Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Herkes Bunu Konuşuyor 04/08/2005 - Astronomi - Astronot

Mantar

Öne çıkan mesajlar

Okan Bayülgen'in sunduğu "Herkes Bunu Konuşuyor"da bu hafta Astronomi konuşuldu. Amerikalı bir Astronot konuktu ve bence çok güzel sohbetler edildi.

Bir ara şöyle bir diyalog oldu.

O.B-Amerika meteor gelirse Bruce Willis'i gönderir mi yoketsin diye..
A.A-Valla Bruce Willis biraz masraflı olur, bir astronot gönderirler herhalde..
O.B-We believe in America
A.A-Merak etmeyin dünya o kadar da küçük değil, eğer Türkiye'ye bir şey oluyorsa muhtemelen Amerika'ya da oluyordur...
O.B-Peki niye Amerikan filmlerinde sadece Amerika'ya bişeyler oluyor?
A.A-?!!....mm...güzel bi soru...

Okan Bayülgen'i tebrik ederim, çok güzel bir program oldu.[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca İnsanoğlu'nun Ay'a 6 kez çıktığını öğrenmemizi sağlamıştır bu program.
Bir de Amerikalı Astronot şu Ay'a ayak basma olayının stüdyo çekimi olduğu iddialarına şu cevabı vermiştir: "Amerika'da insanların yüzde 27'si Elvis'in yaşadığına inanıyor."[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

walla adamın bu programı çok güzel zaga gibi cıvık diil güzel tartışmalar oluodu[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
ne bileym biz 4 yaşındayken pipimizi kurcalardık.
Sandman, Zamanın da ötesinde bir tarihte demiş ki:
Hepiniz kendinize sorun.Eğer buraya hapsedilenler Cennet'i hayal etmeseydi,Cehennem'in gücü olabilir miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Manti, 05 Ağustos 2005 02:53 tarihinde demiş ki:
Okan Bayülgen'in sunduğu "Herkes Bunu Konuşuyor"da bu hafta Astronomi konuşuldu. Amerikalı bir Astronot konuktu ve bence çok güzel sohbetler edildi.

Bir ara şöyle bir diyalog oldu.

O.B-Amerika meteor gelirse Bruce Willis'i gönderir mi yoketsin diye..
A.A-Valla Bruce Willis biraz masraflı olur, bir astronot gönderirler herhalde..
O.B-We believe in America
A.A-Merak etmeyin dünya o kadar da küçük değil, eğer Türkiye'ye bir şey oluyorsa muhtemelen Amerika'ya da oluyordur...
O.B-Peki niye Amerikan filmlerinde sadece Amerika'ya bişeyler oluyor?
A.A-?!!....mm...güzel bi soru...

koptum ya keske izleseydim ustelik kacırmamaya calısıorum programı.

astronotun elvis benzetmesi cok iyi ama ben aya cıktıklarını inanmıyorum resimde herseyi kanıtlıyordu gölgelerden falan[signature][hline]Lopeth, 31 Temmuz 2005 20:35 tarihinde demiş ki:
her fake için topik açarsak adamlar kendilerini bi bok (kaka)zannedip tekrar tekrar gelirler
Sosyal ağlarda paylaş

Valla adam hiç ciddiye almadı bu iddiaları. "Stüdyo görüntüsü" tezinin en önemli argümanı "hava olmayan ortamda amerikan bayrağı nasıl dalgalanıyor?" sorusunu sadece ciddiyetle cevapladı. Cevabı da şuydu : "Hava olmayan bir ortamda eğer bayrağı gelişigüzel bir şekilde bırakırsanız aldığı şekli muhafaza eder ve dalgalanıyormuş gibi görünür. Oysa ki bayrak hareket etmiyordur. Bayrağın dümdüz kalması için kasten elle düzeltilip o şekilde bırakılması lazım." Adamın ifadeleri tam olarak bu değildi ama düşüncesi buydu.

Programın tekrarı yanılmıyorsam pazar sabahları 10'da yayınlanıyor.[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

Tam sonuna yetiştim programın sokak röpörtajında bir kadın vardı kadın heralde uzaya ilk olarak yollanan köpeği kastederek
''Aya ilk bir köpek yolladılar yaşanırmı yaşanmazmı diye hayvan orda aç susuz öldü.'' gibi birşeyler dedi goptum ben.[signature][hline]you know we Ain't gonna die!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cenin, 05 Ağustos 2005 11:26 tarihinde demiş ki:
Tam sonuna yetiştim programın sokak röpörtajında bir kadın vardı kadın heralde uzaya ilk olarak yollanan köpeği kastederek
''Aya ilk bir köpek yolladılar yaşanırmı yaşanmazmı diye hayvan orda aç susuz öldü.'' gibi birşeyler dedi goptum ben.

Kadın saçmaladı sanırım bir yerden şu hikayeyi duymuş.

(Doğru) Uzay'a ilk gönderilen hayvan bir köpektir. İnsandan da evvel bir köpek gitmiştir uzaya. Ancak teknik bir arızadan dolayı köpeğin içinde bulunduğu araç uzayda kaybolmuştur, dolayısıyla köpek de ölmüştür. Köpeğin adını da hatırlıyordum ama unuttum.[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tellos, 05 Ağustos 2005 14:49 tarihinde demiş ki:
ligth zaga diolar o program için

sanırım okan bayülgen'i öylesine tanıyan insanların önyargısı.

zaga programı bir show, eğlence amaçlı hazırlanan bir program.
oysa herkes bunu konuşuyor, bir tartışma programı. trt 2'dekiler kadar ağır kültürel bir program değil, ancak yine de "aman aman adamların suyuna gidelim, ne derse he diyelim" tarzında tartışma programlarından da değil :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlaCk, 05 Ağustos 2005 16:24 tarihinde demiş ki:
layt zaga?
lol, zagayla neredeyse zıt sayılabılecek bı programı ılla zagayla bagdastırmak niyedir cok ılgınc vede gulunc.

senin de illa zagayı koruman çok ilginç ve gülünç[signature][hline]Manhattan'da çalışan İsmail Kamış'ın hastasıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kingpin, 05 Ağustos 2005 22:55 tarihinde demiş ki:

senin de illa zagayı koruman çok ilginç ve gülünç

Seninde her seferinde muhalefet olman çok ilginc ve gülünç.

Alakasız topiclere alakasız mesajlar atmaktada fena degılsın hani[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

edit:imla
@black nabalım be senin gibi insanlar olunca ister istemez muhalefet oluyor insan hani, attığın mesajlar ne kadar alakasızsa benimkilerde bi o kadar alakasız işte.[signature][hline]Manhattan'da çalışan İsmail Kamış'ın hastasıyız.

[Bu mesaj kingpin tarafından 07 Ağustos 2005 00:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Manti, 05 Ağustos 2005 11:20 tarihinde demiş ki:
Valla adam hiç ciddiye almadı bu iddiaları. "Stüdyo görüntüsü" tezinin en önemli argümanı "hava olmayan ortamda amerikan bayrağı nasıl dalgalanıyor?" sorusunu sadece ciddiyetle cevapladı. Cevabı da şuydu : "Hava olmayan bir ortamda eğer bayrağı gelişigüzel bir şekilde bırakırsanız aldığı şekli muhafaza eder ve dalgalanıyormuş gibi görünür. Oysa ki bayrak hareket etmiyordur. Bayrağın dümdüz kalması için kasten elle düzeltilip o şekilde bırakılması lazım." Adamın ifadeleri tam olarak bu değildi ama düşüncesi buydu.

Programın tekrarı yanılmıyorsam pazar sabahları 10'da yayınlanıyor.

Sabah Kalktığımda Tuvallette düşünüyordumda; sonuçta bayrağın bir kütlesi var ve ayda da belli bi ağırlığı var. Yerçekimine göre bu bayrağın şekil almak yerine normal bayrak gibi aşşağa toplu durması gerekmezmi? Eğer havasız bi ortamda aldığı şekli muhafaza ediyorsa ozaman astronotta zıpladığında havasız bi ortam olduğu için kendini havada muhafaza edebilir:-p[signature][hline]Alomatik says:
vazgeçtim açmicam konu paticik muz yediğimi bilmese de olur
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kingpin, 07 Ağustos 2005 00:30 tarihinde demiş ki:

@black nabalım be senin gibi insanlar olunca ister istemez muhalefet oluyor insan hani, attığın mesajlar ne kadar alakasızsa benimkilerde bi o kadar alakasız işte.

ister istemezden çok "atlamaya" kaçmış o birazcık atlamıssın yani.
Senin aslında daha cok muhalefet olmaya müsait durumun ilgi cekici. Gereksizce laf sokmaya cabalama güdün ise enteresan.[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

Ehe sadece gülünç vede ilgi çekici oluyosun en basında soyledıgım gıbı.

Senle yada herhangi bi sekilde konuyla alakanın dahi olmamasına ragmen gelip laf sokmaya calısıp altta kalınca son golü atıp ozel mesaja davet etmeye calısayım mantıgın da şahaneymiş.

Beni durup dururken laf sokarak taklit etmeye calısıyosan da allah akıl fikir bahşetsin sana diyorum sadece.[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...