Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hellgate London

VashTheStampede

Öne çıkan mesajlar

mouse sorunu entersanmis bende de g5 var logitech hic bir sorun yok istedigim yere nisan aliyorum. baska bir uyumsuzluk olabilir razer ile ilgili arkada calisan bir programcigi falanmi var acaba nedir?

blademaster olarak charge olayina bittim sahsen super yapmislar bodozlama daliyorsun iclerine.

ben seviyorum bu oyunu ama patchler sart gelistirmeleri sart multiplayer destegi sart. su an icin eglenceli ama ilersi oyunun hayatini belirleyecek bana gore.
Sosyal ağlarda paylaş

hunterlar digerlerine gore daha cok nisan alma beceresi gerektirse de kesinlikle pure fps degilmis. sorunum bu sanirim. onlara da bir cesit soft lock yapiyor oyun. yani cross u yavaslatiyor mob uzerinde. bu da can sikiyor, ben cok cok dusuk sens ile oynayan birisiyim cunku fps leri. bir de sniper oynayinca sorun cikiyor. cok uzakta 3 mob var, sniper yerine tactical stance tercih ediyorum, fire rate dusmuyor boylece. ama 3 unun arasinda bana mesafe uzakligi olarak ortada olana yanlislikla nisan alirsam diger 2 isine nisan alana kadar canim cikiyor. tam cikariyorum cross u, o sirada kipirdiyorlar falan, 10 dk nisan almakla geciyor !#$@#$ ucu bir den gelsin istemiyorum, ugrastiriyor. easy de bisi olmazda diablo oynayanlar bilir, zorluk seviyesi artinca gerekecek.

bana aci cektiriyor oyun resmen. otomatik silahlarla bile bas dolas oynuyorum mecburen. gerci bu oyuna hitbox kavrami yok ama alismisim direk kafaya nisan almaya diger fps lerden. cildirtiyor beni.

varsayim bu tabi. eger hunter da soft lock yokta bu eger surucu vs problemi ise o zaman nasil cozecegimi bilmiyorum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

ama asil sorun nisan almada. 2000 dpi, 1000 pollrate lik bir razer uretimi microsoft-habu sahibiyim. bu mouse ile battlefield, cs ve TF2 oynayabiliyroum ama nedense hellgate oynayamiyorum. ince nisan alamiyorum bir turlu, ufak hareketleri algilamiyor. cozecegim umarim sorunu.

bendede habu var betadayken bir sorun yaşamamıştım senin gibi sorunun direk mouse dan kaynaklandığını sanmıyorum zaten.
belki driverlarla ilgisi vardır. bende driver/firmware 2.12/2.03 yüklü 1000Hz pooling rate te kullanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

O sorunun sebebi Mouse Acceleration'ın felaket derecede fazla olması, şey manasında bu, XP'de de default olarak açık, çok farketmiyor ama eskiden XP SP1 zamanında falan CS 1.6 ya da daha düşük versiyonlarda, mouse'u hızlı oynatınca uçuyor, yavaş oynatınca çok da tavaş oluyor meselesi. Mouse'u sizin ne kadar hızlı kullandığınıza bağlı bir nevi, ama bu oyunda çok fena yapmışlar, yabancı forumlarda derin derin araştırdım ve çözüm bulabilen yok şu an, yakın bir patch ile kapatma özelliğini eklerseler çok tatlı olur. Blademaster'da pek sorun yok bu açıdan, aim almıyoruz genelde ciddi bir şekilde ama, marksman ve engineer sınıfları için düzeltilmesi şart. Bu arada Level 10 oldum, ve drop rate'ler itemlarda biraz fazla olmuş gibi, direk rare ile döşedim karakteri, yanındada 1 legendary sword + unique cadılar bayramı kafalığı var. Biraz düşürsünler bence, millet fazla imba olacak ve piyasa kötü olacak gibime geliyor. Ha, level yükseldikçe değişiyordur belki de, bilemiyorum. Grafik motoru olayında ise XP'de DX9 ile oynuyorum ve performans çok da sağlam, henüz bir sorunla karşılaşmadım. İstasyonlarda bazen ilk giriş yapıldığında bir 30 saniyelik fps yerleri yalıyor, sonra düzeliyor, o da herhalde renderlama olayı yüzündendir tahminimce. Güzel oyun ya, sevdim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben css, battlefield, cod vb bilimum fps oyuncusu oldugum icin cpl in accelaration i regedit ten kapatan fix ini kullaniyorum. ama dediginiz gibi, oyunun kendi mouse acc. destegi varmis. hem fix e, hem surucuden kapatmama karsin yine de oyun icinde acik kaliyor. ve evet yabanci forumlarda da cozum bulabilen yok. bekleyecegiz artik. cok rahatsiz edici, bir turlu nisan alamiyorum.

copperhead sahibi ve ayni sorunu yasayan bir arkadas dpi i iyice dusur, poll rate i de 500 e ya da 125 e indir, boylece daha yuksek sens ile oynamak zorunda kalirsin, o zaman sorun azalir dedi. bakalim bir de onu deneyecegim.
Sosyal ağlarda paylaş

kafayi cizmedigimi biliyordum. hakikaten problem varolan bir problem.

said:
Moving on, I loaded up the tutorial and immediately noticed that the mouse input was complete shit. I tried moving my mouse and realized that unless you are moving your mouse fast enough, it doesn't register any input whatsoever. I'm using a razer Diamondback at 1600DPI, running on a 1000hz USB patch. Has anyone else had this issue, or is the mouse input code just horrible?

said:
Made a thead about the mouse issues on their forums, but I don't think they have any intentions of fixing it any time soon... All they do is tell you to upgrade your drivers (typical customer service bs response) and remove any acceleration fixes you might have installed, and I'm not fucking up the mouse feel in all my games just to play their pseudo-mmo hack'n'slash... It's impossible to play any class that has to aim at things (even though you don't really need to be THAT precise) since small mouse movements don't get registered at all. Had a similar problem in BioShock menus.

said:
Glad it isn't just me. If I were to take a guess, the code they have for handling mouse input rounds down values that are too small and doesn't add them to the next update. I'd guess that if I changed my mouse to 125hz, the input values that would be given to that code would be much larger, so the effect would be less pronounced.

Similarly, I noticed that raising the in game sensitivity to the max made it work for most every motion that I would do, but the sens was like 16x what I wanted it to be. I tried changing my DB driver settings to 400dpi and much lower sens, which made aiming in game tolerable, but it also made navigating menus a pain in the ass. I'm talking like 3 feet of mousepad to go across the screen :(.
Sosyal ağlarda paylaş

mouse umu 125 pollrate ve 400dpi a dusurdum, sensitivity ide max a yakin bisi yaptim. artik ufak mouse hareketlerinin algilanmamasi sorununu yasamiyorum. eskiden dusuk sens oynuyordum, ama ufak hareketleri algilamiyordu. belli bir hizda cektikten sonra cross hareket etmeye basliyordu.

ama tabi asla 1000 poll 2000 dpi ve dusuk sens kadar ince nisan alma diye bir sey yok artik. ama oyunda zaten moblarda hitbox olmadigindan, gercek bir fps olmadigindan, nereden vurursan vur ayni oldugundan sorun olmayacaktir.

not: dpi dan cok sorun asil poll rate. poll rate yukselince sik update oluyor usb den mouse verisi aktarimi. tabi ince hareketlerde ufak bir datanin aktarilmasi soz konusu oluyor. oyun ufak paketleri direk `ignore` ediyor. poll rate dusurunce sorun ortadan kalkti. dpi i geri biraz yukselttim, sorun yasamiyorum hala.
Sosyal ağlarda paylaş

benim anlamadığım, content patchler sadece aylık ücret verenlere olucakmış. peki free oynayanlar bu yenilikleri hiç mi göremeyecek?
wikipediadan okuduğuma göre bir de geniş yenilikler olacakmış herkese açık,ama bunlar ek paket mi olacak anlamadım.
content update dediği sadece yeni silahlar, yaratıklar fln mı yoksa yeni mekanları da kapsıyo mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Apache said:
aral ne zamana getirtiyormus? 50ytl ise bende aliim

Bir-iki oyun satan sitede ön siparişte ve 49,9 ytl gördüm.Büyük olasılıkla bu fiyattan çıkacakır satışa.Kargoyla 55 düz hesap yani...

p.s=siteler türkiyeden , söylemeyi unutmuşum:D
Sosyal ağlarda paylaş

para genel olarak hiç lazım olmuyor oyunda benim dikkat ettiğim üzere.Ve adam gibi bir Auction ve trade sistemide olmadığı için alım-sayım işide çok zahmetli.Bnim tafsiyem dismantle'dan şaşma.İlerki levellarda bile para sadece aksiyon'un tam sonlarında ölürde self-rez istersen oralarda kullanmaya yarıyor açıkçası.Dismantle'dan elde ediceğin malzemeleri upgrade,mod,silah ve armor üretiminde kullanabileceğin için dismantle>para her zaman için.Çünkü random gear recipe'ı çıkaran kadın npc'de bazen çok sağlam Mod ve gear olabiliyor.Silah olarak pek nişi yok ama belt boot lagendary'si zor bulunan itemlerin recipe'ları oluyor bazen onda.Gerçi 5 dakkada bir resetlendiği için denk gelmek yine şans meselesi:DSonuç olarak 40'lı levellara kadar dismantle herzaman en iyi seçim.Olurda adam gibi bir Trade sistemi gelirse para o zaman iyi bir işlev sahibi olabilir.Öbür türlü tek yararı dediğim gibi self-rez için kullanılması.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de engineer'ım level 13
ve engineer itemi düşmüyo
3-4 tane Unique blademaster itemi düşürdüm hepsini satmak zorunda kaldım gidip trade requestlerde 2000 gibi aptal rakkamlara...

mesela bi armor sattım
150 stun defense
120 fire defense
120 shock defense
%20 attack speed
(unique item)

ve 2000 gold'a gitti bu

party isteyen olursa blademaster / evoker vs. falan iyi olur

oyun içi: Reloader
Sosyal ağlarda paylaş

150 stun defense
120 fire defense
120 shock defense
%20 attack speed
(unique item)

Oha demek istiyorum.Lvl'ine göre çok sağlam item.Benim Guardian'a cuk otururdu valla:D Gerçekten komik bi rakama gitmiş haklısın... Ama bu class'a göre solo'da item düşmeme olayı ufaktan bug gibi görünmeye başladı gözüme.Bu kdar kişi aynı dertten muzdarip olduğuna göre...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...