Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

ehe alexi'cim o da imana gelir, biraz zaman vermek gerek.. :-p

rome campaign map'de eziyor zaten medieval'ı, hatta öyle ki civilization'ın hep böyle olmasını isterdim. (gerçeğe daha uygun ölçekli ve gerçek dünyaya ait bir haritada) muharebe olayı ise pekçok açıdan geliştirilmiş, bazı buglar var ama armudu bulup çöpü yüzünden geri atmak komik. zaten ocak ayı ortalarında geniş kapsamlı bir yama çıkaracaklarını açıkladılar geçen gün, muhtemelen hoşumuza gitmeyen bütün dandiniler düzeltilecek..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

valla onu ben de anlayabilmiş değilim maalesef, mö 50'ye filan da gelemedim hiçbir oyunumda (en çok ilerlediğimde mö 150 miydi neydi maymun iştahlı ben :-p ) hani son zamanlara doğru mu öyle oluyor diye. güya en ileri seviye governor binası gerek, var ama olmuyor.. resmi forumda bilinen bugların bir listesi vardı, belki onlar arasındadır..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

beler ben romalıalrda once scipiyle başaldım baya bı balkan avp yı falam aldımda sonra rtoma benı dışladı te kaldım baya bıd aaldım sonra germenlerle açtıdma başka ulkeler çıkmıo .Neden?
bilen yokmu hiç ya bua rada ekonomim germenlerde biyerden sonrda daalıoyo bıanda - lire düşüo napıacm mıllet bı yardım edın

gözünüzü sewm biri yardım etsin....
Sosyal ağlarda paylaş

Ben greekle oynuyorum.İnanılmaz bir eknomim var.Avrupanın(çizme haric en sona bıraktım romayı) çoğu,asya,arap yarım adası taa traplusgarpa kadar mısır.(brutiiler başa bela savaşları bir gorseniz saatler suruyor ama acımıyorum heriflere artık).Tum topraklar benim her kalemde ,şehrimde,bina yapımı fullde asker yapımı fullde ama param azalamıyor.Oyunda ki bug nedeniyle paran 1m ye gelince 0 lanıyor.benim 2-3 kez sıfırlandı meret..
Bol bol port yapın.Trade yapın..Ticaret anahtar..[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

--------
BonePART, 27 Kasım 2004 04:47 tarihinde demiş ki:
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

yunan şehirleri zaten aşırı zengin, (italyan şehirlerinden daha zengin bazıları ve nüfus artışı da deli gibi aynı şekilde, yunanistan ve italya en zengin oyunda her zaman) rodos heykeli de %40 deniz ticareti bonusu veriyor, yani greek'le oynarken zengin olmak kolay.. :)

almanya ve diğer barbarlarla kılı kırk yarıp ekonomiyi düzenlemek gerek, sihirli formül yok. şehirler belli bir büyüklüğü geçemediğinden her zaman daha fakir kalıyorlar çünkü nüfusa göre belirleniyor şehrin ticaret, vergi ve tarım gelirleri..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
massosoit, 14 Aralık 2004 03:40 tarihinde demiş ki:
beyler bu oyun kesinlikjle hile yapiyor böyle saçmalıkmı olur yaa, numudia nın 2 şehri kaldi birinde heir var diğerinde leader.ve 2 şehir arasindada bağlantı yok heir ın olduğu şehir tam benim ortamda. neyse leader öldü yaşlılıktan heir leader oldu,bunu gördüm ulan iyi bari dedik şimdi alim şurayıda ortadan kalksınlar.aa bide baktım leader olan heir geri family member olmuş.bu nasıl olabilir söylermisiniz

şansın yokmuş ki bir prens daha 16 yaşına gelmiş.. :-) ya da damat almış olabilir kendine, bazen durduk yerde sıradışı başarı gösteren bir kumandan da aileye katılabiliyor. ayrıca yapay zeka da bazen rüşvetle neutral ya da rakip ülke yöneticilerini kendi tarflarına geçirebiliyor. bu nedenlerle ve yöneticilerin sağa sola dağınık olması da eklenince medieval'daki gibi sırf assassin kasarak faction yokedilemiyor ki bu iyi birşey..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 16 Aralık 2004 19:09 tarihinde demiş ki:
bu nedenlerle ve yöneticilerin sağa sola dağınık olması da eklenince medieval'daki gibi sırf assassin kasarak faction yokedilemiyor ki bu iyi birşey..

niye ben yıktım :P birkaç assasin kasayım dedim kralım master of assasins oldu

bu improved generals için belli bir tarihi geçmek mi gerekli??[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

barbarlar la oynamak hayli zor;hele hele ingilizler facia.
Bagıran karılarla savasa gidiyorsun ya :)[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

--------
BonePART, 27 Kasım 2004 04:47 tarihinde demiş ki:
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 15 Aralık 2004 17:13 tarihinde demiş ki:
ehe alexi'cim o da imana gelir, biraz zaman vermek gerek.. :-p

rome campaign map'de eziyor zaten medieval'ı, hatta öyle ki civilization'ın hep böyle olmasını isterdim. (gerçeğe daha uygun ölçekli ve gerçek dünyaya ait bir haritada) muharebe olayı ise pekçok açıdan geliştirilmiş, bazı buglar var ama armudu bulup çöpü yüzünden geri atmak komik. zaten ocak ayı ortalarında geniş kapsamlı bir yama çıkaracaklarını açıkladılar geçen gün, muhtemelen hoşumuza gitmeyen bütün dandiniler düzeltilecek..

Bu konuda farklı görüşler olabilir Sam nitekim ben Medieval oyununun stratejik(stratejik derken şekil şemal açısından harbiden strateji haritasına benziyordu) ve daha atmosfere uygun haritasını çok seviyordum açıkçası ve nitekim civilaztion tarzı harita hiç yakışmamış bu oyuna, campaign mapta animasyon vs olmamalı ben tık tık alıp temsili taşları haritada hareket ettirmeliyim öyle daha zevkli idi. Ayrıca her turn avrupa haritasının renginin bir yeşile bir beyaza boyanmasıda insanın gözünü bozuyor. Ayrıca oyuna kessinlikle Knights of Honorda bulunan bir takım diplomasi seçenekleride konulmalıydı ve savaş dışındaki bazı şeylerde detaylandırmalıydı. Savaş konusuna Aİ kötü bile olsa ( o düzelir ) %90 veririm ama bence eksikleri oyunun çok biraz daha uğraşsalar ömrü 1 aylık değilde 5 yıllık olan bir oyun çıkabilirmiş.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben orda medievalda haritanın verdiği havadan bahsediyorum sonuçta savaştaki bir generalin kullandığı tarzdan bir haritaydı medievaldaki o yüzden hoşuma gitmişti.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

lol ardeth gerçek olan bu! kusura bakma ama öbürü risk ile sınırlı bir olay, komutanlar hangi nereden geçecek, nerede duracak ne yapacak hepsini planlardı. shogun ve medieval'da ise adamı alıp koyuyorsun bitti. tavla taşı sürükleyip bırakıyorsun bütün marmara'yı ele geçiriyorsun! bunun nesi tartışılır aklım almıyor yani, "doom3'te niye reload ediyor silahlar, önceki oyunlardaki gibi roketatar 100 kere durmadan ateş edebilse ya" demek gibi birşey.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada şunu söylemek istiyorum .helenlerle oynuyorum .batı anadoluda bir ordum var full mercenery+4 pahalanx pikeman+1 general.Süper zevkli.Thracian ve Bastarnae mercenaries tam katliyam üniteleri.Phalanx larla uğraşan bir üniteye arkadan girdiklerinde 0 kayıpla 5-10 saniye sonra kesinlikle kaçırtıyorlar fast olduklarından kaçırmıyorlar :-P
cretean (böylemi yazılır giritli okçular ?) okçular var .Pharoah ve forester dışında en iyi okçu birliği 3 tane var yeterli zaten 2 tane slinger la destekliyoruz.
Atlı gücü olarak 17 charge bonusuyla sarmatian mercenaries geliyor ve barbarian cavalary.

varsa böyle enteresan ordular
yazın buraya bilgilenelim
yoksa katapraktlar arkanızdan kovalar

(gece onbire verin)[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 18 Aralık 2004 22:43 tarihinde demiş ki:
lol ardeth gerçek olan bu! kusura bakma ama öbürü risk ile sınırlı bir olay, komutanlar hangi nereden geçecek, nerede duracak ne yapacak hepsini planlardı. shogun ve medieval'da ise adamı alıp koyuyorsun bitti. tavla taşı sürükleyip bırakıyorsun bütün marmara'yı ele geçiriyorsun!

Abi senin için önemli olan üzerinden geçtiğin dere taş değil, savaş alanındaki yer şeklidir oda savaş alanında kalmalıdır.
Sanki rome total war haritasında dağlardan tepelerden gelip adamın arkasından dolaşınca çok fark ediyor. Bana dürüstçe söyle sen hiç campaign mapde adama saldırırken aa şurdan saldırayım şöyle güzel daha güzel olurmu dedin yoksa direk adamın üstünemi tıkladın. E ozaman bu campaign haritanın hiç bir amacı kalmıyor daha con con olmak dışında. Ha birde sanki campaign mapin özelliğiymiş gibi bir ambush koymuşlar bir iki kere kullandım en fazla çok gereksiz ve yetersiz kalmış. Yani şimdi gelipte bana sallama argümanlarla dağlar taşlar demeyin. Dağların taşların o campaign mapde hiç ama hiç bir özelliği yok. Sadece ilk medieveal oyunundaki atmosferi çalıyor okadar.
Bana şunu mantıkla izah et, o stratejik haritadan civilization tarzı haritaya geçmenin vakit kaybı ve kanser olma ihtimalinden başka ne kazandırıyor oyuna. Rome total wardada medievaldada ben savaş ekranı açıldıktan sonra yer şeklinin hesabını yaptım çünkü ikisindede campaign mapde yer şekilleriymiş vs hikaye hiç bir etkisi yok. Birde nedir abi o adamı seçiyosun ''hoo'' yapıyo yürüyor falan? Ne bu abi? Bunun mantığı ne ya, alacaksın orda taşlarını, piyonlarını, askerlerini harita üzerinde gezdireceksin işin havası budur. Ha medievala biraz coğrafi detay eklenebilirdi, ama kessinlikle benim istediğim Rome Total war campaign haritasına çok daha uzaka.

Bana orda görüneni değil elimize geçeni söyleyin. Hiç.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 18 Aralık 2004 23:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...