Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Resimlerim...

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Daha önce aklıma gelmemişti burada resimlerimi paylaşmak.
Son zamanlarda fotoğrafçılığa sardım biraz. Bir kaç resmi http://laths.deviantart.com/ 'da galeriye ekledim. Yorumlarınızı bekliyorum.

[spo1=Galeriden bir resim][/spo]

Galeriye resim eklemeye devam edicem önümüzdeki bir-iki gün içinde.[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor

[Bu mesaj LathspeLL tarafından 08 Eylül 2005 01:21 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
alwyn, 08 Eylül 2005 22:22 tarihinde demiş ki:
said:
LathspeLL, 08 Eylül 2005 01:21 tarihinde demiş ki:
Yorumlarınızı bekliyorum.

said:
aquila, 08 Eylül 2005 03:00 tarihinde demiş ki:
fotograflarin...

said:
LathspeLL, 08 Eylül 2005 05:28 tarihinde demiş ki:
İlk yorum muhteşem gerçekten. Teşekkür ederim.

bunların üstüne,

said:
LathspeLL, 08 Eylül 2005 23:45 tarihinde demiş ki:
Karanlık yerleri çok azcık aydınlattım fakat renklere dokunmadım. Diğer resimlerde biraz renk oynaması var.

bak hâlâ..[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

Alışkanlık olmuş resimlerim demek. Ya alışırsınız yada cevap atmazsınız, bu kadar...

Vespa resminde Audi arması ve plaka çok net görünüyordu, Vespa'yı öne çıkarmak için sildim. Karanlık yerleri aydınlatayım derkende sildiğim yerler ortaya çıkmış. Unuttum sonra tekrar uğraşmayı.[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL, 09 Eylül 2005 02:19 tarihinde demiş ki:
Alışkanlık olmuş resimlerim demek. Ya alışırsınız yada cevap atmazsınız, bu kadar...

Vespa resminde Audi arması ve plaka çok net görünüyordu, Vespa'yı öne çıkarmak için sildim. Karanlık yerleri aydınlatayım derkende sildiğim yerler ortaya çıkmış. Unuttum sonra tekrar uğraşmayı.

ikisini de yapmam uyarırım..

bence araba o kadar da bozmamış bu arada..nedense beni pek rahatsız etmedi.[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

elestiri yaparken yıkıcı olmamaya calısalım.yorum yapmak icin yorum yapmak o kadar sacma ki.
daha ii cekim yapmayı tartısmak lazım bunlar yerine.
lathspellin fotografları bence bu haliyle de cok guzel.ama bu konuda aramızda cok iyi olan kisiler vardır.neyi nası yapmak konusunda bilgi verirlerse ben de dahil bir cok kisiye yardımları dokunabilir
Sosyal ağlarda paylaş

fotograf çekilir resim çizilir diyoruz ve geçiyoruz :)[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

yani araba olmasa daha bi -vespa aski- motor fotografi olurmus demek istedim, yoksa geri plan gayet iyi tahminen tripod ile cekmis olmanda jilet gibi yapmis alan derinligi felanda guzel..

ha arabadan kurtulamiyorsan tabi cekerken onada yapcak pek bisi kalmiyor..bi adim ilersini dusunup, fotoyu cekerken 'bilgisayarda temizlerken en pratik nasil olur' diye dusunmek gerekebilir...

tabi dersinki benimki tamamen duygusal ben o arabadan rahatsiz degilim kasten koydum o zaman baska :D

biraz cakilsada, mesela ofis te kacamak sekilde sole bi oneri cikarttim..

ps. tripodla cekmemis de olabilirsin tabi, baktimda 2.8 diafram :)

[Bu mesaj mono tarafından 09 Eylül 2005 14:48 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

ilk fotografta ön planda neyin olması gerektiğine karar verememişsin gibi. yani özgün tasarımlı bi pencerenin kreşendo denebilecek bi kısmını kadraj dışında bırakmış, onun yerine aşağıda gölgede bişileri kareye almışsın. ya dışarıyı arka plan olarak görüp pencereyi tamamen alman, ya da pencerenin çok az bi kısmını gösterip sadece detay olmasını sağlaman gerekirdi.
renkler iyi.[signature][hline]k-tg iamus. incroyabel mais verus.
Sosyal ağlarda paylaş

Resimleri Nikon Coolpix 5200 ile çektim, birde işe yeni başladığım için kareye nelerin alınması gerektiği gibi ayrıntıları çok bilmiyorum, ama mesela baya iyi bir fotoğrafçı olan kuzenim ilk pencere resmine baktığında "pencerenin üst tarafınıda alsan iyi olurdu, tamamlardı." dedi. O an dikkat etmemiştim, göstermek istediğim şey dışarısıydı çünkü, klasik bir pencereden yemyeşil, ingiltereye has doğayı göstermek istedim. Galeride bir resim daha var, onuda koyayım buraya:

[spo1=Aynı yerden bir başka pencere...][/spo]

Bu resimde nesneler bakımından daha zengin ama bir kaç eksiklik farkediliyor gibi.[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Sosyal ağlarda paylaş

galeriden bir resim:o uzun boylu pencerelerin güzel yani uzerinin yuvarlak olmasii bence ama sen asil orayi almamissin ayrica aletler olmasa aha ii olurdu

vespa aski:zaten cok severim vespalari fotografta sirin gostermis vespayi bence arkadaki araba kotu durmamis zaten vespanin parlakligi onu gormeyi engellio asil dikkati vespa cekiyyo(ama numbinki daha guzel olmus :))

ayni yeden baska bir pencere:daha geriden cekip hem duvari hemde yan pencereyi biraz daha alsan daha guzel olurdu bence

hyde house:tek kelimeyle muhtesem[signature][hline]kanitlayabilirim...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...