan...
Sosyal ağlarda paylaş

evet gecerli demedim, aksine `ne komik di mi lol` demisim orda, sacma sapan, alakasiz sudan bi sebep =p

ama horace hakli, anlamio insan baslayana kadar

ben taksi soforuyle, babamla, teyzemle, aklina gele herkesle sigara yuzunden acaip kavgalar eden bi insandim sigara icmezken... sonra utancimdan soliyemedim kimseye ben sigara iciyorum die bi sure heuehue hani arkadas arasinda heves, ozenti bilmemne, ole bi ortamim hic olmadi cunku en yakin arkadaslarim ve o zamanki sevgilim direk iyyyy sigara mi, igrenc falan dien insanlardi ehe

hic icmemisken cok farkli, ictikten sonra cok farkli gercekten de... birakcam bakalim da ne zaman =p

sevmesem keske, o zaman daha kolay olurdu herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

heh birden aklıma geldi
büyük abilerimiz vardı takıldıgımız ortamlarda ( ben daha 12 yaşında falandım ) sigarası biterdi arkadaşına ulan krize giricem sabahtan beri sigara içmiyorum derdi

bende o zamanlar yeni başlamıştım derdim kendi kendime ulan ne krizi be bak bende içiyorum ama istersem bi kaç gün içmem yinede bişey olmuyo

ehe sonradan patlamıştık tabi 14-15 yaşında sigarasız olmuyodu :(

hangi ipne başlatmıştı beni sigaraya ya unuttum şimdi bulup dövmek lazım

bu arada kardeşiniz falan varsa kesinlikle evde sigara içmesine izin vermeyin

sigara zararlıdır falan diyin yada ne biliyim kardeşinizin boş yönlerinden saldırın :) ( mesela kızlarla dolaşmayı takılmayı seven biriyse bak çok sigara içersen pis kokarsın hede kızlar igrenir senden falan diyin ) ehe tabi kız arkadaşlarıda içiyosa bu biraz ters teper :P

kesinlikle üzerine fazla gitmemek lazım eger yaşıda daha ergenlik sürecine yeni başlamış bi yaştaysa ( hele erkek cocuklarında kesin bi asilik oldugundan ters tepiyo bu tip laflar )

ama aileniz ne olursa olsun evde içmesine izin vermesin
tuvalete falan girerse sigarayı söndürsene falan diyin :) içmese bile ya içiyosa diye düşünüp şansınızı deneyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Paket var tabi. Ama evin heryeri tek tük sigara olan paketlerle doldu. Tahmini tğketim
Sabah 8 uyanış --- Akşam eve dönüş 19.00====> 6-7 tane
Akşam 19.00 ---- Yatış 3.00=====>10-12 tane
Yani hergün 1-4 tane arası artan oluyor. Yanına alsan taşıdığına değmez, evde bırakınca birikiyorlar yakında eşim oyacak rahatlıcam.[hline]Kalplerdeki Kaymak Asli
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...