Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir ed2k linki

DiadanLocke

Öne çıkan mesajlar

googledan bad mojoyu arıyordum ve böyle bir sayfa buldum:

http://earthreactor.com/index.php?name=News&file=article&sid=1043

burda bad mojo için ed2k linkleri verilmiş.bende emule yükledim ve indirmeye başladım.ilk iki dosya indirildi diğeri bekliyor diyor.benim pek bilgim yok bu emule hakkında ama dosya paylaşımı arttıkça indirme hızıda artıyormuş galiba.birde bu "bin" ve "cue" uzantılı dosyaları nasıl açıcam? yani indiriyorum ama doğru mu indiriyorum acaba bilemedim???[signature][hline]- Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart:
(Osuruktan tayyare, Selam söyle o yare)

NMN

[Bu mesaj DiadanLocke tarafından 01 Ağustos 2005 01:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bin/cue şöle efem,
bi kere .cue'yu bi notepad ile aç sanırım orda yazan dosya adı .bin olan dosya ile aynı olmalı (eğer hata çıkarsa bak). nero açılır, burn image denir. listeden cue seçilir. yazılır. o kendi bin'in içini yazar.[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
http://opethized.blogspot.com
Sosyal ağlarda paylaş

dikkat edersen 3 dosya indiriyorsun, bin, cue ve nfo.

nfo, txt dosyası gibi birşeydir. özel programı vardır ama ben notepadle açarım. oyun/uygulama/program hakkında bilgiler içerir. çok önemli değildir, boyutu da küçüktür. emule'le çekerken boyutu az olduğundan hemen indirirsin.

cue, bin dosyalarını açmak için kullanılan dosyadır, bilgisayara o bin dosyasını tanıtır. bunun da boyutu küçüktür.

bin, asıl programın veya oyunun dosyalarını içeren dosyadır. boyutu genelde 600-700MB kadar olur. o yüzden emule ile çekmesi epey zaman alır.

peki bin+cue nedir? bu, cd-image dosyasıdır. mesela iso, nrg gibi başka cd-image dosyalarına da rastlayabilirsin.
birisi cd'yi alıp, cd-image dosyası haline getirir. cd'nin tamamı bir dosya olur.
bin+cue'yu açmak için, cd-image açabilecek program kullanmak gereklidir.
daemon tools var. cd-image'i mount ederek, sanki cd-rom'una cd takmış kadar kolayca çalıştırabilirsin.
ya da nero kullan. elinde cd-writer'ın varsa, bu cd-image'i seçerek nero'nun cd'ye burn etmesini sağlıyabilirsin.

yani
-cd-writer'ın varsa nero kullan
-cd-writer'ın yoksa veya harddisk üzerinde açmak istiyorsan daemon tools kullan.

bu programları kullanırken, cue dosyasını bulup açıyorsun, eğer cue ve bin aynı yerdeyse, direk bin'i görüyor ve çalıştırıyor.

emule sorununa gelirsem, queue sistemi biraz kasar.
farklı kullanıcılara aynı anda sıraya giriyorsun. senin sıran gelince o kullanıcıdan çekmeye başlıyorsun.
sırada hızlanmak için birkaç imkan var, biri dediğin kadar farklı insanlara upload miktarı etkiliyor.
diğeri de direk olarak o dosyayı indirdiğin kişiyle etkileşimine bağlı. o seni friend liste eklemişse, ve o senden belli bir miktar dosya çekmişse, onun sırasında o denli hızlı yükseliyorsun.

yani emule kullanırken biraz sabır, ama şu an için bir problemin olacağını sanmam[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

ben şu anda indirmeye başladım .bin dosyasını 742mb civarında.
bayada dosya paylaşıma açtım yani 2gbtan fazla.normalde bu boyutta bir dosyayı 14 saatte indiriyorum burdada aynı mı olur yoksa daha mı uzun sürer? birkaç gün sürmez sanırım?[signature][hline]- Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart:
(Osuruktan tayyare, Selam söyle o yare)

NMN
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...