Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

d2:lod soruları

Zed

Öne çıkan mesajlar

- birisi bana normal exceptional elite unique rare ve crafted itemları güzelce açıklayabilir mi? ismi renkli yazmasa aradaki farkı anlayamam kesinlikle. ne farkları var bunların?

- crafted silahlar nasıl oluyo da oluyo? yaptığımız zamanki levelımızla alakası var mı, yoksa sadece item levela mı bakıyo?

- diabloii.net'teki crafted silah tariflerine baktım, kılıçlara yapılabilecek hiçbişey yok. ordakiler mi eksik, yoksa hakkaten kılıçlar ezik mi?

- players 8 oynuyorum hep. ama xp yine de çok yavaş geliyo. players 8'den yukarısında yaratıklar zorlaşır ama xp artmaz demişti birileri. var mı böyle bişey? kaç yapıyım?[hline]open your heart | i'm coming home[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

normal itemlar normal oyuna ait itemlar
exceptionallar nightmare e ait itemlar normallerden daha güçlü
eliteler da hell e ait itemlar bunlar da diğerlerinden daha güçlü
ama eliteler normalda çıkmazken normaller hell de çıkabilir

rareler max 6 affix alabilen itemlar, oyun kafasına göre affix sayısını belirler sonrada kafasına göre affixler seçer isimler randomdur
unique ler 6 dan fazla affix alabilen genellikle minimum lvl ından düşünülürse aşmış itemlar, önceden programcılar tarafından hazırlanır, isimleri kesindir
crafted da cube dan yapılan çok belli şekli şemali olmayan şeyler her şey olabilir :)

anlayabilceğin gibi elite uniqueler oyundaki en aşmış itemlardır :)[hline]Aegean the Sazan King!!!(given by BabacumMostors)
Sosyal ağlarda paylaş

affix de özellik bu arada hani magicallarda özelliği öncesinde ve sonrasında yazan kelimeler belirliyo ya o

hede short sword of hödö yazıyo ya burda "hede" prefix(ön ek) hödö de suffix (son ek) oluyo prefix le suffix lerin 2 sine birdende affix deniyo[hline]Aegean the Sazan King!!!(given by BabacumMostors)

[Bu mesaj Aegean tarafından 19 June 2003 20:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

players 8 en idealidir, exp'in halen çok yavaş geldiğini düşünüyorsan oyunda ilerle. (nm ve hell'de ilk 2 act'de exp oranı çok bozuktur mesela, her zaman en iyi exp act 5'tedir) tam olarak bir tavsiye istersen karakterini ve levelını yazarsan ideal yeri söyleyebilirim sanıyorum..[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
abi soluyorum ya reha muhtar mehmet ali birand bide bizim bakkalın mixi senin sesin sam
Sosyal ağlarda paylaş

naptin be :P
heryeri kesme, lvl almak istiyosan 5. acte gel ondan sonra temizle çık temizle çık....
act 5 teki son yeri temizlersen çok rahat level alırsın, onun dışını temizleme derim (bosslar dışında tabiy, itemler için).
stolenlar nası :)[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

All paticik characters, character names, and the distinctive likenesses thereof are trademarks owned by Paticik Inc.
Sosyal ağlarda paylaş

act 4'e geç hemen, level 30 olunca diablo'yu döv sonra act 5'i bitirene kadar 10 level atlarsın 4-5 saatte..

40'tan sonra nm'ye geçersin, act 3'e kadar herkesin arasından koş sadece gerekli şeyleri öldür. sonra act 5'e varınca 60-65 olana kadar uğraşırsın sonra da hell..

fakat bunu ekipmanının ve stat, skill dağılımının yeterli olduğunu varsayarak söylüyorum. ilk defa oynuyorsan bildiğin gibi oyna ne de olsa keyif almak daha önemli işmiş gibi oynamaktan.. :) (biz artık öle oynar olmuştuk bir ara)[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
abi soluyorum ya reha muhtar mehmet ali birand bide bizim bakkalın mixi senin sesin sam
Sosyal ağlarda paylaş

ben kaç kere bitirdim oyunu fakat level 30 olmadan gitmiyorum diablo'ya çünkü herif level 40 sayıldığından siz ona vuramıyorsunuz o sizze çatır çatır vuruyor. ve en iyi skill'lerinize ihtiyaç duyuyorsunuz, (whirlwind, salvation vb) yani diablo'da 50 kere şehre koşmak yerine level 30 olup önce sonra gitmek en iyisi. zaten o kasmasa oblivion lord'lar kasıyor ondan önceki, oyuyorlar acımadan.. :-p

act 5'i olduğu gibi başından sonuna bitirirsen hiçbir yeri atlamadan (4-5 saat sürüyor) lvl 30 girip lvl 40 çıkıyorsun (players 8 tabii) sonra nm'ye geçip act 3'e kadar koşmak var. fakat en iyi exp hep act 5'de şu anda, yama ile durum değişebilir fakat çünkü her yaratık her yerde çıkabilecek sanırım yamayla.[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zed, 20 June 2003 07:52 tarihinde demiş ki:
yahu act3'te kimseye dokunmadan gidip questleri hızlı hızlı yaptım, level30 oldum. bu muydu exp vermiyo dediğiniz? :)[hline]open your heart | i'm coming home[/b]

ben son act e genelde lvl 24-25 geçiyodum ;)
ordan lvl 40 çıkıyodum
5-6 lvl alıp nightmare act 5 e
sonra orda baya bi süre kasıyodum
sonra hell e
zaten hell act 5 bitince lvl 70 bi tankın oluyo
gerisini bhaal ı 984791285712 keserek yapıyosun

zaten bi kere yaptım, ondada necro vardı
çok iyi değil ama eğlenceli[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

All paticik characters, character names, and the distinctive likenesses thereof are trademarks owned by Paticik Inc.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk defa oynayan bildiği gibi oynasın en keyiflisi o.. :)

nasılsa o soket hakkını saklasa da süper bir eşya için saklayacak ki onun için de hell'de 100 kere mephisto kesecek en azından..[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

skull takmamın nesi kötü onu anlamadım?
eşşek gibi leech ediyodum, şimdi deve gibi ediyorum. players8'de baal'e giderken bile kemerimde çantamda potion taşımıyorum. 0 hp ile bi whirlwind yapınca bütün hp ve mana doluyo. neresi kötü anlamadım?milyonda bir çıkan runelerden ya da jewellardan birini takmak için o kadar bekleyemem.[hline]open your heart | i'm coming home[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

normal itemlara 3 delik felan değil her magical özelliği olmayan itemın önceden belirlenmiş soket sayısı var www.battle.net/diablo2exp/items adresinden gidin bakın isterseniz itemların yanında soket sayısıda yazıyor eğer siz bi itemı sonradan soketlerseniz o sayıda soket açılıyor yine.

zed herkes duel yaparsın diye düşünerek söylüyor çünkü duel de life stealden daha kullanışlı gidebilcek itemlar da var ama tabiki life steal de süper bişi bence zaten singleda da daha rahat ediyosun[hline]Aegean the Sazan King!!!(given by BabacumMostors)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Anason, 25 June 2003 02:40 tarihinde demiş ki:
peki Sam.sen magic better item lerini giyindiğin zaman hangi yaratığı kesmeye gidiyorsun?
ben şu ana kadar diablo ve baal dan iyi item çıkarabildim.

aradığım eşyaya bakar. mephisto'dan yeterli kadar şey toplayabildim ama hiç dayanamam valla baal'a diablo'ya kadar o kadar kas kas düzinelerce defa bir yerinden tek aksın da şansa çıkarsa mephisto'dan çıkmayacak bişi çıksın. iş mi yapıyoruz oyun mu oynuyoruz?

şimdi grandfather felan dersin hiç işim olmaz, ben en son "gf buldum" diyenlerin linç edildiği vakitlerde oynadım. sonra kime bakarsan gf stormshield oldu, 3-5 kişi bulur da onlarca kişi bulamaz bunu be kardeşim. amerika'nın işşiz güçsüzleri bulamıyor da bizde herkes buluyor, istemem de oynamam da. zaten 3 yıldır oyunun her girdisini çıktısını ezberledik, bir duel kalmıştı o da hakkıyla yapılamıyormuş. en azından bir süre deneyebildim sonra hepten koptu film:

"immortal king zırhını verdi arkadaş fazla varmış"
hergün buluyor arkadaşı herhalde

"griswold set'i tamamladım"
yap-boz mu tamamlıyorsun be

neyse uykuluyum bir an sinirim kabardı seninle ilgili değil, sövdüm sövdüm rahatladım.. :)[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ohaaaa yuh dedim kendi kendime, öyle bir ters anlamışım ki (uykuluyken araba kullanmayın ve foruma bakmayın) sorunu şimdi dank etti kafama..

ben mephisto'ya gidiyordum en çok, bazı karakterlere özel en hiper eşyalar dışındakiler hell mephisto'dan bolca çıkıyor. grandfather, windforce filan çoook zor bulmak bir yana diablo aşırı kastırıyor değmez hiç. (ona gelene kadar yani) baal daha iyi ama onun da bazen multi shot lightning uşakları çıkıyor kaç kere imanım gevredi. 1 kere baal öldürene kadar 3 kere mephisto öldürdüğümden tercih ediyorum.

fakat esas en yüksek treasure class eşyalar hell act 5'teki bazı unique monster'lardan çıkıyor, bunların en ünlüsü pindleskin belki duymuşsundur. mesela "ik armor buldum baal'dan" derse biri anla ki kesin yalan söylüyor çünkü baal bile düşüremez sacred armor, (en yüksek treasure class eşyalarından, corona, giant thresher, caduceus gibi eşyalar, listesi olacak diabloii.net'te) ancak bu unique'lerden biri düşürebilir. ama bu arkadaşların da unique düşürmeleri çok zordur bilirsin; yüzlerce, binlerce kere kesiyr adamlar da o en bulunmaz eşyalardan biri çıkıyor şansları tutarsa.

ben şahsen o kadar emeği 2 gün sonra demode olacak oyuna harcamak yerine oyun hazırlar satar köşeyi dönerim o vakitte.. :-p[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

senin nickin aynı değildi sanıyorum, hatırlardım.. ;)

o kutlamalardan sonra işte 1-2 ay bayağı uğraştım ve bilgi topladım d2 hakıkında daha önce bildiklerimin çok ötesinde. eşya da topladım tabii.. :)

ama ben zar atılmasına dayanan birşeyi bu kadar tutkuyla arayamam yani, hadi 1 ay, 2 ay bulmak ister de insan 1 yıl arasan bulamazsın belki aradığın şeyi ik armor gibi bişiyse, bulacaksın da ne olacak zaten kimseler inanmaz, inanmamakta da haklı. ben gf bulsaydım diyelim söyleyemeyecektim, kullanamayacaktım da. ee ne anladık? hadi kullanılır oldu bu sefer de herkes 'buluverdi' bir haftada..[hline]BonePART, the WJ Master 15 June 2003 02:37 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

vala benim boawzonum vardı hiç zorlanmıyordum arada immune to phsyical çıkarsa kasıyordu onun dışında hiç bir şey zorlamazdı yaşasın buriza :) sorc sakat biraz bi geliyor immune to cold ya da immune to fire yada 2 si birden uğraş dur ondan sonra :) bu arada bence de mephisto rulz son baktıımda snn in d2 forumuna adamlar oyunu yapan biriyle magic find la ilgili mi ne konuşmuşlar decode etmişler sistemi işte böyle act 5 full temizleyip baala gidersen baba gibi itemlar düşüyomuş da felan bütün gün ona uraşana kadar milon kez mephisto kesersin mephisto abimiz rulzdur laf yok :P pindleskin de yanlış bilmiyorsam oyunda en yüksek lvl isteyen itemları düşürebiliyor kendisi halls of pain e girmeden hemen önce (nihlathaks temple mı ne var ya o :)) bulunabiliyor[hline]Aegean the Sazan King!!!(given by BabacumMostors)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...