Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zekiyle girişken....

Romario

Öne çıkan mesajlar

Birgün Zekiyle Girişken oturup balık tutuyorlarmış.Girişken Birden parlamış" sende bu zeka bendede bu girişkenlik olduktan sonra senle her işi yaparız" zeki dönmüş"eee peki napacaz ?" girişken atlamış "ilk önce küçük bi işletme yapar toptan eprakende hallederiz" zeki sormuş " sonra ? " girişken heyecanla "ordan ileri büyütür şirket kurarız zincirler açarız" zeki tekrardan " ee sora ? " girişken büyük bir zevkle "Sonra Olayımızı Holdingleştirir ordan Dünyaya Açılır Başka Sektörlere Gireriz " Zeki tekrar "eee peki sonra ?" zeki tekrardan " sonra dünyada zirve yapar dünyanın en zenginleri oluruz herkes adımızı bilir" sonra zeki düşünmüş "eee sonra ? " girişken gülmüş "Sonra Buraya Gelir Balık Dinler Keyfimize bakarız" Zeki Kızarak "E Şimdi Napıyoruz ?!"

Aslında Bu Minik Hikayeyi anlatma amacaım birsürü düşünce içine daldığım şu öss hazırlanma döneminde aslında bunca çaba birgün arkada sadece bi anı olarak kalcak bu kadar emek sarfetmeden yapabileceğim işlere geri döneceğim (emeklilik dinlenme dönemi vs.) gibi birsürü şeyler beliriyor kafamda.Acaba Gerçekten Niye Bu Kadar Uğraşıyoruz ? Neden Hayatımızı Sisteme Harcayıp Ömrümüzü ziyan Ediyoruz? işte bu noktada irdelememiz gereken insanın merakı yani bilimin bizi bu noktaya getirdiğini düşünmüyor değilim.şahsen boş zamanlarında sıkılmaktan başka bişiy yapmıyorum acaba eski insanlar naparlardı diye düşünüyorum; amaçsız , sonun geleceğini bilmeden vs.Bir Yerde Okuduğuma göre sıkıntı insanda 2 türlü oluşurmuş 1. si Bir Boşluğu Gereğinden Fazla Doldurursan 2.si ise hayatında yaptığın bi işi artık yapmayıp onun boşluğunu hissedipte dolduramazsan.işte tam o an düşünüyorumda hayatımızda dolu ve boş o kadar çukur kazmışıski kendi adıma konuşursam sürekli bir sıkıntı içinde olduğumu söyleyebilirim.ama eski insanlar öylemiydi acaba ? hayatında onlar için çukur kazacakları ne kadar uğraşları vardıki ? neden mutsuz olacaklardıki ? tek amaçları yeme içmek üremek vs. olan canlılardı ama bazende düşünüyorum biz insanız bi aklımız var neden kullanmayalım? tıpkı yan etkili bi ilaç gibi ikisininde dez avantajları var.Sizce Gerçekten Hangimiz Daha Mutluyuz ? Hangimiz Hayatı Daha "dolu dolu" yaşıyor ,ben hala bu ikilemden kurtulamadım...[signature][hline]Hegel Of Stormscale Champion Shaman[60]
Ella Of Stormscale Assistant Priest[60]
Akelikke Of Darksorrow Trainee Rogue[45]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dela, 18 Ağustos 2005 21:15 tarihinde demiş ki:
zeki o kadar zeki olsaydi giriskenin planini calardi, en sonunda da sacmaladiginin farkinda olurdu.

valla o zeki değil şerefsiz oluyo adam azla yetinmesini bilen biri keşke o kadar rahat olabilsem ama birşeyler batıyo bana... :D aranıyorum[signature][hline]'But I don't want to go among mad people.'Alice Remarked.
'Oh,you can't help that.'said The Cat:'We're all mad here.I'm mad you're mad.'
'How do you know I'm mad?'said Alice.
'You must be,'said The Cat 'or you wouldn't have come here.'
'Alice's Adventures in Wonderland'
Sosyal ağlarda paylaş

Hayat sistemlerden oluşmuştur. Tıkır tıkır işleyen bir saat yada mükemmel bir program gibi. Her insanın amacı bu sisteme kendi sistemini kurarak (iş, aile, çocuklar vs.) katkıda bulunmaktır. Zeki ot gibi yaşayıp ölecektir ancak Girişimci öldükten 20 yıl sonra da açtığı holdinglerle binlerce kişiyi doyuracak, ekmek parası çıkaracaktır. Evreni yaradana, onun kurduğu düzene borcunuz yeni düzenler sunarak bu düzeni stabil tutmaktır. Ne diyorum ben ya[signature][hline]Gods&Slaves
Msn Space
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...