Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix 'i anlayanlar Kurulu [fan thread]

Nebuch

Öne çıkan mesajlar

said:
Bıshop, 19 Temmuz 2004 21:49 tarihinde demiş ki:
said:
Sin, 19 Temmuz 2004 02:25 tarihinde demiş ki:

bi film izleyip oyunu cikacak diye deli gibi anlamsiz yorumlar yapmak yanlis bence... Isteyen istedigi gibi anlar filmi isteyende anlamaz.. Bilim kurgu filminde derin anlam aramak yanlistir olay zaten basittir. Bu tip seylere kafa yorulcagina derslerinize isinize gucunuze kafa yorun daha iyidir.

burda kimse birbirine baskı kullanarak kendi anladıgı gibi filmi empoze etmiyor.
Bilim kurgu filminde derin anlam aramak yanlışsa nede arıycaz komedi filmlerindemi ?
Bu tip şeylere kafa yormuyoruz zaten bizde bulunan standart insan beyni bunlara elverişli. derslerimizde iyi sen takma kafana.

said:
Incilden ve platonun idealar dunyasi felsefesinden etkilenerek gunumuz teknolojisiyle birlestirilmis derin felsefesi var gibi gorunen asil amaci 12-18 yas arasi bilgisayar manyagi cocuklari ekran basina ve urun aldirmaya yonelten bir hollywood reklam kampanyasindan baska bisey degildir diyebilirim.

12-18 yaş hmm ... endy wachowski ? memnun olduk.

vala hiç matrix ürünü almadım ne vardı zaten bi t-shirtleri var . deger şeyler troy unda vardır. "hollywood reklam kampanyası" neyin kampanyası neyin reklamı ? laf laf

Guzel yorum, ama bos. Bir gun basini bilgisayardan kaldirip gercek dunyaya acildigin zaman anlarsin neyin reklami oldugunu... Evet 12-18 yas, tabi siz kisitli bir toplumun parcasi oldugunuz icin bazi seyleri gormede zorlaniyor olabilirsiniz firsatin olursa amerikada yasamayi dene ozaman biraz daha olgunlasir ve bakis acin degisebilir, umarim.
Olmuyan birseyin olmucak bi felsefesini incelemede basarilar...

btw cevaplar icin sagol nebuch.[signature][hline] Mystry

This is yours.... SF,CA

Sosyal ağlarda paylaş

Sin burda insanların FAN'ı olduğu bir konuda tartışma yapılıyor. Sıradışı bir film yapılmış ve filmin içine anlamlar gizlenmiş, insanlar merak ettikleri noktaları da sormaya çalışıyorlar. Kimseyi aşağalayarak siz şöylesiniz siz böylesiniz diyemezsin. Ha evet haklı olduğun bir konu var, film sonuçta Warner bros. yapımı ve tabiki de onlar yatırım yaptıkları bir projeden kar yapmak isteyecekler. Kar amacı güttükleri için filme gösterilen ilgiyi sömürmeye çalışacaklar burası şüphesiz. Ama wachowskiler ile warner bros. aynı düşüncede diyemeyiz.

Üstelik her insan istediği şey üzerine kafasını yormakta serbesttir. Sen gider karı kız nasıl tavlarım diye kafanı yorarsın, öteki gelir satranç oynayarak kafasını yorar, öteki gelir Sokrates'in olgularına kafasını yorar, unity100 gider tarih'e kafasını yorar. Burdaki insanlarında kafasını yorma seçimi Matrix'dir. Bundan zevk aldıkları sürece de kimseye giren çıkan olmaması gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sin, 20 Temmuz 2004 11:50 tarihinde demiş ki:

Guzel yorum, ama bos. Bir gun basini bilgisayardan kaldirip gercek dunyaya acildigin zaman anlarsin neyin reklami oldugunu...

sin ben matrix e gönülden baglıyım hiç olgunlaşamamış 5bucuk derece gözlükler takan bilgisayar manyagıyım.hergün 9 saat matrixten cıkma egzerzisleri yapıyorum.

kusura bakma kendini süpr olgun sanan insan "sin". yaptıgın aşşagılamarı al cebine(*) sok.

said:
Evet 12-18 yas, tabi siz kisitli bir toplumun parcasi oldugunuz icin bazi seyleri gormede zorlaniyor olabilirsiniz firsatin olursa amerikada yasamayi dene ozaman biraz daha olgunlasir ve bakis acin degisebilir, umarim.

cok afedersin roma imparatorlugunun sınırsız toplumunun bir üyesi oldugun için senden özür dilemeliyim benim toplumum kısıtlı.
giçbir şeyi görmekte zorlanmıyorum..forsatım olursa cok daha iyi bi yerde yaşarım da ne alaka burda american yawşa pozisyonunda degiliz.
senin bakış acını gece yatarken süt diye içiyordum ben.

said:
Olmuyan birseyin olmucak bi felsefesini incelemede basarilar...

cok bilge felsefenin sınırlarını zorlamış insan "sin" .
gidip bi lise felsefe kitabına bile baksan adamların neleri tartıştıgını görür bu lafınıda yersin heralde.

düşünelim öyle konuşalım azı boş laf yapan sınıfındansın anlaşılan.

ayrıca burda tartışılan şeylerin topluma , insangıla falan bi zararımı var garezin nedir ? at gözlügü modamı[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Bish'in akıllara durgunlık vericek görüntüsü !
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle. Sin bence eleştirilerin hakaret boyutuna ulaşıyor. Fikir özgürlüğü vardır. Olamasa bile olduğuna inanıyoruz hepimiz.[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".

[Bu mesaj Nebuch tarafından 20 Temmuz 2004 21:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

görülüyor fakat çevirimi yanlış yapıyoruz. Dünyanın dönüş yönüne göre yapılmalı. O zaman Amerikan Bayrağı ters çıkıyor.[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

"anladıgım kadarı ile 2 hayatınız var mistır nebuch .. bir yasal bir forumda insanlara felsefe yapıyorsunuz. diger hayatınız ise gençlere alttan alttan amerikan sempatisi aşılıyorsunuz.

şimdi bu hayatlardan birini iptal edicem ama sizde bize pentagonun giriş kodlarını vericeksiniz. secim sizin" -smith[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Bish'in akıllara durgunlık vericek görüntüsü !
Sosyal ağlarda paylaş

benim daha iyi bir teklifim var. Ben size bir :horace: veriyim siz de daha iyi resim çizmemi sağlayın. :)[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".

[Bu mesaj Nebuch tarafından 20 Temmuz 2004 21:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

aklıma bir soru geldi:
*İkinci Rönesans Bölüm-2 nin sonunda bir çocuk görüyoruz. Bu çocuk kimdir? neden acaba Gerçek Dünya Görünümlü bir yerde ajanlar ortaya çıkar. Fikirleriniz?

Not: Yeni bir Matrix Hikayesi ne başladım ki sormayın. Fikri düşündükçe heyecanlanıyorum.[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nebuch, 14 Temmuz 2004 23:07 tarihinde demiş ki:
neo nun ölümü beyinseldir. vücut ısısı ve fonksiytonlar devam eder. Kahin in ne olduğunu bilmediğinden emin misin? The Oracle. Neo nun rehberi.

kahinin ne olduğunu biliyorum.
yüksek ısının nasıl kahin olduğunu anlamadım.[signature][hline]Çirkin kadın yoktur, az vodka vardır.
fizban, 07 Temmuz 2004 22:38 tarihinde demiş ki:
abi bi kerelik vermenin anlamı nedir ? bi kere verdikten sonra bi daha niye vermeyesin ya ?
Sosyal ağlarda paylaş

hayır sadece Neo bitkisel hayata girer artık Vicudunu ve bilincini kahinin yönetimine verebilir duruma gelir demek istiyorum. kısaca:

vücut Neo nun Beyin ve yetenek Kahin in.[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sin, 19 Temmuz 2004 02:25 tarihinde demiş ki:

Ha illa bu kadar matrix felsefesi ve bilinmeyeni arastirma meraklisisin o zaman sunu cevapliyiver... Matrixin ana bilgisayarinin hizi nekadardir. Gemilerdeki matrix baglantisi nasil gerceklesmektedir wireless? Gemiler hangi tur enerji ile calismaktadir? Hyper jump felam gibi gereksiz seyler neden vardir? Bu gereksiz seyleri tuplerde yasiyanlar neden yapamaz? Tuplerde yasiyan insanlar ana karnindan bilgisayar parcalariylami cikmaktadir? matrixde hamile olunca gercektede hamile kalinirmi? Matrixdeki insanlar gercek insan midir yoksa makinelermi uretmektedir? Insan vucudunda ne tur bi enerji vardir? Bu enerjiden yararlansan elektrik faturalarindan kurtulabilirmiyiz? Neo neden secilmis kisidir? Onu kim secmistir? Mantiken dusunursek makinalarin kontrolundeki olan bir sisteme disardan baglanip maximum hiza ulasmak sacma degilmidir? Matrix kurallarina aykiri olarak hareket eden neonun system failure vermesi gerekirmi? Neonun sirf secilmis kisi diye disarda sentinel patlatmasi gule oynuya zero one a girmesi normalmidir?

bu soruların bazılarını dalga gecerek ve büyük ihtimalle cevapsız kalacagını umarak sormuşsun fakat nebuch hepsini cok güzel şekilde cevaplamış sen de
said:
cevaplar icin sagol
diyerek kurtarmaya calısmıssın gözümdende kacmadı süper olgun arkadaşım. Ayrıca bu konuları tartışmamız seni neden bukadar rahatsız ediyor ve kendini üstün görmeni sağlıyo anlamış değilim.

amerikada birsüre yaşamakla olgunlaşmayı birbirine bağlamaya çalışmışsın kahkahalarla güldüm buna da.

son olarak diğer mesajlarına baktım ve anladıgım kadarıyla sende linage oynuyorsun. böyle boş boş oyunlarla zaman harcaycagına kendini derslerine veya işine gücüne versen daha iyi olmaz mı? her ay belli bir miktar para verip linage denen oyunun yapımcılarına para kazandırıyorsun? tamamen sen eğlen diye mi yapıyolar o oyunu zanlediyorsun hiç mi kar etmiyorlar? büyük ihtimalle oyunu oynarken eğleniyorsun ve verdiğin paraya değer buluyorsun. biz de aynı şekilde...[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
StRencher, 19 Temmuz 2004 19:35 tarihinde demiş ki:
iyi de telekinezi gücü Matrix'te olan bir şey değil ki.
Kişinin kendi aklında olan bir şey. Yani zaten Gerçek dünya da oluyor.

Sence gerçek dünyada 3 tane hayvan gibi sentinelleri durdurmak normal mi ?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nebuch, 19 Temmuz 2004 21:36 tarihinde demiş ki:
16. normaldir. çünkü o seçilmiştir. , nasıl Hz. Muhammed Ay ı ikiye ayırmışsa,Nasıl Hz. İsa bir ölüyü canlandırabiliyorsa, nasıl Hz. Musa Kızıldeniz i ikiye ayırabiliyorsa.... Seçilmiş ler özeldir ve kahinin de dediği gibi "seçilmişin gücü bu dünyayı aşar."

Bu inanç meselesi işte[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Jahn, şunu diyebilirim:

Neo- Seçim.... Asıl sorun seçim..... demişti hatırlarsan. Matrix İnancı anlatır. Neo ancak inandıktan sonra The One olabilmiştir.[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...