Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zeki Müren

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

O kadar aradım taradım, koca paticikte Zeki Müren'le ilgili tek bir konu bulamadım.

Kendisini tanıtmaya gerek yok, bilmeyenler en yakın pencereden atlasın bir zahmet. Zor zamanlarımda hep yanımda olan bu abimiz enfes sesiyle gelmiş geçmiş en iyi solistler arasında zaten.

Eski Türkçe'yle yazılmış onlarca güzel şarkısına rağmen benim favorilerim, O'nun yorumladığı anonim eserler. Bir kaç örnek vereyim hemen:

Biz Ayrılamayız
Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsu
Manolya
Elbet Birgün Buluşacağız
Sorma
Gitme Sana Muhtacım
İmkansız
...

Valla eğer dertliyseniz hep dinlediğiniz pop-rock türlerinin yanında bir de yukarıdaki şarkıları ve diğerlerini deneyin. Ama daha da kafayı yerseniz karışmam :).[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...

[Bu mesaj pekaziz tarafından 18 Eylül 2005 14:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ahh can evimden vurdun beni. Sesi ve yorumları mükemmeldir ya. Her gece özellikle belli bir saati geçtikten sonra o ortamda Zeki Müren'i açarım ve kendimi bırakırım.

Tüm parçalarını çekip içinden sırayla eleyin falan, beğenin; dinleyin.

Sonunda bu konu da açılmış oldu, hayırlı olsun. =)[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog
Sosyal ağlarda paylaş

*!Ryan ın üstteki mesajına bakar ve başından geçen olayı anlatır*

Morali bozuk bir insan olarak...

Balkonda kurulmuş rakı balık sofrası

sıkı 2 dost

1 adet pickup

1 adet orhan gencebay ve zeki müren plağı...

Ahh ne gündü bea..[signature][hline]Bir Arnavut Ciğerinden Daha Fazla Sevdiğim Birşey Varsa Oda 2 Arnavut Ciğeridir..
Sosyal ağlarda paylaş

zeki müren'in sesi felan çok iyidir.
Babam hep Türk sanat müziği dinler (türk sanat müziği sadece çilingir sofrası müziği değildir ;))
ben sevmesem de, dolaylı olarak dinlemiş olurum.
Zeki Müren gibi söyleyebilen neredeyse hiç yok. Bir sallapati, bir sıkıcı hava hakim seslerinde. Buna rağmen Zeki Müren şarkılarını daha içten söyleyebilen birisi. Daha anlaşılır oluyor. Severim kendisini.
Sosyal ağlarda paylaş

Zeki Müren'in en güzel albümlerini buradan bulabilirsiniz, yalnız üyelik gerekiyor:

www.turkboard.org

Tavsiyem ilk olarak Zirvedeki Şarkılar albümünü indirmeniz. Her biri efsane şarkılardan oluşuyor.
[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...

[Bu mesaj pekaziz tarafından 18 Eylül 2005 22:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...