Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zaman kadar doğrusun...

ivy

Öne çıkan mesajlar

ZAMAN KADAR DOĞRUSUN
Küçüksün, demiştin
Daha büyümen lazım seni sevebilmem için...
Ben yılları asır yaptım büyümek için
pembeye boyadım bütün siyah anıları
senin için ektim yüreğime direnç tohumlarını
inadına sana yazdım aşkımı
inadına maviye boyadım yaşamayı...
Oysa sen bana "küçüksün henüz" diyorsun
yüreğim bedel dünyalara,sende biliyorsun
Hasret kokuyor saçlarım
seni barındırıyor içinde yalnızlığım
buna rağmen "küçüksün henüz" diyorsun
Ben daha büyümedim,biliyorum.
bunu yıllar gibi yüzüme vurma n'olur!
Kalbim seni taşıyabilecek kadar güçlü
Zamanı unuttum yalvarıyorum tanrıya
sana beni sevmen için kalp versin,
inanç versin beni sevmen adına...
Geriye bile işlemiyor zaman
Hep doğruları söylemez misin zaten?
Haklısın ben daha küçüğüm
SENİN BENİ SEVMENE YETMEYECEK KADAR...[signature][hline]Kırık kalpler götürürsün peşinden... Çocukken yarım bıraktığın ekmek kırıntıları gıbı ardın sıra koşarlar...
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle biraz kafiye ile uğraşmışsın da onlar bile çok bir sistem içinde değiller sonra da "aman yazıyoruz işte" gibi düşünmüşsün galiba. Son kısım daha çok bir düz yazı havasında.

Duygu coşkunluğu içinde yazdığın şiirlerde en azından tamamen serbest nazım kullan derim; kafiye konusuna çok hakim değilsen.

Yazdıktan sonra şöyle bir oku sesli olarak, zaten kulağına tınıyı verir güzel bölümler; sırıtan bölümler de bir tatsızlık bırakır ağızda.

Renklere yüklenen anlamları tam bağdaştıramadım ama yine de bu eleştirilecek bir nokta sayılmaz.

Şiirde acemilik hissedildiği için bu insana sempatik gösteriyor onu, en azından şu yukarıda dediğim "tını" olayına biraz daha dikkat gösterirsen "acemilikten", "amatörlüğe" terfi edebilirsin.

Yaş olayı ise tamamen yorumsuz ama asıl olan karakterdir değil mi ? ;)[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog

[Bu mesaj Loras tarafından 26 Ağustos 2005 22:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zatn bu bırı ıcın bırıne yazıldı:)
ben sıır yazamam genelde...
ama o kısının ruh halı sıırı tamamen acıklıyor...

yok valla sıır yazmak ole kolay bısey degıl benı asar:)[signature][hline]Kırık kalpler götürürsün peşinden... Çocukken yarım bıraktığın ekmek kırıntıları gıbı ardın sıra koşarlar...
Sosyal ağlarda paylaş

ben yazdım ya ala ala ama bı arkadasım cok acı cekıyordu ona bakarak yazdım..
yanı onun agzından gıbı
yazabılmek ıcın once yasamak lazım bence:)[signature][hline]insight, 27 Ağustos 2005 18:04 tarihinde demiş ki
İvy'den şüphem var onun kalbi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

guzelmis bende begendim akillica seyler var arada bol bol:) sonuc olarak guzel iste

ps:anlamiyorum biseyi hissetmeden birisine bakarak nasil yazabiliyosun siir sen içinde hissetmeden olayi??[signature][hline]kalbi olanlar tıklamasın biraz fazla efsanevi bir topic

MALkavianX, 28 Ağustos 2005 13:24 tarihinde Karaköy vapur iskelesinde demiş ki:
Abi yok bide disardan zenci ithal etmisler...(!!!!)

[bu mesaj duende tarafindan 30 Ağustos 2005 10:43 tarihinde değiştirilmeye çalışılsada mesaj kendini çok pis savunmuş ve başarısız olunmuştur]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...