Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İç Çekişme

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

Kişisel'e bir anlık bir duygu yoğunluğuyla açmıştım konuyu ve fazla uzun olmayan bir yazı yazmıştım... Daha sonra gerisi geldi ve 3 parçalık ilginç bir deneme çıktı ortaya... Tamamını aynı anda buraya yazmam biraz kötü olacak çünkü farklı zamanlarda yazıldığından, konuşmanın yönü her yazıda değişiyor.

Kişisel'deki arkadaşların yorumlarını aldım bir de Edebiyatçıların ne düşündüğünü öğrenelim dedim.

Not : Her yazının üstünde hangi şarkı eşliğinde yazıldığı yazmaktadır.[signature][hline]Diablesse 18 Ekim 2004 tarihinde MSN'de demiş ki:
mama yiyiom ben
Gunn, 18 Mayıs 2002 16:07 tarihinde demiş ki:
ağlama değmez minoooooc, bu göz yaşlarınaaa
Sosyal ağlarda paylaş

Opeth - To bid you Farewell

Eski yaşantında neler değişti o gittikten sonra? Yaşama sevincini kaybetmişsin bunu görebiliyorum,geceleri uyuyamayıp her yeni güne yorgun ve umutsuz başlamandan anlaşılıyor...

I am awaiting the sunrise

Ama ya başka ne değişti hayatında? Görüyorum ki artık eskiden kullandığın caddelerde yürümüyorsun... Neden arka sokaklarda gezer oldun? "O"nu görmemek için Ne oldu ya peki, işe yaradı mı? Hayır Hiçbir zaman yaramaz zaten, er geç onunla yüzleşmek zorunda kalacaktın biliyorsun... Böyle olmak zorunda mıydı? Tabii ki böyle olacaktı, onun hayatı senle veya sensiz devam ediyor, seninkinin aksine...

I stand motionless

Ondan nefret edemiyorum Sana asla vermediği sevgisini başkasına vermesine rağmen mi? Sana asla söyleyemediği o iki sözcüğü başkalarının yüzüne gülerek söylediği halde mi?

Devotion eludes
And in sadness I lumber
In my own ashes I am standing without a soul

Biliyorsun istersen "O"nun yaptığını sen de yapabilirsin, kendine yeni bir sayfa açabilirsin...Etrafında onca kız var... Asla...Bu kendime ihanet olur... Budala... Sen hiç akıllanmayacaksın değil mi? Sen "O"nun için bittin, sana hiçbir zaman dönmeyecek biliyorsun Hiç bir zaman bundan emin olamazsın... Peki ya dönerse, "O"nu kabul edebilecek misin? Yaşanan onca şeyden sonra "O"nun yüzüne baktığında aynı temizliği görebilecek misin? "O"nu hala eskisi gibi sevebilecek misin? Daha da önemlisi "O" seni sevebilecek mi? Neden bu kadar zalimsin? Ben senin mantığınım, olaylara benim açımdan birkez dahi bakmış olsaydın şimdi bu kadar acı çekmek zorunda kalmazdın.

We walked into the night
Am I to bid you farewell?

"O" seni asla haketmedi, senin duygularını hakedecek hiçbirşey yapmadığı için o duyguların değerini bilemedi... Sen "O"nun için sadece 'bir başka erkek'tin anlasana... Sus... Hayır, artık hayata dönmenin zamanı geldi, seni asla anlayamamış ve asla anlayamayacak bir kız için hayatının geri kalanını çöpe atmana izin veremem... Sana susmanı söyledim... Hayır, artık eskisi kadar güçlü değilsin, beni bastıramazsın. Nedeni ne biliyor musun? Seni bu kadar güçsüz düşüren şey? YETER!!! Kendini bile inkar edecek kadar düştün demek, ikimiz de biliyoruz. Vazgeç artık, direnmenin anlamı yok... "O" seni hiçbir zaman anlamadı, suçu kendinde aramaktan vazgeç... Bitti artık, yara artık kanamıyor, iz bıraksa da, zaman zaman sızlasa da hiçbir zaman eskisi kadar etkili olmayacak, buna benden önce SEN izin vermeyeceksin... Anlaştık değil mi? ... Güzel, şimdi dinlen, yaranın kabuk bağlaması uzun sürmez...

Why can't you see that I try
When every tear I shed
Is for you?
[signature][hline]Diablesse 18 Ekim 2004 tarihinde MSN'de demiş ki:
mama yiyiom ben
Sosyal ağlarda paylaş

Opeth - Black Rose Immortal

Ne yaptığını sanıyorsun sen? Neden ona bu kadar sert davrandın? Oysa ki sana ne kadar da temiz duygularla gelmişti...Biliyor musun bana senin bir zamanlarki halini hatırlatıyor. Ya sen ne yaptın, bir çırpıda kızın bütün heyecanını kırdığın yetmezmiş gibi bir de üstüne onu azarladın. İleride üzülmesindense şimdi üzülmesi daha iyi... Belki benden nefret edecek, ama bundan sonra aşkını vereceği insanı seçerken çok daha dikkatli davranacak... Sana inanamıyorum, nasıl bu kadar zalim olabildiğine inanamıyorum. Bunu yapmanın daha yumuşak bir yolunu bulamaz mıydın?İçinde bir damla dahi umut kalmamalıydı ki hayatına devam edebilsin. Sevgimi ona veremezdim, bu da ileride onu mahvederdi. Senin de hep dediğin gibi "Gerçekler acıdır..."

Çok güzel... Benim anlamadığım nokta başkalarının yüzüne şamar gibi vurduğun gerçeği kendin sözkonusu olduğunda bir türlü görmek istememen... Dün gece yine "O"nu düşündün değil mi? "O"nu her gece düşünüyorum "O"nun seni düşünmediğini de biliyorsundur o zaman, "O" gitti bir kere, sen "O"nun için kapanmış bir sayfadan başka birşey değilsin Yine başlama, sürekli beni sıkıştırıp durmandan bıktım artık Bunu yapmama sebep olan sensin, eskiden yalnızca kendine zararın vardı, şimdi etrafındakilere de etki etmeye başladın. İlk önce ailene karşı acımasız olmaya başladın, sonra arkadaşlarına, en son da seninle olmak isteyen bir kıza...

Ne zamana kadar hayattan nefret ederek yaşamaya devam edeceksin? Anlamıyorsun değil mi? Herşeyi beyninle çözmenin mümkün olduğuna o kadar da inandırmışsın ki kendini, düşüncelere o kadar dalmışsın ki , gözünün önündekileri görmekten bile acizsin Evet anlamıyorum, tek bir insanın sana yaptığı alçaklığın... Sözlerine dikkat et!...pekala, haksızlığın diyelim o zaman, tek bir insanın sana yaptığı haksızlığın suçunu "O"nun dışındaki bütün insanlarda aramanın anlamı nedir? Hayatından vazgeçmenin açıklamasını yap bana... Pekala, dinle o zaman... Bu boktan hayatı hiçbir zaman sevmedim. Etrafımdan sevgi görmediğimden değil, birçok insanın gıptayla baktığı bir sevgiyle sevildim her zaman, ekonomik zorluk ya da eğitim sorunları da değildi bu hayattan nefret etmemi sağlayan.. Hayır bunlar o kadar basit şeyler ki. Hayatımın amaçsızlığıydı beni bu hale getiren. Bir arkadaşıma hayatının amacını sorduğumda bana "Sabah seni yataktan kaldıran nedendir" derdi, oysa ki ben sabahları yataktan kalkmaktan hep nefret ettim...3-5 dakika fazladan uyku için değil, kalkmak için bir nedenim olmamasından... "O" ise hep nefret etiğim hayatıma girip bana yaşamam için bir neden veren, kendimi tümüyle adayabileceğim ilk ve tek varlıktı... Yarını bile düşünmeyen bana, gelecek planları kurdurabilen tek varlıktı. Ve ben "O"nu kaybettim. Hiç bir zaman sevmediğim bu hayata bağlanabilmem için gönderilmişti, ama ben "O"nu kaybettim. Hiçbirşey değişmedi dostum, sadece eski halime döndüm, hepsi bu...

Eskiden insanlara karşı bu kadar zalim değildin. Evet, eskiden çok kazık yerdim biliyorsun. Demek "O"nun yaptıklarını da kazık olarak görüyorsun Hiç vazgeçmeyeceksin öyle değil mi? Sen anlayana kadar hayır. Hayata bakışını anlıyorum, tasvip etmiyorum ama anlıyorum. Ya insanlar, şimdi birdenbire onlara karşı bu tutumunun anlamı ne? Hep insanlara destek oldum, onlara hep haketmedikleri değeri verdim. Mantıklı düşündüğünde bunun karşılığında ne görmem gerekirdi? Saygı ve sevgi sanırım Evet saygı ve sevgi... Gel-gör ki dünyada işler böyle yürümüyor. İnsanlara 2 verip 1 beklerken, onlar senden 2 daha istiyor. Bugüne kadar hep etrafımdaki insanlar kırılmasın diye kendimi değiştirdim, şimdi ise zalim olma sırası bende.Beni olduğum gibi kabul ederlerse ne ala, yok hoşlarına gitmiyorsa, hiçbirine ihtiyacım yok zaten

Anlayamıyorum... Seninle aynı yaştayız, senden çok daha mantıklıyım ama yine de benden daha güçlüsün... Bu nasıl olabilir? Dostum, ikimizin de güçlü ve zayıf zamanları vardır... Bazen mantık duygulara ağır basar, bazen de tam tersine duygular mantığı ezip geçer. Bu bir güçlü-güçsüz olayı değil, senle ben bir bütünüz. Evet bir bütünüz, ne zaman ki benim yerime sen, senin yerine de ben konuşmamayı öğrenirsek... işte o zaman tanrılaşırız[signature][hline]Diablesse 18 Ekim 2004 tarihinde MSN'de demiş ki:
mama yiyiom ben
Sosyal ağlarda paylaş

Anathema-Angelica

Neydi "O"nu vazgeçilmez kılan? Neden bu kadar derinden sevdin "O"nu? Bu soruya bir cevap bulmak o kadar zor ki...Bilmiyorum, gerçekten bilmiyorum... Belki tek bakışıyla bütün dengemi bozabilen biri olduğu içindir... İlk aşkın olduğu için olamaz mı? Hani şarkılarda anlatıldığı gibi, yanındayken kalbinin atışlarını kontrol edemez, yanaklarının kızarmasını engelleyemezsin. Evet "O" benim ilk aşkımdı ama daha da önemlisi ilk "Sevgili"mdi. Hayatıma "O"ndan önce birçok kadın girdi, ne birine aşık oldum ne de sevdim. Bakışmaktan çok daha ileriye gitmeme rağmen hiçbiri "O"nunla öpüştüğümde aldığım zevki veremedi bana... Hayır "O"nu sevmemi basit lise aşklarıyla bir tutamazsın...

Demek basit lise aşkları ha? Ne yani lisede yaşanmamasının dışında senin aşkının onlardan farkı neydi? Herşeyden önce ben "O"nu sevdim... Sevgi ve aşk çok farklıdır, herhangi bir insana, herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde aşık olabilirsin... Hiç sebepsiz yere hem de, sadece bir bakış ve aradaki elektriklenme yeterlidir birisine aşık olmak için... Ama sevgi öyle değildir... Lisedeyken bu tür şeyleri duyduğumda saçma klişeler deyip geçerdim, nerden bilirdim anlamam için başıma gelmesi gerekirmiş... Sevgi emek ister, fedakarlık ister ve öylesine büyük bir risktir ki, sonunda onca çabanın ve harcanan zamanın sonunda eline geçen şey sadece acı olabilir... Ben risklerini kabullenerek sevdim "O"nu, şimdiyse aldığım riskin sonuçlarına katlanıyorum hepsi bu...

Peki ya daha önce sevmiş olsaydın, ne bileyim, lisedeyken tek günden uzun süren bir ilişkin olsaydı da şu anda aynı şeyleri yaşıyor olur muydun sence? Ne demeye çalışıyorsun? Şunu demeye çalışıyorum, evet belki hayatında hep birileri oldu, ama hiçbirine aşık olamadın onların,hiçbirini sevemedin, hep bir "sevgi açlığı" içinde yaşadın. Hep kendi yarattığın bir kızı severek yaşadın, her geçen gün sevgin daha da gelişip büyüdü. Ama aslında gelişen sevgin değil , sevgiye olan açlığındı. Ve bir gün senin yarattığın kıza bu kadar yakın bir kızla tanışınca da, o güne kadar içinde tutup büyüttüğün o kutsal sevginin hepsini sorgusuz-sualsiz, bir karşılık beklemeden "O"na verdin. Hani şu şarkıdaki gibi, adı neydi?Angelica... Evet Angelica...Kendi yarattıkları kıza aşık olan üstüne bir de şarkı yazan bir grup...Sen şanslıydın, somutlaştırabileceğin bir Angelica'n vardı...Saçma... Bu kadar mantıksız konuşmana şaşıyorum.Evet belki "O"nu tam anlamıyla tanımadan sevmeye başlamış olabilirim, ama "O"nu tanımış olsaydım da zaten sevecektim. Tamam ama bir detayı kaçırıyorsun, "O"na sevgini çok erken verdin, seni sevmesi için kendisinin hiç uğraşmasına gerek kalmayacak kadar erken... Kaçan kovalanır ama sen kendi ellerini kollarını bağlayarak "O"nun önüne öylece bıraktın kendini... Ondan sonra da seni sevmesini bekledin. Bunun neresi yanlış anlayamıyorum? Sadakat yemini edip, her ihtiyacı olduğunda "O"nun yanında bulunmaktan başka ne yapabilirdim ki? "O"ndan kaçmalıydın, kendini ağırdan satmalıydın... Biliyorum bunlar çok adi, basit şeyler gibi geliyor insana ama onların yapısı bu...

Tanrım!!! Tüm düşüncelerim, hislerim hepsi bir yalan içinde mi varoldu yani? Tabii ki hayır, ikinizin arasındaki aşk çok güzeldi. Hatırlasana "hayatımın en güzel dönemi" demiştin o dönem için. Halen öyle... Herneyse, senin aşkın sevgiye dönüşürken, "O"nunki söndü.
Biliyorum fazlasıyla acı verici bunları duymak, ama kabullenmen gerek artık. Yapabileceğin "hiçbirşey" yok. Bundan sonra bu konuya kafa yormanın tek sonucu daha fazla acı çekmek olacak, ve ben hergün seninle çekişmekten bıktım.

Ya yaşanan onca şey? Güzel anılar olarak ilerde gülerek hatırlayacaksın, bunun adına ne deniyordu... Tecrübe? Hay aklınla bin yaşa... Evet tecrübe, yaşananlar senin için paha biçilemez birer tecrübe olarak kalacak... Keşke "O"nu kaybetmeden önce bu kadar tecrübeli olsaydım... Yapma ama... Yine sorunu kendinde aramaya başladın farkında mısın? Evet belki insanlar genelde bütün hatayı karşı tarafa atarak kendilerini rahatlatmaya çalışırlar, ama inan senin yaptığın bu olmayacak. Elbette hataların vardı, ama kabullenmen gereken şey şu ki, "O" da hatalıydı... Tecrübe konusuna gelince, eskilerden bir düşünür ne demiş biliyor musun? "Tecrübe ihtiyaç duyulduktan az sonra sahip olunan şeydir"... Ya da öyle birşey işte, kelimeler önemli değil, anlamı kavra yeter.

Bunu kabullenmek çok uzun sürecek , farkındasın değil mi? Başından beri farkındayım, önemli olan SENin bunu farketmiş olman...[signature][hline]Diablesse 18 Ekim 2004 tarihinde MSN'de demiş ki:
mama yiyiom ben
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi "Up!"lamış olucam konuyu, kendi konusunu "Up!"layanları da pek sevmem ama ben biraz daha yorum istiyorum ilk denemem için...

Mesela şimdiye kadar okuyan nerdeyse bütün arkadaşlar "Güzel olmuş" tarzı mesajlar attı ama ben daha çok "Şurası eksik olmuş böyle yaparsan daha iyi olur" gibisinden yapıcı eleştiriler bekliyorum.[signature][hline]Diablesse 18 Ekim 2004 tarihinde MSN'de demiş ki:
mama yiyiom ben
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
reddedilmenin nedenini -yavan bi cümle olucak ama "tiki mantığından" ileri gitmeden belirtmişsin.
biraz kovalanmak için kaçmalıydın gibi bir yorum bence çok yüzeysel kalmış.
doğru olması muhtemel ama bunu tek neden olarak belirtmen bir eksiklik olmuş.
sanırım kendini yazmışsın ve tek neden olarak bunu belirtmende neden olarak yalnızca bunu görmüş olman. ama bence başka şeylerde olmalı.

onun haricinde yazın oldukça güzel. arama yaptığımda 3 tane yazını görebildim. güzel yazıyorsun daha fazla yazabilirsen güzel olur bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...