Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cem Köksal

aLien_

Öne çıkan mesajlar

o kim yaw[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.
Sosyal ağlarda paylaş

vokaliste üzülüyorum, murat mıydı adı, pentagram'ın vokalisti. bi konserini izledim. benim öyle iyi vokalistim olucak gitar ağırlıklı müzik yapmam ya, hele ki malmsteen özentisi bişeyler hiç yapmam. malmsteen de baştan sonra aynı notaları çalıyo, bununla hiç bi farkı yok.[signature][hline]parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sir, 30 Temmuz 2005 23:38 tarihinde demiş ki:
vokaliste üzülüyorum, murat mıydı adı, pentagram'ın vokalisti. bi konserini izledim. benim öyle iyi vokalistim olucak gitar ağırlıklı müzik yapmam ya, hele ki malmsteen özentisi bişeyler hiç yapmam. malmsteen de baştan sonra aynı notaları çalıyo, bununla hiç bi farkı yok.
Evet Murat. Ve yine evet katiliyorum.
Ve Malmsteen'den de nefret ediyorum. Haliyle Cem Köksal'dan da nefret ediyorum.

Gitarist olmak, müzik yapmak, "ben 1874 milisaniyede en üst telden en alt tele 4 er nota cala cala inerim" olmamali ya, nedense hicbir anlam vermiyor bana[signature][hline]Elandra, Night Elf Priestess
Emilo, Gnome Warrior
Penthesilea, Night Elf Huntress
Head, 27 Temmuz 2005 20:15 tarihinde demiş ki:
"orospu kırmızı"
"ben senin beni şikayet etme ihtimalini sevdim."
"nietzche ve çocuk kestiğinde" gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

malmsteen iyidir...cem koksalda iyidir :-) gerçekten malmsteen ini muzigi biyerden sonra tekrarlıyomuş gibi geliyo..yani muzik derken teknik açısından..gerçi bazen o kadar hızlı çalıoki melodiyi bile anlıyamıyoruz :-P[signature][hline]Open the door and the moon will fall.....

--www.moonfall.garaj.org--
!!Sakın Girmeyin!!

[Bu mesaj moonfall tarafından 31 Temmuz 2005 00:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Kendinizi kandırmayın lütfen maymunştayn kötüdür maymunştaynı taklit edende kötüdür...

Bir yanda Satriani var diğer yanda maymunştayn... Bir yanda Clapton var diğer yanda maymunştayn... Bir yanda Vai var yanında Petrucci diğer yanda maymunştayn... Maymunştayn sux...

Hız bir araç olmalıdır amaç değil...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dela, 31 Temmuz 2005 00:52 tarihinde demiş ki:
penth, virtuozite kavramina yetememenden olmasin o?

alakası yok.
virtğöz üm die oratada dolaşan herfilerin gitarın akvramıyla ilgili uzakktan yakından alaksı yok.belki yetenklilier,emek harcamışlar bişeyler apmışlar ama yaptıkları şey maymunluktan,show dan başka bir halt değil.
müziği nasıl gördüğünüzle alakalı.
bi kere ''daha iyi,daha aşmış,gitarı mikmiş atmış'' gibi kavramlar müzikte nasıl söylenebilinir ki?
taktir etmek beğenmek ayrı konu.
özgün bieşyler beklemişlerler cem köksaldanm,taktit olmasın demişler eee tatklit ettiği herfitete müzika dına hiç bir halt yok ki.klasik müziği duyu organları dışında her tarafıyla algılamış bir insandan söz ediyoruz.
şimdi ''ne dio lan bu salak ibiş ibiş bi bok bilmeden konuşuo,sen çalabiliomusun lkan o adam gibi haaa!!!'' gibi alflar falan yazıcaksınız. ee tabi anlamayız zaten bir halttan konuşurz bik bik..
saçma sapan herifleri gereğinden fazla poh poh lıyarak yücettip kendilerini bir halt zannetmelerini sağlamaya devam edin siz.[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

ne sacmaliyosunuz anlamiyorum. yillardir ayni muhabbet. hizli calmak onemli degil onemli olan duygu vermek zart zurt. muzikte hissiyat hizli da ifade edilebilir, yavasta. bu adamlar shred gitaristleri, olaylari hizli calmak. tarzlari neo-klasik, yani o yuzden belli gamlarda keman virtuozlerinin tarzlarini gitara uyarlayarak hatta taklit ederek farkli bir olay yapiyolar. ha nesi farkli? ilk basladiginda farkliydi.

akabinde gitarin kavramlari nedir merak ettim, ben gozden kacirmisim o konuyu.[signature][hline]TOiO
Sosyal ağlarda paylaş

hız ile ilgili en ufak bişey bile söylemedim ya neyse...
çok basit bir açıklama ''en ufak bir samimiyet yok''
bana göre bu şekilde,uzun uzun açıklamak isterdim ama hiçbişey değişmicek ve inanın hiç umrumda bile değil,insanlar ''öö ununu guymuş gitarın'' modunda dolaşmaya devam edicekler o yüzden hiç zamanımı öldürmek istemiorum.[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
off iki g3 izleyen bidi bidi etmeye basliyo tabii

hakikaten off g3ü kaçıran adam gitarı bırakıyor cıstak cıstak 300 500cü oluyor...

Malmsteenin(sırf adam gitarı tutmayı biliyor diye böyle yazdım adını) olayı nedir ? Adam perde kaçırıyor resmen... Hiç değilse bir Ritchie Blackmore bir David Gilmour bir Stevie Ray Vaughan dinleyin... Adamlar neden tabakhaneye pislik yetiştirmiyorlar düşünün... Teknik iki adımdan oluşur hız ve duygu... Biri diğerine engel oluyorsa o adam ne virtüöz olabilir nede formula 1 şöförü...

[Bu mesaj Feandreu tarafından 31 Temmuz 2005 01:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ortaya bisey atip sonra kacmak, gizemli tabirler yaratip sonra aciklamak istemiyorum demek de ayri guzelmis.

samimiyet ne demek ya? adam yillarini bu tarz muzige vermis ve basarili kulvarinda. yillarini verdigine ve ticari amacli bi muzik yapmadigina gore bu samimi degil ne demek?

samimi muzisyen nasi oluyo ki? ne demeye calisip gizliyosun sakliyosun? birsey biliyosan soyle ki biz de faydalanalim degil mi?[signature][hline]TOiO
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Feandreu, 31 Temmuz 2005 01:22 tarihinde demiş ki:
said:
off iki g3 izleyen bidi bidi etmeye basliyo tabii

hakikaten off g3ü kaçıran adam gitarı bırakıyor cıstak cıstak 300 500cü oluyor...

Malmsteenin(sırf adam gitarı tutmayı biliyor diye böyle yazdım adını) olayı nedir ? Adam perde kaçırıyor resmen... Hiç değilse bir Ritchie Blackmore bir David Gilmour bir Stevie Ray Vaughan dinleyin... Adamlar neden tabakhaneye pislik yetiştirmiyorlar düşünün... Teknik iki adımdan oluşur hız ve duygu... Biri diğerine engel oluyorsa o adam ne virtüöz olabilir nede formula 1 şöförü...

[Bu mesaj Feandreu tarafından 31 Temmuz 2005 01:22 tarihinde değiştirilmiştir]

SRV blues gitaristi, Blackmore ve Gilmour rock gitaristleri. anlamadiginiz nokta bu adamlarin yaptigi muzik ile neoklasik metal ya da shred denilen tarzdan cok uzak. elmayla armutu karsilastirmaya calistiriyosun.

ha bi de malmsteen perde kaciriyor? iyiymis bayaa[signature][hline]TOiO
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece izle dikkatli izle ve gör... Tarzı gereği hızlı çalabilir beni hızlı çalması ilgilendirmiyor... Hızı duyguyu öldürüyor... Beni ilgilendiren bu... Tekniği eksik-yarım-tamamlanmamış... Beni rahatsız eden Guitar Pro ve Malmsteen'in hiçbir farkı yok ikiside teneke sesi veriyor...
Edik: Elma - Armut örneği vermişsin birde kısaca bu örnek üzerinde anlatayım beni ikisinin farklı şekilleri değil ikisininde meyva oluşu ilgilendiriyor...
[signature][hline]Legend ,Dream or Music...
Pink Floyd

[Bu mesaj Feandreu tarafından 31 Temmuz 2005 01:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dela, 31 Temmuz 2005 01:24 tarihinde demiş ki:
ortaya bisey atip sonra kacmak, gizemli tabirler yaratip sonra aciklamak istemiyorum demek de ayri guzelmis.

samimiyet ne demek ya? adam yillarini bu tarz muzige vermis ve basarili kulvarinda. yillarini verdigine ve ticari amacli bi muzik yapmadigina gore bu samimi degil ne demek?

samimi muzisyen nasi oluyo ki? ne demeye calisip gizliyosun sakliyosun? birsey biliyosan soyle ki biz de faydalanalim degil mi?

ticari müzik yapmio mu?
haha
blues albümü yapmaya falan kalksa kim çıkıp alırda dinler,kim beğenir o herifin yaptığı blues'u.
kapı gibi ticari müzik yapio,öle olmasa metal gibi bi tarz seçmezdi made klasik müzikle oakdar içli dışlı,keman çalardı,klasik gitar çalardı.tanınmayan kendi halinde bi klasik müzisyeni oluverirdi.
tarz farklı değil oaly,madem öle adam çıkıpta blackmore 'u çok beğeniorum bach'ın hastasıyım demicek.onalrda farklı?müzik evrenseldir ayrıramayız.deep purple rock yapmasaydı daha sonra iron maiden çıkabilicekmiydi,yada blues olmasaydı rock doğabilecekmiydi.
herşey birbiriyle bağlantılıdır ki dün geçtikçede yozlaşio müzik önemli olan insanalrın lkendini nerede görmek istemesi,neyi sevmesi beğenmesi.eğer gerçek müzisyen olsaydı zaten o şekilde zilyon sahne showları,yada zilyon tane birbirini takliti olan albüm yapmazdı.
samimiyetten kassettiğim bu,çalışı edişi falan zaten fiyasodan başka bir şey değil benim gözümde.
gitarı sadece sn de zilyon nota bastım aha bak bu klasik müzik gamından lülülülülü die manyak hızlı çalktım bunu elektro gitarla çaldım yeni bi tarz oldu neo klasik atmosferikıl cart curt..boşversenize..[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zamanında cem amcayı çok merak edip sitesinden bir kaç klip indirmiştim. İlk önce demosunu izledim (earthquake adı galiba) çok hoşuma gitti. Stil denildiği gibi malmsteen'le aynı. Ama gayet de melodik ve güzeldi.

Neyse sonra winding road adlı video klibi izliyorum, şarkı güzel ama hafif sıradan. Yani güzel ama öyle çok akılda kalıcı kendine özgün bir yanı yok. Neyse, sonra şarkının ortalarından biraz sonra ekran beyazlaşıyor, cem köksal çıkıyor beyaz ışığın içinden elinde kırmızı fender'i. Süper bi bend ile giriyor soloya. Bend bitiyor, hop adam 2 sn için bütün klavyeyi doşarıyor dürülrülürlü diye, sonra başka bend tekrar aynı şey. Sıkıyor insanı. Çaldığı gamlar da genelde hep aynı.

Aynı şekilde bir çok klip, video falan izledim. Adamın şarkılardaki bütün sweep'ler birbirine benziyor. Bir kaç nota farklı, bir iki zamanlama farkı var o kadar. Yani "tamam... her gitaristin sevdiği melodiler kalıplar vardır da, bu kadar mı olur kardeşim git başka melodiler çal biraz" da dedirtti bana.

Ha sonuç olarak, malmsteen ile aynı türde müzik yapıyor olması kötü müzisyen olduğu anlamına gelmiyor. Kopyacı olduğu anlamına falan da gelmiyor. Ne yani adam iyi gitarist olmak için yeni bi tür mü bulacak? Bir ropörtajını okumuştum, zamanında bir çok müzik dinlerken malmsteen'e rastgelmiş. "Hah tamam işte bana zevk veren, benim aradağım müzik türü bu" gibisinden bir şey söylemiş. Sonra da zevk aldığı bu alanda çalmak için çalışmış çalışmış ve başarmış. İyi de yapmış helal olsun.

Cem Köksal ya da Malmsteen'in çaldığı türü sevmiyorsanız sevmiyorum deyin. İlla çıkıp da bööhü bunlar adam mı, hızlı çalmaktan başka bir şey yapamıyolar müzisten değildir falan demeyin. Yazıktır adamlar emek veriyor. Seveni de çok. Ben de bir çok parçalarını zevkle dinlerim.

*!Malmsteen - Flamenco Diablo dinlemeye gider*[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 31 Temmuz 2005 01:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

mirage isteyen sitedsiğini dinlesin tabiki ama canımızı sıkan noktafarklı,bu heriflere gereğinden çok daah fazla poh pohlanıp,yağlayıp cilalanıp çok büyüklermiş gibi falan gösteriolar.buakdar tepki göstememizin sebebide belkide o yüzden.yoksa insanalr özgürdür herkez basma kalıp düşünse zaten müzik die kavram olmazdı,olamazdı.[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...