Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

avatürk kapanıyor..

KoLCu

Öne çıkan mesajlar

Valla avaturkun kurucusu cok iyi bir insandır gercekten nicki Haswan dır tanıyan vardır herhalde... artık sektoru biraz ele oynasana.com ve mix.gen.tr ele geciriyor... mesela cod,cs ve ozellikle WoW sunucuları olan mix e buyuk biri lgi var, oynasana malum zaten avanın codcuları , cod forumunda ve mix serverında oluyor ( hepte cod ehe) avaturke yazık oldu gercekten...[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"
"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"

uA.com
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında avanın kapanmasıyla akıllara gelen bi soru ve aslında bir problem var ava uyelerinin kazandıgı ava chechkler yani paralar ne olucak illa birsey almak zorunda mı kalacaklar yoksa hepside avayla beraber gidecek mi?[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"

uA.com
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de Online Gaming çoğunluk olarak bedava olan herşeye saldıran kafe denyolarından oluştuğu için Türkiye'de bu sektöre girmek çok büyük bir hataydı zaten. Ayrıca birde şöyle birşey var ki,Avaturk Türkiye'ye oyun getirp sitesinden satıyor iyi güzel. Fakat ben aynı oyunu yine internetten ama Sendit'den mesela neredeyse yarı fiyatına alabiliyorum. Avaturk'den alıp neden kazık yiyeyim?[signature][hline]Crosby,Stills,Nash & Young

[Bu mesaj Sensible tarafından 04 Haziran 2005 16:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Yazık olmuş trde yapılması zor olan birşeyin altına ellerini sokmuşlardı.Koç sponsorluğu bıraktıktan sonra sinyal vermeye başlamıştı durum.Ne kadar pahalı olsada Turkiyeye orjinal oyun getirmek anlamında cok iyi işler başardılar[signature][hline]Wow:Satanix NE Rogue of BL
Daoc:(iskoç)Trex lvl 50 paladin DEL,SataVir lvl 50 ice wiz DEL
Trex lvl 50 Bm
Coh:Satanix Electrical blast/Electricity manipulation
Swg:Viru Jan-Tiran BH on Ecl.
Horizon:Satanix The Dragon..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 04 Haziran 2005 03:00 tarihinde demiş ki:
hadi be.. off kötü oldu o. nerde enemy territory oynayacam ben şimdi..
zaten et ortamı mahvoldu eski wolf la alakası yok, hiç girmiodum bu aralar ama genede aklıma estiinde gircek bi yer olmicak arıtk...[signature][hline]life is unfair, kill yourself or get over it.
Sosyal ağlarda paylaş

Ogrendigim yeni bir habere gore ava kapanırken elini online gaming den ve platformlardan cekiyor, ava check olayını firmanın kendisi halledicek, avanın sunucularını osn alabilirmis ve artık butun platform osnye kalıyor ve cpl wcg gibi turnuvalarda osn sorumlu olacak gibi geliyor...[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"

uA.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CusTodeM, 04 Haziran 2005 17:36 tarihinde demiş ki:
Ogrendigim yeni bir habere gore ava kapanırken elini online gaming den ve platformlardan cekiyor, ava check olayını firmanın kendisi halledicek, avanın sunucularını osn alabilirmis ve artık butun platform osnye kalıyor ve cpl wcg gibi turnuvalarda osn sorumlu olacak gibi geliyor...
ya oynasana dan banane olacak yani lol eski kıvama getircekler işte nihehe avaturk zaten bi denemeydi banane den sonra şimdi tekrar onane olcak[signature][hline]life is unfair, kill yourself or get over it.
Sosyal ağlarda paylaş

sirada başka bi platform bilmiyorum ben ?
geçmiş olsun ne diyelim başka?[signature][hline][spo2=Durma Tikla Para Kazan]Avensis Uo Shard/Admin Toxic
Ultima-Strike.COM/Admin [WJD]-Sexy

*Ayda 180$ ve ustu bi miktar kazanmak Istiyorsan Ibux'a Buyur...*

*Ayda En Az 24$ Kazanmak Istiyorsan Netbux'a Buyur...*
Sadece Uye Ol 25 $ Kazan
Detayli Bilgiyi Pm Atarak Ogrenebilirsin...
Durma Sende Para Kazan.[/spo][spo1=Radyomuz ve Uo Serverimiz]Radyomuz İçin :
Radyomuz

Bilgisayarınızda Winamp yüklü değil ise :
Winamp 5.0.9

BodrumClubin İyi Günler Diler
Sitemiz

Avensis Uo Shard
Avensis uo Shard

En Iyi Uonun Keyfi.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

şaşırmadım fakat üzüldüm..öte yandan zararda olduklarını zannetmiyorum faKat iş zarara yaklaştı demekki kapıyorlar.çünkü hasan abiyi tanıyan herkes onun ne kadar yüreğini bu sektöre verdiğini bilir.çok yazık oldu fakat son bir kaç ay durumu rezaletti öyle devam edeceğine kapanması mantıklı oldu.zamanında benimde emeğim geçti avatürke. tüm ekibi birebir tanıdığım için ve akılda ne gibi planlar olduğunu bildiğim için gerçekten çok üzüldüm.[signature][hline]Saeros, 16 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
otobüste kıza aşık olunmaz. otobüste kıza karşı hormonlar azar.
nedanko, 03 Aralık 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Bi muz için bu kadar kavga edilir mi? Alın vereyim ya...
karakedi, 14 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
merak etme türkiyede sevişme teklifini reddeden erkek pek bulunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Avaturk serverları OSN'de açılmayacak çünkü aylık ISP masrafı çok yüksek. Belki 1-2 sunucu koruyabiliriz ama zor.

Ava'nın kapanması Online Gaming'de geriye bir adımdır bence. Çünkü sponsorluk olsun, medya desteği olsun gerçekten her koldan ilerletmeye çalışıyorlardı. Şimdi biraz durulacak piyasa.[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

çok yazık oldu. ama belliydi böyle olucağı, avalonla yolların ayrılmasından beri kötüye gitti işleri. türkiye'ye hiç gelmeyen bütün oyunları getirdiler, mmorpg oynayan herkes avatürkten aldı oyunları.

sorun oyuncuların küstürülmesiydi. avaturk.com'a hep yeni ürünler geliyodu, ilgileniliyodu ama avaturk.net'e fazla ilgi gösterilmedi, serverlar ve forumlar direk kendi haline bırakıldı. e böyle olunca da son kaçınılmazdı

artık orjinal oyun getirtebiliceğimiz sadece alsan interactive kaldı, ki onlar da 1-2 istisna dışında mmorpg getirmiyolar[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG:
Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Otkoo Jeliyeer of Bria Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

UO ile bağdaştırmak yanlış bir düşünce. Sonuçta son zamanlarda Uo oynayanlar %90 düşük seviye veya yaşça küçük insanlar ; bu kişilerin MMO ile ilgileri yok. Daoc,WoW falan da alamazlar. Yani Avaturk'u ayakta tutan kesim Uo oynayan kafecilerden oluşmuyor/oluşamaz.
Ha ama şu doğru ki,Avaturk yeterli ilgiyi çekemedi. Forumları falan hep çok boştu. İlgi de göremedim ben. Ayrıca almak istediğim birçok oyunu hep stok dışı gördüm. En az 4-5 kere oyun alacakken stok dışı görüp geri döndüm gittim başka yerden aldım.[signature][hline]Follow your instinct. It usually takes you home
In Flames We Trust!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 04 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
basarısz bi sitrket fikriydi
turkiyede online gaminge para yatırmak sacmalık

saçmalık deil aslında cesaret istien bir işti yaptıkları ama çok pasif kaldılar bu yüzdende oyuncular tarafından pek rağbet görmedi halbuki fıkır fıkır bir avatürk kadrosu olsa ve oyuncuları çekecek yenilikler yapsalardı avatürk kapanmazdı.Pasif kaldıkları içinde serverleri bomboş kaldı.Eğer ben yatırmassam online gaminge para o yatırmassa bu online gaming olayı nasıl gelişcek (=[signature][hline]İş Hayatı
İstediğimiz hayat çalışıp adam olmak
freddy12, 17 July 2003 00:22 tarihinde demiş ki:
şımdı şuan oyundayım ve akşlım katışrı acayıp bı yerdeyım şiımdı napmam gerekıyor bırıtanya nerde ben nerdeyım bılşmıyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Avatürk'ün yaptığı şey saçmalık değil. Gerçek şu ki, Türkiye henüz gerçek anlamda Online Shopping, Online Gaming olayına giremedi, yani demek istediğim Internet çağına girdik gibi gözüksede kullanıcıların çoğunluğu sadece yüzeysel kullanıcı boyutunda.

Avatürk'e üyelik sadece 7 YTL idi. Hiçte çok para değil. Ki size yemin edebilirim en seviyeli oyun ortamı Ava'da vardı. Bu ortam için ben para verirdim. Burası Avrupa veya ABD değil. Yurtdışında 10 yaşındaki bir çocuk bile internetten alış veriş yapıyor, eBay'de eşyalarını satıyor yada sitelere para ile üye oluyor. Türkiye'de ise bir çocuğun bunları yapabilmesi çok çok zor. Ancak yeni nesil bişeyler yapmaya başladı. zor olduğu için Avatürk'ün yada bir başkasın bunu başarması çok zor, buna rağmen Ava'nın yüzlerce paralı üyesi vardı.

Son zamanlarda Ava'ya olan ilginin azalması, reklam eksikliğinin yanı sıra birkaç başka nedendende kaynaklanıyordu. Bana kalırsa oyuncular için tam bir portal, bir yuva kuramamasıdır. Eğer bir insanın siteye kanı ısınmıyorsa oraya fazla bağlanmaz, ilgi göstermez diye düşünüyorum. Ava'nın sitesi çok yapay bir site gibi geliyordu bana. Daha ilk kurulduğunda da düşüncelerimi iletmiştim. Yani yöneticiler için çok faydalı, sistematik bir site fakat oyuncular için fazla "dar" ve "karışık" bir site. Örneğin Ava'nın forum ortamı ve site ortamı paticik gibi yada eski Sanane gibi olsa gerekli başarıyı sağlardı diye düşünüyorum. Ama bu tamamen benim şahsi düşüncemdir. İşler böylede yürümüyor olabilir :).

Herneyse, sonuçta Ava gider yerine yenisi gelir. OSN'nin, Siberlig'in arkasında iyi ve güçlü beyinler var. O yüzden çok fazla üzülmüyorum :).[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

mesela ben Avaturkü gün aşırı ziyaret ederdim fakat PatiUoyu yarı yolda bırakınca küsmüştüm. Son zamanlarda ise yeniden baktığımda baya soluk zevk vermeen bir yapı olmaya başladığını gördüm. Sonuçta üzücü son oldu malesef...[signature][hline]www.MerlininKazani.com
Ayda 24$ kazanmak için tıklayın
Ayrıca Kadıköy Anadolu gençliğindeniz !!!
Sosyal ağlarda paylaş

avatürk geldi gitti yaptı etti şu oldu iyiydi kötüydü hiçbirşeyi hesaba katmadan tek bişey üstünde durasım geliyor bu konuda:

başka yerde bulamayacağımız orjinal oyunları makul fiyata getiren bir siteydi ve kapanıyor.üzücü.[signature][hline]"All 3 days of E3 coverage brought over 2 million hits to the website, I wonder why"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheCoder, 04 Haziran 2005 14:32 tarihinde demiş ki:
karakedi işsiz mi kaldı ? :((

lol yok be, ben 1 yıldan fazla oldu o firmadan ayrılalı.

orası zaten hiçbir zaman bir " iş " degildi, çok düşük maaş skalası olan bir yerdi. 4 yıl paticik olsun diger paltformlar olsun, oyun sektorune hizmet ettigimden dolayı girmiştim. gireyim, katkım bulunsun gaming olayına diye atlamıştım, cocukluk edip.

gidenin arkasından kötü konuşacak değilim, ama avaturk.net adı verilenm platformun, varolması, kurulumu, kodlanması, yazılması vb. işleri tek başına yapan kişi olarak diyorum ki; boşa emek harcamışım. ki zaten ben gittikten sonra, sanırım 1 bucuk yıl boyuncada bir tek çivi çakmadılar o siteye. ha bi tek altına powered by oynsana logosu koymuşlar o kadar :)

ayrıca backuplarını bile alamadan kapattıkları pati.uo ve mail backup serverımız konusu var ki, bu konularda hem emege saygısızlık hemde cok buyuk ayıp ettiler. yahu pent800 - 256 mb ramli makine, ne diye çatank diye kapatılır ki :)

aman neyse ne.

konu hakkında da yorumlarım, acıkcası üzülmedim, sevinmedim de ama üzülmedimde.

oyun alma konusuna gelince, birleri söylemiş zaten, sendit den çok daha ucuza getirebiliyorsunuz.

onun dısında paralı fps sunucuları vardı, oda çok büyük bir yenilik degil idi. ava varolmadan öncede var idi, hatta ava yokken, bu hizmeti ücretsiz olarak veren kuruluş sayısı çok daha fazla idi. ava kapanırsa, yine cogalır bu hizmeti verenler diye düşünmekteyim.

avayı acanlarda, nintendo getirip satma işine girecekler diye duymuştum, yeni işlerinden başarılı olmaları dilegiyle.[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Web Site(ler)mizin Tarihçesi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...