Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankaradan geldim


Anelor

Öne çıkan mesajlar

Paticik.com Forum sitesine Hoşgeldin Yeni Paticik Üyesi.

Sitemizde Gezintiye Başlamadan Önce ;FORUM KURALLARI'nı ve Paticik Kültürü by Emaleth'i okuyunuz.

Yeni Konu nasıl açılır? Kuralları nelerdir?
Konu açmak için, içinde konuyu açacağınız bölüme girdikten sonra sağ üstteki "Yeni Konu" butonuna tıklanır. Karşımıza gelen sayfada Konu Adı yazan ince satıra, konunun başlığı konur. Altta kalan büyük boşluğa da, konuda bulunması istenilen mesaj yazılır.Genelde tercihler daha açıklayıcı msjlardan yanadır. Ayrıca kaynak belirtilmeyen msjlara kolpa muamelesi yapılır. Bu c/p insight tarafından yapılmıştır. Çalanlar Hıncaldır,uluçtur,kazımdır hatta kanattır.Ona göre... :yapma:

Konular hakkında uyarı:
1) Yeni bir konu açarken, o hangi bölüme giriyor diye bakın. Eğer açacağınız konu örnek olarak Vizyon'la ilgili ise, onu lütfen Konu Dışı'na açmayın! Buna Çok dikkat edin çünkü sıklıkla yapılan bişeydir.
2) Yeni bir konu açarken, o konu daha önce açılmış mı diye bakın. Bunun için aramayı kullanın. Aksi taktirde bazı kişiliklerin "ARAMAYA İNANMAK B@B" tacizlerine maruz kalırsınız ki bizde bunu istemeyiz. Eğer konunun daha önce açılmamış olduğundan eminseniz açın.

İyi bir başlık nasıl bir başlıktır?
1) İyi başlık, içinde ne olduğunu kısaca belirten, görüldüğü zaman içinde ne olduğunu aşağı yukarı anlaşılan, arama yapıldığı zaman istenilen rahatlıkla bulunabilen başlıktır.
Örnek olarak "ÇOK KOMİK LAN GELİN BAKIN" iyi bir başlık değildir. Ayrıca "HEKLENDİM KOŞUNNNN" gibi threadlerde yanlıştır... Oysa ki Banyo/Mustafa 6oklar iyi bir başlıktır. Aramada görünür.
2) İyi başlık, büyük harflerle yazılmayan başlıktır. Hatta ilk harfin büyük harf, devamının küçük harf olması, imla ve noktalamaya dikkat edilmesi ilerde yapılacak aramalar için önemlidir. Büyük harfle yazılmaması da kötü durmaması için önemlidir.
Örnek: "RE RE RE RA RA RA GASSARAY GASSARAY" Başlığı ayıptır günahtır yapmayın etmeyin...
Böyle birşeyle forum içerisinde karşılaşırsanız durun 2 dk nefes alın o arada zaten online yetkili müdahale etmiş olacaktır.!

Arama nedir? Etkili arama nasıl yapılır?
Eskiden açılmış konuları aramaya arama denir. Her yeni başlık açmadan önce (kişisel konular hariç) arama yapmanız önerilir. Aramaya buradan ulaşılır.
Etkili arama nasıl yapılır? Etkili arama by Bonecrusher

İmza nedir? Nasıl oluşturulur? Limitleri nelerdir? Nasıl konur?
İmza, her mesajınızın altında isterseniz görünen isterseniz görünmeyen kısa yazıdır. Buradan değiştirilir.
"Forumda kullanılan imzanız:" yazan bölüme gelinir ve boşluğa istenen imza yazılır. İmzalarda yukarda bulunan Bold, italik, small, underline, url gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

- Peki ideal imza nasıl olmalıdır?
Bu konuyla ilgili Nasıl imza seviyoruz? Nasıl imza sevmiyoruz? by Emaleth yazısını okuyunuz.

- Her mesajımda imzamın çıkmasını/çıkmamasını nasıl sağlarım?
Güzel bir imza yazdıktan sonra tüm mesajlarımızda imzamızın görünüp görünmeyeceğini boşluğun altındaki kutucuktan seçiyoruz. Eğer seçtikse bu demek olmuyor ki artık istemesek de imzamız görünecek... Yine mesaj atma sayfasında istersek imzamızı kaldırabiliyoruz. Aynısı imzamızın görünmesini istemiyorsak için de geçerli.

- İmzaya resim konur mu?
Hayır Konulmaz!

Özel Mesaj Sistemi [ÖMS]
Özel mesaj sistemi, dilediğiniz paticik üyesine özel mesaj atmanızı sağlar. Alıcı bölümüne mesaj atılmak istenen üyenin nicki, alttaki boşluğa gönderilmek istenen mesaj yazılır, gönderilir.

- Ya biri bana mesaj atarsa? Nerden anlayacağım?
İlk olarak, bağlı değilseniz, yani login olmamışsanız özel mesaj geldiğinde uyarılmazsınız. Hatta özel mesajlarınızı okuyamazsınız. Bu yüzden bağlanmanız gerekir.
Bağlandıktan sonra ayarlarınız'da bulunan "Yeni Özel Mesaj geldiğinde sesle uyar" seçeneğini seçerseniz, her mesaj geldiğinde bir kedi miyavlamasıyla uyarılırsınız.
DİKKAT : Özel Mesaj yoluyla kullanıcılara küfür etmenin suçu 2 gün bandır.
Aynı hareket tekrarlanırsa 1 hafta sonra süresiz ban yersiniz.
Yetkililere Küfür : Süresiz Ban'dır Telafisi yoktur. Akıllı olun derim hehe :)
Mesaj atmış kişiyle ilgili hareketler
Buna tıklayarak, yazıyı yazan kişinin profiline girersiniz. Eğer gizlemediyse E-Mail adresini ve kayıt tarihini görürsünüz.
Bu simgeye tıkl
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Muhabbete Katıl

Şimdi mesaj gönderip sonrasında kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız varsa giriş yapın ve hesabınızla mesaj gönderin.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Paylaştığınız link otomatik olarak mesaja iliştirildi.   Bunun yerine link olarak göster

×   Önceden girilen içerik getirildi.   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
  • Yeni Oluştur...