Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Photoshop' ta Fotografa Cerceve Eklemek

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Elimde A4 boyutunda 1200 Dpi bir Siyah Beyaz fotograf var.

Ben bu fotografı A4 kagıda basmak istiyorum. Fakat etrafına cerceve yapmak istiyorum. Fakat bir turlu beceremedim. Bana bunu detaylı olarak tarih edebilecek bir yetenekli arkadas var mı?

Örnek olarak bir fotograf buldum. Açıkcası buna çok çok benzer bir şey düşünüyorum.
Nasıl yaparım böyle bir çerceve?

Sosyal ağlarda paylaş

Peki canvasa fotoyu oturturken ayarlamayı göz ayarı mı yapabiliyorum sadece. Yoksa ölçü vermek için bir yer var mı?

Ben yeni bir layer açıyorum onu A4 boyutunda açıyorum önce. Sonra fotografı biraz küçültüyorum. Fakat fotograf tam ortada kalıyor. Fotografı biraz yukarı dogru kaydırmak için çektigimde kaydırdıgım yerde kare kare bir alan kalyor. O neden oyle?
Ayrıca o kaydırmayı ölçülü yapmak istiyorum. Mesela üst sağ ve soldan eşit margin verip aşağıda fotografın ismini yazmak icin yer bırakmak istiyorum olmuyor.

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 18 Ağustos 2005 00:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun aynısını yapmak için;
Resmimizi rectangular marquee tool ile seçiyoruz. Edit > Transform > Scale seçip küçültüyoruz. Etrafı öyle beyaz oluyor. Sonra o çizgiyi yapmak için Rectangle Tool seçiyoruz. Yukarıdaki menüsünde "Paths" seçili olacak. Sora da çizgisel kareyi oluşturuyoruz mousela. Üzerine sağ tıklıyouz,"stroke path" diyoruz. Bukadar...[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...