Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Modeme reset atsam ...

Xaenin

Öne çıkan mesajlar

Her hangi bir sorunla karşılaşırmıyım ? Geri yüklemek , ip almak gibi dertlerim olur mu ?[signature][hline]...rest your trigger on my finger , bang my head upon the faultline...
Alexi_Septimus, Türkiye-Yunanistan maçı sırasında Taksim'de demiş ki:
Pes.Maç oynanırken ezan okuyorlar . Az bi oyuna saygı ya.
Sosyal ağlarda paylaş

elektirik kesilince öyle dertlerin oluyormu ?[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Geyyik
[Bu imza zgrw tarafından 18 January 2004 17:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden gunde 6 7 kere attıgım oluyodu hiç bişey olmuyo kullanıcı adı şifreni gir dewam et kolay.[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.
Sosyal ağlarda paylaş

Reset tuşu var üstünde açma kapama olayı değil ama . Zaten bu da çözüm getirmezse yeni modem alıcam artık kafayı yemek üzereyim ...[signature][hline]...rest your trigger on my finger , bang my head upon the faultline...
Sosyal ağlarda paylaş

Portlarla ilgili bir sorunum var sanırım msn getright flashget wow coh bf2 limewire firefox ve benzeri internet tabanlı programlar connecting de kalıyor yada network is down diyorlar . Budur sorun ...[signature][hline]...rest your trigger on my finger , bang my head upon the faultline...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
reset dedigin genelde içini açıp biryeri kısadevre etmekle yapılıyor
bazısında daha kolay ulaşımı falan
reset attıgında sıfırdna bütün bilgileri girmen gerekiyor
kontrol paneli açıp hallediyorsun

restart ise üstündeki tuştan atılır
herhangi bir bilgi silinmez sadece bir 20-30 sn sonra ip alıp nete baglanırsın[signature][hline]G3NK
DC++ Paticik Unofficial Hub:paticik.no-ip.org:411
zitem illede zitem
Sosyal ağlarda paylaş

hayır dyna özellikle router larda çok ince ve içerde tuşlar oluyor reset için aynı şey kısadevre yapıyor oda zaten
arkadaşın sorunuda muhtemelen
portları forward etmeli nat ile yada modemin firewall u açık onu disable etmeli[signature][hline]Welcome to Linuxland, in silent nights you may hear the windows machines rebooting sound...
Sosyal ağlarda paylaş

NAT'dan bütün portları açtım sanırım . Ama olmadı bişey . Modemin de firewallu var mı bilmiyorum ona da bir bakayım .[signature][hline]...rest your trigger on my finger , bang my head upon the faultline...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 17 Ağustos 2005 00:36 tarihinde demiş ki:
said:
zgrw, 17 Ağustos 2005 00:01 tarihinde demiş ki:
elektirik kesilince öyle dertlerin oluyormu ?

aynı şey diil
reset yazmış ben restart gibi düşündüm pardon :)[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Geyyik
[Bu imza zgrw tarafından 18 January 2004 17:38 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj zgrw tarafından 18 Ağustos 2005 01:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zgrw fark şu
elektrik kesilince modem kendine restart atar
ama reset sonucu bütün ayarlar fabrika ayarlarına döner ve custom bütün ayarları baştan yapman gerekir
restartta ise son ettiğin flash save e geri döner[signature][hline]Welcome to Linuxland, in silent nights you may hear the windows machines rebooting sound...
Sosyal ağlarda paylaş

NAT - Edit SUA/NAT Server Set bölümünde

start port no end port no ip adress
All
1
2
3
4
5
6
...

türünden bir şey var . Şimdi modemin firewallunu disable ettim açıkmış da bişey farketmedi . O en üstteki all kısmında start ve end port numberlar all ports diye gözüküyor . Ip address kısmına kendi ipmi mi yoksa başka bi ip mi yazmam gerekli ?[signature][hline]...rest your trigger on my finger , bang my head upon the faultline...
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl öğreneceğim ki onu ? Pek bilmiyorum galiba ben . Hiç bilmiyorum galiba .[signature][hline]...rest your trigger on my finger , bang my head upon the faultline...
Sosyal ağlarda paylaş

Yapmanız gereken çok bir ayar yok aslında. Bir yerlere 8 ve 35 yazmanız lazımdı. Birde bağlantı türü olarak sonu E ya da A ile biten bişey seçmeniz lazım. Sonrasında kullanıcı adı ve şifreniz gerekli. ADSL hattınızı kullanmak için tek gerekli olan bu. Bunun dışındaki diğer ayarlar nete bağlanmanızı etkileyecek türden ayarlar değildir çünkü default değerleri ile gelirler zaten.

Sorun olursa ya da isterseniz daha açık şekilde modemimden bakarak yazarım.[signature][hline]Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Fikir Yurdu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...