Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

Yerim lam makedonları :)..
bu arada gecen gun bir katlam yaptım..
savaş degil katliam..
Ben House of julıı;dusman brutıı
kalenın ıcındeyım..
ordular nerdeyse 1 e 1 aynı;
kusatmalarının ılk turunda saldırdıgım ıcın kusatma sılahlarıda yok.
yaklasık 20 dk bekledım ıcerde
bıraz oklastık beraber
neyse bunun butun pıyadeler kacmaya basladı..
Tum atlılarla arkadan hucum..
katlıam
1100 adam oldurmustum kı benden 25 adam gıttı..
cok suferdı ya..[signature][hline]tAKA, 21 Ekim 2004 00:04 tarihinde demiş ki:
düşünüyorum bulamiyorum parlak fikirlere açığım
inşaata götürüp en tepeden aşşa itecem aslinda çarptım süsü vererek yok olmaz ilac katsak anlasilir hmm vurdursak ceteye yiksak yine anlasilir ee nasil olacak bu iş?

sheref, 21 Ekim 2004 01:02 tarihinde demiş ki:
bana gönder ona hayatımı anlatayım..
--------------------------------------------
http://forum.hepdurgun.com
Sosyal ağlarda paylaş

vay..
Ya bu arada alevli oklar daha yavas atılıo dımı(reload bakımından)
eger oyle degılse eksılerı ne alevlı okların?[signature][hline]tAKA, 21 Ekim 2004 00:04 tarihinde demiş ki:
inşaata götürüp en tepeden aşşa itecem aslinda çarptım süsü vererek yok olmaz ilac katsak anlasilir hmm vurdursak ceteye yiksak yine anlasilir ee nasil olacak bu iş?

Sosyal ağlarda paylaş

uzun süren savaşlarda cephanen bitmeden önce daha çok öldürmüş oluyorsun, kaç kere cephanemin bittiğini hatırlıyorum.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardeth, 03 Kasım 2004 00:09 tarihinde demiş ki:
nitekim karşındaki Samse onu peasantlarla bile alırsın :p
[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

şu oyun ip üzerinden oynansaydı bu kadar boşboğazlık yapamayacaktınız ya, şansınız var.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Makedonyalılarda salgın hastalık geldi mi cidden koyuyo ama o noktaya gelene kadar bikac sehir ele gecirip defansa cekilebilmeniz lazım. O noktadan sora hastalık vurmus vurmamıs cok koymuyo 10 turn kadar ekonomin zayıflıyo ama idare edebilirsen sora geciyo. Yunanlıları yenebiliyosan ve romalılarla trakyalılara sehir kaybetmezsen ve hastalık gelene kadar sparta ve adını unuttugum su diger yunan sehrini alabilirsen o zaman saglam dayanırsın. Makedonyalıların zor yanı her taraflarında dusman var, uc dort tur sonra her yerden bitiveriyolar romalıları kac kere atina onlerinde kovaladım hatırlamıyorum ya ben bıktım adamlar cıkarma yapmaktan usanmadı :)

Makedonyada cıkan plague tarihi bi olay ondan engelleyemiyosunuz, ama etkilenen sehirlerinizdeki orduları iceride tutarak en azından plague'in yayılmasını onleyebilirsiniz. Bu da manevra kabiliyetinizi bayagı kısıtlıyo ama iste o noktada defansa cekilip ekonomi kasmanız lazım yoksa olmuyo :)

Ha bu arada hastalanan karakterlerinizi sehirlerde tutarsanız olmuyolar kolay kolay merak etmeyin yani 9 yıldızlı generalinize bisi olmaz :) [signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.

[Bu mesaj Saendul tarafından 03 Kasım 2004 23:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

heh şehirlerde tutun da o adam yaşasın diye onbinler ölsün.. :-p

o turn geldiği zaman şehri boşaltın, birkaç turn'de geçer salgın nasılsa. ille adam tutacaksanız da pesant tutun bir tane, salgın bitince disband edin. ama sakın ha governor bulundurmayın, o adamın ölmesi bir yana ne vali olarak ne kumandan olarak kullanamazsınız, ölmediği için de öyle kenarda tumanız gerekir. benim oppius the great diye bir arkadaş vardı, kıbrıs gazi magosa dağlarında 15 yıl korumalarıyla beraber gezdi ölümüne kadar, hep bir kere daha capua'yı görmek istedi garibim.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Haksızlık ama ya:(..
kartacada sacred band spartan hoplitedan guclu ama ucuz:(..
Bu arada gerzek greek cavalary elr gerzek degılmıs..
bazen cok salak yerlerde oluyorlar ama bazen dırek katlıam yapıyorlar hala cozemedim ben bunları..
bide;
Yere yağ dokebiliomuyuz?

Oyunda beni delirten berbat bi olay var..
Medievalda ordumuzu istedigimiz yone dogru ve bıcımde konuslandırırdık;ama bu oyunbda o yok ya da varsa ben bılmıyorum acaba neden koymamıslar?[signature][hline]tAKA, 21 Ekim 2004 00:04 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

sağ fareye basılı tutup istediğin yöne doğru istediğin şekle sokabilirsin..

spartalıların esas olayı 2 hp sahibi olmaları ve attack değerlerinin yüksekliği, savunma değerleri düşük ama bunu hp ile bir bakıma kapatıyorlar, zaten düşmanı mızrakları mesafesinde tutabilirse phalanx birimleri defense isterse 1 olsun farketmez okçu ateşi gelmedikçe. yani sacred band spartalılardan güçlü falan değil, birimleri attack + defense değerleriyle mukayese edin..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
W3r3wolf, 03 Kasım 2004 19:09 tarihinde demiş ki:
Bende bir sorun var, ana menüde cursor ardında iz bırakıyor, birşeye bastığımda eski yazı kalıyor, yenisi de üstünde çıkıyor. Okuyamıyorum valla. Çözümünü bilen var mı?

windows media playerın yeni versionunu kurman gerekiyor. cdnin icinde var o[signature][hline]Hoşuna mı gitti?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 03 Kasım 2004 23:52 tarihinde demiş ki:
heh şehirlerde tutun da o adam yaşasın diye onbinler ölsün.. :-p

o turn geldiği zaman şehri boşaltın, birkaç turn'de geçer salgın nasılsa. ille adam tutacaksanız da pesant tutun bir tane, salgın bitince disband edin. ama sakın ha governor bulundurmayın, o adamın ölmesi bir yana ne vali olarak ne kumandan olarak kullanamazsınız, ölmediği için de öyle kenarda tumanız gerekir. benim oppius the great diye bir arkadaş vardı, kıbrıs gazi magosa dağlarında 15 yıl korumalarıyla beraber gezdi ölümüne kadar, hep bir kere daha capua'yı görmek istedi garibim.. :horace:

Ben hep o sehirde tutuyorum walla gayet de ise yarıyo :) Savaslarda bayagı kumandan vali vs. kaybettigim icin benim icin aile fertleri bayagı onemli, bi de 6-7 yıldızı varsa bırak onbinleri yuzbinler feda :P

Ha savaslarda kaybetme diyeceksin ama ölüyolar işte naparsın generalle boruyu öttürüp charge etmenin ayrı bi zevki var :)[signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım bu oyuna yeni texture ve animasyon eklemek çok kolay kırk tane böyle yeni ünite dosyası var ama aman diyim bozuk çıkarsa tüm oyun gidiyor :)[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

heh haxxorlanmış oyun delikanlıyı bozar.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...