Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

yok be kardeşim, mısır yalan işmiş. 18 missile kuvvetli adamlarla dağıtırım diye çıktım karşılarına, havada 640 alevli ok uçuyor gene bana mısın demiyorlar.. lejyonerler inanılmaz dayanıklı yani, savunma manyağı olan tam bana göre.. :-p neyse roma'ya geri döneceğim gibi ehe..

bu arada denizlerin hakimi tartışmasız scipii, decere resmen dretnot..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

lejyonerleri okla hiç öldüremedim (plate mailli olanlar)
yaw demin içinde 4 tane FIRST legionaire ooloan orduyu temizledim.Bu kartallarla alakalı bi aksiyon olmuyomu.

bu arada kral hala yaşıyor.Bi ara abderos the horse man oldu(cavalary commander of genious var adamda +4 command)(ehe 6 cataphract var orduda)
sonra butcher oldu.
Bu arada onager+fil+cataphract rulz.demin 1 kayıpla (oda iyileşti) 890 kişi yendim.[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

savuma istiyorsanız yunanlılar derim genellikle 1/4 gibi abartı durumlardan bile çok az kayıp veyemişrip çıkabiliyorsun, hoplitelar ok yemiyor ama atılan mızrakları çok pis yiyor heh[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bir saçmalık var, cataphract'lar spartalılar hariç her phalanx'lı adamı yeniyor ama lejyonerler dağıtıyor. hele hele urban cohort koydum karşısına, 5 kayıp verip 50 cataphract devirdiler. bonus vs cavalry yazan ne kadar adam koyduysam dağıldı..

yok valla ben phalanx olayından vazgeçtim. kaç kere lejyonerlerle çarpıştırdım, ne kadar yaygın tutsam da hattı ille ki arkaya sarkıyor 3-5 tanesi ve canına okuyor isterse spartalı olsun. hele hele karışık savaş alanında zaten kafa kafaya denk getirmesi de pek mümkün değil..

yani baştan şüphelerim vardı ama lejyonerler oyunun en iyi piyadesi, hatta o fiyata en iyi birimi derim.. zaten mantıklı olan da bu.. :)

mesela chosen axeman filan var, defense ile attack yer değiştirmiş, denktir diye düşünülebilir ama kesinlikle öyle değil. defense her zaman daha öncelikli çünkü ok yemiyorsun, düşman karşısında dayanbiliyorsun ve çevresini sarabiliyorsun filan. mesel medieval'da da excellent attack'lı ama pesant'tan dayanıksız ghazi infantry vardı türklerde tek piyade niyetine, sevmedim sevemedim zaten türkleri o oyunda. 100 bizans piyadesine 60 gazi gönderir, o esnada 60 tanesini de arkadan yollardım ama herifler fast moving olduğu halde düşmanı saramadan ilk grup ölmüş olurdu. 100 bizans piyadesi 120 gaziyi dağıtırdı ki hani excellent attack, excellent morale filan. vur-kaç olayları da iyice yalan, 18 missile kuvvetli adam zar zor kayıp verdirirken onca atlı çapulcu ne yapabilir ki yani..

bir defasında sırf lejyonerlerden oluşan bir orduyla chariot archer + 120'lik archer'lar + biraz desert exe.man olan bir orduyla savaşmıştım. gidip heriflerin önünde testudo yapıp durdum ve herhalde onbinlerce ok atmalarına rağmen 20 kişi filan öldü ancak.. yani hülasa..

FORM TESTUDOOO!!![signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Form Phalanx ulan!! :p

Sen phalanxla hiç şehir savunması yapmadın galba isterlerse tarasque getirsinler gene alırım ama bir şartla karşıdaki bilgisayar olacak hehe phalanx playera karşı bir ...a yaramaz. Kullanmasını bilmek lazım samwise[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

yaw cataphract ı güzel kullanırsan lejyoneride dağıtıyor şöle geri çekilip charge yapacan ama doğru beni en çok loejyonerler zorluyor(yaf gerç,ii hiç hoplite a karşı da savaşmadım ama nese)

Yaw scipii lerle başladım oyuna para yok yaw.şimdi thapsus u kuşatıyyorum ama bi olayları yok yane.
Helenlerde (seleciuds) ilk turda 5 k para yapıyordum.Hayır romalıların şehirlerindede iş yokki.
Bu arada ne mantıksızlıksa companion cavalary hiçbirşeye benzememiş (tip güzel onu kastetmiyorum)
O kadar kasıyosun.Zırt diye ölüyolar.eğiteyim dedim kastıkça kastılar yani.

Yaw falanj ın olayı da arkaya adam almamak.Kanatları desteklersen özellikle helenlerin pikeman ları epey etkili oluyor.
Ama ordumda lejyonerleri yapmaya başladıktan sonra hiç kullanmadım.
İdeal ordularınızı yazarmısınız.Ben helenlerle şu orduyu kullanıyordum bi süreden sonra.
6 cataphract(hepside 9 xp li) 1 general 2 companion cavalary 4(8 yani) onager 2 armoured elephant 5 silvershield legionaire .
Taktiğim de onager ile yıpratıp etraflarını 3 er cataphractlar sarmak.sürüden ayrılanları kaptıktan sonra filelri salmak.filler 4 kere gidip geldiği zman ordunun yarısı kaçmış oluyor.kaçmaya çalışanlar felan felan da cataphractlara yem oluyor.bi süreden sonra zaten adam kaybetmiyordum savaşlarda.1600 adam kesip(normal scale 4 reinforcement) 6 kayıp verdim felan.[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben defansa lejyoneleri çok rahat alıyorum phalanxla nitekim roma sırf benim yüzümden çöktü çünkü yeşillerin ilk görevleri hep benim şehirlerimde brutii ve julii ile birlikte paso bana dalıp ordularını harcadılar öyle şebek gibi kaldılar julii ve senato dışında hepsi rebel faction oldu en sonunda[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

ya beyler forumun hepsini okuyamadaım 1-2 sorum olucak yanıtlarsanız sevinirim

1-oyunu mısırlılar veya başka bi ırk gibi oynayamıyomuyuz? oyununn başında sadece 3 ırk seçme hakkımız var
2- oyunda komutanların sana olan bağlılıkları nasıl anlaşılıyor?
3- senatoyu dağıtabiliyormuyuz? evet ise nasıl? bi seçenek falanmı çıkıyo
4- oyunu bitirmek için verilen süre ne kadar? max?
5-bi şehire hiçbir harcama yapmamama rağmen -500 götürüyo bunun sebebi nedir?
6-medieval da allies ların sana saldırabiliyodu bu oyundada romadaki allies ların size saldırma ihtimali varmı? çünkü onlara yakın yerlere çok az asker tutuyorum....

şimdilik bu kadar cevaplarsanız sevinirim :)[signature][hline]kahraman deme değilim,
insaf dileme insaflı değilim!

[Bu mesaj reyou tarafından 19 Ekim 2004 23:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1. cevap için buraya bak.

2. bağlılık kavramı sanırım yok ama traitlerde bribe gibi şeyleri zorlaştıran özellikler kazanabiliyor generaller

3. evet ama önce senatodaki emin değilim ama ya senatoda ki popülerliğin yada hem senato hemde insanlar arasındaki popülerliğin en yüksek seviyede olmalı.

4. bilmiyorum ama 300 yıl falandır herhalde

5. Bir şehir nekadar büyükse (nüfus açısından) o şehrin nüfusunun diğerlerine oranına bağlı olarak ordu giderleri o şehirden karşılanıyor. Bu yüzden bir şehir aldığınızda kimseye dokunmazsanız ve şehir genişse genellikle income -1000 küsür oluyor ama bu paranızdan alıyor demek değil, sadece ordu giderlerinin bir kısmını yüklenerek diğer şehirlerden azaltıyor.

6 Evet özellikle very hardda oynuyorsan satma ihtimalleri yüksek bundan bir çıkarları varsa.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Sam upglı explı Urbanları Horse archerla dovuyorum valla ole Pilum falan atamıyolar lakın o kadar yaklasamıyolar testudo dedımı vuruyorum kafalarına zaten.

Sen cata larla herhalde saldırmıssın bı kez sorna melee de bırakmıssın aman dedım bu oyunda yok ole charge dan sorna atlıları ole tutmak, vurucaksın sonra vurdugun yonde tercıhen bırlıgın dıger tarafından cıkartıcaksın arkalarına dogru kacırırsan kayıp verebılırsın chargeın saglam degılse.

6 cata ıle ful urban dan falan olusan ordu yenıyorum vur kacla bı halt yıyemıyorlar.[signature][hline]Hangi cüce erkek, hangisi kadın anlamıyorlarmış.... Sanki kendi kadınlarını anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Irklarla ilgiki prob. u olan arkadaşlar burdan dl edip sorunlarına çözüm bulabilirler. (diğer topic i up lamak istemedim herkes buraya bakıyor nede olsa rome ile ilgili)

Oynanabilir tüm ırkları aktif eden patch:
www.twcenter.net/downloads/db/?mod=39[signature][hline] Where are you tonight?
Wild flower in starlit heaven
Still enchanted in flight
Obsessions lament to freedom.......
Sosyal ağlarda paylaş

heh horse archer rahat dövsün, missile gücü neymiş ki. ok tükendi mi iş bilek gücüne bakar, onların oku da yetmez urban'a.. ne bileyim forester warband filan desen neyse.. :-p

hayır ben saldırtmadım, bilgisayara verdim aynı dediğin gibi yaptı, charge edip geri çekildi habire ama o geri çekilme esnasında takır takır indiriyorsun atlıları. kapladıkları yer itibariyle her birine 2-3 kişi filan vurunca o defansın anlamı kalmıyor urban gibi attack'ı iyi olana. düz lejyoner olsa hani belki. zaten ilk charge esnasında pilumları yiyince 10 adam filan devrildi anında. sen nasıl kullanıyorsun anlamadım ama öyle dediğin gibi vur kaç pek olmuyor..

ha ama herifler zıplayınca phalanx formasyonun bozulması gibi bir saçmalık var ki anlamış değilim halen. mızraklar sadece öne değil, havaya da kaldırılmış durumdayken nereye zıplanıyor ki? atın tam göbeğine saplanır kalır mızrak işte.. çok saçma olmuş o olay.. ha ayrıca ağır zırhlı at üzerinde ağır zırhlı adamla nasıl binicilik yarışmasındaymışçasına zıplanır o da meçhul..

esasen şu multi olayı olsa bu kadar çene yoracağımıza uygulamalı denerdik.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Soyle osylıyım Oyundakı butun unıtelerı denedım full upglı explı bır urban cohortu aynı paraya veya daha azına yenebılen tek sey noble sycthii horse archerdı Sam =),

Aynı sını sıfır upg le ve exple denedım gıne aynı sonucu aldım bıde armoured elephantlar yenıdı oda 5 seferde 1 kez[signature][hline]Hangi cüce erkek, hangisi kadın anlamıyorlarmış.... Sanki kendi kadınlarını anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sen horse archer dedin, noble horse archer bambaşka bişi. gene yener mi bilmiyorum ama bilgisayar kabızlık yaparsa olabilir. ona bakarsan archer var, forester warband var.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

baba onlar kosamıyokı

edit: ana sam'e "baba" dedım ne bu laubalılık allahın ctrl-e'cisiyle
[signature][hline]Hangi cüce erkek, hangisi kadın anlamıyorlarmış.... Sanki kendi kadınlarını anlıyorlar.

[Bu mesaj Cuce tarafından 20 Ekim 2004 02:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yok yani horse archer demişsin de düz horse archer anlaşılıyor öyle..

ben de size oğlum diyebilir miyim? :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Carthage la Osmanlı için ortam hazırlıyorum fillerimi kimse durduramaz 3 ana ordum var 6 şar armoured elephant var 3 ündede sacred band inf falan filan ne spartanı kaldı ne bişi zaten o spartan manyaklarına direk saldırmak delilik. filler oklarını bitirene kadar bekliceksin az ok atıyo olabilirler ama öz ok atıyolar :) HANNIBALI ISTERIZZZ!!!

ahhh ah nerde bu türkler yaw expansion istiom ben hunları falan koysunlar sleçuklu falan olsun şöle osmanlı gücünü erken yüzyıllarda görelim...
Sosyal ağlarda paylaş

selçuklularla bu oyun arasında 1200 yıl var yahu, selçuklular zaten medieval'da vardı..

ben şimdiden bunun genişleme pakedini bekliyorum, herhalde gene bilmemne invasion yaparlar. önceki iki oyunda moğollar ve viking'ler istila ediyordu. şimdi de ya kavimler göçü ya hun istilası filan olur.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

hun icin once romanın ıkıye bolunmesı lazım baksana daha Makedon ımparatorlugu yenı bolunmus durumda, hele dur bı Roma bır kac yuzyıl feth etsın ortalıgı sonra bolunsun hunlar gelır 600 yılda =)[signature][hline]Hangi cüce erkek, hangisi kadın anlamıyorlarmış.... Sanki kendi kadınlarını anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selucid özel ısım.

Iskender olmeden once ımparatorlugunu 4 büyük generalıne paylastırıyor Selucid de dogu tarafını alan eleman. Selucid empire'ın turkcesi Helenler vey ahelen Imparatorlugu cunki Oralarda yasıamıs Yunanalılara Helen denıyor.[signature][hline]Hangi cüce erkek, hangisi kadın anlamıyorlarmış.... Sanki kendi kadınlarını anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...