Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Katana Kullanımı ve Bushido

Dev

Öne çıkan mesajlar

Bu konular hakkında bilgi veren bir e-book veya internet kaynağı var mı ?
Türkçe olsun da çevirmeye uğraşmıyım...[signature][hline]Devhochi'ydim ben aslında...
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

Christoph_Vassel, 13 Ağustos 2005 09:44 tarihinde demiş ki:
koreliler ve japonlular uzaylı..ben 1-2 senedir kesinlikle inanıyorum artık..

DEF Klanı'nın Gücü !
Sosyal ağlarda paylaş

hmm bilmem valla ben rastlayamadım :)
iaido, kenjutsu, ninjatsu, jiujitsu felan diye ararsan belki bulabilirsin.

bazı ilginç videolar buldum ama e-book ingilizce bile yok. (belki de e-book aramaya kasmadığım için de olabilir)[signature][hline]Beş Hececiler
I fear no enemy! I fear not death!
For the khala is my strength.
Sosyal ağlarda paylaş

Bushido hakkında kısa yazılar buldum. Ninjitsu da dert değil. Ama bana lazım olanşu linkteki gibi bi kitap. Samurai olmanın yolu ve gerekçelerini anlatan , katana kullanmayı öğreten ve ruhunu bushido ile terbiye ettiren biişiyler.
Senin elinde böyle kaynaklar olmasa da birşeyler varmı bone ?[signature][hline]Devhochi'ydim ben aslında...
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

Christoph_Vassel, 13 Ağustos 2005 09:44 tarihinde demiş ki:
koreliler ve japonlular uzaylı..ben 1-2 senedir kesinlikle inanıyorum artık..

DEF Klanı'nın Gücü !
Sosyal ağlarda paylaş

Gittigidiyorda üçlü katana seti buldum 70 liraya. Hehe lexiusun 700 dolara bana satacağının aynısı :lol:
*!Abi dur vurma şakaydı... Seninkiler caponyadan özel...*
Aikido hakkında da kaynak olursa türkçe iyi olur. Ama tabi yine ben bushido hakkında birşeyler arıyorum. Hatta bushido ve ninjitsu gibi birbirine iki zıt felsefeyi birleştirip ölümcül bişeyler çıkartıcam ortaya...[signature][hline]Devhochi'ydim ben aslında...
DEF Klanı'nın Gücü !
Sosyal ağlarda paylaş

valla balçova 3 kuyular tarafında bugün konuşmaya gidiyorum.. tam bilmiyorum yerini arkadaş götürcek[signature][hline]Bıktım..
edit: Jujutsu öğretiyor benim bildiğim (juijutsu jujutsu. anlayın işte)

[Bu mesaj LethE tarafından 24 Ağustos 2005 12:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ne istanbulu be.. izmiri bilmiyomusun?
balçova.. üçkuyular.. bak bostanlıdan sahile bak konakın sağ tarafları.. :) neyse ben çıkıcam şimdi sabahtan arkla kafeye gitcez telefonunu fln alırım admaın yeri öğrenirim akşama da çağpırmış.. ben aijutsu için gidicem (kılıç). hatta boken (tahta kılıç) bile aldım :D[signature][hline]Bıktım..
...
Hatta buluşur birlikte çalışırız sende başlarsan :)

[Bu mesaj LethE tarafından 24 Ağustos 2005 12:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ohanness... balçovada oturmadığım için bilmiyom oraları... hehe ben güzel karşıyakamın reşadiye mahallesi fidanlık civarında mutlu mesut yaşıyom... sen gidince tam adres ver de ben de giderim eğer öleyse...[signature][hline]Devhochi'ydim ben aslında...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ceday, 24 Ağustos 2005 13:00 tarihinde demiş ki:
kenshin izle :-)

hahah sonra kuzu ryu sen denesin dim icık cık cık[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LethE, 25 Ağustos 2005 00:19 tarihinde demiş ki:
gitim konuştum haftaya cuma gidicem olmadı senide götüriyim?
ben aijutsu istedim ama jujutsu ve bikaç başka konudada ders verebiliyormuş.. daha alma dedi ama boken de aldım :)
aslında iyi olur ama... haftaya cuma işim çıkmazsa pm atsam sana ortak yerde buluşsak götürsen olur dimi ?[signature][hline]Devhochi'yim ben aslında...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Prophecy, 25 Ağustos 2005 00:32 tarihinde demiş ki:
google da aratinca buldum boyle bisi belkim isine yarar biraz
Tık

sağol ama görmüştüm bunu. yeterli gelmedi pek malesef.aynı zamanda katana da kullanmak istiyorum. alıcam az kaldı...[signature][hline]Devhochi'yim ben aslında...
Sosyal ağlarda paylaş

katana alma kendini kesersin...
kemeraltından 30 milyona boken alabilirsin..
hatta alma daha hoca daha sağlam daha güzel boken arıyodu bulursa ondan alırsın.. orda var onla çalışılır şimidlik.. evet 3 kişiyiz şu an :).
dev ben ve diğer arkadaş kimliğinin açıklanmamasını rica etti.. varmı bir 4. izmirden? karşılıklı takılırız hafta sonları..[signature][hline]Bıktım..
Sosyal ağlarda paylaş

hehehe... katananın amacı kesmek zaten... ama doru diyon. alırım ama kullanmam. önce o tahta dediğin kılıçla çalışıcam. sora katanayla domates vb kesicem nhahahaha belki ilerde lexius gbi kavgalara katanayla giderim :lol:[signature][hline]Devhochi'yim ben aslında...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Chemical, 23 Ağustos 2005 23:40 tarihinde demiş ki:
bisürü dövüş sporu çıktı tiheyy bizim zamanımızda bi karate vardı.

bizim zamanımızda kung fu vardi bi tek karete sonradan cıktı,

Ayrıca bunun bi yöntemi yok bu işin 1000 ceşit tekniği var hangi birini arıyosun =)[signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...