Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls 3: Bloodmoon goes gold!

Sam

Öne çıkan mesajlar

said:
arcane, 29 May 2003 01:05 tarihinde demiş ki:
...etrafına bi bak
çıkışlarından x yıl sonra fallout bg planescape mi yükleyen daha çok yoksa hala morrowind oynayan mı ?
güldürme beni Sam...

O halde Sims dünyanın en güzel oyunu, Diablo da RPGlerin kralı

said:

sen seviyor olabilirsin
güzel bir oyun da olabilir (bazılarına göre)
ancak rp ve eğlence olarak yetersiz

Bak ne güzel demişsin "(bazılarına göre)" ancan onu ikinci önermede unutmuşun gördüğüm kadarıyla...
şöyle olmalıydı: ancak rp ve eğlence olarak yetersiz (bana göre)

Ben şahsen Fallouta bayılırım. Müthiş bi oyundu. Hala da en sevdiğim en etkilendiğim oyunlardan biridir. Fakat versatility olarak morrowindin gerçekten yanına yaklaşamaz.

Hiç bişey yapamıycaksan morrowinde bari - tıpkı Quentin Tarantino gibi - evrimine şahit olduğun bir efsane olarak bak. Çünkü Daggerfall dan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmadı. Olmıcak.[hline]Hani Oruçluyken Ramazan Ayında Commodorla Evde Güzelce Oynardık. Evveldense Sinclair Spectrum48K Kullanırdık İnanamıyorum İnsan Nasıl Gelişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fallout hl den iyi veya fallout morrowindten iyi demedim
yazdıklarımı yanlış anlamışsınız
gayet açık bir şekilde yazdığımı düşünüyorum o yüzden daha açıklamaya gerek görmüyorum[hline]Sam, 28 May 2003 00:12 tarihinde demiş ki:
sailor mercury / ami, neredeyse benim kıza dönüşmüş halim gibi, çok benziyoruz. hani bir geyik vardır "kendimden bişiler buldum diye" hah işte tam onu diyebileceğim bi karakter..
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 29 May 2003 14:53 tarihinde demiş ki:
geçen yıl bu vakitlerde "morrowind kötü" diyeni linç ediyorlardı burada, sanki son bir yılda çok daha iyi bir oyun çıktı da millet fikir değiştirdi.. :)

arcane half-life konusunda yorumun acayip, ona bakarsan ben de fo1&2'yi morrowind'den sonra oynadım ama yine de beğendim. ayrıca half-life tüm zamanların en iyi oyunları listelerinin en başlarındadır, fallout'lar pek görünmez hani..
ben morrowinde kötü dedim , daha iyisi olduğundan değil, objektif olarak baktığımda kötü bulduğumdan.iyi dediğim kısımları da vardı atmosfer ve sesler gibi.
HL fps de devrimdir.ancak ben HL yi oynadığımda HL modları ve quake gibi başka oyunlarda vardı.fps seçerken insan oyunculara karşı oynananları tercih ederim.o en iyi oyun listesi örneğini neden verdin anlamadım sanki aksini iddia etmişim gibi..dediğin listede fallout da vardır bu arada yanlışını düzelteyim.[hline]Sam, 28 May 2003 00:12 tarihinde demiş ki:
sailor mercury / ami, neredeyse benim kıza dönüşmüş halim gibi, çok benziyoruz. hani bir geyik vardır "kendimden bişiler buldum diye" hah işte tam onu diyebileceğim bi karakter..
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

e hoca sen de çevirdin şimdi sözlerini, "hl'yi beğenmem cs'ye bayılırım" demişsin ya yukarıda, beğenmesen de senin bileceğin ama ben de ona göre yazarım "strateji anlayışım mammoth" diye senin uydurduğun gibi. :)[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dagger, 29 May 2003 10:09 tarihinde demiş ki:
Daggerfall rulz
dier elder scrolls oyunları sux[hline]Anadolu uygarlığın beşiğidir. Evet beşiğidir. Uygarlık orada doğmuştur ama korkarım büyümek için başka yere göçmüştür.
- Ludvig Bauhaus

Bence Morrowind da rulz, her ne kadar DAGGERFALL a tapsamda Morrowind da gayet iyi (bence).[hline]Mirzabey / Paladin
Daggerfall / İnfiltrator
DAOC Kay
www.the-huns.com
Sosyal ağlarda paylaş

Şu level atlama sistemini değiştirseler ne kadar mutlu olucam aslında bende , alışmışım ben masa üstünden expi sistemine uo gibi olunca hoşlanmadım gene :=)
ama sanmıyorum bu hali ile oynamaya dewam edicez gibi duruyor.

Konuşmalara gelince bence tribunalda azda olsa gelişme vardı büyük ihtimalle bundada olucaktır..
Sosyal ağlarda paylaş

Morrowindçok güsel oyun aslında... sadece yeterince üzerinde duramamışla (kaç sene daggerfallun dewamı noclcak diye bekledik demi?).. oyunu bi cd ye daha yaysalar böyle sırf diyalog fln çok daha zenginleştireiblirlerdi (ama bi sene geç çıakrdı kesin)..
daggerfallda at binebiliyorsun çünkü pizel pizel graifkleri vardı :p..
morrowind gibi sabit bir hharitası yoktu.. her dungeon random dı.. 200 mblık oyundu :P..
bide atı neyle taşıycan morrowindde?..yanındamı dolaşçak?[hline]I Turned Off The Light
And Murdered Dawn..
KoC
Sosyal ağlarda paylaş

konu sapmadı ki ?
saptıysa da ben saptırmadım[hline]Sam, 28 May 2003 00:12 tarihinde demiş ki:
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
bence pek vasat bir oyun. nedenleri (IMO)
1) diyalogsuz rpg olmaz. karakterlerin tek sebebi orda durmak mı yani? rpg açısından diablo 2 ile eşit tutuyorum ben morrowindi. hatta d2 deki main quest bile daha iyiydi. tabii, morrowindde 2306572067 tane yan quest var ama o bişi göstermiyo. yani "yan quest varsa rpg yoksa diil" mantığına bayılıyorum. evet yan quest olmalı ama oturup o oyunu orada oynamanın da bir amacı olmalı. bu da main quest olmalı morrowind gibi bi oyunda, karakterini geliştirmek değil.
2) bence atmosferi sadece ilk bir-iki saat verebiliyor. daha sonra, grafikler normal gelmeye başlayınca atmosfer de gidiyor.
3) oyunu bir bütün yapan bir main quest yok. oyunun bütün amacı karakterini geliştirmek. longswordum 2 tane daha artsın ki bi sonraki lvl up da str modifierimi bilmemne olsun... hödö. yok daha neler.
4) madem oyunun amacı karakter geliştirmek sadece o grafikler niye. diablo 2 yapın daha güzel.[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

All paticik characters, character names, and the distinctive likenesses thereof are trademarks owned by Paticik Inc.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kendi görüşüme katılıyorum (lol)
grafiklere, ve haritanın büyüklüğüne hiçbirşey demiyorum. ama beni bayar bir süre sonra, onu söylüyorum. yani herkes için geçerli olmayabilir (d2 ye rpg diyenler de var tabiy, bakış açısı problemi).[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

All paticik characters, character names, and the distinctive likenesses thereof are trademarks owned by Paticik Inc.
Sosyal ağlarda paylaş

ehe yok öle demedim :) bakış açısı olayı dedim sadece
d2 ye rpg diyenlere de yanlış diyemezsin. yani onlar yanlış sen doğru diyosun şu anda ki çok ayıp başkalarının düşüncelerine rispekt.[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

Sosyal ağlarda paylaş

Diyceem şudur ki Morrowind süperdir. Bloodmoon da şahane olmuş. Normal campaignde pek olmayan şeyler var. Expansion bi cd olduu için ana hikayedeki nerdeyse herkes sesli sesli konuşuyo. Ekstradan süper yeni itemlar var. Mesela bi nord bacağı blunt weapon var ki şahane. Bi tane süper bi stalhrim mace var 30-90 vuran... Var da var... 20 saat max bitiyo expansion. Ama hazır tekrar installamışken Vvardenfelli kılıçtan geçiriyorum şu an...:)[hline]But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: do I feel lucky? Well do ya, punk?
Sosyal ağlarda paylaş

freudcu yaklaşımla ne alaka anlamadım. yani alakayı kuramadım dediğim şeyle.

nese

d2 ye rpg diyenler bence yanlıştır.
ama sadece benim bakış açıma göre bu böle. onların yanlış olduğunu düşünmeme rağmen onların düşüncesine saygı duyuyorum.

böle işte :-P[hline]I take the path less traveled.
Sosyal ağlarda paylaş

d2 en temel olarak rpg diildir ve rpg olduunu savunanlar yanılgı içindedir. RPG=Role Playing Game. Diablo ve Diablo2 rpg ise street fighter da rpg dir. Çünkü bi karakter seçip onunla oynama dışında bi olayları yok.[hline]But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: do I feel lucky? Well do ya, punk?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...