Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ağır fatura...

ReDDoG

Öne çıkan mesajlar

Diyarbakır maçındaki olaylar nedeniyle İnönü'deki derbiyi seyircisiz oynama ihtimali yüksek

Beşiktaş-Diyarbakır maçında çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe derbisini seyircisiz oynama ihtimali yüksek. Bu arada maçtan sonra birbirleriyle yumruklaşan Beşiktaşlı Okan Buruk ile D.Bakır yardımcı antrenörü Sedat Karabük'ün 3'er maçla cezalandırılacağı öğrenildi. Maçın temsilcileri Süleyman Erkan ve Orhan Kaya Tok'un raporları doğrultusunda dün toplanan Hukuk Kurulu, hazırladığı dosyayı PFDK'ya gönderdi. Hazırlanan rapora göre, disiplin talimatının 31. maddesi gereği Beşiktaş'a bir maç seyircisiz oynama cezası verileceği belirtildi.

Okan'a 3 maç ceza!

Maçtan sonra tartışan Okan Buruk ve Sedat Karabük'e de centilmenliğe aykırı hareket nedeniyle 3'er maç ceza verileceği ifade edildi. Asbaşkan Kıvanç Oktay "Böyle ağır bir ceza verileceğini sanmıyorum. Fenerbahçe derbisi öncesi Beşiktaş'ı yakamazlar" dedi.

Kaynak: Pasfotomaç[signature][hline]efsane topic
Sevinmek için sevmedik
Sosyal ağlarda paylaş

Pasfotomaç ın pası
fenerasyonun şutuu
veee goooll

bjk 1-0 mağlup durumda inönü de...

ben osurdum stadda 3 maçta ona istiyorum.Olmaz böyle rezillik[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
blachkaos ilk geldiğimden beri acaba fake mi diye düşünmeye başladım hakkında

[b][b]Böyle yazmak çok zevkli şimdilik burda böyle bi yazı var.Under cons hesabı güzel bir özlü söz bulup kondurucam buraya...[/b][/b]
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

Bir Saniya ağır fatura olduğuna katılmıyorum .. Sahada 100'lerce kişinin bulunmasına ramen Atılan Şiş diye nitelendirilen fakat Davul Gericisi olarak bilinen maddenin girişi kesinlikle yaralamaya yönelik bir teşebbüstür..

Serhat Ulueren yine taraflılığını konuşturup , Geçen seneki Gençlerbirliği maçında çıkan olayların sadece para cezası ile oluştuğunu bu yuzden bu maçta Saha Kapatma veya Seyircisiz oynama cezası verebilecek yürekte bir Federasyon olmadığını soyledi ..

Gerçekten Talihsiz bir yorumdur .. Geçen Seneki Fenerbahçe - Gençlerbirliği maçında sahaya atılan ağır nitelikte bir Madde yoktur Saha içinde bukadar büyük çaplı olmayan bir kargaşa yaşanmıştır ..

Ayriyetten geçmiş yönetimlerin ve geçmiş sezonların örnek olarak gösterilemeyeceğini savunmuştu Levent Bıçakçı bu sezon başında Doğal olarak Gçmiş sezonlardan çok daha farklı bir yönetim olacaktır ..

Tarafsız yaklaşarak bu maçın Seyircisiz oynanması konusunda Federasyonun kararını bekliyorum..[signature][hline]Trasty
Sosyal ağlarda paylaş

bu tarafsız yaklaşımın ayrıca futbol taraftarı olmadığın anlamınada geliyor..

herşeyden önce beşiktaş - fenerbahçe derbisinin seyircisiz oynaması türk futbolunun avrupadaki imajını zedeler. Daha da önemlisi , sene içinde 4 adet olan ve her sene iple çektiğimiz büyük heycanın bir amatör küme maçı gibi geçmesine sebep olur...

gerçekten çok tarafsız bir yaklaşım...

sahaya silah sokup adam yaralamak 1 maç seyircisiz oynama

sahaya davul tokmağı atmak = 1 maç seyircisiz oynama?

federasyonun hangi klüp başkanı tarafından idare edildiğini hepimiz biliyoruz , ancak medyanında aynı kişi tarafından idare edildiğini görmek çok üzdü beni.

silah olayından sonra böyle ceza verilir mi , nerde adalet nerde bu devlet diye bağıran medyamız , davul tokmağı yüzünden (TEKRAR) beşiktaşın üstüne geliyor... ne diyelim artık , burası türkiye , burdan çıkış yok![signature][hline]www.kemirgen.net
Heyd - Jedi Padawan
Deadem - Master Bio-Engineer - Master Ranger
Hüsam - Level 50 Invul/NRG -(retired®)
Sosyal ağlarda paylaş

Aziz Yıldırım olmasaydı Levent Bıçakçı nın o mevkide olmasının imkansız olduğunu herkes biliyor.

Sahada adam yaralamak 1 maç seyircisiz oynama cezası veriliyor.
Sahaya tokmak atılıyor 1 maç seyircisiz oynanıyor nasıl bir adalet.

Açık ve kesin söylüyorum.Eğer bir ceza gelirse.Beşiktaş taraftarı olarak 2. yarıdaki Fenerbahçe-Beşiktaş maçına fener formasıyla gidip ne var ne yok atmayan ne olsun.[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
blachkaos ilk geldiğimden beri acaba fake mi diye düşünmeye başladım hakkında

[b][b]Böyle yazmak çok zevkli şimdilik burda böyle bi yazı var.Under cons hesabı güzel bir özlü söz bulup kondurucam buraya...[/b][/b]
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

saha kapatılması ağır olabilir ama okan'a verilecek cezada bişey yok. geçen sene ümit özat fiili bir harekette bulunmamasına rağmen 4 maç ceza almıştı.. bu arada blackchaos devam et bakalım elinden geleni ardına koyma...[signature][hline]Can düşer, gül düşer, baş düşer ama Bayrak düşmez...-Şeyh Şamil

khas changed into LonelyWolf
Sosyal ağlarda paylaş

nesi agır anlamış değilim eger ceza verilirse tabiki ilk inonudeki maca verilecek buda BJK- FEner macı gidip 4 mac sonraki BJK-FB macını kapatmayacaklarya..

Eger bu olaylardan sonra BJK'nin sahasını kapatmazlarsa asıl cifte standart olur.
FB kendi sahasında bile oynamadıgı bir hazırlık macı sonucu hemde hakem raporlarında hic bir sey gozukmemesine ragmen sahası kapatıldı. Neymiş yaralı bir insan polise gidip beni sahada stadta vurdular demiş. o kişinin statda vurulduguna dair hic bir kanıt olamamasına ragmen FB'nin sahası kapatıldı.
Suan bir cok kanıt gozler onundeyken BJK'nin sahasını kapatmazlarsa.. Bir daha TR liginde saha kapatmaya cesaret edemezler..
benim şahsi gorusum hic bir zaman saha kapanmamlı futbol seyircisiyle gusel hele hele derbi macı ama bir kural varsa ve diger takımlara uygulanmışsa her takıma eşit bir şekilde uygulanmalı[signature][hline]Biz Burdayız!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bLackcha0s, 30 Ağustos 2005 15:38 tarihinde demiş ki:

Sahada adam yaralamak 1 maç seyircisiz oynama cezası veriliyor.
Sahaya tokmak atılıyor 1 maç seyircisiz oynanıyor nasıl bir adalet.

demek ki i standard var. sahaya atılan maddenin ille birini yaralaması gerekmiyor. yaralayabilirde.[signature][hline]Akvaryum Tutorial
Imagine your life without me...+Miserable huh?.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Naa, 30 Ağustos 2005 15:45 tarihinde demiş ki:
nesi agır anlamış değilim eger ceza verilirse tabiki ilk inonudeki maca verilecek buda BJK- FEner macı gidip 4 mac sonraki BJK-FB macını kapatmayacaklarya..

Eger bu olaylardan sonra BJK'nin sahasını kapatmazlarsa asıl cifte standart olur.
FB kendi sahasında bile oynamadıgı bir hazırlık macı sonucu hemde hakem raporlarında hic bir sey gozukmemesine ragmen sahası kapatıldı. Neymiş yaralı bir insan polise gidip beni sahada stadta vurdular demiş. o kişinin statda vurulduguna dair hic bir kanıt olamamasına ragmen FB'nin sahası kapatıldı.
Suan bir cok kanıt gozler onundeyken BJK'nin sahasını kapatmazlarsa.. Bir daha TR liginde saha kapatmaya cesaret edemezler..
benim şahsi gorusum hic bir zaman saha kapanmamlı futbol seyircisiyle gusel hele hele derbi macı ama bir kural varsa ve diger takımlara uygulanmışsa her takıma eşit bir şekilde uygulanmalı

o zaman yakında tribünde adam osurdu diyede saha kapatırlar...[signature][hline]www.kemirgen.net
Heyd - Jedi Padawan
Sosyal ağlarda paylaş

saha kapatma, seyircisiz oynama cezasina karsi olmakla beraber.
bjk e bu cezanin verilmesine de karsiyim, neden?
her yenilgiye, giden sampiyonluga bir ve birkac bahanesi olan bjk camiasina bahane yaratmamak gerekiyor, ki bu camia kendi futbolcularinin adam oldurmeye tesebbus etmesine ragmen "bize 5 kirmizi gosterildi sampiyonlugumuz elimizden alindi" diyebilen bir camia.
3 yas zekasiyla uretilen bir dusuncenin dogru oldugunu varsayarak(federasyon=aziz yildirim); aziz baba bole bi ceza verilmesini onle, kendi seyircilerinin onunde yapalim mucadelemizi.
kural kuraldir, eger o aksam yapilanlar bir cezayi gerektiriyorsa bu ceza her ne olursa olsun, uygulanmalidir, her lig maci ayni derecededir, ama yine de cok buyuk bir olay olmadigi surece seyircisiz oynama cezasi yanlistir, ama kanunda su an ole bir madde oldugu icin, simdiden bahaneler uretmeye gerek yok.[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Yav korkmayın bişey olmaz, kapatmazlar, boşverin, fenerlilerin karın ağrısı var, bizi inönü'de yenmek için herşeyi yaparlar. Şimdi bunlar maçta Rüştü'yü attırıp kaleye Alex'i bile geçirirler komplekslerinden.
Biri de kalkıp "ben fenerime güveniyorum, sizi seyircili de seyircisiz de yeneriz" diyemiyo işte, biliyolarlar iki hafta sonra olacakları, böyle yaygara yapıyolar.[signature][hline]Anamı dinleseydim, şimdiye doktor çıkmıştım, ne okulmuş, oku oku bitmedi, canımı okudu ya!
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese iyi akşamlar,

Sahaya atılan yabancı madde - ki madde olmasını yeterli kabul ediyor PFDK'nun kararı- bir maç saha kapatma cezası ile başlıyor hepimizin bildiği gibi.

Beşiktaş'ın fikstür şansızlığı nedeni ile bu ceza'nın Fenerbahçe maçı öncesine gelmiş olması söz konusu.

Konuya ceza doğru mudur yanlış mıdır konusuna değinmeden şunu söylemek isterim.

Benim bildiğim stadlarımıza davul vb pankart'lar genelde taraftar klüpleri tarafından sokulmakta, bireysel olarak bu ekipmanları sokma şansınız yok. Bu doğrultuda acaba sahaya bu şekilde elindeki davul parçasını fırlatan kişiyi tespit edememek mümkün müdür.

Beşiktaşlı arkadaşlarımız için oynayacakları derbi'de takımlarını destekleyememeleri, taraftar baskısı yaratamayacak olmamaları gerçekten üzücü ama şunu da düşünmeli ki o eşyayı fırlatan bir Beşiktaş taraftarı! bence burada da kızmamız ve suçlamamız gerekli olan kişi/kişiler o ve onlar.

Eğer içimizdeki kendini bilmezlere karşı çıkmaksak daha çok dizlerimizi döveriz diye düşünüyorum.

Gelelim Okan Buruk'un davranışına, bence sadece federasyon değil, Beşiktaş Klübü'de oyuncuyu cezalandırmalı, eğer bir takımın formasını giyiyorsanız o formanın adabını taşımalısınız.

Geçen sezon NBA'da Indiana-Detroit maçında ki kavga sonrasında kavganın baş rol oyuncusuna bir sezon oynamama cezası verildiğini, spor'un etiğinin nasıl korunduğuna da dikkatinizi çekmek isterim.

Bugün iş yaşamında bir çalışan olarak iş saatlerinde böyle bir davranış sergileseniz iş akdiniz fesih edilir.

Futbolun bir spor ve eğlence olduğunu hayatta değerlerimizin üzerinde yer alamdığını unutmamak gerekli diye düşünüyorum.

Ciddi anlamda futbol'da cezaların arttırılması gerektiğini düşünüyorum çünkü hala daha sözle söylenenleri anlayamıyoruz. Bu durumda tek seçeneğimiz "kötek" olarak çıkıyor ne yazık ki.

"Taraftar" kelimesi üzerine daha çok düşünmemiz dileğimle.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar rezil bir ortamda "spor" müsabkalarımız gerçekleşiyorki , o atlayan taraftarın , sopyı sahaya atanın fenerbahçeli olabiliceğini düşünemiyoruz

en basit bir olayda saha kapatılıyorsa / seyircisiz oynatılıyorsa , 25 kişi gideriz fenerbahçe formalarıyla şükrü saraçoglu stadına , atarız bi tane ufacık sopa. al beşiktaş maçını seyircisiz oynarız.

ama yine dediğim gibi , seyircisiz oynamak en ağır ceza uefa kriterlerinde. eufa futbolun karşısındaki en büyük bela olarak gördüğü ırkçılığa karşı kullanıyor. tabi onların literatüründe stadlarda insan öldürme olmadığı için... adam öldürme , silahla adam yaralama gibi olaylara kullanılan cezayı , ufak bir sopa parçası için kullanırsanız , o zaman ölüme verilen ceza hafif kalmaz mı?

(o sopa bütün stadlarımıza sokuluyor , igrenç bir ses efekti çıkarmak içinde kullanılıyor , o sopanın stada sokulması bile ceza sebebi olsa , türk futbolunda seyirci kalmazdı.)[signature][hline]www.kemirgen.net
Heyd - Jedi Padawan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...