Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kanal tedavisi

elma

Öne çıkan mesajlar

bi aralar bende olmuştum kanal açılıp içindekiler çıkarıldıktan sora kanalın kurutulup dolgu yapılması lazım. bu kurutma işlemi sırasında bayağı canım yandı. hatta ne zaman aklıma gelse dişçiye bi küfür ederim.
aramızdaki dialog şöleydi:
d: dişçi
b: ben
m: hava üfleyen makina :P

d: şimdi dişi kurutmam lazım
b: aaaaaaaaaaaa
m: pıssss pısss psssss
b: AAaaAAAAaaaAAAA
d: acıyor mu?
b: hıhı
d: ha iyi o zaman
m: pssssssssss
b: aAAAAAAaAAaaAAA[signature][hline]Snowboy
Sosyal ağlarda paylaş

Bide ilk günlerde bi sıvı sıkıyo bide ilaç koyuyo içine onun zaaten acaip bi tadı var. Hele bide refleks olarak yutkunursan gör sen gırtlağındaki yanmayı :S[signature][hline]Name: CaNNi
Class: KaşarHood
Clan: Costa
Server: Beramus
I Dont like This Game But This Game Like Me ^^
CaNNiBaL_CoRpSe >>>> Kısaca CaNNi ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Bir dişim var ki of ki ne off çok sorunlu..

12 yaş civarında çürümeye başladı..
Sonra dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım..
Dolgu düştü tekrar dolgu yaptırdım..
Dolgu tekrar düştü içi boş kaldı bi süre..
İçi boş kaldığı için bi süre sonra bir tarafı kırıldı..
Sonra diğer yanıda söküp özel bi dolgu yapıp üstüne takma diş geçirdiler..
üstündeki takma diş çıktı ve ortada sadece dolgu kaldı..

sıkıldım artık yaptırmıyorum..

ve kanal tedavisi olmama rağmen bütün bu süreçlerde çok feci ağrılar çektim hem tedavi sırasında hem diğer ara dönemlerde..
şimdi hiç bi ağrı kalmadı gerçi..[signature][hline]King Kong gelsede dans etse.. | nedanko...
Nostalji Mp3 : Ace Of Base - All That She Wants | arşiv***********
Sosyal ağlarda paylaş

ben oldum hemde bosu bosuna ... :( doktorun hatasından dolayı 11 yasındayken mi ne oldum...
Korkutmak gibi olmasın ama hayatın boyunca yaşamadıın bi acı yaşıyorsun.Tek tek sinirlerini çekiyorlar :( ne kdr sürdüğünü hatırlamıyorum benim tüm gece dişim ağrımıstı sabah 8de dişçiye gitmişdim...Acısını hala hatırlıorum.Hiç bi acıdan ağlamadım şimdiye kdr.Hatta ayağım fln kırıldı onlarda bile ağlamadım ama kanal tedavisinde hüngür hüngür ağlamıstım :([signature][hline]''ağlamak ruhun fiziksel dünyaya bir yansıması, bir boyut değiştirme çabasıdır...''
Sosyal ağlarda paylaş

ağızımdaki her 4 dişten 1 i kanal tedavili 2 si normal dolgulu olduğu için fahri dişçilik diplomam mevcuttur. :-P

bir de benim şöle bir sorunum var uyuşturucu şeyleri fazla sevmem. (ablam diş çektirdiğidne nerdeyse bir gün boyu dil dışarda gezmişti ufakkene bana çok koymş o ) bende fazla uyuşmasını istemeden kanal tedavisi yaptırdım. rambo2 filminde işkence sahnesinin aynısını masada yaşadım. artık diş ağrısı bana koymuyor :-P

kanal tedavisinin ilk kısmı normal dolgu tedavisi gibi dişin çürümüş kısımları o iğrenç ses çıakrtan matkap benzeri aletle oyarak başlıyor. Çürük çok ilerlediği için sinirleri almak zorudna kalıyorlar. alınmazsa tedaviden sonra da ağrı yapar.

arka dişlerde diş başıan 4 tane sinr var. Bunları şarap açacağının minik versiyonu gibi bir şeyle (spiral bir iğne) siniri dolayıp çekiyor. Bunun acısı tarif edilemez ama anlık bir acı.
sinirler alındıktan sonra daha acı çekecek hiç bir kısmı kalmıyor. ASlında korkulacak hiç bir şey yok ben ağzımın tamamen uyşmasını istemediğim için bu acıyı çektim. Hem çok da sağlıklı oluyor tek sorun çenem dolgu maddesi yüzünden ağırlaştı :-P (dolgu da civa mevcuttur :D )[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Burning Legion)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alexi_Septimus, 19 Ağustos 2005 01:01 tarihinde demiş ki:
Dolgu yapılırken hapşırdım ve dolgu aleti dilimi parçaladı.

oha ciddi misin?
Off geçmiş olsun ya çok kötü bişey olsa gerek...Offf korktum be[signature][hline]''ağlamak ruhun fiziksel dünyaya bir yansıması, bir boyut değiştirme çabasıdır...''
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar da korkunç değil yahu abartmayın. Ben 13-14 yaşında olmuştum ve çok acımamıştı. Sadece sinirleri almak için o delici aletin ucu uzatılıyor (yerine başka bir delici konuyor) ve uzatılan uç sinirlere nüfuz ederken biraz canın acıyor o kadar. Sonra sinirlerin alındığı yerdeki kan alınsın diye diye ince pamuk parçaları sokuyorlar sinirlerin çıktıkları yerlere.

Yanlış hatırlamıyorsam bir dişte 3 veya 4 tane sinir ucu olur. Normali 3'müş, 4 nadir rastlanıyormuş. 3 tane çıkarsa şanslısın 3 kere delineceksin. Ama benim dişimdeki gibi 4 tane sinir ucu çıkarsa o zaman canın 1 kez daha acıyacak :).
Sosyal ağlarda paylaş

Abi yok uzme kendını ben 10 yasında da veletken olmustum hıc bısı olmuyo bı kac kere dıscıye gıdıyosun falan o kadar acı dıye bısı yok kesınlıkle ama tedavı sorası kotu sadece.Dısın sınırlerını aldıkları ıcın o dıs öluyo ve malesef hayatın boyu ne kadar kasarsan kas hep sarı olarak kalıyo :D..[signature][hline]Eğer sen kendi kaderini cizebilecek kadar güçlü değilsen başkaları senin kaderini cizecektir ve sen buna karşı gelemeyeksin......
Sosyal ağlarda paylaş

ee bi dakka ben de şey yaptıydı dişçi, önce temizledi etti sonra bi ilaç uyguladı (sinirleri öldürmek içinmiş), geçici dolgu yaptı, orta boy bi ağrıyla eve gittim, 1-2 saat baya bi canımı sıktı sonra katlanılabilir bişe oldu. ertesi gün gittim ve hiç ama hiç bi acı duymadan bitti gitti.[signature][hline]Adblock Image: http://forum.paticik.com/images/madalya/*
Sosyal ağlarda paylaş

Benim acaip uzun sürdü aylarca.Ama sonunda gecti bi de bişi batırıyo iltahap (doğru mu yazdım) var mı diye o acıtıyo.Ama bi de dişlerini yonturken azına bi toz geliyo tadı irenc onun.[signature][hline]Lütfen domain name almam destek olun:http://mysolarpower.tk
Pati Ebook Unofficial geliyo

Oha falan olunmaz, oha falan doğulur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...