Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Identify(kimlik)

Diablo

Öne çıkan mesajlar

Bu filmi ilk defa duydum ve ilk defa dün sabah 5 de digiturkte izledim.başlarda herşeyi anladım.ama son 10 dk uykusuzlugun verdigi gariplikle haydaa dedim.Filmi izlemiş olan ve anlıyan varsa anlatabilir mi ya kafama takıldı baya sonu :)

neden yazdın demesinler

[spo1=spoiler]bu katil hakkaten cocukmu ya , çaki gibi bişi oldu cıktı cocuk çözemedim wallahi.ilk önce motel sahibi dedim katil sora polis osra kızılderili vsler olaya girdi.sora şizofren bi herif cıktı ortraya şişko.sora cocuk cıktı katil :) [/spo][signature][hline]"Far away is a place where I hide
the truth that have to be locked away"
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=filmi izlemediysen açma]Katil çocuk deil, film boyunca izlediklerin o "deli" adamın kafasındakiler. Psikolog bu deliyi idamdan kurtarmaya çalışıyo. Dio ki : "Bu kişinin sorunu katil olmak deil, içinde bi sürü kişilik var bunlardan biri katil. Teorime göre bunları bir araya getirirsek, yok olmaya başlıycaklar. Sorun çözülecek." ama "deli"nin kafasında katil oluyo. Bunun çocuk olması garip tabii ama sonuçta gerçek olay deil ordaki.
[hline]
mesela hapisane kaçkını rahatsız görünüşlü saırşın adamın motelden kaçarken düz gitmesine rağmen tekrar motele gelmesi falan, tüm olayların delinin kafasında olduuna işaret. Ayrıca ordaki tüm kişilikler bunun öldürdüü tiplemeler. Bi nevi flashback gibi bişey yaşıyo yani..
[hline]
ama asıl ilginç olan şu : bu sahte polis (sırtı kanlı olan) ve sarışın psikopat polis arabasını durdururken arabanın stop etmesine dikkat et. Delinin psikologu öldürmesindekiyle tamamen aynı.[/spo]
[spo2=bi de...]filmin adı identify deil identity :-P[/spo][signature][hline] A Ferrari is a dream, two Ferraris are paradise while three Ferraris are just too good to be true

[Bu mesaj Mr_Hand tarafından 12 Ağustos 2005 21:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Filmle ilgili tehlikeli bilgiler içerir]Katil (Malcolm'du sanırsam) şizofreni hastası ve kafasındaki kimlikleri bir bir silip kendi kimliğini bulabilmesi için tedavi görüyor. Bütün film Malcolm'un kafasında gelişen olaylardan ibaret yani. Cinayetleri Tim işliyor ve Malcolm kendine katil kimliğini seçiyor, son kalan o oluyor yani. Burada Tim çocuk, hede yaşlı başlı adam demeyiniz, hepsi birer hayal oldukları için yapabileceklerinde sınır yok. Filmin son sahnelerinde, Tim kadını öldürdüğünde Malcolm da polis arabasındakileri öldürüyor, çünkü son kalan kimlik Tim ve o katil.[/spo]
Açıklanmış gerçi de.. Neyse.[signature][hline]G3NK ftw.
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Az Bak-Classified]
İşlediği suçları işlediğinin farkında olmayan insan suçlu damgası yiyemez . Böyle bi kanun var , bu filmin de esas olayı bu kanun üzerine kurulu . Adamımız Malcolm bi binaya girmiş ve bir kaç insanı katletmiştir . Ancak tabi az manyak olduğu için bilmiyor yaptığını . Kafasında kurmuş olduğu bi kaç tane karakter var . Kendi de çözebilmiş değil hangisi katil hangisi değil . Ama doktorların amacı o kafasının içindeki kişilikleri bir araya getirip katili aradan çıkartmak , tabiri caizse gebertmek . Böylece idam cezasından kurtulup akıl hastanesinde tedavi görebilicek şekercik . Filmde bütün karakterler teker teker ölüyor bir tek çocuk kalıyor geri bi de kızcağız . Kız zaten kaldırım çiçeği ondan zarar gelmez diye düşünülür , ufacık velet , hiç bişey olmaz diye düşünülür . Ta ki bebe elinde tırmıkla kızın karşısında belirene kadar . Ki o sahneden sonra arabanın içindeki olay beni çok etkiledi , adamın suratının bi anda değişmesi falan .[/spo]

Enfes film izlemeyenler ediniversin , isterse izleyiversin ...[signature][hline]WoW : Xaenin-Night Elf Priestess
Alexi_Septimus, Türkiye-Yunanistan maçı sırasında Taksim'de demiş ki:
Pes.Maç oynanırken ezan okuyorlar . Az bi oyuna saygı ya.
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=filmin sonunda...]Beni asıl düşündüren şu (aslında yukarda da yazdım ama o kadar yazı içinde dikkat çekmio sanırım) : Bu malcolm'un kafasındaki sahte polis (sırtındak kan olan) ve sarışın manyağın gerçek polislerden kaçarken polis arabasının frenlemesi ile malcolm'un, "fahişelerin 2. bi şansı olmaz." diyip doktor'u öldürdüü andaki arabanın tıpatıp frenleyişleri aynı. Bu nedir bilen var mı?[/spo]

[signature][hline] A Ferrari is a dream, two Ferraris are paradise while three Ferraris are just too good to be true

[Bu mesaj Mr_Hand tarafından 13 Ağustos 2005 08:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=dumur]film bence mükemmel bi film ve gerçekten insanı şaşırtıyor ilk izlerken böyle of dedim aptal bi gerilim filmi yok katil var yok ölcez
sonra bi dumur oldum bi da da çıkamadım film boyunca dumur modundan[/spo][signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
ne bileym biz 4 yaşındayken pipimizi kurcalardık.
Sandman, Zamanın da ötesinde bir tarihte demiş ki:
Hepiniz kendinize sorun.Eğer buraya hapsedilenler Cennet'i hayal etmeseydi,Cehennem'in gücü olabilir miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Eski topicten alinti..]Bak şimdi o 2 kadın ve çocuk arabaya doğru gidiyolardı. Eski polis olan : "Arabaya binin , sabah buluşuruz" dedi ve onları arabaya yolladı.Ve aynı anda araba patladı.Ateşi söndürdükten sonra cesetlerin yok olduklarını gördüler. Ve onlara dair izlerin de yok olduğunu fark ettiler. Yani ortada kan bile yoktu!
Bunun bi mantığı yok bence.

Peki böyle olmasaydı ne olacaktı?
Yani bütün ölüler kaybolmasaydı?

Herkesin yeri belli olacaktı , herkes yerli yerinde olacaktı ama çocuğun cesedini bulamayacaklardı. E o zaman direk suçlu çocuk oluyor. Çünkü cesedi yok nerden biliyo arabanın patlayacağını?
Eheheh bu durumda en mantıklı şey ölüleri yok etmekti ama ben buldum hatayı.

Aksini düşünen varsa sölesin.

SAYGILAR[/spo]
Halbadar yazmisti..
benim dusundugum seyi o da dusunmus
ya sizce?
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=nasıl ya?!]yaw ben anlamadım o düşüncede bi mantıksızlık var sanki? niye kaybolmasınlar ölenler teker teker alla alla? delinin kafasındaki olaylar hepsi. delinin gerçek dünyada daha önce öldürdüğü insanlar onlar. çocukla ne alakası var olayın?[/spo][signature][hline] A Ferrari is a dream, two Ferraris are paradise while three Ferraris are just too good to be true
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=hmmm]haa şimdi oturdu yerine. Ama o hareket senaryoyu kurtarmak için değil zaten senaryoda olması gereken bişey, çünkü bütün senaryo Malcolm'um hayali dünyası üzerine kurulu. O yokolma olayıyla sadece bunların gerçek olmadığını görüyosun.

bu "1+3=4 tür tamam ama o 3 yerine 2 olsaydı, sonuç 4 olmazdı." demek gibi bişey :-P[/spo][signature][hline] A Ferrari is a dream, two Ferraris are paradise while three Ferraris are just too good to be true
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...