Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NakLen Yayın SaçmaLığı

Mave

Öne çıkan mesajlar

Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu'nda havuz krizi çıktı. 80 delegenin imzasıyla verilen önerge naklen yayın gelirlerinin dağılımına yeni bir düzenleme getirilmesini öngörürken, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor başkanları teklife şiddetle karşı çıktılar ve salonu terk ettiler. Fenerbahçe kulübünü temsilen Genel Kurul'a katılan 2. Başkan Nihat Özdemir'in önergeye karşı çıkmasına rağmen, salonda kalması ise dikkat çekti.
Genel Kurul'a katılan üyelerin büyük çoğunluğunun oylarıyla kabul edilen önerge yıllık yayın gelirinin yüzde 50'sinin tüm kulüplere eşit olarak dağıtılmasını, yüzde 40'ının elde edilen puana göre, yüzde 10'un ise naklen yayına giren maçlara göre verilmesini öngörüyor. Aynı önergeye göre ikinci lig kulüplerinin yayın gelirlerinin de yüzde 50 artırılması isteniyor.

http://www.milliyet.com.tr/2005/06/02/spor/spo08.html[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye de naklen yayın sadece 4 takıam endeksleniyor. Bu çok saçma. Büyük klünüz ayağına sadece kendileri para aalcakmış gibi duruyor. Bu konuda en iyi sistem fransa da. Lig de kaçıncı olursan ona göre para alıyorsun. SAnrım bizde de yapmak istedikleri bu. Hem bir çok satış maçın önüne geçer. Böylece son haftalarda bile puan mücadelesi olur.

Ama digitürk ün de böle bir durumda hafta sonu bütün lig maçlarını göstermesi lazım. Ben sırf 4 büyüklerin maçlarını değil diğer ekiplerin de maçlarını görmek istiyorum. Şu kafalrdaki 4 büyük takım oalyı kalkarsa ligimiz ilerde bir yerlere gelecektir umarım...[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Burning Legion)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

Eğer maçLarı seyretmek için digiturk veya X bir firmaya para ödememiz gerekmeseydi dediğin doğruydu. Ama ben bir GALATASARAYLı oLarak sadece takımımın maçLarını seyretmek için o kutuyu aLıyorum ve biLiyorum ki benim o kutuya verdiğim paranın bir kısmı kLübüme gidecek.

Ya da başka bir deyişLe GALATASARAY o Ligde oynamasaydı ben o kutuyu aLmayacaktım. Yani burada önemLi oLan nokta bana o kutuyu aLdıran şeyin GALATASARAY oLması. Bu durumda benim verdiğim para da doğaL oLarak GALATASARAYa gitmeLi.

ParaLar eşit dağıLsın diye bir mantık tamamen saçma çünkü 18 takımın 18 ininde taraftar sayısı farkLı , bu sayıya göre digiturk aLanLar beLLi.

Şunu unutmayın , her zaman EŞİTLİK demek ADALET demek değiLdir. Burada adiL oLan herkesin HAK ETTİĞİ payı aLması.

Ha Ligimizdeki kLüpLerin bütçeLeri adiL mi diye sorarsanız bence değiL. Ama bu adaLeti sağLamak için başka kLüpLerin geLirLerine göz dikmek yerine teknik direktör diye MiLLi takımın başına getirdikLeri insan bozması yaratıkLara az para versinLer, her gaLibiyetten sonra çok matah işLer başarmışLar gibi 15 - 20 adama servet değerinde primLer vermesinLer , az topLanıp az harcasınLar, geLirLeri de adaLetLi bir şekiLde dağatsınLar.

Uzun Lafın kısası , bu federasyondan bi bok oLmaz...[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

bu sistemde paralar eşit dağılmıyor... aksine son derece mantıklı dağıtılıyor. Galatasaray daha ünlü diye diğer takımlar ne yapsın. Sonuçta bu sistemde ligi kaçıncı bitirirsen ona göre para verielcek ki zaten belli bir para her takıma baştan verielcek (sonuncu dahi) 4 büyük takımın buna karşıçıkma sebepleri tek kelimeyle korkaklıktır. Hersene zaten bir sorun olmazsa ilk 4 te bitiriyorlar. Bu sistem gelince bitiremeyecekelrini mi düşünüyorlar?

bir de digiturk sonuçta dijital yayın yapıyor özel taraftar paketi çıkartıp sadece kendi takımınının maçını izlemesi için bir şey yapabilir. Ama benim gibi bütün maçları seyretmek isteyenler için ayrı bir paket çıkartabilir. Sanmaki anadolu takımalrının tarftarı yok. Halk 4 büyük takım olduğu için onlara yöneliyor. bende beşiktaşı tutmama rağmen erzurumspor birinci lige çıksa onu da desteklerim. Hatta maçlarını da seyretmek isterim.

diğer ekiplere ekonomik destek sağlanırsa büyük takımlara kafa tutabilecek duruma gelirler. Hem ligin zevki artar hemde kalitesi. Sonuçta ligimin kalitesi ortada 1. olan takımın ligde, derbi maçlarında ve avrupa da oynadığı maçalra bakın biri birini tutmuyor.

4 takım, 4 tkaım diye tutturacaksak hiç lih yapılmasın bu 4 takım arasında paly off yapsınlar ona göre her sene avrupaya aynı takımları yollayalım. Ondan sorna da niye bizim ligimiz vasat niye milli takım vasat...[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Burning Legion)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

niye göztepe'nin karşıyaka'nın beykoz'un beyoğlu'nun sarıyer'in altay'ın sivas'ın en az trabzon kadar taraftarı var.çok sayıda böyle taraftarı olan takım var bencede eşit dağıtılmalı,en azından %50'si ligden önce taraftar sayısına göre,%50'si lig sonunda lig'deki sıralamasına göre dağıtılmalı.[signature][hline]Lucas

çatlayan tomurcuğun,doğan çocuğun çığlığını duymadan,gül benizli sevgilinin titreyen göğüslerini öpmeden doyasıya,korka korka,yana yana,hergün birazdaha derinden hergün birazdaha kapkara kor ölümü aç ve arkasız köpekleşerek yaşamak dersen bu yürek çat diye çatlasın ulan...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 02 Haziran 2005 13:51 tarihinde demiş ki:
türkiye de naklen yayın sadece 4 takıam endeksleniyor. Bu çok saçma. Büyük klünüz ayağına sadece kendileri para aalcakmış gibi duruyor. Bu konuda en iyi sistem fransa da. Lig de kaçıncı olursan ona göre para alıyorsun. SAnrım bizde de yapmak istedikleri bu. Hem bir çok satış maçın önüne geçer. Böylece son haftalarda bile puan mücadelesi olur.

Ama digitürk ün de böle bir durumda hafta sonu bütün lig maçlarını göstermesi lazım. Ben sırf 4 büyüklerin maçlarını değil diğer ekiplerin de maçlarını görmek istiyorum. Şu kafalrdaki 4 büyük takım oalyı kalkarsa ligimiz ilerde bir yerlere gelecektir umarım...

yavaş yavaş kalkıyo...bak geçen sene 3 tü bu sene 2 ye düştü büyükler...[signature][hline]_iReM_, 09 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
ne bu ya kız diyince öyle altın günü gibi boş işler gelio hemen aklınıza.bitek çay servisine yaramıoruz yane.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir çok ülkenin kullandığı sistemi uygulasak bi sorun olmayacak aslında, yüzdeler her ülkede farklı sanıırm ama kabaca mantık şöyle;
paranın %20 lik bölümü önceki şampiyonluk sayısına göre sağıtılır.
%50 luk bölümü tüm takımlara eşit dağıtılır.
%30 luk bölümüde geçen 3 sezonun başarı sıralamasına göre dağıtılır.[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

ben şu dört büyükler lafına feci kıl oluyorum...nedir dört büyükler ya..daha zengin o kadar...ama sonuçta sende 11 kişisin..karşında senden üstün bir ırk yokki...adam gibi oyna sende kazanırsın...hiç zor bişi değil...dört büyükler kafalarda sahalarda değil...[signature][hline]_iReM_, 09 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
ne bu ya kız diyince öyle altın günü gibi boş işler gelio hemen aklınıza.bitek çay servisine yaramıoruz yane.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşLar İngiLiz Ligini örnek veriyorsunuz ama size şu kadarını söyLiyim koca sezon boyunca NTV den izLediğim bütün İngiLiz maçLarında statLar hep doLuydu. Yani orada nerdeyse herkesin eşit seyircisi var. O yüzden payLar nerdeyse eşit dağıtıLıyor.

Ya peki madem eşitLikten yanasınız peki o zaman bana söyLermisiniz o zaman maçLarda neden hasıLatLar iki takıma eşit böLünmüyor ? Sonuçta sahada o iki takım oynuyor ?[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

stad hasılatları ikiye bölünürse kimse stad'ına bakmaz yada büyütmez sonuçta enayimi stadını büyütsün başkası yesin kaymağını.o takımların kendi mülkü,ozaman feneriumdaki hasılat'ta tüm takımlara dağıtılsın? ne alakası var , ben mantık kuramadım dediğin çok saçma[signature][hline]Lucas

çatlayan tomurcuğun,doğan çocuğun çığlığını duymadan,gül benizli sevgilinin titreyen göğüslerini öpmeden doyasıya,korka korka,yana yana,hergün birazdaha derinden hergün birazdaha kapkara kor ölümü aç ve arkasız köpekleşerek yaşamak dersen bu yürek çat diye çatlasın ulan...
Sosyal ağlarda paylaş

yayin kurulusunun daha iyi bir firmaya verilmesi de gerekiyor bence.
o kadar dandik mac seyrediyoruz ki seyir zevkimiz kalmiyor. bu da ilgili azaltiyor, bu ilgi azalmasi da futbolu etkiler.
hic bir guzel goruntuyu yakalamiyorlar, yakalasalarda maratona sakliyorlar, daha fazla para kazanmak icin.
yanli tutum sergiliyorlar.[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gimli, 02 Haziran 2005 20:54 tarihinde demiş ki:
O takımların da kasasına para girsin
O takımlar da adam gibi oyuncu alır adam gibi futbol oynamaya başlar
Seyircileri de artar.

GençLerbirLiğinin , Antepin vs. bir kaç kLubün daha kasasına sattıkLarı oyuncuLardan ciddi miktarLarda paraLar girdiğini biLiyoruz. Peki bu takımLarın seyirciLeri hiç arttı mı ?
Antep şehir takımı oLmasına rağmen biLe sadece 3 büyükLerin maçLarında statLarı fuLL çekiyor, onun da büyük kısmı rakip takım taraftarı.

ArkadaşLar Ligin kaLitesinin artması, takımLarın seyirci topLaması sadece maddiyata bağLı bir şey değiLdir. Unutmayın ki Cem Uzan İstanbuLspor gibi bir takıma zamanında servet deniLebiLecek rakamLarda yatırımLar yaptı. Sonuç ?[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

futbolumuzun geleceği yapılması gereken ve geç kalınmış bir uygulama.. galatasarayın eufa kupasını aldığı ve ondan önceki 4-5 sezona bakarsanız ligde kalite çok daha üst seviyelerdeydi.. bir de şimdi bakın? avrupada hiç bir başarı yakalayamayan fenerbahçe şampiyon , şampiyonlar liginde ve ueefada ön eleme geçemeyen trabzon 2., bu sene avrupada olmayan galatasaray 3. , italyada küme düşen parmaya yenilerek eufadan elenen beşiktaş 4.

bu halinden memnunsanız ligin... buyrun paylaşsınlar paraları[signature][hline]www.kemirgen.net
DynamicK, 26 Mayıs 2005 00:31 tarihinde demiş ki:
bırah ya turklere erken bosalıyo diyen milletin takımı kazandı
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mave, 03 Haziran 2005 12:49 tarihinde demiş ki:
said:
Gimli, 02 Haziran 2005 20:54 tarihinde demiş ki:
O takımların da kasasına para girsin
O takımlar da adam gibi oyuncu alır adam gibi futbol oynamaya başlar
Seyircileri de artar.

GençLerbirLiğinin , Antepin vs. bir kaç kLubün daha kasasına sattıkLarı oyuncuLardan ciddi miktarLarda paraLar girdiğini biLiyoruz. Peki bu takımLarın seyirciLeri hiç arttı mı ?
Antep şehir takımı oLmasına rağmen biLe sadece 3 büyükLerin maçLarında statLarı fuLL çekiyor, onun da büyük kısmı rakip takım taraftarı.

ArkadaşLar Ligin kaLitesinin artması, takımLarın seyirci topLaması sadece maddiyata bağLı bir şey değiLdir. Unutmayın ki Cem Uzan İstanbuLspor gibi bir takıma zamanında servet deniLebiLecek rakamLarda yatırımLar yaptı. Sonuç ?

para sadece oyuncu almak için harcanmaz futbolda. tesis yapmak , oyuncular dışındaki kadroda genişleme , alt yapıya yapılan yatırım, sezon öncesinde ve ortasındaki kamplar.. hepsini menejerlik oyunları oynarken kullandık."oyuncu aldım bitti" diye bişey yok futbolda...

"futbol hiçbir zaman sadece futbol değildir"[signature][hline]www.kemirgen.net
DynamicK, 26 Mayıs 2005 00:31 tarihinde demiş ki:
bırah ya turklere erken bosalıyo diyen milletin takımı kazandı
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer beni 20 milyon kişi seyrediyorsa 20 milyon kişilik para isterim. Herkesin TV yayınlarından eşit para alması FB, GS'nin haklarının yenmesi demektir.
O zaman televizyonlarda tüm programlar aynı tarifeden reklam parası toplasınlar, yani Kurtlar vadisi ile Flash TV'deki müzik programı aynı tarifeden reklam versin, böylelikle Flash TV de gelişir ve daha iyi programlar diziler yayınlar.

Yada en adaletlisi Havuzdan çıksın Fenerbahçe, havuzdan hiiiiç para almasın, hatta GS de almasın BJK ve TS de almasın, havuzun parasını 14 Anadolu kulübü bölüşsünler hem 18'e bölüneceğine 14'e bölününce daha çok eşit para düşer takımlara... Tabi havuzun değeri artık ne kadar olur onu bilemem.[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

Ya açıkçası tam rakamLarı biLmiyorum ama 3 - 5 miLyon doLar daha fazLa kazanmak iLe hiçbir anadoLu kLubünün Avrupada ya da Ligimizde bir başarı kazanacağını düşünmüyorum. En azından şunu söyLeyebiLirim ki para iLe takım oLunsaydı İstanbuLspor Cem Uzan zamanında bugünkü CheLsea gibi oLurdu. Peki CheLsea iLe İstanbuLspor arasındaki fark ne sizce ? Bana göre taraftar ve destekçi sayısı. Bizim üLkemizde maaLesef hiçbir anadoLu kLübünün başkanı Avrupa da ya da Ligde şampiyonLuk hayaLi kurmuyor.

Hayatım boyunca hep bişeye inandım , hayaL edemezsen başaramassın...

Ha tabiki para bir kLüp için çok çok önemLi. Ama bana öyLe geLiyor ki kLüpLerin maddi açıdan sıkıntı yaşamamak geLir hedefLedikLeri en son şey nakLen yayın oLayı oLmaLı. Bundan çok daha önde geLen kombine , merchandising vs. vs. gibi konuLarı oLmaLı. Yeni yeni projeLer üretmeLiLer.

Bir arkadaşımız çok doğru söyLemiş , beni 20 miLyon kişi izLiyorsa ben 20 miLyon kişiLik pay isterim. Aksi taktirde hakkım yenmiş oLur.[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bu havuz oLayında asLında çok daha önemLi oLan konu ise bu havuzun birisi tarafından kukLa federasyon başkanını kuLLanarak dağıtıLmak istenmesi. Kimse buradaki gerçeği görmüyor. İş yine bana düştü , ben anLatayım gerçekLeri.

Bu havuzun dağıLmasını amaçLayan tek kişi aziz yıLdırımdır. Bunu yaparkende kamuoyunun dikkatini üzerine çekmemek için saLonu terk etmeden önergeye tek karşı çıkan kişi ise yedek kukLası nihat özdemir oLmuştur. Peki aziz neden havuzu dağatmak istiyor. Bir kaç sene önce fb tvyi kurdu ve çevremdeki fbLi arkadaşLarımdan gördüğüm kadarıyLa ciddi bir oranda da izLeniyor.Ve yine biLdiğim kadarıyLa maç sonLarında sahaya yayıncı kuruLuş dışında sadece fb tv kamera sokabiLiyor. Şimdi şöyLe bir düşünün ; havuz dağıLır ve fb maçLarını fb tv verirse sadece eLde ediLecek oLan rekLam geLiri yayıncı kuruLuşunkinden daha mı az oLur daha mı fazLa oLur. Bana göre misLi misLi fazLa oLur. BeLki sadece bir derbide bütün senenin parası biLe çıkabiLir.

Ha şimdi aziz yıLdırımın istediği şey yanLış mı ? Bana göre istediği şey kendisi ve camiası için en doğru oLanı. Bende bir kLüp başkanı oLsam, bende çok ciddi sayıda taraftara sahip oLsam, kendi maçımı kendim yayınLayıp rekLam geLirini kendim aLmak isterim.

Benim burada tek kızdığım ve tek sinirLendiğim konu seçtiği yoLdur. MaaLesef çıkıp bunLarı insan gibi açıkLamak yerine yine oLaya binbir aLavare daLavere katarak başka hedefLeri suçLu göstermek istemektedir. Yani yine kendisini tatLı su kurnazı yapıp Türk kamuoyunu aptaL yerine koymaya çaLışmasıdır.[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mave, 03 Haziran 2005 21:48 tarihinde demiş ki:
Ya açıkçası tam rakamLarı biLmiyorum ama 3 - 5 miLyon doLar daha fazLa kazanmak .

3-5 milyon dolar az mı zannediorsun? O klüplerin bütçeleri ne kadar dersin?[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...