Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

ben olmuyo demedimki hatta bir önceki konuda senden aldığımı açıklayarak söyledim ama kimse inanmadı :p ama biraz ince olursa harbi dağıtıyor, kalın olursada etrafını sarıyor falan yani atlı aslında eşit bir dövüş yapabiliyor phalanxla zırhlı, kalkanlı ve profesyonelse (bkz: prot. cavalary)[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 17 Ekim 2004 22:46 tarihinde demiş ki:
Bu arada bıraz exp gerekır atlılara yoksa sap gıbı dalıyorlar

o exp'i phalanxa da ver de öyle dene o zaman.. :-p bu modifiye şahin'le 2000 motor bmw yarıştırmak gibi oldu ehe

ok da olabilir de ben el diye hatırlıyorum, neyse arra bulurum sonra..

bone'cum o hadise eğer.. ;) at üzerinde her ok atan da bir değil tabii, biz türkler'in exp'i yüksekmiş biraz, cüce'nin verdiği örnek gibi olmuş.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Armo tabıkı onemlı ama sonsuza kadar sansın ıyı gıtmez, rakıbıne kafa atamıyosan ve o sana ok saydırıyosa bı an gelır dusersın yere. Ustelık cooook saglam zırhlar dısında ole kolay kolay da ok tutamaz zırhlar tutuncada genelde ete hafıften saplanır.

Metal ok tutmak ıcın elverıslı degıldır tahta kalkanlar okları kenarlardan sıkıp yavaslattıgı ıcın daha etkılıdırler.

Ufak bır ayrıntı:
Orta asyada cırıt oyunu oynanmaz cunkı cırıt oyunu turkler anadoluay gelıp bızans zırhlarını gorunce "sımdı usenırım ben buna 10 ok atıcam bırı gırıcek onun yerıne kallavı bı mızrak atarım harc dıye gırer" mantıgının urunudur, sımdı ısmını hatırlamadıgım bı kral sulran han artık neyse cırıt atan atlılar yetıstırmıstır, Avrupada mısırda falan cırıt atan atlı cok nadırdır, asla duzenlı ordulara dahıl olmamıslardır, oyundakı lıght cavalary olayı yalandır yanı =)

Son bırsey turklerın bındıgı atlar asla ınanılmaz buyuk beygırler olmamıstır mumkunse bıraz buyukcene Kıbarılere bınerler.
Kibari: orta asyaya ozel bır at cesıdı ınce bellıdır cok dayanıklıdır ıyı beslendıgınde suyu yemı verıldıgınde 3 ay yurur yorulmaz, tepmo superdır elemanda yanı. Tek sorunu bacaklarının genel at standartlarına gore kısa olmasıdır, lakın agır zırhlı atlılara karsı sıfır zırhla zaten toz yutturu her turlu batı atlısına.

Yukarda kısa gectım ama Kibardıler en onenmlı ozellıklerı dunyadakı en zekı at turlerınden bırı olmalarıdır, dıgerı ıse ınce bellı olmalarıdır.

At ustunde kendınızı baglıyamassınız zamnklıyamassınız, elınızde gem tutmassınız ok atarken, turk okcuları ayaklarıyla atlarını kucaklarlar, ve ıyı egıtılmıs atlılar sadece ayakla yapılan hafıf bır durtmeyle cok karmasık manevraları durumu uygun sekılde gerceklestırıler. Kibardıler at gözlüğü takmaz; düşmanı tanır binicisinin fark etmedını tehlıkeyı sezer, görür, ve tehlikeden kurtulur.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

hmm enteresan bilgiler :)
yanlız konu taşıpta kitlenince son 4-5 sayfayı tarih bölümüne atın genel kültür deposu gibi oldu heh[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğimiz cücelerden değilmişsin demek.. :-)

silin o gorili..

imzayı yani..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

heh nasıl da izi kalmış donlu yeşil adamların taş kulelerden dayanıklı olduğu oyunlara ettiğim sözlerin.. :horace:

valla ben rome tw içinde ufak bir arcade oyunu uydurdum kendime, yukardan kayan kutuları açıp kapıyorum yere düşmeden, kutu sayısı arttıkça zorlaşıyor tetris misali.. çok keyifli ama, tavsiye ederim.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Bende yapıyorum onu =) ama arada senate message falan gıdıyo veya faciton leader olmsu etna patlamıs falan tur bıttıgınde nalıyorum kotu oluy =)[signature][hline]Hangi cüce erkek, hangisi kadın anlamıyorlarmış.... Sanki kendi kadınlarını anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 17 Ekim 2004 23:39 tarihinde demiş ki:
...valla ben rome tw içinde ufak bir arcade oyunu uydurdum kendime, yukardan kayan kutuları açıp kapıyorum yere düşmeden, kutu sayısı arttıkça zorlaşıyor tetris misali.. çok keyifli ama, tavsiye ederim.. :-)

lol
bu benim eve online'da sürekli başka bir yerlere gidip ortalıkta gördüğüm adamların resimlerine tıklayıp çıkarmama benzemiş, oyundan sıkılınca insan böyle yan oyunlar keşfediyo demek ki ^_-[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

cüceler kadınlarının erkekmi kadınmı olduğunu anlamıyorsa
diğer ırklarda erkeklerinin kadınmı erkekmi olduğunu anlamıyor :p[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Baska cınsler kadın cucelerle erkeklerı ayıramadıklarını ıdda edıyorlar ama kendı kadınlarını anlıyabılmıs bıle degıller bakın fıroyd amcama[signature][hline]Hangi cüce erkek, hangisi kadın anlamıyorlarmış.... Sanki kendi kadınlarını anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 17 Ekim 2004 23:39 tarihinde demiş ki:
valla ben rome tw içinde ufak bir arcade oyunu uydurdum kendime, yukardan kayan kutuları açıp kapıyorum yere düşmeden, kutu sayısı arttıkça zorlaşıyor tetris misali.. çok keyifli ama, tavsiye ederim.. :-)

Daha güzeli var, advisor çıkmadan kapatmak gibi.
Böyle ateşli ateşli anlatmaya başlarken tam "This settlement *click*."[signature][hline]I'd like to try to live my life again.
I'd like to see where I was going wrong.
Sosyal ağlarda paylaş

:) Bahadır la ikimiz takım gibi arka arkaya yazmışız cevabı :)

yanılmıyorsam toplam 16 ırk oynanabiliyor.
yukardaki linkteki mod kurulduğu zaman.

Cuce bu arada o Schytii leri kullandım tek kelime ile berbat

1. axeman dışında piyadesi yok (axeman e uzaktan üflemen dağılması için yetiyor)
2. bu Irk Master Archer ve Master Horseman olarak geçiyor ama tekrar alakası bile yok
okçularının dmgları düşük diğer ırklara göre
3. atlıları da zayıf hem okçu birliği hemde süvari birliği olarak çok çabuk yenilgiler alıyorsun
ve son olarakda ünite çeşitliliği neredeyse çok çok az (yanılmıyorsam 7 yada 8 ünite idi)[signature][hline] Where are you tonight?
Wild flower in starlit heaven
Still enchanted in flight
Obsessions lament to freedom.......
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sycthii lerle custom game yapıyorum rakıbımın yarısı kadar para kullanıp her turlu orduyu yenıyorum su anda o kadar kotu olmamalı.

Ustelık master horseman gercekten adamlar dıger light cavalryler kosarken okları mızrakları tutturamıyolar ama Sycthii okcuları boyle bı sorun yasamıyor, hafıfı zırhlı ve butun elemanlar en azından good stamına her turlu orduyu yorabılırsın yanı valla cekıcem dosyayı denıycem bakıcam bı.[signature][hline]Hangi cüce erkek, hangisi kadın anlamıyorlarmış.... Sanki kendi kadınlarını anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

düşmanı yorma olayları felan yalan iştir, 29 defense ile testudo'daki adama da ballista aşağısı bişi isabet etmez. hatta o sana bir cirit atar rout edersin.. :-p

mısır ile oynuyorum da, ordu yapmaya abanınca benim paralar suyunu çekti ve en az 1 milyon ciipii'lik rüşvet yedirdiğim romalılar yaydan fırlamış ok gibi dağıtmaya başladı heryeri. en güçlü galya ve yunanistan vardı ezip geçtiler, benim sınırıma dayanacaklar neredeyse. libya çölüne iki ordu dizdim sırf elit asker (sınır ve ada şehirlerinde de sırf elit birliklerden oluşan garnizonlar var, hepsi epic wall filan, çoğu yerde inşa edecek bina kalmadı bc 185 itibariyle :-p ) ama kartaca'yı tek şehre hapsedip nümidye'yi yıkan scipii'ler benim yaptığım 19 attack 29 defense'li urban cohort'lardan çıkarıyor afrika'ya! nasıl yenicem bilmiyorum onları valla.. :-o

bu arada pharaoh's archers rulez, fabrikadan 18 missile ile çıkarıyorum. rodos'ta large stone kaleye saldırdım, 500 kişi takviye geldi ve 2 dk içerisinde buharlaştılar sıcak temas yaşanmadığı halde. 8-) aaaah ah, şu screenshot olayını bir çözebilsem (kapkara çıkıyor halen, paint'e de aktaramadım) buraya koyacaktım gökyüzünün alevli oklarla karardığı o anı, fps filan yerlere düştü.. :-p 800 alevli 18 attack'li okun üzerine geldiğini görenler zaten 801'incisi yere düşmeden kaçmaya başladı.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ben Julii ailesini himayem altına aldım (protacratemıdır nedir) böyle bir ego tatmini olamaz. Yunanlılarla oynuyorum bu arada.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 18 Ekim 2004 23:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bende ılk galyalılarla oynadıgımda butun Roma ailelerını bır sefre tıkıp her taraflarına ordu koyup para kazanmalarını tarımlarını engellıyıp durmadan vergı alıyordum ınanılmaz zevklıydı[signature][hline]Hangi cüce erkek, hangisi kadın anlamıyorlarmış.... Sanki kendi kadınlarını anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...