Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix 'i anlayanlar Kurulu [fan thread]

Nebuch

Öne çıkan mesajlar

dur abi biliyorum ben de. ben wachowski'ye sordum belki farklı birşeyi vardır falan onu da bilelim :)

edit: yada şöyle diyelim: smith, seraph madem archangelsa ona ne yapıyor tam olarak? meleği kendine mi çeviriyor yani?[signature][hline]Çirkin kadın yoktur, az vodka vardır.
Azmodai, 09 Haziran 2004 20:21 tarihinde demiş ki:
yalakalik yapmak isteyenler ozelime pls

[Bu mesaj -coLdwind- tarafından 07 Temmuz 2004 01:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
McsPeyn, 06 Temmuz 2004 02:21 tarihinde demiş ki:
Hatırlamıyorum açıkçası :)
Ama bi arkadaşım demişti özenti deme The Matrix filmşnden önce de bu tarz düşünceler vardı die..

matrix in temelinde insanların yarattıgı makinaların yükselişi oldugundan bir çok filmle benzerligi olabilir

2001: a pace odyssey
blade runner
terminatör gibi bir çok örnek var

birde matrix in özellikle benimseyip kopyaladıgı filmler vardır ki bunlardan biride Ghost in the Shell (anime) matrixten cok önce manga ve animesi olmasına ragmen bi çok benzerlik göze çarpıyor. morpheus un gözlükleri bile burdan alıntıdır.[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Bish'in akıllara durgunlık vericek görüntüsü !
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-coLdwind-, 07 Temmuz 2004 01:35 tarihinde demiş ki:
dur abi biliyorum ben de. ben wachowski'ye sordum belki farklı birşeyi vardır falan onu da bilelim :)

edit: yada şöyle diyelim: smith, seraph madem archangelsa ona ne yapıyor tam olarak? meleği kendine mi çeviriyor yani?

Nebuch acıklar simdi sana :)
Sosyal ağlarda paylaş

seraph bir bağımsız programdır ve en onemliyi korur. smith seraph ı kendine çevirmek yerine onun işe yarar özelliklerinin üstüne kendi imzasını atmak gibi bir "hack" yapmaktadır. tamamen kes-yapıştır değil. sadece belirli yerlerinde smith in kodları oluşur. (görüntü, düşünce tarzı...vb.)
neo bunu şöyle bir ironiye sokar:
-programları hack leyen programlar...[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

matrix felsefesi bir çok yönden Platon 'un mağara hikayesine benzer. bu felsefeyi ilk kuran da odur. isteyenlere bu hikayeyi öms den gönderebilirim.
edit: imla hatası[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".

[Bu mesaj Nebuch tarafından 07 Temmuz 2004 21:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

the matrix in başarısının altında; iki adamın tüm hayatları boyunca oluşturduğu tüm fikirleri 185 dakikaya sığdırması yatıyor[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

cold wind, şöyle yazayım:
Seraph : Seni daha önce de yenmiştim...
Smith : ama gorduğun gibi şimdi durumlar biraz farklı.

bu durumda olay nedir? şudur; seraph tüm dövüş sanatlarını en iyi bilmelerine rağmen ajanları yenmektedir. bu da onun en iyi dövüşçü olduğunun bir göstergesidir. smith bu yüzden onu kahin den önce siliyor. (buradaki silme yi "geri dönüşüm kutusuna yollama" ya benzetebiliriz.) Seraph Neo dan da iyi dövüşmektedir. Neo Seraph a hiç vuramamaktadır. ayrıca Neo dövüş sanatını değiştirdiği anda Seraph dövüşü durdurmuştur. çünkü Neo orada kendine güvenini kaybetmiştir.
Not: Bu arada "Wachowski bir iltifattır benim için."[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".

[Bu mesaj Nebuch tarafından 07 Temmuz 2004 21:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Shaolin Kung Fu sundan judo ya geçmektedir. Morph bunu çok yapar. iki dakika kung fu, sonrası judo ve sokak boksundan oluşmaktadır.[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

Evet derin anlam aramamak lazım. Ben burada derin bir şey yazmadım. Siz bir de Matrix Felsefe kluplerinin konustuklarını okuyun... Derin anlam aramamak lazım, aramadan bulmak lazım. :)[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

zaten burada yazılanlar üstünde fazla düşünülen şeyler değil, dikkat gerektiren şeyler. Bu filmi dikkatli izlediğimde anladım tüm bunları. Sonra ise hatmettim tüm replikleri... :)[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman bir dikkat sorusu daha sorayım:

*Mimar 'ın odasındaki ekranların ilk görüldüğü yer neresidir?
not: Farkettiğimde çok şaşırmıştım.[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".

[Bu mesaj Nebuch tarafından 08 Temmuz 2004 21:17 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada... Sentinellerin kullandıkları bombalar sonradan icat edilmiş değildir. Neden mi? Birinci filmde sentinellerin Nebuchadnezzar üstüne çıkıp lazerle deldikleri sahneyi inceleyin... sentinelin altında küçük kollar var. Sonra Morph 'un savaş ve askerler hakkında konuştuğu sahneyi izleyin. (reloaded) sentineller, bomayı çıkarmak için bu kolları kullanıyor. hem 01 'in (Machine City) ana savunması bu akıllı bombalardan oluşuyor ki bu zaten daha akla yatkın bir kanıt.[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nebuch, 08 Temmuz 2004 21:14 tarihinde demiş ki:
O zaman bir dikkat sorusu daha sorayım:

*Mimar 'ın odasındaki ekranların ilk görüldüğü yer neresidir?
not: Farkettiğimde çok şaşırmıştım.

smith ve ajanlar neo yu işk yakaladıklarında götürdükleri yer vardı . ilk orda gözüküyordu :)
bende şaşırmıştım[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi filmi yapan adamlar manyak olduğundan her sahneye bir anlam yüklemek istemişler, böyle olunca zamanla paranoyak oluyorsun. Acaba bunun kolu neden oynadı, kafasında neden toz var, gözlüğü neden yatay, ayakkabısı neden kösele türü sorular ister istemez kafanızı kurcalıyor, en küçük şeye bile dikkat etmeye başlıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

helal bishop. :) paranoyaklaştığım anlar oldu. özellikle Fransız lokantasındaki konuşmalarda, gözlerim ayrıntı aramaktan kaslarını koparmak gibi bir eğilime girdiler. :)[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

bir soru daha o zaman:
* neo uçmadan önce neden eğilir ve yeri dalgalandırır?
Not: bir hafta boyunca bilgili bir arkadaşımla tartıştım. sonunda benim dediğimi kabul etti. :)[signature][hline]Sizin sayenizde Bay Anderson, ben hayatın anlamını bulmuş bulunuyorum. Hayatın anlamı "sona ermektir".
Sosyal ağlarda paylaş

neo yeri bilerek dalgalandırmaz. ilk filmdede morp herşeyin esnek oldugunu söylüyordu. neo nun diger insanlardan daha güçlü ve hızlı olması bu esnekligi gözler önüne seriyor.[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."

[Bu mesaj Bıshop tarafından 08 Temmuz 2004 23:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Burada cevap bulmamış soruları yanıtlamıycam diğer arkadaşlar da düşünsün diye (:D) ama biri cevaplanmışken yorum yazayım: Ben de architect tin odasındaki ekranları görünce "AHA!!!! has.ktir has.ktir has.ktir" demekten bir sonraki 5 dakikalık repliği dinleyemememiştim :D[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bıshop, 08 Temmuz 2004 23:27 tarihinde demiş ki:
neo yeri bilerek dalgalandırmaz. ilk filmdede morp herşeyin esnek oldugunu söylüyordu. neo nun diger insanlardan daha güçlü ve hızlı olması bu esnekligi gözler önüne seriyor.

Katiliyorum, helikopterin binaya çarpmasındaki dalgalanmaları da ben sadece neo'nun gözünden öyle gözüküyor diye yorumlamıştım. Yani herkes onu normal patlama gibi görürken Neo matrix code'undaki dalgalanmayı görüyor diye düşündüm. Bence o yerin dalgalanması da öyle birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...