Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akvaryum Kurulumu Tutorial

elma

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere resimlerle akvaryum kurulumunu anlatacağım

adım 1 ; önce bir akvaryum ediniyoruz :) benim akvaryumum 100 x 25 x 46 (yükseklik) ebatlarında yaklaşık 110 litre

adım 2: akvaryumumuzu yere seriyoruz ve arkaplanımızı yapıştırıyoruz (ben kayalıklı dekorları severim)

ve arkaplanımız ile akvaryumumuzun arka camını kapladık işte :

adım 4 : hava motoru ve hava taşı kullanacak isek (ki önerilir) hava taşını hava hortumuna bağlayıp diğer ucunu hava motoruna bağlıyoruz ve vantuzlarla güzelce monte ediyoruz

akvaryumunuzun hemen altında bir dolap ya da cekmece olursa cok rahat edersiniz (dış filtre konulur kablolar konulur yemler konulur fazlalıklar ortadan kalkar ve kalabalık görüntü oluşması engellenir)

adım 5 : dekorasyon. önce akvaryumumuzun kumunu(eğer bitki varsa önce bitkiyi koyarak üstüne kumu dökeceğiz fakat ben bitki sevmem sadece kaya ile dekorasyon yapacağım) akvaryumun içine dağıtıyoruz

işte yeşil kovadaki midye kırığı kumum kırmızı kovadakiler kayalarım ve beyaz kovadaki de daha 2 gün dinlendirdiğim ve hava taşı ile havalandırdığım çeşme suyu

kumumuzu akvaryum tabanına yaydık(hava hortumlarını da bu şekilde gizledik)

kayalarım ;

adım 6 : kumumuzu serdikten ve kayalarımızı güzelce yerleştirdikten sonra en az 2 gün dinlendirdiğimiz suyu(asla çeşme suyunu akvaryuma direk koymayın en az 2 gün kovada dinlendirmelisiniz) yavaşça akvaryuma döküyoruz(akvaryum içine bir tabak koyup onun üzerine yavaşça dökerseniz kumlarınız kalkmaz ve dekor bozulmaz ;) )

adım 7 : akvaryum kurulumunun tamamlanması. suyumuzu ekledikten sonra eğer iç filtre kullanıyorsak iç filtremizi yerleştiriyoruz (ben iç filtre kullanıyorum) ya da dış filtre kullanıyorsak hortumları bağlıyoruz akvaryuma . Japon balığı, çok soğuk ya da çok soğuk olmayan koşullarda ısıtıcı gerektirmeyen balıklardır ama onun dışında hemen her balık ısıtıcı gerektirir. Isıtıcımızı da takıyoruz (üzerindeki su seviyesi çizgisine dikkat edelim yoksa bozulabilir ısıtıcımız)

ve akvaryumumuz tamamlanıyor :

artık istediğimiz balığı besleyebiliriz... ben bu akvaryuma bir çift birchardi koyacağım

umarım yeni başlayan hobicilere faydası olmuştur görüşmek üzere

ps: sticky yapınız pls =)[signature][hline]dogmit bi ara msn de demiş ki:
bunu yazan tosun güç seninle olsun
MSN: [email protected]
http://netbux.org/?r=169517
ayda 24$ kazanmak için..

Sosyal ağlarda paylaş

güzel olmuş eline sağlık. fotoğraflar felan da iyi olmuş.

aklıma 3 yaşlarımdaki evdeki akvaryumu hatırladım. o da öyle bişiydi.
acep 2. el felan mı aldın :-P

peki bir soru: arkadaki poster vari background kağıdı tam olarak ne işe yarıyor?[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

akvaryumu 2. el aldım.

arkadaki background vari şey de arkaplan oluyor . böylece hem arkası boş görünmüyor bir manzara oluyor hem de balıklar dört taraflarında boşluk olmasından hoşlanmazlar güvensiz hissederler huzursuz olurlar stres yaparlar. bu yüzden gerekli bence arkaplan[signature][hline]dogmit bi ara msn de demiş ki:
ayda 24$ kazanmak için..
Sosyal ağlarda paylaş

arka plan baya ilginç olmuş.. daha önce bacgroundlu bir akvaryum görmedim :D[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
KoÇ '04 | CMU '09 | c4A | ST:O | Star Trek TR | MSN: [email protected] | Mail Me
Jean-Luc Picard: "..Let's make sure history never forgets.. the name.. Enterprise"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 22 Haziran 2005 22:30 tarihinde demiş ki:
peki bir soru: arkadaki poster vari background kağıdı tam olarak ne işe yarıyor?

Eve..Ben de hep merak ederim neden hep bir duvar tarafında poster oluyor? Akvaryuma derinlik vermek için mi yoksa? Balıklar akvaryumu daha geniş sansınlar diye mi?[signature][hline]Manti, 20 Haziran 2005 02:03 tarihinde demiş ki:
bugün de hava ne güneşliydi ne güneşliydi..bi ara kafamda aşağı bi bardak su dökeyim dedim neyse ki yağmur imdadıma yetişti
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sovereign, 22 Haziran 2005 22:35 tarihinde demiş ki:
daha önce bacgroundlu bir akvaryum görmedim :D

ben de hep akvaryumları arkası kapalı görürüm :)
öğrendik işte nedenini....[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 22 Haziran 2005 22:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bastan sona yanlıs kurulum..
-ben bitki sevmem- gibi sozler tecrubesizlikten.. =P
senin bitki sevmemen onemli degil.balıkların sevip sevmedigi onemli.

kum once koyulmaz once kayalar koyulur ustune kum koyulur.cunku balık altını kazarsa altında kalmasın diye :=P

bizimle paylastıgın icin tesekkur ederim. bol sulu gunler dilerim.[signature][hline]Akvaryum Tutorial
Imagine your life without me...+Miserable huh?.
Sosyal ağlarda paylaş

=) fistan bitki konusunda haklısın ben beceremiyorum canlı bitki olayını zaten başlı başına bir konsept o o yüzden de sevmiyorum bitkiyi

bir de o kayaların altını oyabilecek yerinden oynatacak güçte balık bilmiyorum henüz hehe[signature][hline]dogmit bi ara msn de demiş ki:
ayda 24$ kazanmak için..
Sosyal ağlarda paylaş

balıklara ortam yaratmak için heralde
hani görsün de sevinsin balıkcaaz böyle denizdeyim heyo heyo gibi, o filmdeki gibi kaçmaya çalışmasın falan[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
KoÇ '04 | CMU '09 | c4A | ST:O | Star Trek TR | MSN: [email protected] | Mail Me
Jean-Luc Picard: "..Let's make sure history never forgets.. the name.. Enterprise"
Sosyal ağlarda paylaş

hayır o yüzden değil

arkaplanın amacı balıgı güvende hissettirmektir

dört tarafı acık olan balık stres yapar huzursuz olur gerginlik cıkartır akvaryumda ( çiklitlerde cok belirgin) bu yüzden arkaplan koymak her açıdan iyidir[signature][hline]dogmit bi ara msn de demiş ki:
ayda 24$ kazanmak için..
Sosyal ağlarda paylaş

yoksa balık çorbası, LOL :D[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elma, 23 Haziran 2005 11:55 tarihinde demiş ki:
taşları dezenfekte ettim ayrıca çakıl taşı değil o taşlar harbi kaya

tabandaki kum da midye kırığıdır.
helal valla...[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
Sosyal ağlarda paylaş

Gzl olmş eline sağlk.
Bu arada akvaryum deince aklıma bnm bi arkın yaptıı şey geldi.Herif kışın akvaryumun önüne elektirikli sobayı koymş ayrıca ısıtıcıda açık tabi,snra alış-verişe gtmş 2 saat fln snra gelmş eve.Tabi snra tahmn edersiniz.Balık çorbası...[signature][hline]Severek asla bir şey kaybetmezsiniz. Ama hiçbir şey yapmadan durursanız,her zaman kaybedersiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...