Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne Denir ?

Nevberos

Öne çıkan mesajlar

Yok yavf ne alakası var .Maç Fenerin hakkı idi.Ne siniri ne ilk defa yenildik ne son defa maç yaptık Fener ile.Monolog olmasın.Sadece şunun için sordum tribün tarihinde önemli bir olaydır bu ve kolay kolay benin diyen bir taraftarın içene sindirebileceği bir olay değildir bu haraket.Delikanlı gibi maça gitmek varken.Şunu söyliyeyim belki anlayan çıkar.Menderes'in kemikleri sızlamıştır.

[Bu mesaj Nevberos tarafından 23 Eylül 2005 13:03 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rush, 23 Eylül 2005 12:54 tarihinde demiş ki:
Çarşı
[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.
Sosyal ağlarda paylaş

madem cok delikanlılar niye bjk forması giyiyorlar ama hatırlarsanız biz kadıköye KORKAK TAVUK ORTEGA pankartı açtırdık hemde febe liler actı muahahah 10 numaraydı ötesi yok[signature][hline]SEVİNMEK İÇİN SEVMEDİK
:tup:erKeK_aDam_RenKli_TakIm_TuTmaz (bu gün tutabilir):tup:
Sosyal ağlarda paylaş

aferin[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nevberos, 23 Eylül 2005 13:02 tarihinde demiş ki:
Yok yavf ne alakası var .Maç Fenerin hakkı idi.Ne siniri ne ilk defa yenildik ne son defa maç yaptık Fener ile.Monolog olmasın.Sadece şunun için sordum tribün tarihinde önemli bir olaydır bu ve kolay kolay benin diyen bir taraftarın içene sindirebileceği bir olay değildir bu haraket.Delikanlı gibi maça gitmek varken.Şunu söyliyeyim belki anlayan çıkar.Menderes'in kemikleri sızlamıştır.

Stadda yer ayrılsaydı boyle olmazdı tabıkı.Bu olayların cıkmasında bas sorumlu İstanbul polisidir.Ayrıca Vali FB li taraftarlar maca gelebılır ve onların guvenlıgınden ben sorumluyum dedı bizzat.Hal boyle olunca FB lilerin maca toplu halde gıtmelerı cok normal.Napsalardı tek tek takılıp bjk lılerın ortrasında dayak mı yeselerdı.Polisin orada yaptıgı suctur aslında bılete para vermıs stada gelmıs seyırcı o sekılde dısarı atılamaz...[signature][hline]Eğer sen kendi kaderini cizebilecek kadar güçlü değilsen başkaları senin kaderini cizecektir ve sen buna karşı gelemeyeksin......
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Phrexian, 23 Eylül 2005 13:43 tarihinde demiş ki:

Stadda yer ayrılsaydı boyle olmazdı tabıkı.Bu olayların cıkmasında bas sorumlu İstanbul polisidir.Ayrıca Vali FB li taraftarlar maca gelebılır ve onların guvenlıgınden ben sorumluyum dedı bizzat.Hal boyle olunca FB lilerin maca toplu halde gıtmelerı cok normal.Napsalardı tek tek takılıp bjk lılerın ortrasında dayak mı yeselerdı.Polisin orada yaptıgı suctur aslında bılete para vermıs stada gelmıs seyırcı o sekılde dısarı atılamaz...

Vali kendi dedi "FBliler isterse bilet alıp gelebilir" diye.Adamlar akıllılık edip yanyana bilet almışlar, sen tutup bunları dışarı attırıyorsun. Yanlış bu.
FB'lilerin yaptığı da güzel bişey aslında, hiç de öyle kötülenecek tarafı yok, takdir ettim adamları.[signature][hline]Anamı dinleseydim, şimdiye doktor çıkmıştım, ne okulmuş, oku oku bitmedi, canımı okudu ya!
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yanlış anlama olmasın.Ben değil 200 kişi stadın yarı yarıya olmasını isteyen bir kişiyim.Çünkü o günlerin tadını güzelliğini yaşamış biriyim.Keşke gene yarı yarıya tribünlerde derbi maçlar oynansa onun zevki hiç bir şeye değişilmez.Ancak o günleri yaşayanlar anlar.Bu arada ah Adnan Polat ah kulakların çınlasın.

Benim demek istediğim ezeli rakibinin forması ile maça gelip onun lehine bağırıp hadi bunuda geçtim deşifre olmayayım diye kendi başkanına küfür etmek.Bilmiyorum bu bana ters biraz.Biraz eski kafalıyım galiba ama yakışmaz bu tribün kültürüne.Bir çok Fenerbahçeli arkadaşımlada konuştum senelerdir tribünü kovalarlar onlarda benle aynı fikirde.Yani ya gidersin delikanlı gibi atkınla bayrağınla yada oturur evinde seyredersin.Kalkıp ezeli rakibin lehine bağırmazsın.

Tamam hadi gittin stadı bastık demezsin bari.Gülerler çünkü bu işi bilenler sana.Her zaman baskınlar olmuştur.Yeri gelmiş biri kovalamıştır yeri gelmiş diğeri.Onların olmasınında sebepleri vardır sakın kimse anlamasın tasvip ettiğim için söylemiyorum yani.Ama bu olay Türkiye tribün tarihi için bir ilktir ve ayıptır gerçekten.Yukarda yazdım gene yazıcam pek anlayan çıkmadı ama demek istediğim kısaca şu aslında.Pepe Metine , Mendere , Caymaza Beşiktaş forması giyilip maça gidileceğini sorsanız ne cevap alırsınız acaba...

Not:Bunları yazmamdaki sebep belki anlamadınız ama karşımdaki tribüne duyduğum saygıdandır.Türkiye futbolunda saha içi rekabette ilk sıra Galatasaray-Fenerbehçe arasındadır tartışmasız.Ama yine tartışmasız tribündeki rekabettede ilk sıra Beşiktaş-Fenerbahçe arasındadır.Ve ben her zaman Fenerbahçe tribününe saygı duydum.Çünkü namert dostum olacağına mert düşamanım olsun diye düşündüm hep.Ve saygı duyduğum tribünün bu hareketini geçmişlerine ve mazilerine yakıştıramadım hepsi bu.Umarım bir daha olmaz.

[Bu mesaj Nevberos tarafından 23 Eylül 2005 14:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya adamlar nasıl fb formasıyla gitsinlerki. stadın yanına bile yaklasmazlardi. mecburen bjk formasi giyip gitmişler. ama helal olsun yinedeo kadar taraftarın arasında fener diye birden bire bagırmak cesaret isi. ayrıca istanbul vlisine ve emniyetine hatta kluplere verilmiş buyuk bi dersttir. insanların elinden nasıl alırsınız mac seyretme hakkını? herkes takımının macina gitmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Nevberos dedıgını cok ıyı anladım zaten ben Fb lilerın kendı baskanlarına kufur etmelerını kesınlıkle onaylamıyorum.Demek ıstedıgım bu cıkan olayların bas sorumlusu İstanbul emniyeti ve Valiliktir.Ben acizim bır kac yuz tane taraftarı kontrol altına alamıyorum o yuzden derbılerde konuk takımın taraftarlarına statda yer ayrılmayacaktır demektır...Ama istanbul Valisi fenerlı taraftarların bılet alıp gelebıleceklerını soyluyor.Sorada stadda gruplasan taraftarlar dısarı atılıyor.Statda taraftarların bıraraya gelebılecegını bastan hesaplayıp ona gore davranacaktın yada ılk basta ona gore beyanatta bulunacaktın ınsanlara.Oradakı taraftarlara yapılan ınsan haklarına aykırı bır davranıstır...Bılmem anlatabıldımmı...[signature][hline]Eğer sen kendi kaderini cizebilecek kadar güçlü değilsen başkaları senin kaderini cizecektir ve sen buna karşı gelemeyeksin......
Sosyal ağlarda paylaş

-işe yaradı mı?
-yaradı.

-taraflar benliğinden birşey kaybetti mi?
-hayır. muhtemelen de bjklilerin söyledikleri şekilde söylemediler. atıyorum; bjknin başına istedikleri sıfatı yerleştirdiler mi sadece kendileri duyarlar; gibi...[signature][hline]"I find your lack of faith disturbing."
Sosyal ağlarda paylaş

@forgvr;

said:
Fistan, 18 Eylül 2005 23:35 tarihinde demiş ki:
[li]Evimin konumu itibari ile 7'de çıktım ve stada doğru yürüdüm... Stada geldiğimde saat 7'30 du. Eğer bilet tahsis edilmiş olsa idi normal şartlarda olmamız gereken yere doğru gittim. Tribüne girdiğimde sanki Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda gibiydim.. Herkes oradaydı...Kendimi evimde" hissettim.

Maç'ın başlamasına çok yakın bir zamanda tanıdık herkes bir araya gelmeye başladı (Gerçi Dışarıdan bakıldığında bariz belli oluyorduk) maç başlar başlamaz çarşı üçlü çekti..Bitmesine az kala birden herkes üzerindekileri çıkardı ve " HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK FENER"diye bağırmaya başladı.. Bu şok tüm tribünleri susturdu.. çığırdan çıkmıştı herkes.Belki beklenen bir davranıştı ama bu kadarı bana da sürpriz oldu.Çılgına dönen Beşiktaşlılar oyunun başında konsantre kaybına uğradılar. Aslında bu zevki anlatmak için sayfalara ihtiyacım var ama bu zevki kendi içimde yaşamak istiyorum çünkü tarifi yok.

Nobre'nin kaçırdığı penaltıya kadar gayet sakin bir şekilde maçı izliyordum.Ancak kaçan penaltıdan sonra inanılmaz bir stres aldı beni..İnönü stadının açık tribününde yalnız olduğumu bir an için unuttum ve kaçan her pozisyonda hop oturup hop kalktım....

400 kadar kişi'nin 300'ü polis kordonu ile dışarı çıkarıldı kalan 100 kişi boşalan tribünde yayıldık, nereye baksam bizim tribünden insanları görüyorum tanıdık tanımadık..

Pozisyonlarda heyecanlanan, ataklarda bağıranlar.. son dakika yenilen gol ve üzüntümüz...
Ama son dakikada gelen Tuncay'ın golü.. ben heyecan ve merakla olduğum yerde çakıldım ama arkamdaki adamın gool diye kısık sesle bağırmasını beni "NIRVANA" ya ulaştırdı..

Böyle bir maçı Fenerbahçe taraftarından mahrum eden herkesi kınıyorum, Organize olmadan münferit bilet alımı ile yine ait oldukları yer TRİBÜN'lere gelen FENERBAHÇE taraftarına teşekkür ediyorum. Tuncay'ın dokunuşu ile ağlara giden top hala gözümün önünde "MUHTEŞEM BİR ZEVKTİ" Teşekkürler FENERBAHÇE...

[/li]
[signature][hline]FİLTHY PLAY!
Sosyal ağlarda paylaş

Biliyor musunuz ?

Fenerbahçeli taraftarların Özel mülke tecavüzden 6 ay ile 5 yıla kadar ceza alabileceklerini ? Tabi dava açılırsa hoş açılmaz ama =)

Neyse

ne demiş kapalı Aziz Yıldırım a

"Sallasana sallasana mendilini intihara göndersene ...lerini"

taraftarlık parayla bu memlekette ver parayı gitsin ölsün.

Ha bu arada fenerin pankartını çok beğendim.

"Aşığınım yanında olmasamda"
Sosyal ağlarda paylaş

@blackhaos;
kim kime dava acıyor ya? =P

said:
Valilik, Emniyet ve Çevik Kuvvete Dava Açılıyor
Pazar günü İnönü Stadı'nda oynadığımız maça, Valinin, münferit olarak maça gidilebilir açıklamasına güvenerek Biletix'ten bilet alarak ve tek tek giden ama maçın henüz başında, coplanarak dışarı çıkarılan taraftarlarımız, Valilik, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün uygulamaları için dava açıyorlar. Söz konusu maçta mağdur duruma düşen taraftarlarımızın, avukatlara vekalet verebilmeleri için, gerekli bilgi ve telefonlarını [email protected] adresine ulaştırmaları gerekmektedir. Şu ana kadar 60 taraftarımız vekalet vermiştir, dava başvurusu önümüzdeki Pazartesi yapılacağından, mağdur olan arkadaşların acele irtibata geçmeleri gerekmektedir.
[signature][hline]FİLTHY PLAY!
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ufak bir kısmıyla ilgili cevap vereyeim yaralanan adam stat icinde degil stadın dısındaki polislere gidiyor. Statda vuruldum diyor. Adamın statda vurulduguna dair hic bir kanıt yok.!![signature][hline]Absolut, 22 Eylül 2005 14:11 tarihinde demiş ki:
Belki yenildik ama dana gibi bağırdık diye hava atan bir biz varız herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jazzyjam, 23 Eylül 2005 17:59 tarihinde demiş ki:
-işe yaradı mı?
-yaradı.

-hayır. muhtemelen de bjklilerin söyledikleri şekilde söylemediler. atıyorum; bjknin başına istedikleri sıfatı yerleştirdiler mi sadece kendileri duyarlar; gibi...

şeref-haysiyet kaybetti dicemde o sizde yoktu zaten...[signature][hline]insight, 21 Temmuz 2005 18:53 tarihinde demiş ki:
Fener ronaldinhoyu zorlanmadan alır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
pipo_14, 23 Eylül 2005 20:23 tarihinde demiş ki:
said:
jazzyjam, 23 Eylül 2005 17:59 tarihinde demiş ki:
-işe yaradı mı?
-yaradı.

-hayır. muhtemelen de bjklilerin söyledikleri şekilde söylemediler. atıyorum; bjknin başına istedikleri sıfatı yerleştirdiler mi sadece kendileri duyarlar; gibi...

şeref-haysiyet kaybetti dicemde o sizde yoktu zaten...

cevabı örnek aldığın kısmın içinde[signature][hline]"I find your lack of faith disturbing."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...