Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

tabiri caizse selçuklular portakalda vitamindi o zamanlar.. :-p hem türkün phalanxlarla, fillerle ne işi olur.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Bayezid zamanında bi fil olayımız olmustu hatırlarsan :D....
Ordu kaçmış direk bu ne lan tadında...
Timur a yenilmiş sonra toplanmış bizimkiler...[signature][hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignored fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun
Sosyal ağlarda paylaş

-Of yavrım kaldır miğferi de ense traşını görelim. Hele hele gavura bak saçı da uzatmış omuzlara gadan gel la buraya tutup kafanı kalkana vurmaz mıyım ben şincik...[signature][hline]if you believe in something, that something begins to gain money...

[Bu mesaj lord_elvyn tarafından 23 Ekim 2004 18:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

22 sayfayı da okuyamadım ama ben bugün aldım oyunu sadece romalı olarak oynayabiliyorum hose julii hous bulii gibi bişi bi de house syle başlayan bişi var ben yunanlı mısırlı falan olamicak mıyım?[signature][hline]Guitarist Dark Elf Commander
------------
Blackice, 19 Ağustos 2004 03:57'da demiş ki:
OHA PUHUAHEAHAH osurugumdan annem uyanmış Hehahaehah osurdum kapı açıldı direk noluyo olm diyo bi de bılı zort diye çıktı EHeah
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Daggerfall, 20 Ekim 2004 00:27 tarihinde demiş ki:
Irklarla ilgiki prob. u olan arkadaşlar burdan dl edip sorunlarına çözüm bulabilirler. (diğer topic i up lamak istemedim herkes buraya bakıyor nede olsa rome ile ilgili)

Oynanabilir tüm ırkları aktif eden patch:
www.twcenter.net/downloads/db/?mod=39
[signature][hline] Where are you tonight?
Wild flower in starlit heaven
Still enchanted in flight
Obsessions lament to freedom.......
Sosyal ağlarda paylaş

Urban Cohortları spartanlar alamadı çok darıldım valla :p
ama fillerle bi ileri bi geri yaparak tek adam kaybetmeden çok rahat dağıtabiliyorsun urbanları. adamları iki birlik berserker bile alamıyor hehe.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

hoca berserk'ler müthiş yalan olmuş bu oyunda. defans o kadar düşükken isterse 5hp olsun yani. chariot'lar biraz dayanabiliyorsa özel saldırıları ile çevredeki düşmanı yere devirdikleri için daha az darbe yiyerek dayanabiliyor. fil ise bambaşka bir olay, deli gibi defans ve hp var. zırhlılar özellikle..

spartalılar sadece ön tarafta hapsederlerse alabiliyor ama zaten urban cohort o devrin bir numaralı askeri denebilir spartalılarla beraber. adamların attack ve defense toplamı oyundaki en yüksek değer, defense de en yüksek. pilum'ların attack değeri de uçuk, süvari tarzı birşey değilsen zaten en az bir kere yiyorsun o mesafeden..

adamlar zaten roma savaş makinesinin bir numaralı eliti, onları berserker, spartalı filan yenebilmesi ayıp olurdu.. :-p ha ayrıca, oyunun ve o devrin şahsen en karizmatik birimi olarak buluyorum.. 8-)

daha önce de söyledim diğer başlıkta ama hoşuma gitmeyen birşey varsa shield değerleri. kimsenin roma kalkanları kadar iyi kalkanları yoktu o devirde benim bildiğim, boşuna meşhur değil lejyoner o kalkanlarla. germenlerin basit yuvarlak bir kalkanına aynı değeri veriyorlar, herkesin max 5 oluyorsa roma kalkanlarının 6 olması gerek bence..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

İskitlerle Türklerin bi alakası var mı merak ettim. İskenderin bunları yendiği bölümde anlatıyodu bunları da baya bi benzerlik vardı. Herkez atına aşık. Atlı okçular falan. Bide bozkırda izlerini kaybettiriyolardı iskitler iskender mal oluyodu ortada. Sonra ağlattı iskitleri ayrı bi konu. Bozkırda göçebeler sadece savaşlarda toplanıp giriyolar direk. Bide persler yenememiş bunları hiç. İskender de artiz ya dalıyo direk acayip karmaşık bi taktikle yeniyo. iskitlerde ölümüne daldığından geri çekilme yok yatıyo hepsi. Böyle anlatıyodu kitapta benzerlik var da kan bağı var mı bilmiyorum[signature][hline]Eee ben varya ben
Hem Kellindil
Hem Khazid'hea
Hem de Guenhwyvar

YAaa
Sosyal ağlarda paylaş

oyun genel itibariyle guzel . aslinda eksik ya da daha guzel olacabilecek yonleride cok fazla ama kesfettigim bir gercek var ki oyunu tek basina oynatiyor .

bu kadar sayfayi okumadim tabii yazildiysa bilemiyorum ama savas baslamadan hemen once muzikleri kapatip en ondeki saflardan birisinin orta siralarinda omuz hizasindan karsi orduyu izlemek gayet super oluyor . basarili bir sekilde o gerilimi yansitiyor oyun hakkinda soylemek istedigim nokta budur ^^
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saendul, 28 Ekim 2004 23:18 tarihinde demiş ki:
Kimse sacred band'den bahsetmemiş ben de ona darıldım, bi de su sacred band cavalry cıkarmayı basarayım o zaman gorecez urban cohortları :)

önceki başlıkta bahsettik ama onlar campaign içinde fasarya, neden dersen kartaca tapınakları iğrenç. exp bonus ya da ekipman terfisi vermediğinden tapınaklar nike temple'dan çıkan armoured hoplite'ler bile daha iyi statlara sahip oluyor.. yani öyle değerlendirmek gerekiyor birimleri maalesef..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii ki nike temple ayrı ama ben temple'ın birime bonus vermesindense trade bonus vs. vermesini tercih ediyorum her zaman, ekonomik açıdan çok güçlü bi konuma geliyorsunuz 7-8 şehrim olmasına rağmen her turda 8K+ gold çıkarabiliyorum kartacayla. Ha unitelerimim experience bonusu fln yoktur ama her yere rahatlıkla blacksmith ya da armorer koyabiliyorum ve çok daha fazla sacred band basabiliyorum ve ekonomiye fazla koymuyo :)[signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.
Sosyal ağlarda paylaş

benim hatırladığım temple of baal gerekiyordu sacred band için ve onun da mutluluk dışında birşeye katkısı yok..

para zaten bir yerden sonra harca harca bitmiyor, ben o nedenle birimlerin efektif gücüne önem veriyorum. herkes o ya da bu şekilde yeniliyor ama önemli olan verimlilik, myth serisinden kalma bir takıntı bu bende.. ;)

hatta öyle ki en iyi birimlerimi çıkarana kadar düşmanı bribe ile oyalıyorum.. :-p

ha bu arada, gerçekten müthiş olan bir birim varsa o da forester warband olsa gerek. default 15 missile gücü, +3 exp epona temple ve +3 missile upgrade abdoba temple 'dan gelince 21 missile ile çıkartıyorsun 0 km. bu haldeyken legionary cohort ile teketek custom game'e koyup sıfır kayıp vererek yokettim adamları. fast moving, excellent morale, very good stamina filan. long range zaten. herifler o devrin sniper'ı resmen, daha düşük defense'li birşeyler koydum karşılarına, herifler yolu bile yarılayamadı. bunlardan şöyle 12 tanesinin olduğu bir orduyu açık alanda yenmek imkansız olsa gerek bence önlerinde düşmanı oyalayacak birileri olduğu sürece..

gaul'le başladım da şimdi chosen swordsmen + forester warband kombosunu denemeye çalışacağım.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

forester ın pharoah dan daha güçlü olduğunu söylemiştim zaten... ama okçu sux artillery rulz..
sacred band yalan yalan yalan...ünite bonus tapınakları çok önemli.bu yüzden helenler(seleciuds) ve scipii ler en güçlü 2 ırk.
sanırım herkes hemfikir dir :en iyi atlı cataphract en iyi okçu forester en iyi hoplite spartan en iyi piyade urban cohort ve en sakat birim armoured war elephants a.k.a. cataphract ellefandes (hayranım bu sese)
Hatta en güçlü ırk helenlerdiyebiliriz çünkü oyunun başında ekonomi patlaması yaşıyorlar.[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun içinde hepsinin ss'i var zaten.. :)

spark kesinlikle en güçlü ekonomi romalıların, yunanlıların öyle görünmesinin nedeni rodos heykeli'nin %40 deniz ticareti bonusu. neredeyse ilk turn'de scipii dalıyor ve makedonlar tost yapmış halde, brutii da dakka başı çıkarma yapıyor. yunanistan'ın tümünü ele geçirince iyi olabilir ama o vakte kadar sıkıntılı..

en iyi hopliteler gördüğüm kadarıyla spartalılar değil de silver shield pikemen sanırım. belki de royal pikemen'dir, biri seleucid biri makedon.. spartalılarla kapıştırıyorum ve 0 kayıpla yokediyorlar adamları. ayrıca asker sayısı %50 fazla olduğundan daha geniş tutulabiliyor alan ve düz piyadelere karşı da daha avantajlı. ama karşısında okçu varsa spartalılarla yeri değişir..

bu arada şahsi görüşümce mars tapınağı en azından vulcan ve hephaestaus tapınakları kadar iyi, hatta +1 morale avantajı bile var. sonradan bu tapınaklardan birini ele geçirip kullanabilirsiniz ama daha çok exp veren tapınakları ele geçirseniz de sıfırdan adam yapmanız gerek. en azından biri diğerinden üstün değil bence eğer kastırıp aynı birimleri 9 exp filan yapmayacaksanız ki ohoo yani..

bu arada oyunun en iyi fiyat/performans birimi olarak da legionary cohort'u göstermek isterim, o upkeep'e ona yetişebilen hiçbir birim yok başka..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...