Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DynamicK vs Telekom

DynamicK

Öne çıkan mesajlar

• Admin
orc yeni adsl üyesi degilim ki :)
ben 3.5 yıldır uğraşıyorum
bu bir yenisi sadece..
hehe diğer topiclerde yazdıklarımı takip etsen zaten bilirdin :)
dyna harikalar diyarında diye kitap bile çıkarabilirim telekomla yaptıgım güreşmeler için :)

birzamanlar bilgisayar fuarında telekoma rağbet büyük diye haber yapıyorlardı tv den, sırf telekomun nasıl hizmet verdigini ve olan sorunları orda onca kişi içinde söyleyipde bu burnu havada tavırlarını baltalamak için 1.5 saat trafiğe girip fuara gittigimi bilirim :)

ozamanda ulaşmıştım amacıma gerçi de muhattap olan kadın pek güzel olsada laf koymaktan geri alamamıştım kendimi :)

devam edicek mücadele

bu arada wendigocum bıyık yok artık hehe kelimi zaten görüyodu
o halde kafa tutmaya çalıştı apti ama karşısında - sakaryanın çark caddesinde olanlar dısında dünyadan haberi olmayan - cahil bir tip olmadıgını erken farkedememesi başına iş açtı blabla nın ;)[signature][hline]G3NK
DC++ Paticik Unofficial Hub:paticik.no-ip.org:411
zitem illede zitem
Sosyal ağlarda paylaş

olay müdürle görüşmek her zaman. orada çalışanların hepsi orta okul lise mezunu falan insanlar hayatlarında halkla ilişkilerle ilgili bişi okumamışlar bilmemişler görmemişler.
müdür dediğin üni mezunu. çözüyolar genelde

iyi etmişin müdüre giderek[signature][hline]Old loves they die hard
Old lies they die harder...
Sosyal ağlarda paylaş

Farkında değiliz belki ama burdaki asıl mevzu bu kurumların kangren haline gelmiş olması. Devlet belirlediği maaş politikaları ile asıl çalışanlarının emeklerini hiçe sayıyor, devlet için aklını, kuvvetini, canını ortaya koyanlar asıl hakettiklerini alamıyorlar. Onların hakettikleri ne oluyor, akraba, eş, dost diye içeri doldurulmuş tonla işe yaramaz adamlara gidiyor, ki böyle tonla işe yaramaz insanın kadrolarda yer aldığı bi kurumda gördüğümüz gibi gerektiği kadar zam alamayıp mağdur oluyor ki bundan çeken de başta tüm çalışanlar, memurlar, sonra da gereken zamı, yaşam standardını sağlamak durumunda olan hazine. Özel şirketler, bu durumun tam tersine, çalışanları işe alıp atarlarken önce ne kadar faydalı olduklarına bakar, kimin neyi olduğuna değil. Burada bizim kadar, söz konusu olan telekom çalışanları, devletin memurları var ki onlara da bu şekilde çok daha insani şartlarda ve adil bi ücret dağılımı sunmak durumundayız. Bütün Telekom çalışanlarına gidip sorun "Aynı işi burda yapmayı mı tercih edersin yoksa Turkcell'de mi?" bakın ne cevap verecekler.

Bir ülkenin sosyal hizmetleri ikiye ayrılır; temel haklara dayalı eğitim ve sağlık gibi hizmetler ve temel hak olmasının yanı sıra ülkenin gelişimini belirleyen iletişim ve enerji hizmetleri. Eğitim ve sağlık'ın özelleştirilmesine ben de karşıyım. Çünkü bu pahalı hizmetlerin özel sektör tarafından halka ücretsiz sağlanması şu an için mümkün değil. Gelecekte bu ülke belli bir ekonomik düzeye ulaşır ve sosyal sigortalar bir finans kurumu olarak ihtiyacı olan insanların tüm eğitim ve sağlık giderlerini üstlenirse eğitim ve sağlık da özelleşsin. Ama buna en az 50 sene var daha. İletişim ve enerji hizmetlerinin ise süratle özelleşmesi gerekiyor. Çünkü bu iki kangren kurum ülkenin ekonomik ve endüstriyel gelişimini sekteye uğratıyor. Hat kayıpları ve yanlış enerji alımları enerjinin fiyatını fahiş fiyatlara çektiği için Türk üreticisi küresel pazarda rekabet edemiyor. İletişimin ağır aksak ve çok pahalı oluşu da hem büyük üreticilerin hem de kobilerin bilişime yatırım yaparak karlılığını arttırabilmesinin önüne geçiyor. Bu yüzden iletişim ve enerjinin devletten özel sektöre geçişi ülke gelişimi için şart.

Bu kurumları el birliğiyle düzeltelim öyleyse şeklinde bi atılım da bu zamana kadar zaten sonuca ulaşmış değil, anca bu işe girişenlerin zaman kaybıyla sonuçlandı ki bu da en başta bahsettiğim kadro sorunlarından dolayı, aksi de memur anlayışının hüküm sürdüğü bi yerde mümkün değil, osmanlıdan beri yüzyıllardır devam eden bi memur anlayışı söz konusu burada ve ne yazık ki değişmiyor, değiştirilme imkanı yok ki artık da geç kalmış durumdayız zaten.

Bu arada geçen gün gazetede okudum, devlet ikinci bi telekom şirketi oluşturuyormuş rekabet kurumunun talimatıyla. Hizmet artışında beklediğimizden çok daha fazla bi ivmeyle karşı karşıya kalabiliriz, inşallah diyorum anca.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
montezaus, 15 Temmuz 2005 15:40 tarihinde demiş ki:
Bu arada geçen gün gazetede okudum, devlet ikinci bi telekom şirketi oluşturuyormuş rekabet kurumunun talimatıyla. Hizmet artışında beklediğimizden çok daha fazla bi ivmeyle karşı karşıya kalabiliriz, inşallah diyorum anca.

amin.
Bana sesini yükseltse adam o odadan 1 ölü 1 de yaralı çıkardı kesin :)[signature][hline]www.MerlininKazani.com
Ayrıca Kadıköy Anadolu gençliğindeniz !!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ge-ta yıkılmasın hayallerin
görüşme bitti adam port nosunu yazdı kagıdıma fln herse ytmm
döndüm adam birdaha
tane tane:

256/65 kotasız, dinamic ip yani static ol-ma-yan?
olarak hattımı tekrar kontrol edin bakayım bi dedim
kagıdı cıkardı
ver ben bakayım birde dedim
tamam inşallah bilgisayara dogru girersiniz dedim
adamda saat 5.30 gibi ara al bu numaram adım şu
kontrol edelim dedi :)
hehehe
valla şu lafların uodaki karşılıgı
" yol al lamer. home çek " olur herhal :)[signature][hline]G3NK
DC++ Paticik Unofficial Hub:paticik.no-ip.org:411
zitem illede zitem
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huntercik, 15 Temmuz 2005 13:29 tarihinde demiş ki:
Kar eden şirket satılmış, diğeri satılmamış konumuz bu değil sonuç olarak, bu konuda birşeyler paylaşmak istiyorsan aç bir konu tartışalım.

Bir önceki mesajın
said:
huntercik, 15 Temmuz 2005 12:28 tarihinde demiş ki:
İnşallah kurtulacaz bu rezaletten özelleştirme ile.

Özelleştirme konusunu sen açtın.Ben açmadım.Kendinle çelişme.
Sosyal ağlarda paylaş

telekomda çalısanların biride babamsa.alayı fıs.hiç biri bi işe yaramaz babamda dahil..(not: babam bide teknik amir.teknoloji ile alakası yok o hala daktilo devrinde.)bu ülkedeki bazı şeylerin değişmesi lazım..[signature][hline]By Majesty.
msn: [email protected]
Dikkat 46. Dereceden Raporlu..
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere adsl borcumu sormak için aramıştım: (acaip üşengeç olduğum için bütün borçlar 2 ay geçtikten sonra verilir)
( - ben + oprtr hamfendi)
- alo +efen -alo? +hı? -adsl borcumu öğrenmek istiyordum +ha tamam ben ev numarasını alayım - *ev telefonunu söyler* +adsl numarası beyfendi - ee ev telefonu diyorsunuz * adsl numarasını söyler* +hmm peki bu kadar borcunuz var çabuk ödeyin -peki iyi günler * dumurized * + çabuk ödeyin bak.

İlginç insanlar var türk telekom şubelerinde.

Ha bu arada dün gittim yatırmaya. Üsküdar türk telekom şubesine. Zaten 2 gişelik küçük bir yer. Bir gişe kapalıydı. Diğerine gittim. Sadece gittim başka birşey yapamadım. Çünkü veznedar yerine bir afet oturuyordu orada. Yuh ulan böyle bir güzellik nasıl veznedar olabilirki diye düşünüyorum o sırada kız bana bakıyor. Nası parayı verip çıktım hatırlamıyorum :D Ben öyle bir yeşil görmedim arkadaş.[signature][hline]Fear of the fool, is the beginning of the wisdom
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...