Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

H2000 rezaleti

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

evet tam anlamiyla ilk gun bi rezalet olmus ancak TAM olarak bilmiyom herseyi bazilarini biliyom sadece... bana birileri yazabilir mi¿¿??[hline]Ph'nglui mgwl'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn...

.................................thE CaLL oF Cthulhu...

:rock::rock::rock::rock::rock:
:tebrikz:

[Bu mesaj Cthulhu_ tarafından 22 June 2003 14:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben arkadaşımdan duyduklarımı söyliyim

bi kere ilk gün hiç bi grup çıkmamış
çadırlar yanlış yere kurdurulmuş gecenin 2.30'unda çadırların yerleri değiştirtilmiş
içerde sadece bira ve ice tea satılıyormuş su yokmuş
gruplar çıkmayınca dev ekranda animatrix seyrettiricez denmiş ama seyrettirememişler onun yerine dream tv açmışlar

vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

1-insanlar saatlerce bekletilmiş
2-izin belgeleri tam olmadigindan JANDARMA arabayla geleni geri cevirmis,yuruyenleri de 1km uzakta bekletmis...
3-JANDARMAdan zorla da olsa gecen millet bu seferde sahne tam olarak hazir olmadigindan BodyGuard engeline takilmis...
4-1 gun onceden gelenlere yemek getirecez demişler ama gelmemiş..
5-tuvaletlerde sularda problem olmus belli bi sure hizmet verememiş...
6-bodyguard engelini gecenlere bu sefer de jandarma kurdukları cadirlarin yangin tehlikesinden toplatmiş...
Ok mi metboy?¿
Bunların ayrintilarini ve Nedenlerini ogrenmekistiyorum...
:hrr:[hline]Ph'nglui mgwl'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cthulhu_, 22 June 2003 14:49 tarihinde demiş ki:
1-insanlar saatlerce bekletilmiş
2-izin belgeleri tam olmadigindan JANDARMA arabayla geleni geri cevirmis,yuruyenleri de 1km uzakta bekletmis...
3-JANDARMAdan zorla da olsa gecen millet bu seferde sahne tam olarak hazir olmadigindan BodyGuard engeline takilmis...
4-1 gun onceden gelenlere yemek getirecez demişler ama gelmemiş..
5-tuvaletlerde sularda problem olmus belli bi sure hizmet verememiş...
6-bodyguard engelini gecenlere bu sefer de jandarma kurdukları cadirlarin yangin tehlikesinden toplatmiş...
Ok mi metboy?¿
Bunların ayrintilarini ve Nedenlerini ogrenmekistiyorum...

hadi ya böle büyük bi organizasyonu daha iyi yapabilirlerdi kötü olmuş valla yazık :( bütün oraya para verenlerede yazık[hline]We`re sharing one eternity Living in two minds
Linked by an endless thread Impossible to break
Sosyal ağlarda paylaş

Son derece kötü bir organizasyon olmuş anlaşıldığı kadarıyla direk Milliyet'ten c/p...

H2000 çıldırttı!

Bu yıl Sarıyer Marmaracık Koyu'nda dördüncüsü düzenlenen H2000 Festivali'nin ilk saatlerinde 'izin krizi' yaşanınca daha en başından kendilerini üç gün üç gece eğlenceye hazırlayan gençlerin keyfi kaçtı. Festival alanına giren gençler, bu kez de müzik dinleyememenin ve susuz kalmanın sinirini yaşadı.
Aslında 'izin krizi' önceki akşam başlamıştı. Marmaracık Koyu'na giden jandarma ekipleri, organizasyon yetkililerine Sarıyer Kaymakamlığı'nın iptal kararını bildirip, hazırlıkların durdurulmasını istemiş, bu sırada Ankara'dan gelen ve koya girmek isteyen yaklaşık 100 kadar ODTÜ öğrencisini de engellemişti.

Alternatif parti
Marmaracık Koyu'na giden yollar dün de jandarma tarafından kontrol altındaydı. Festivale giden gençleri durdurup geri çeviren jandarma ekipleri, koya otomobilleriyle gitmek isteyenleri de 3 - 4 noktada durduruyordu.
Ama gençler kararlıydı. Kimi belediye otobüsü, kimi otostop yaparak kimi de yürüyerek festival alanına ulaşmaya çalışıyordu.
Peki bütün bunlar neden olmuştu? Sarıyer Jandarma Komutanlığı'nın verdiği bilgiye göre, organizasyon yetkilileri kaymakamlıktan işletim belgesi almak için ruhsat başvurusunda bulunmuş ancak eksik belge nedeniyle ruhsatlandırma yapılamamıştı. Bu nedenle de kaymakam, festival alanının "umuma açık yer" niteliği kazanmadığı gerekçesiyle organizasyona izin vermemişti.

'İzin olmasa yapmayız'
Oysa, festivali düzenleyen 36:42 adlı organizasyon şirketinin yetkilisi Boray Dündar başka şeyler söylüyordu: "Biz üç ay önce İçişleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği ve belediyeden gerekli izinleri aldık. Tamamen iyi niyetle gönlümüzden çıkan festivalin nasıl ve ne sebeple bu noktaya geldiğini bilmiyoruz. Prosedürler yerine getirildi..." "İzniniz yok mu?" diye sorduğumuzda ise Dündar, "Sizce böyle bir delilik yapar mıyız? İzinsiz böyle büyük bir organizasyona girişir miyiz?" diyordu.

Müziksiz ve susuz festival!
Kapılarını altı saat geç açan festival alanına su ve yiyecek getirilmediği için kapıda saatlerce bekleyen gençler büyük sıkıntı yaşadı. Festivalin kapılarını açma saatinin uzaması giriş sırasında izdihama neden oldu. Kapılar açılmadığı süre içinde gençler "rezalet" sloganları attı. Çadırlarını kuran katılımcılar, su dahil içecek hiçbir şey bulamadı. Müzik festivali olmasına rağmen festival alanında hiç müzik çalınmadı. Tuvaletlerde sifonlar çalışmadı ve çadırlar da toz toprak içindeydi. Festival öncesi bir de servis rezaleti yaşandı. Servisler belirtilen saatten 3-4 saat geç hareket etti.

Valilikten izin çıktı
Organizasyon şirketinin avukatı Nevzat Çetin ise gelişmeleri başka açıdan değerlendiriyor: "Festival alanını Altınbaş Turizm, Orman Bakanlığı'ndan kiralamış. Biz de onlardan kiraladık. Şirketin ortaklarının babası, Sarıyer Kaymakamlığı'na 'Benim alanımı işgal ettiler. Çıkarılmalarını istiyorum' diye dilekçe vermiş. Halbuki biz bir aydır orada çalışıyoruz. Dilekçe üzerine jandarma gönderilmiş. Biz de Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı'ndan sözlü izin alarak festivale başladık."

(stirner ın msg ıdır çaldım ehe)[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)
Sosyal ağlarda paylaş

ilk gün gidip sonuna kadar kalan biri olarak yorumumu yapıyım.
has..2000 hehe.

cuma almadılar o kadar saat(bizi etkilemedi fazla geç gittik ztn serwis falan yoktu adam gibi, dolmuş kiraladık,yolda tekerlek patladı adam deiştirdi küfrede küfrede fln..) 19.30 gibi gittik anca. gittiğimizde ztn ufacık olan kamp alanında çadır kurmak için yer kalmamıştı.

zaten sabahtan beri elimde 20 kiloluk bavulla(içinde çadır başta olmak üzere her türlü eşyam bulunan) dolaşıorum çadır kurucak yer yok fln. nese 1 tane kurduk(çalıları söktük ni yerde 1 saatte,sora hawa kararırken 15 dk da çadırı kondurduk ki nası uçmadık şans) onda kaldık o akşam da.
cuma müzik 0 dı. dream tv wardı dew ekranda ama ses yoktu hahah.

su yoktu denmiş hep wardı içecek sorunu pek olmadı da.
su sorunu oldu şöyle oldu,su yoktu,ama içme değil diğer şeyler için gereken su yoktu adam gibi. musluk koymuşlar 30 tane sadece 6 sı çalışıodu. 1 tane ayna wardı ztn koskoca organizasyon hedesinde.

tuvaletlerde sifon çalışmıodu dağ gibi b.k wardı afedersiniz sora ne yaptılar ettiler azaltmışlardı 2. gün. bir de kız we erkek tuvaletleri bitişikti. su boruları geçiodu duwardan. ama borular ince borular için açılan delikler büyüktü biraz we bu nedenle çok çeşitli manzaralar ortaya çıktı ehm..
1. günün akşamı jandarma kamp alanının yarısını boşalttırdı buraya YASSAK kardeşim gibisinden orman arazisi mi neymiş. millet saat 1 de kumsala çadır fln taşıdı. ben 2. gün kaldırtırlar diodum da, başka yer olmadıı için cesaret edemediler öyle bütüüüün heryer çadır doldu ztn(ben de kumsala kurdum 2. gün hehe).

deniz pek temiz sayılmasada güzeldi(buz gibi).
2. gün müzik açısından işi toparladılar. gölge bulmak için yolda dilenen insanlar görmek mümkün oldu bütün festival sırasınca. akşam da millet birbiriyle zorunlu kaynaştı falan soğuktan dolayı.. :)

kazıktı haliyle herşey ama güzeldi fena değildi yani herşey wardı nerdeyse(gıda olarak,adamlar direk pazar yerine çewirmişler zaten sürekli birileri birşeyler alıo kırdıkları paranın haddi hesabı yok)
2. gün fun loving criminals normalde dinlemesem de gecenin bi yarısı coşturdular bi nevi.
2.günün gecesinde fun lovin den sora animatrix yayınladılar. uyumadık 5.30 da bitti ztn bütün bölümler sora yatıp 7.30 da zorunlu uyandık (o kadar kişi olunca uykusu tutmayanlar bile uyandırıcak kadar ses yapıo zaten)

3. gün de 2. günün aynısı sayılırdı athena we starsailor wardı. starsailor 3. şarkısını bitirirken ben ewe gelmeye başladım 1 saat olmadı daha geleli işte.

anca bunu yazdım zaten :p

herşeyde sıra wardı bir de, tuvalet,yemek,bira,fiş(para yerine fiş sistemi wardı)...ama en çok koyanı sabah yüzünü yıkamak için lavaboya doluşanların sırası ki 30 dk sabah sabah bi yüzünü yıkamak için beklemek direk sinirlerini gererek başlatıyor insanı güne..

neyse böyleydi işte.
ztn benim müzik zevkim metal ağırlıklı olduğu için müzik pek bişi farketmedi ewde mtv açsaydım o kadar eziyet çekmesem daha iiydi hatta.

tek iyi yanı insanlar,arkadaşlar, güzel kızlar falandı.. birkaç güzel kızla tanışıp tel.lerimizi almasaydık zaten çok fena küfür edicektim de onlar kurtardı sinirlerimi tamamen kopmaktan ;)
amma yazdım gecenin bir yarısı bende..

ehm. nese. okuyanlar bir ders çıkarsın işte bunlardan ölçüp tartsınlar ona göre...

son bir tavsiye de bir kitap,gizlice bir çekiç,kağıt kalem(birdahaki sefere neleri kesin unutmaman gerektiini yazmak için),sabun falan götürmeyi unutmayın(bende bi kitap wardı).
hadi kolay gelsin(okurken :p)[hline][i]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar

[Bu mesaj Sly-One tarafından 23 June 2003 03:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin başınıza geldiğine üzüldüm ama H2000 içinde nihohohahoy diye gülmeden edemiyorum

kılım ben organizasyona ezelden beri.[hline]RK1
"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
theKingpin, 17 June 2003 21:39 tarihinde demiş ki:
tentike ukugnauheaniahea tentike..
Alexi_Septimus, 19 June 2003 15:18 tarihinde demiş ki:
tekiniki dediğin get busy veya get chicky bölümü olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cthulhu_, 22 June 2003 14:49 tarihinde demiş ki:

hahahahahaha 1km mi? büyük bir yanlışın var 10-15km o yol
Sosyal ağlarda paylaş

Bence cok guzeldi.ilk gun bazi sıkıntılarımız olmus olabilir fakat hatırladıkca guluyoruz arkadaslarla. Degisiklik oldu bize .Gerci istanbulda yasiyorum bunların iki katını otobus bekle,belediyenin kazdıgı yerlerden gec...Muhahha

[Bu mesaj Kecox tarafından 25 June 2003 03:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...