Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

elvan abeylegesse kardeş, senin nümidye'li akrabalarla oynayamadın diye çamur atma oyuna.. :-p

gayet de güzelleştirilmiş ve geliştirilmiş savaşlar, warcraft 3 on yıllık oyunların kopyası olduğu halde millet yenilikçi diyor da bir total war serisi mi birbirinin aynı oldu? tam tersine en yenilikçi rts serisi son yıllardaki..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

cuceyi sinir etmek cok kolay zaten warhammer warcrafta dosedi dersen :) bence en eglencelisi warhammerdır. oynarken cok egleniyorum. kaynak yoplamamak iyi geldi :) saf savasın gumburtusu bence her oyunda olmalı. zaten kaynak toplama geyigi olsaydı oyun warhammer dunyasına ters duserdi o dunya tamamen savastir abi baska bisey yoktur orada.[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...
Sosyal ağlarda paylaş

ewt romayida yakip yiktim sonunda
peasantlarla bastim hemide hehe:D
birde bisi sorcam hem senate hemde people mutluluk olayini en tepede tutma olayi yokmu? cunku bende senate en dipteyken people en tepedeydi bole birbirinimi goturuyo bunlar?[signature][hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

belli bi seviyeye kadar senato da seni sever ama çok fazla başarılı olmaya başlayınca senden tırsarlar hemen açıklıyım..
fear leads to anger, anger leads to hate..
anlamsız zaten napcan ikisinide full yapıp :P

ben sizin fikrinizi almak istedim oyunu hard da oynayınca çok kolay geldiği için çok çabuk bayıyorum.
very harddada nedense oyun abartı kasıyor savaşları kazansam bile aşırı fazla adam kaybediyorum.Şöyle açıklıyım 1500 kişilik karşılıklı iki ordu savaşıyor.ben kazanıyorum ama bakıyorum 500 adam kalmış sonra bir bakıyorum başka bir yerden başka devlet saldırıyor ve benim karşılık vercek ordu kalmamış...
bunun nedeni yine ai nin ölümüne dalıp iki tarafıda ölüme sürüklemesi ama napalım yine zevkli oluyor diyicem ama bu gidişle de oyun bitmiyor.
siz napıyorsunuz? hardda bilgisayarın saldırmasını bekleyene kadar ordunun yarısını okçularla alıp kalan ordu nun size en önde generaliyle dalıp ölüp daha sonrada kaçıp atlılarla onları temizlemekten mi zevk alıyorsunuz ? çünkü her savaş aynı şekilde sona eriyor. yoksa azar azar kasarak mı zevkli olur acaba ? siz napıyorsunuz.
patch çıktı diye sevinmiştim ama hiç bir şey yapmamışlar fillere dokunup bırakmışlar ne kadar değiştirdiklerini de algılayamadım hala filler yıkıyor ortalığı..
acil patch lazım ai yi düzeltip single player ı biraz adam edecek..
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi yüklüyorum yamayı da ben very hard/very hard oynuyorum ve çok daha iyi şimdi oyun. "çok kolay, baydı" diyenler öyle oynasın.. şimdi oyunu öğrenmiş olduğumdan aşırı kasılmış gelmedi bana ama zorlu tabii, ben 2 günde bitsin istemiyorum zaten oyun.. :)

ekleme: creative assembly önceki oyunlar için birer yama filan çıkarmıştı aylar sonra, bu oyun için bu kadar hızlı bir yama çıkardıklarına göre önümüzdeki haftalarda daha çok yamalar görmeyi bekleyebiliriz bence..

fillerdeki değişikliğe baktım, hit point'leri 15'ten 10 ve 12'ye düşürülmüş sadece, attack ve defans değerleri aynı. yani yine ortalığı yıkar ama kendileri de daha kolay yıkılır.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 08 Ekim 2004 19:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya beyler ben videoları doğru düzgün seyredemiyorum. Windows media playerın her bişeyi yüklü. Zaten fwm klasöründen tıklayınca izleniyo ama oyun içinde dona dona ilerliyo video. Gerçi çok önemli videolar yok ama kıl ediyo bu durum gene de. Çözüm önerecek olan var mı??[signature][hline]Eee ben varya ben
Hem Kellindil
Hem Khazid'hea
Hem de Guenhwyvar

YAaa
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm şimdi ben almanların 2 family memberını bribe ile kendime çekmiştim,yanlız ilginç olan şey bu 2 adamın da karısı olmadı.Birinin traitlerinde cinsel sorunlu gibi birşey yazıyordu,diğeri de savaşta öldü.Şimdi bu adamlar çocuk sahibi olsaydı yarı alman yarı romalı olacaktı.Bunu engellemek için mi böyle bir olay koymuşlar acaba?[signature][hline]Eaglef Ifock |SWG|(Retired)
Forgon,the space orc |EVE|(Retired)
Sosyal ağlarda paylaş

ben mısırlı mı nümidye'li mi ne birini bribe etmiştim de çocuğu olmuştu sanırım ama romalı gibiydi ismi, cismi, emin değilim yine de..

video takılma sorunu hiç olmuyor bende, en son sürücü vb olaylarını gözden geçirin geçirmediyseniz..

bu arada önemli bir püf noktas bilmeyenler için:

retrain 0 turn sürdüğü için bir turn'de 10 tane filan birimi retrain edebilirsiniz ve ne kadar adam eksikse ya da upgraded ekipman farkına göre para istiyor sadece, o nedenle medieval'da olduğu gibi gücü azalmış birlikleri birbirleriyle birleştirmek yerine retrain etmeye gönderin dünyanın öbür ucunda değilse. özellikle gemiler ve üretilmesi birden fazla turn süren birimler için böyle yaparsanız inanılmaz tasarruf ediyorsunuz hem para hem de zamandan, ayrıca ordularınız sürekli güçlü kalıyor..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bu sekılde exp de kaybetmıyorlar daha guzelı de sukı.
9 retrain sıraya koyuyoruz ardınada bu traın unıte dıkıyoruz nemı oluyor hem 9 retraın yapıyor hemde yenı unıteyı uretıyor.

Retrainı kullanın benım oyunun basındakı hastatilerım urban chourotlar kadar guclu su anda ama roma topraklarından uzakta hastatı uretemedıgımız ıcın (sadace romalı ınsanları hastatı egıtımıne alıyorlar ırkcıyız bıraz) kendılerını bırakmak zorunda kalıcam gıbı neyse zaten dunyanın yarısını feth etmelerı paralarını fazlasıyla cıkardıç[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

da zaten imperial palace kurulduktan sonra hastatiler auxallarie olmuyor mu? Yani oyundan kalkıyorlar[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

varolanlar dönüşmüyor da adanmları retrain edemediğin halde nasıl kullanmaya devam ettin anlayamadım.. neyse, bu iş özellikle decere gibi 3 turn süren dretnot bozması için süper bişi.. :-p ben baştan böyle olduğunu tahmin etmediğimden boşverdim ama medieval'daki zayıflıkların çoğunu düzeltmişler doğrusu.. bir de path-finding ve ai problemleri daha az olsaymış başka isteğim olmazdı.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

auxallarie'ler standart roma ordusuna iç topraklar dısından destek yapılması gerektıgınden romalı olmıyan vatandasları egıtılerek olusturlan asker tıpıdır. bu elemanlar asla gercek lejonlar gıbı saygı gormez onlar kadar ıyı ekıpman saglanmaz. duzelnlı lejonlar (daha dogrusu daha duzeli lejonlar) olusturlana kadar bu boyle surmustur.

Yanı auxallarie'ler uvey evlattır.

Sen gıdıp ıtalyaya falan bakarsan ardeth yine Hastati yapabıldıgını goruceksın.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

fil ve deve birimlerinin özel bir durumu var, sadece fil ve deve kaynakları bulunan eyaletlerde yapılabiliyor. hastati filan yapılabildiği yok italya'da, ilk imperial palace yapıldığı zaman hastati, principes, triarii, roman archer, equati filan hepsi tedavülden kalkıyor. hangi roma faction'ı yaparsa yapsın aynı anda hepsi için geçerli oluyor bu..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

hoca bütün total war oyunlarında böyledir, dünyanın en elit 1000 askerini 10000 baldırıçıplak spearmen karşısına koy, otomatik savaştır, muhtemelen kalabalık olan yener. bilgisayar bütün adamları birbirine sokturtuyor, kim kimi şaparsa artık nerden ne olursa. ha bu arada şu oyunu rts savaşlarıyla oynamayacaksam gider paradox oyunları filan oynarım, sırf campaign olarak bakarsan zaten civ3'ün biraz geliştirilip biraz kırpılmışı gibi birşey. ben de eskiden otomatik yapardım, sonra dedim "dur bir de şöyle kendim savaşayım hepsini" ve gördüm ki budur olay. starcraft gibi adam basıp kim kimden daha fazlaysa o yensin olayları olmuyor. yoksa öbür türlü 10000 lejyoner bas aynısından heryeri ele geçir. kendin oynarken dengeli ordular kurman gerekiyor falan filan.. bambaşka oyun ve çok daha keyifli..

brutii 4 yıldız demişsin de ne yıldızı? valor mu diyorsun? komutan yıldızıysa zaten bu oyunda yıldızlar sadece yıldız başına 1 attack ve belli bir çapta alanda moral bonusu veriyor. temple of vulcan filan daha iyi olay oysa..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...