Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[CS] Cs hayatınız

-Mehanix-

Öne çıkan mesajlar

heh topic baslıgı biraz komik gibi oldu ama cs gercekten bazı insanların hayatlarının bir parcası benimde eskiden oldugu gibi size cs ye ilk basladıgım gunden bu gune kadar csde neler yasadıgım hakkında biseyler karalıcam cnm sıkıldıda:)

yıl olarak hatırlamıyorum Delta forece 1 oynuyoruz internetten yabancılarla herneyse Turk insanlarla tanıstık oyun icinden bunlardan bazılarıyla cok kaynastık ve onlardan biriyle bi gun kafe de bulustuk herneyse df oynuyoruz bi baktım herkez cs oynuo bune falan hosuma gitti sonra eve yukledim[5.0]
nettenoynamaya basladım [snn server] ında stat kasmaya basladım cok cekismliydi o donem cobra vardı tınkywınky vardı istatistiklerde onlarla dvmlı yarısırdık 1. olmak icin
boyle boyle elim gercekten cok iyi alıstı mouse a [a4 sux]
deli gibi frag yapıyordum herneyse bir gun netten oynarken [Ch]Handsome girdi server a ikimizde cok iyi oynuyoruz konu acıldı ne yaparsın falan filan ankarada caesi varmıs gel dedi tanısalım bende okey dedim
sabah okulu astım ve gittim sabahın korunde ve ilk olarak TaMTaM la tanıstım handsome yoktu slanonda sadece 4 tane makina vardı 4 ude pek iyi deildi ama beraber oynadıgımız icin cok zevk alıorduk ardından handosme geldi ve onunla tanıstım 2sinede cok kanım kaynadı sonra gunler hızla akmaya basladı ve biz kendimizi cok gelistirmistik jamsession[C4]le tanıstırdı hansome benı ve lan game clanı olan [Ch]...[C4] u kurduk
kadroda abim Jackal, handsome, jamsession, tamtam , ben ve cehennem vardı cok egleniyorduk cafede maclar yapmaya basladık ve sonra aramıza mike ı aldık tcok cehennem i askere yolladık
takımımıızın adı [ZT] olmustu nettende =THH= olarak oynuyorduk ve net clanbında abuzer =THH= kankam 1tanem vardı superdi
landan bizi duyan lar cafeye geliyorduar ve mac yapıorduk cok
1keresinde bunu hayatım boyunca unutmicam sanırım[cok gulmustuk]
-Hand e cafede uo gosteriyorum bi cocuk eldi gomlek li okul uniformalı dedi siz zt misiniz biz evet dedik tamam dedi siz fena deilmissiniz dedi bizim takım var cok saglam mac yapıcaz ama kitine dedi . Handsome da -Abi biz o kadar iyi deiliz ama yaparız tamam dedi...
herneyse aksama dogru geldiler oturudular ben makinaya birde hamburgerle cola soyledim makina hesabına yazıldı daha mactan once:) 15.0 0.15 yendik ve yuz ifadelerini gormenizi isterdim asirı gulmustuk
takım oturmustu ve cok iidi taktiklerimiz cok iidi en iyi basarımız ankaranın en iyi clanı olan Ja yı turnuvada yenmekti cok heycanlı mactı tabi ozamanın sartları altında:)
[yavas ilerliyorum biraz hızlanayım]
cs nin kalitesi iicene bozulmaya baslamıstı yeni baslayanlar
AHA BAL
ONE
VIRT
ZIRT
demeye basladı olunce veya hs yedikleri zaman artık netten sadece gece oynamaktan keyif alıyordum ve bu lanada yansıdı cunku Ch buyumustu Turkiyenin en bilindik cafelerinden olmustu ve herkez geliyordu olen gene bal zart zurt demey baslamıstı bi yandanda uo ya basamıstım ogreniyrdum uo yu ve artık cs ye vakit kalmadı cunku cok uo oynuyordum ve bırakma kararı aldım
1.5 -2 yıl aradan sonra 2.3 hafta once takrar basladım ilk baslarda herkez hs vuruyordu bezdim neyse simdi alısıyorum...
evt umarım baymamısımdır:)
Sosyal ağlarda paylaş

ben net cafelerden nefret ederdim
böle adımımı atmazdım
sonra kardeşim Boatswain (cs nicki) yada uo'dan tanırsanız Saan Rottinchain ve Hyjacker.Act (cs nicki) yada onuda uo'dan tanıyabilirsiniz Zack Lorath la dolaşıyoduk baktık yapıcak bişey yok dediler hadi internet cafeye gidelim
gittik işte zorla opposing force oynuyoduk öle öle alıştım cafeye
sonra cs ye başladık valla versionu kaçtı bilmiyorum ama 6.1 di sanırım
oilrig di oynadıgım ilk map
öle öle baya iyi oynamaya başladım
antalyada lan game de baya iyiydik
sonra antalyanın köklü ve gelmiş geçmiş en iyi clanı (bence)
[e]lite lerle tanıştım.
hardcore (uo da nith), serialkiller, ethernity, bloody hepsi çok iyi insanlardı çok anılarımız oldu hepsiyle.
başlarda tapardım hepsine çok iyi oynarlardı sonra kendimi geliştirmeye başladıkça bende onlarla başa çıkar hale geldim.
realdan arkadaşlarım disorder, immortality (uo daki stan lorath) ve ben nerdeyse hergün funky cafede saatlerce oynardık.
bigün nette oynarken ExT-Bono beni klanına çağırdı
baya konuştuk, birbirimizi tanıdık.
nette Ext-Hnoise nickiyle oynamaya başladım
uzun süre öle oynadıktan sonra Ankaraya onlarla tanışmaya gittim
bono, maverick ve zebaniyle tanıştım
hepside çok iyi insanlardı arkadaşlıklarımız hala sürüyo.
ch kafeye gittik işte oynadık vsvs.
riggs ve poseidon vardı sanırım onlarla tanıştık
climbatize filan vardı lan game de onlarla kapıştık filan baya zevkliyi
tabi funky den alışmışız 50fps ye, ch de 100 fps yi görünce coştuk filan ehe
meha sizi çok aradım ama gelmediniz
escudo handsome fln vardı ama tanışmadım onlarla
sonra realdan arkadaşım AoI-Transfixer (uo daki Hald Infinity) bana AoI klanına gelmek istermisin dedi
bende kabul ettim, çok severdim AoI klanını, bence türkiyenin en seviyeli klanıydı, keşke eskisi gibi aktif olsa.
1-2 sene AoI tagı altında ter döktüm sonra uo ya başladım işte nebula da
Matt Rottinchain uo daki nickim bilen bilir.
2 sene fln oynadım işte bugünlere geldik
şimdi uo yu tamamen bıraktım, cs ye de haftada 1-2 kez giriyorum vakit buldukça, evdeki bilgisayarım çok kötü olduğu için kasamıyorum pek, cafeyede çok az gidiyorum işte öle..
[AoI]sickness benim bu arada yazmayı unutmuşum.

[Bu mesaj someone tarafından 21 May 2003 22:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım benim lise 1 devri 1999-2000 idi.

lise'ye ilk başladığımda, birkaç kişinin eski Quake'ci olduğunu gördüm. İlk günler birbirimizin evine gider Quake oynardık.
Daha sonra internet cafelerde half-life opposing forces oynamaya başladık. Acayip keyifliydi felan.
Sonra bir baktık counter-strike diye bir mod çıkmış. En çok gittiğimiz iki kafeye yükledik 6.0'ı. O sıralar modlara çok düşkündüm de, bu modu nasıl farketmediğime şaşırdım.
İlk oynadığımız harita militia idi. O zamanın en popüler haritası. Tabii biz silah satın almayı felan bilmiyoruz, tabanca ile birbimize daldık. Bir zaman birisi bomba attı da, "aa nasıl attın bombayı, hangi tuş" diye inledik ona karşı. Daha sonra tabii gelsin mp5ler gitsin awpler...
O zamanlar silah stratejisi vardı, harita stratejisi vardı. En çok oynanan haritalar train, milita, docks ve assault idi.
Sonra bir baktım, eski bir HL modu cdsinde meğersem CS 5.5 varmış. Açtım baktım, fazla sevmedim.
Daha sonraları 6.5 çıktı. Direk yükledik cafelere. Cafe sahipleri hep kızdı, sizin 6.5 çok buglıymış, eski 6.0 daha iyiydi felan.
Opposing forcestan iyi iki sniper, quaketen iki iyi oyuncu (biri ben) baktık herkes klan kuruyor, biz de klan kurduk. [QAOS].
Lise 1'in ikinci döneminde ise deli gibi asıp cafelere gittik. Her öğlen nerdeyse counter-strike oynuyorduk.
Lise 2'de baktık, 7.0 sürümü çıktı. Oyunun grafik kalitesi arttı tamam, ama oyun çok yavaşladı. Eskiden hızlı hızlı oynardık, çok zevkliydi. Ancak 7.0 çıkmasıyla, tüm bebelerin bu oyunu oynamasıyla, oyun çok tatsızlandı. İşi gücü olmayan bebeler kafeye gelip 5-6 saat oynadığından awpye iyice alışık vaziyetteydiler. Oyunun yavaşlığı sayesinde ve awpye karşı alışkanlık sayesinde, küçücük bebeler bile frag listesinin üstüne çıkabiliyordu. Hani quake'te railgun'ı alıp camp yapan ezik insanlar vardı ya, bu durum da aynı derece sinir bozucu idi. Oyunda önemli olan yetenek ve strateji değil de, hergün 7-8 saat kafelerde sürtmek olmaya başlamıştı. Bundan dolayı tat alamamaya başladık ve lise 2'de ortalarda bitti klan mlan.
Haa, kötü oynadığımız için bıraktık sanmayın. Klanın en kötüsü olan ben bile her vuruşum (m4a1 veya mp5 kullanırdım) headshot yapardım.
Lise 2'de team fortress oynamaya başladım. Klanın lideri quake'e döndü, klanın sniperı ise hala counter-strike oynuyor.

Eskiden çok zevkle docks, militia, train ve assault oynardık. Oyuncu kalitesi de çok iyiydi o zamanlar. İsteyen mp5, isteyen sig sauer, isteyen g3 kullanırdı. Ama şimdi varsa yoksa adamlar dust ve aztec oynuyorlar. Ellerine de sadece awp alıyorlar. Raille adam öldürmece shootemupına dönüyor olay. İşin garibi, eskinin pöpüler haritalarını açtığında, cafede bir haykırış yükseliyor "ulan kim açtı bu haritayı, hiç oynamadım ben, çok dandik harita"...[hline]Wacky, 15 May 2003 01:45 tarihinde demiş ki:
Ya çok zeki, "o kadar spastik bişi yapcam ki herkesin aklında yer edicek", ya da moron, "süper olcak abi fikir süper ehe ben bi dahiyim" diye düşündü.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
someone, 21 May 2003 22:08 tarihinde demiş ki:
ben net cafelerden nefret ederdim
böle adımımı atmazdım
sonra kardeşim Boatswain (cs nicki) yada uo'dan tanırsanız Saan Rottinchain ve Hyjacker.Act (cs nicki) yada onuda uo'dan tanıyabilirsiniz Zack Lorath la dolaşıyoduk baktık yapıcak bişey yok dediler hadi internet cafeye gidelim
gittik işte zorla opposing force oynuyoduk öle öle alıştım cafeye
sonra cs ye başladık valla versionu kaçtı bilmiyorum ama 6.1 di sanırım
oilrig di oynadıgım ilk map
öle öle baya iyi oynamaya başladım
antalyada lan game de baya iyiydik
sonra antalyanın köklü ve gelmiş geçmiş en iyi clanı (bence)
[e]lite lerle tanıştım.
hardcore (uo da nith), serialkiller, ethernity, bloody hepsi çok iyi insanlardı çok anılarımız oldu hepsiyle.
başlarda tapardım hepsine çok iyi oynarlardı sonra kendimi geliştirmeye başladıkça bende onlarla başa çıkar hale geldim.
realdan arkadaşlarım disorder, immortality (uo daki stan lorath) ve ben nerdeyse hergün funky cafede saatlerce oynardık.
bigün nette oynarken ExT-Bono beni klanına çağırdı
baya konuştuk, birbirimizi tanıdık.
nette Ext-Hnoise nickiyle oynamaya başladım
uzun süre öle oynadıktan sonra Ankaraya onlarla tanışmaya gittim
bono, maverick ve zebaniyle tanıştım
hepside çok iyi insanlardı arkadaşlıklarımız hala sürüyo.
ch kafeye gittik işte oynadık vsvs.
riggs ve poseidon vardı sanırım onlarla tanıştık
climbatize filan vardı lan game de onlarla kapıştık filan baya zevkliyi
tabi funky den alışmışız 50fps ye, ch de 100 fps yi görünce coştuk filan ehe
meha sizi çok aradım ama gelmediniz
escudo handsome fln vardı ama tanışmadım onlarla
sonra realdan arkadaşım AoI-Transfixer (uo daki Hald Infinity) bana AoI klanına gelmek istermisin dedi
bende kabul ettim, çok severdim AoI klanını, bence türkiyenin en seviyeli klanıydı, keşke eskisi gibi aktif olsa.
1-2 sene AoI tagı altında ter döktüm sonra uo ya başladım işte nebula da
Matt Rottinchain uo daki nickim bilen bilir.
2 sene fln oynadım işte bugünlere geldik
şimdi uo yu tamamen bıraktım, cs ye de haftada 1-2 kez giriyorum vakit buldukça, evdeki bilgisayarım çok kötü olduğu için kasamıyorum pek, cafeyede çok az gidiyorum işte öle..
[AoI]sickness benim bu arada yazmayı unutmuşum.

[Bu mesaj someone tarafından 21 May 2003 22:18 tarihinde değiştirilmiştir]

hehe saydıdıgın funky tayfası =thh=ydi almıstım totoslara clana hala gorusuruz bloody ile
Sosyal ağlarda paylaş

.fear clanındaydım bir zamanlar,2000 yılı sanırım o dönemin iyi net clanlarındandık sonra WoL'le maç yapıp sıçmıştık,dağılmıştık onu hatırlıyorum :)[hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
stirner, 22 May 2003 19:10 tarihinde demiş ki:
.fear clanındaydım bir zamanlar,2000 yılı sanırım o dönemin iyi net clanlarındandık sonra WoL'le maç yapıp sıçmıştık,dağılmıştık onu hatırlıyorum :)[hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...

alla alla .fear benı iyi tanır bende .fear acaba sen hangi .fear'sın sizle az dalaşmamiştik :][hline]longlive... longlove...
"face your fears"
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi sene şuydu diyemiycem hatırlamıyorum. Ama cs 3x versiyonu gibi birşey vardı. Bende arada kafeye gider half-life oynardım(hala deli gibi hl oynarım, çok ta başarılıyım ama nette iyi olmuyor).
Böyle 1 yıl kadar kafede ara ara oynadım. Sonra bir gün arkadaş dedi sanane.com varmış orda oynanıyor falan. İşte o gün 400 pingle oynamaya başladım :) Bayada zevkli geliyordu 400 pinge rağmen.Ehe azcık küçüklükten hemen arkadaşla klan kurduk FBI diyhe(heuehue) baktık böle klan var [SPY] yı kurduk. Ehe tanımadığımız bir sürü adam katıldı falan araya 90 kişiyi geçtik . Kafasına göre millet birbirini alıyordu. Sonra kendi bildiğimiz SPY lar ile FEAR larla maç yaptık, o zaman anladıkki pek iyi fikir dğeilmiş bu klanı kurmak. Baktık olmuyor dağıldık.(Ama gerçekten o 90 kişi arasında 2-3 enfes oyuncumuz vardı). Sonra bu forumlarda Aesceaus(yanlış yazdım hehe) arkadaşımız o zamanın tabiriyle Extreme [MeG] i kurdu. Arkadaş olduğu için katıldım, ama çoğu oyuncunun seviyesi benden iyiydi. Biraz sürdükten sonra dağıldı. Bende özgür olarak devam ettim. O zamandan beride klanım yok. Bi ara başına [=o=] koyuyordu herkez bende koydum heh. 7.1 e kadar zevkle oynadım, 6.6 da doruk yaptım. Sonra 7.1 de mertlik bozuldu , oyun çok değişti lag arttı. Şimdi 1.5 fena değil oynuyordum arada ama cheating death olmuyan hileler bulduğu için oynayamıyorum :([hline]karakedi, 05 May 2003 12:08 tarihinde demiş ki:
her ejderhanın icinde bi kedi yatar
her kedinin icinde de bi ejderha yatar
her içinde bişi yatan ejderhadır
her bişi ejdarhadır ve ejderha kedinin üzerinde yatar.
Sosyal ağlarda paylaş

orta 3 deydim (yıl 1999) okuldan kaçıp Quake2 oynamaya gidiyorduk sonra aynı yaz Kadıköyde şu anda adı Lidya cafe olan (ki acaip yiyiş mekanı olmuş ahh eski cafemiz ahh) Geçit cafede oynamaya başladım Ishinotsuyoihito ve Dralnu yla ilk orada karşılaşmıştım baktım Ishinotsuyoihito cs oynuyor alla alla nedir bu acaba dedim hatta cs de kendisinden frag aldığım ilk oyuncu o olmuştu ardından da "nıııhahahaa yerim seni" demişti :) eh küçücüktüm korkmuştum :) sonra bugünlere geldik SBGG! ci oldum :)

(eh en kısasıbenimki oldu)[hline]Isn't it funny? Let's try something else...

[Bu mesaj BabacumMostors tarafından 23 May 2003 00:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ust komsunun "la kauntir die bi oyun var, hani sende de gaplo var hadi cek cek" demesi ile beta 5.2 yi cekip netten oynamam (o zaman sadece snn ve anet vardi, sonradan da otn acilmisti - veya ben yanlis hatirliyorum) sonucu tanismistim cs ile.

ankaradaki ilk gaplolardandim, kimsede yoktu o zamanlar. millet "fakelaag yaap" diye yirtinirdi. zaten azcik server vardi, bombos olurdu genelde de.

ben genelde beceriksiz olmusumdur cs tipi oyunlarda, onun icin hic klan aktivitem olmadi. ama h&s , hz gibi klanlarla az public oynamadik. (tabii rolum genelde vurulan figuran olmak olurdu o ayri eheh :))[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

antalyada half life oynuyoduk okuldan kaçıp kaçıp sona bi cafe vardı adı Genç di.Oraya bi gittik beta 5 cs yüklemişler.
Gelin gençler dedi bu oyun yeni.
sona versiyon gelişti gelişti derken bi bakmışım clanlarda bulmuşum kendimi.
cuma akşamları ctesi falan hep maç yapardık.
sonradan bay geldi cheat olayları başladı ben bıraktım.Bırakış o bırakış Justin bile zor ikna etti ama cs oynamadım ozamanlardan beri sene bindokuzyüzçiftsıfırdı tam hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

walla ılk 5.2 den bı kac versıyon once cafede balamıstım boyle ılk olunce spec modda gezıyosunya eskıden yerın ıcıne fılanda gırerdı ole olmustu bole ekran bı garıpo olmustu anlamamısta zaten dırek adamı cagırmıstım bu oyun bozuldu ya bı bakarmısın dıye ehehe ::)

sonra ıste netten fılan oynadık
ole ılk gforce sonra sw fılan good wardı bı ara ole sonrada bıraktım ratm wardı ole unuttum cogunu ya ama guzel gunlerdı bugunlerde yıne oynuyorum[hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

Sosyal ağlarda paylaş

said:
prodigy, 22 May 2003 23:40 tarihinde demiş ki:
pre hl maci yapalim beni 1 saat'de 5 kere oldur ne istersen alirirm veririm satarim vs.[hline]Heragh Elensar lvl 55 Half-Giant Templar / Dark Knight
Lieah Elensar lvl 50 Assassin / Blade Weaver

Çok iddialı konuşma derim :) Bir saatte 5 değil 55 kere bile öldürebilirim ;) Ama nerde yapıcazki öyle bir maç olsa. Benim bağlantı zaten internette hl oynamaya pek el vermiyor. Hl hızlı bir oynanışa sahip olduğu için baya iyi ping istiyor.[hline]karakedi, 05 May 2003 12:08 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Public server'lardaki lamelerden yakınan arkadaşları (reklam olacak ama) www.chatlak.net'e bekleriz. Tek kelimeyle mükemmel. Bal, şans gibi kelimeleri kullanmak yasak. Küfür ya da hile zaten ban sebebi. Ama tek şartı paralı bir e-mail adresi lazım kayıtta.
Mehanix seni de bekliriz. Sizi hatırlıyorum.(=THH= olarak.)
Saygılar,
Sosyal ağlarda paylaş

Yok zaten yenerim demiyorum ama 5 ten fazla çok rahat öldürürüm. Eskişehirde oturuyorum ... prodigy galiba ankaralısın ha ?[hline]karakedi, 05 May 2003 12:08 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe Meha hala yaşıyomusun yaw :)
valla benimki öle 1000 satır değil ama dolu dolu geçti,

5.0 SNN pisikopat olarak başladım, TNN açıldı yanlış hatırlamıyorsam oraya geçtik pisikopat olarak devam, Mavi tanıştırmıştı ilk CS ile, sonra Farma geldi Farmaya geçtik BoS diye bir clan kurduk, TriggerM@ni@c fln, sonra DF'de oynayan TRK'nın kurucularından Evil CS'ye geçmek istediklerini söyledi, TRK'nın CS takımını kurdum BoS'dakiler ve birkaç yeni arkadaş ile, farmada her gece, her gün pisikopat=TRK= olarak girdik oynadık eğlendik, pekçok maç yaptık sadece WoL'e kurulduğumuz ilk gün yenildik ;) sonra bir gece TRK'nın yöneticileri Evil, Turk vs. ile tartıştık takım olarak TRK'dan ayrıldık.. CS'yi bırakma kararı aldık, ama arasıra da olsa girdiğimizde birlikte olalım diye OoO = Out of Order clan'ını kurduk, sonra da bıraktım CS'yi 7.0 da sanırım..

Hep söylerim güzel günlerdi, Meha'nın saydığı elemanların çoğu ile tanıştık kanka olduk, WoL'ler JA'lar, C4'ler ve pekçok klandan pekçok oyuncu ile Türkiyenin farklı yerlerinde buluştum tanıştım eğlendim etc..

O eğlenceli günlerde emeği geçen herkese de teşekkür edeyim bari tam olsun ;)[hline]
IT Geek, NooBi C# Developer, Network Associate, System Admin, VoIP Technician, Ex Online Gamer.. Addicted to Paticik..

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...