Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

onemli bir sorun kesin bilen cewaplasin sadece lutfen

husso

Öne çıkan mesajlar

bu yil amerikada uniye basladim burda mp3,film vb seyleri netten download etmek illegalmis (tabi para werip yukluye biliosun) demin benim yanki odadaki cocugu yakaladilar bu sebeble. bunu nassi anliyolar bilen warsa lutfen solesin bide mesela benim arkim bana sarki yolladi yine mi illegal oluyo bu olay?
Sosyal ağlarda paylaş

kaldığın yer yurt ise giren çıkan veriyi kontrol ediyorlardır[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Geyyik
[Bu imza zgrw tarafından 18 January 2004 17:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ee p2p açıp indirmeye kalkmışsa çok internet yemiştir, farkettiklerinde p2p'den neleri indirdiğini gözlemlemişlerdir.

ya da günlük olarak senin hangi sitelere girdiğini görebiliyorlar. warez siteye rastlamışlarsa gene yakalamışlardır.

üniversite internetlerinde her bilgin network adminine gidiyor. özellikle hangi siteye girdiğini görme imkanlarına sahipler.
kredi kartları veya şifre konusunda ama görme imkanları yok bildiğim kadarıyla.[signature][hline]Beş Hececiler
-I didn't expect a spanish inquisition.
-Nobody expects the spanish inquisition!
Sosyal ağlarda paylaş

husso'yu yakaladılar galiba sesi kesildi :-)[signature][hline]-Fear of the fool, is the beginning of the wisdom-

Mandoo, 05 Ağustos 2005 20:06 tarihinde demiş ki:
iyide abi o insanlar ne yapsın? ölsünler mi? isterseniz katledelim..
Shadowcast, 05 Ağustos 2005 21:05 tarihinde demiş ki:
Böyle çözümler kısa vadede olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

atıyorum ...
normalde sız herhangı bır network transfer yapacagınız zaman karsılıklı olarak 2 taraf birbirleriyle tcp ile anlaşır ip adreslerini birbirlerine gönderirler gerekli el sıkısma yapılır ve data transferi başlar ...
osi layer denen bilginin network katmanlarından gecerken ne hale gectıgını gecmesı gerektıgını gosteren bır standart var ...
her paketın data sı degısık ıp header larda eklenerek karsıya gonderılıyor ve karsıdan alınıyor ...
bu baglamda sen legal olan dosya transferlerının ıp header kısmına ozel bır numara/code koyarsın ve dersın kı bu verı satın alınmıs/regıstered olay a legal ...
bunun harıcı hıcbır olaya koymazsın bunu ...
ınternet omurgasında bazı node lardada bazı paketlerın ıcerıgıne bakarak mp3 avi exe vs... bunların ne oldugunu , bıraz once bahsettıgım header check le dosyanın legal olup olmadıgına bakabılırsın ve tabıkı ıp ...
ıp nın fızıksel olarak nerde oldugu zaten bılınıyor ...
bu yukardakı korsan dosyalardan da bır havuz olusurursun ıd yada ısım olarak , adam check eder
bu dosya legal mı ?
degıl ?
benım daha once havuzuma koydugum dosyalardan bırının ıllegal transferımı ?
evet
gıt yakala ...

gibi bişi olabilir çok net bilmiyorum tamda anlatamadım ama anlayan anlamıştır ...[signature][hline]Vampire Hunter Delucian ...
Türküm Doğruyum Calışkanım ...

Türkiye cumhuriyeti kuruldugunda bu vatanın milleti olan kişilere TURK halkı denır ne mutlu TURK um diyene ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...