Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mame - SSS & Genel

vesmor

Öne çıkan mesajlar

Bir kaç gündür bunu yazıyordum,anca tamamlandı yeni gelen arkadaşlara bir kolaylık olması açısından hazırlandı.Soruların içinde bir bağlantı görürseniz anlayınki resimli anlatım mevcuttur.

Sıkça Saçmalanan Sorular;

Mame ne işe yarar?
Mame,zamanında para harcayıp jeton alarak oynadığınız eski oyunları oynayarak nostalji yapmanıza yarar.

Mame kullanmanın ücreti nedir?
Mame tamamen ücretsizdir!

Hangi mame versiyonunu kullanmalıyım?
Kaillera destekleyen,yani internet üzerinden oynamanızı sağlayan tek mame sürümü v0.67'dir

ROM ne işe yarar?
ROM,mame üzerinde istediğiniz oyunları oynamak için gerekli olan oyun dosyalarıdır.Indirdiğiniz ROM dosyalarını ismini değiştirmeden,mame klasörünün içindeki "roms" klasörünün içine koymanız yeterli.

Tüm oyunlar gözükmesine rağmen oynayamıyorum?
Muhtemelen siz mame ile oynanabilen tüm oyunların listendesinizdir,mevcut oyunları görebilmek için sekme değiştirmelisiniz.

Oyunlardan bazılarının isminin yanında çarpı işareti var?
Bunun anlamı o ROM dosyasının bozuk veya eksik olduğu anlamına gelir,bazı ROM dosyaları parçalanarak dağıtılır.

ROM indirdim ve klasöre koydum ama gözükmüyor?
Birkaç kez F5 tuşuyla yenileme yaptıktan sonra size audit işlemi yapmanızı öneririm.

Paticik sunucularında nasıl oynayabilirim?
Network game sekmesine tıkladıktan sonra kullanıcı adımızı ayarlıyoruz ve =o= sunucu bilgilerini girip bağlanıyoruz.

Oyunların kontrollerini nasıl ayarlarım?
Tab tuşuna basarak kontrolleri ayarlayabilirsin.

Sunucuda hangi oyunlar çoğunlukla oynanıyor?
Sunucuda çoğunlukla herkesin oynadığı oyunlar aşağıdaki listenin içerisindedir.
[spo1=Oyun Listesi]
Uçak Oyunları:
Aero Fighter 2 /Sonic Wings 2
Zed Blades / Operation Ragnarok

Ilerleme:
Dungeons & Dragons: Tower of Doom (Euro 940412)
Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara (Euro 960619)
Snow Brothers 2 / Otenki Paradise
Spiderman (US)
Shock Troopers
Captain America and The Avengers
Captain Commando
Simpsons
Sunset Riders (World 4 Players ver. EAC)
Splash!
Ninja Warriors,The (World)
Ninja Commando
Ninja Combat
Ninja Clowns
Michael Jackson's Moonwalker
Tumple Pop (World)
Punisher, The (World)
Knights Of The Rounds (World 911127)
King Of Dragons,The (World 910711)
Final Fight
E-Swat - Cyber Police
Caveman Ninja
Captain commando
Cadillacs and Dinasours
Bad Dudes Vs. Dragonninja (US)

Dövüş Oyunları:
Street Fighter Serisi
Breakers
Art Of Fighting Serisi
The King Of Fighters 97-2k
King Of The Monster
Kabuki Klash - Far East of Eden / Tengai Makyou Shinden - Far East of Eden
Kizuna Encounter
Mega Man - The Power Battle (CPS1 Asia 951006)
Mutant Fighter
Marvel Super Heroes
Marvel Super Heroes vs Street Fighter
Marvel vs Capcom
Ninja Master's - haoh-ninpo-cho
Double Dragon

Spor Oyunları:
Super Sidekick 2
Tecmo World Cup
Back Street Soccer
Street Hoop / Street Slam / Dunk Dream

[/spo]

Yarına kadar konuya detaylı birtakım bilgiler daha ekleyeceğim,Başka sorunlarınız olursa bu konu altında sormaktan çekinmeyiniz.[signature][hline]vesmor - karma$ik insanimsi ya$am formu!
Vigilant Electronic Sabotage and Mandatory Observation Replicant

[Bu mesaj vesmor tarafından 13 Haziran 2005 13:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
killnOd, 13 Haziran 2005 14:57 tarihinde demiş ki:
cok guzel olmus ellerine saglik bu arada oyun listesinde 3 tane eksik gordum olmassa olmazlardan onlarida ben yazayim

Dövüş Oyunları:

Mortal Kombat Serileri

Samurai Shodown Serileri

World Heroes Serileri

hani street fighter ''Ken'' ağlar sonra olmazssa olmaz capcomu capcom yapan oyundur (bunuda hep soyluyorum)[signature][hline]MAME server Nick:Ares
Hade Bekleyyom Space Olayı:D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
killnOd, 15 Haziran 2005 19:22 tarihinde demiş ki:
genc oyun listesinde street fighter serisi diye yazmis sen goremediysen birdaha bak zaten sf serisinide benden iyi oynayan yokdur listede olmasa ilk ben gorurdum merak etme sen hos tut gonlunu

benim gonlum hosta sen ole genc menc laflarını biraz usturuplu secmen dileğiyle

bide ben cok gordum benden iyi oynayan yoktur diyeni :D[signature][hline]MAME server Nick:Ares
Sosyal ağlarda paylaş

said:
killnOd, 16 Haziran 2005 20:50 tarihinde demiş ki:
vardir mutlaka hatta varda ama daha TR de kimseyi gormedim emulasyon sfa3 haric sf bile oynayan yok ama birgun oynayalim uzun zaman oldu oynamayali sf2.5

sf 3 için zaten biraz daha beklenecek o kesin cps3 cok zorluyo
ben genelde sf2.5 deilde alpha serisini oynuyorum eski versiyonları cok yavas geliyor alphada daha yere indmeden 6 hit koymak cok daha zewkli[signature][hline]MAME server Nick:Ares
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Dosyayı indirdim
icindeki .exe ler ms-dos olarak acılıyor kapanıyor geri.
ne yapcam ?[signature][hline]deli_berki, 11 Eylül 2005 00:00 tarihinde demiş ki:reserler 30 taşla kaldırınca niye 15 taş geliyo ee 15 taş nereye gidiyo bunların hepsi tekrar canavarların içine ve satıçıyas gidiyo..

---------
Mame Online hakkında bilgisi olan pm atabilirmi.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar benim verdiğim Bu mame linkinden indirip bunu bir yere açıyoruz örn: c:mame daha sonra Bu bios dosyasını çekip bunu c:mameroms klasörünün içine extract ediyoruz(içindeki zipli dosyaları açmıyoruz). Daha sonra elimizde hazır olan romları bunun içine kopyalıyoruz. Şimdi ayarlarımıza geldi sıra.
Mame i açtıktan sonra yukarıdan options->directories->roms u kendi romlarımızın olduğu yeri gösteriyoruz yani (c:mameroms).
Sağ menüden avaible gelip F5 e basıyoruz ve elimizde çalışmaya hazır oyunlar gözüküyor.
Oyuna girdiğiniz zaman pencerede oynuyorsanız alt+enter tam ekran yapabilirsiniz kalıcı olması için options->default game options->display den run a windows seçeneğini kaldırın.
Oyunda ekran görüntüsü soluk ise options->default game options->Direct3d de use direct3d seçeneğini kaldırın
Eğer oyun çok hızlı ise de options->default game options->display de -start out -enforce -throttle seçili olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...