Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akciğer Röntgeni Sigara Sorunu

sdc_paris

Öne çıkan mesajlar

said:
darkned, 29 Temmuz 2005 03:01 tarihinde demiş ki:
evt 5 dk bile içmeyince yavas yavas temizlenmeye baslıo

oha
muha
yalan[signature][hline]Sensible, 28 Temmuz 2005 17:37 tarihinde demiş ki:
Yeni gelenler bölümü kapatılsın yahu bu ne. Hale bak paticiğin yarısı daha mesaja bakmadan hoşgeldin yazıyo nedense. Post kasmaktan başka bi anlamı kalmamıış buranın

'yeni gelenler' kapatılsın!
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 19 yaşındayım ve anadoluda yetiştim baba dayağı yemediniz hiç galba.Taz falan geç bu işleri gizli yapıcaksın tabi bizim kültürümüzde anne baba yanında sigara içmek diye birşey yok bilseler bile yanlarında değil saklı içerim valla akşam çektiriyorum röntgeni yazarım buraya sonucu :)
Sosyal ağlarda paylaş

ilerde başiniza sigaradan bir rahatsizlik gelirse ailenize nasil açikliyacaksiniz ben ne güzel annemle kahve sigara ortamlarina giriyorum babam biliyor ama daha yaninda içesim yok söleyin rahat edin birde türk kültürü oluşurken paket paket sigara mi satiliyordu etrafda ki babanin yaninda sigara içilmez olsun içerim hatta onada uzatirim oda içsin gerekirse otlanirim kurallar benden önemli mi?[signature][hline]there's a war going on
between my head and my heart
i wonder how they grew
so far apart
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sdc_paris, 29 Temmuz 2005 13:47 tarihinde demiş ki:
Ben 19 yaşındayım ve anadoluda yetiştim baba dayağı yemediniz hiç galba.Taz falan geç bu işleri gizli yapıcaksın tabi bizim kültürümüzde anne baba yanında sigara içmek diye birşey yok bilseler bile yanlarında değil saklı içerim valla akşam çektiriyorum röntgeni yazarım buraya sonucu :)

+1[signature][hline]---Öttürmüsüm Dünyaya----

Uodan Sakinalim Baslamaya Çalisanlari Uyaralim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Spidee, 29 Temmuz 2005 02:24 tarihinde demiş ki:
Valla doktor onun pasif içicilikten mi aktif içicilikten mi olduğunu anlar.

Birine yumruk atmıştım, parmağım kırılmıştı. Evdekilere "Yere düştüm, elimin üstüne de sıra düştü" demiştim ( Nasıl hayal gücü ) Doktor gittiğimizde adam "Biz buna boksör kırığı deriz" demişti babamın yanında. Kazı çevirene kadar ne taklalar atmıştım =)

haha abimin bi yumruk davası olöuştu. adam yumruk atmış okulda birine adamın elmacık kemiği falan dağılmış göz çukurundaki kemik falan gitmiş.. Eli incindiği için doktora gittiler annemle, doktorun ilk tepkisi..

"senin elin kırılmadığına göre karşıdakinin bi yeri oldukça acımıştır." gibisinden birşeydi :P

Not: Çocuğa estetik ameliyatı yaptırıldı. En ufak izi yok yüzünde..[signature][hline]Meshcharakou -ElitE-
Sosyal ağlarda paylaş

kan testinde filan belli olmaz o durum hatta benim röntgen filminde de çıkmamıştı 1 hafta uykularım kaçmasına rağmen üstelik de ben5 senedir içiyodum (hemen hemen) en olmadı sen de doktoru kafalamaya bak derim ben de işe yarıyor meraklanma yaşın küçük değilse veya küçük göstermiyorsan sorun çıkmaz[signature][hline]Nobody is perfect!!!
Sosyal ağlarda paylaş

röntgen teknolojisi ne kadar ilerlemişde haberimiz yokmuş :-P arkadaşlar zaten normal röntgen de sadece 2 renk var siyah ve beyaz,sigara ciğerlerin normal kahverengiye yakın olan rengini kültablası vari gri tuhaf birşeye çeviriyor ki o da 2 yıllık içicilikle olacak birşey değil,hadi oldu diyelim bu yine sadece röntgenden anlaşılmaz. ancak eğer bilgisayarlı tomografi çekilecekse anlaşılabilir.
ama ciğerlerin çok sağlıklı değilse,yetersizse,çalışma problemi..vs varsa doktor haliyle muayenede sigaradanda şüphelenecektir...
kan testine gelince,sigara için spesifik bir test gerekir öyle hemen sıradan bir kan testiyle ortaya çıkmaz ama bazılarının söylediği gibi sigaradan hemen sonra test yaptırırsan kanın asitliği artar buda şüphe uyandırır.[signature][hline]sabır,yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır...
Sosyal ağlarda paylaş

İnşallah çıkar.
döve döve bıraktırsınlar
uyuz oluyorum siegara içenlere[signature][hline]navyamphs, 23 Temmuz 2005 14:58:
Belkide sende gaysin ve bunu saklıyorsun. birisi bunu açıklayınca cesaretleniyor, ama benim gibi birisiyle karşılaşınca geri çekiliyorsun.
gay olduk geeey

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Shadowcast, 29 Temmuz 2005 20:06 tarihinde demiş ki:
İnşallah çıkar. döve döve bıraktırsınlar. uyuz oluyorum siegara içenlere

al bi tane de burda ya. ne kadar sığ insanlar var. heryerdeler.[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
http://opethized.blogspot.com

[Bu mesaj Dextra tarafından 29 Temmuz 2005 20:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Shadowcast ay canım benim kendine 20.000.000 + türk düşman kazandın da yaşın yetmiyor diye kimse ilgilenmez.

Doktordan geldim ayna gibi birşey koydu önüme kıyafetlerim falan varken baktı film falan yok en ufak bir sigara içiyormusun muabbeti olmadı fakat alerjim çıktı pazartesi alerji testi yapacaklar detaylı.Bugünden iğne verdi doktor test kötü çıkarsa pazartesi daha çok iğne alırım büyük ihtimalle moralde bozuldu neyse sizi aydınlatmış oldum röntgende veya kan testinde sigara falan çıkmıyor hadi iyi konuşmalar size.

[Bu mesaj sdc_paris tarafından 29 Temmuz 2005 21:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
taz, 29 Temmuz 2005 02:30 tarihinde demiş ki:
inşallah çıkar
neden saklı saklı yaparsınız şu işi anlamam ya
çocuk oyuncağı mı bu

Bizim buralarda "tırstığın boku yeme" derler...[signature][hline]| Mail | | Msn | | Ultima Online | | icQ | | ForuM |
Ölüm Ölüm Dediğin Nedir ki Gülüm ; War'a Geç Resliyim.
Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es!..Ûstad Necip Fâzıl.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
çektirdim gecenlerde
iş için gerekli idi
röntgeni cekiyorlar
doktor onaylıyor
srun yoktur diye rapor imzalıyor bitiyo olay

onun dısında hiç sigara içmeyenin bile kötü cıkabiliyor
hele hele bir arkadaş babası ile birlikte gitmişti
ark sigara içmiyodu ama bodrumda 2 hafta bardan cıkmamış sigara duman altı ortam
babasından kötü akcigeri vardı :)[signature][hline]G3NK
DC++ Paticik Unofficial Hub:paticik.no-ip.org:411
zitem illede zitem
Sosyal ağlarda paylaş

İnşallah belli olur da bi güzel dayak yersin bi daha da içmezsin... Diycem ama içersin. CIGARETTE FUCKS!!![signature][hline]I love you but, i love your butt.
Suark, 09 Aralık 2004 20:21 tarihinde demiş ki:
Nedendir bilinmez birden kafana osurma isteği geldi içimden.

Keremcan'ın banına hayır kampanyasına destek için tıklayın!
Sosyal ağlarda paylaş

röntgenlerde sigara ile alakalı herhangi bir şey belli olamaz. o yüzden kafan rahat olsun.[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...