Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BG oynamadan BG2 oynamalı mı ?

Dygrogrand

Öne çıkan mesajlar

Bg'yi nası bulcanki? :) ben ikisene önce arayıpta bulamamıştım arkadaştan almıştım :p BGIIye direkde başlayabilirsin ama şunu söyleyim bgin kendine ait bir havası güzelliği ve nostalji etkisi var :) eğer bgII'yi oynayıp sonra bgI'i oynarsan hiç bi anlamı kalmaz onun için iyi düşün.[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

bg2 yi önceden oynarsan bg1 de inanılmaz bayarsın
ben öle yaptım, bg2 yi 7-8 kere bitirmiş olmama rağmen bg1 de hemen baydım.[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

All paticik characters, character names, and the distinctive likenesses thereof are trademarks owned by Paticik Inc.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo, bg1 de kaşınmazsan ölmüyosun. yani başta şehirlerdeki questleri yapıyosun lvl 3 e kadar, sonra ormana gidiyosun. ölme konusunda problem çıkmıyo[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

All paticik characters, character names, and the distinctive likenesses thereof are trademarks owned by Paticik Inc.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 24 June 2003 12:42 tarihinde demiş ki:
yoo, bg1 de kaşınmazsan ölmüyosun. yani başta şehirlerdeki questleri yapıyosun lvl 3 e kadar, sonra ormana gidiyosun. ölme konusunda problem çıkmıyo[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

şehirlere gidene kadar yolda kaç kere geberdim yahu imanım gevredi, o yeşil böcükler tam da geçmen gereken yolda duruyor yani. bir de şehirde o kadar oynadıktan sonra save ederken oyun çöktü save kayboldu iyice fıttırdım. bir ara dirayetimi toplayıp devam edeceğim ama..

ekleme: ha unutuyordum bir de yolda giderken bandit'ler çıkıyor 2 düzine, bu kadar mı dengesiz yapılır encounter'lar ya. kaç kere yükledim geri yok ille bandit çıkıyor, daha da geriden yüklemek zorunda kaldım heriflere rastlamamak için. pathfinding'e hiç girmeyeceğim zaten 6 kişiyi tek tek yürütmek maşallah myth'in yamasız hali kadar kastırıyor..[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
abi soluyorum ya reha muhtar mehmet ali birand bide bizim bakkalın mixi senin sesin sam

[Bu mesaj Sam tarafından 24 June 2003 18:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

töbe. adam illa da dediğime karşı çıkacak :P
olm ben niye hiç öle şeyler görmedim. çok mu ballıyım :P lvl 5 olana kadar oynadım ve zaten o saatten sonra encounterlar seni öldüremiyor. o zamana kadar da hiç kastırmadı. ki ben her noktayı gezmeyi severim. yani.. HER noktayı :)[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

Sosyal ağlarda paylaş

hah işte o dankekler

jade kardeş valla ben baldur's gate'e gidene kadar kaç tane dankek çıktı yoluma, sonra oradan güneydeki ilk şehre giderken bandit çeteleri filan. yolda zaten ogre de vardı bir tane ayrı bir hikaye lvl 2. sonra kazara ormana daldım doğudaki druid ayıları tek turn'de parçalıyor filan. bütün d&d oyunlarında zorlanırım ama bu kadar kasıldığımı hatırlamıyorum..

sonra kaç tane dankek kabuğu topladım zırh felan yapılır diye, şehirdeki smith 1 tanesine de aynı parayı veriyor 3 tanesine de. o kadar taşıdık onları inv management'tan bir hal oldum sonunda 3 kuruşluk bişi verdi adam..[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
abi soluyorum ya reha muhtar mehmet ali birand bide bizim bakkalın mixi senin sesin sam
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Bg 1 i 3 kere falan bitirdim hiç öyle zorlandıgımı hatirlamiyorum
Siz karakteri nasil yapiyordunuz ki,ben en büyük zar gelsin die en az 40 dakka zar salliyordum hehe

Bence en zoru nashkel deki bounty hunter di,sonra madenlerden çıkıştaki başka bir bounty hunter grubuyla yapilan dövüştü.

Zaten Kuzey bölümüne bütün güneyi gezmeden gitmezdim ben
da kötü olan exp sınırı olmasıydı,

Bg 2 çok daha zor ayrıca çünkü instant kill die bisi var bir daha res de edilmiyor[hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

BG oynayıp tadına varmak lazım zar atabilmenin derim, sonrasında BG 2 ye geçirilir karakter ordan devam edilir ... benim hala durur savelerim 20 sen de geçse oynayabilirim BG1 i ... muhabbetler komik bi kere boo falan ...

BG 2 exp pack sonrası uçtu zaten, saçma sapan dragon kesmece oluo iş, yok fog of wardan büyü salla, yok yanına harmla koş yerse üzerine magic missile at falan ...

zırva yane :P gerçekler öle deil, bir dragon AI yapsalar adam gibi kimse kesemez o dragonları o levellarla ... o keser nası ? 6 kişiden iki kişi kalır anca geriye ... en bütün serilerin sonlarını 6 kişi yaşadım ...[hline]Ethernass Dünyası Admin
Pranga Webcoder
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Samcim o dankeklerin ordan geöipte gittiğin şehir baldur's gate oyunun başında ne işin var oralarda sen gğnyede takılcaksın tabi baştan ben dankek kescem diye oralara gidersen alırlar seni aşağı kaşınan sensin işte :) Ben oralara gittiğimde parti 5lvldı hepsi nerdeyse[hline][b]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Evet baldur's gate ilerledikçe artık goblin keser gibi dragon kesiyosun :) Hatta throne of bhaalda dragonu ben tek adamla ve magele disintigrate atarak öldürdüm :) Rambo modunda direk :)[hline][b]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Conlan, 04 July 2003 22:55 tarihinde demiş ki:
BG 2 oynamakmı? Tabiki oyna, şimdiye kadar onun kadar güzel Frp olarak bence bi tek torment vardı.

Planescape sözlerle tarif edilemez bir oyun :)
Yani bukadar iyi bir stat sistemi hayatımda görmedim baldur's gate 40 basar stat sistemi açısından :) Baldur's gAtede intelligence 3 bile olsa kimsenin bilemediği bir soru sorulduğunda sana cevaplar arasında doğru olanda veriliyo ama planescape öylemi :)[hline][b]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardeth, 04 July 2003 22:58 tarihinde demiş ki:
Samcim o dankeklerin ordan geöipte gittiğin şehir baldur's gate oyunun başında ne işin var oralarda sen gğnyede takılcaksın tabi baştan ben dankek kescem diye oralara gidersen alırlar seni aşağı kaşınan sensin işte :) Ben oralara gittiğimde parti 5lvldı hepsi nerdeyse[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

ne bilelim biri oraya biri buraya git diyor, sonunda nashkel'e geldim orada da bug çıktı. başlık açmıştım bununla ilgili, kaldım öyle..[hline][b]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.

Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...