Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpeğim yürümezse ne yapmalıyım?

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

ya arkadaşlar benim bi golden retriever cinsi bir köpeğim var 5,5 aylık. ama hayvan yürürken mesela zart diye oturuyor yere ve daha fazla gitmek istemiyor. ne yapmalıyım buna karşı?[signature][hline]You say you're nasty pirates...
...scheming, thieving, bad bushwhackers?
From what I've seen I tell you...
...you're not pirates! You're just slackers!
A pirate I was meant to be!
Trim the sails and roam the sea!
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
bacaklarında bir sorun olabilir. veterinere danışmanı önerebilirim. buradan çözüm bulabilmen zor. eğer bacaklarında sorun varsa zaten tek çözüm gene veterinerdedir.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

yok bacaklarında sorun falan yok da huysuzluğundan veya herşeyden korktuğundan yürümek istemiyor. ona bi çare lazım...[signature][hline]You say you're nasty pirates...
Sosyal ağlarda paylaş

ben olsam bacaklarini kirardim:P

abi benim kopekte eskiden yapardi onu(malta terrier)
nedenini hic cozemedim. beraber kosardik sonra bir anda durup calim atardi bana.... neyse eski gunler aklima geldi ozledim keratayi.

su yada kafasini sevmek cozum oluyordu bende. bence bunlari dene.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
golden retrieverlar genelde ağızlarında birşeyler taşımayı çok severler. eğer birşey at tut getirsin tarzı bir şey seviğ,öğrettiysen yürüyüşte o eşyayı yanına alırsın. atarsın getirir. hem pratik olur hemde yürüyüz için ufak bir çözüm olur.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de abi 30 kere oturuyor hayvan. her seferinde at- getir at-getir bi yere kadar. zaten denemedim değil o ayrı konu. bu arada kafasını okşamak da pek bi işe yaramıyor. havyan öyle ödlek bişi ki kendi fotoğrafından korkuyor o derece.[signature][hline]You say you're nasty pirates...
Sosyal ağlarda paylaş

bir veteriner hekime danış
senin göremediğin bir sorun olabilir.yeşil alanlarda gezdiriyorsan
pisi pisi otu denen bir ot var.bu vucuduna girdiyse canı yanıyor olabilir.eklemlerinde bir sorun olabilir yetersiz besleniyorsa gerekli vitamin ve mineralleri alamıyorsa.birde aşıları tam mı?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zagg, 17 Haziran 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
Yanında bir şişe su bulundur herzaman benim zımbırtı sudan çok tırsıyordu...

aha nasıl yani?

kuduz hastalıgının belirtisidir sudan korkmak.[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Web Site(ler)mizin Tarihçesi
Never argue with an idiot, they'll drag you down to their level and beat you with experience!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Seperate, 18 Haziran 2005 12:44 tarihinde demiş ki:
ah ahh az kaldı şu veterinerlik fakültesine bi gireyim,bütün patileri iyileştiricem merak etmeyin : )

veterinerlik değil veteriner fakültesi
tıp fakültesine tıplık ,ziraat fakültesine ziraatlık denmeyeceği gibi veteriner fakültesinede veterinerlik denmez.
veteriner fakültesinden mezun olan birine veteriner hekimi denir.
Sosyal ağlarda paylaş

Oluruna bırak..En sonunda köpek dogru yolu bulup koşacaktır..Olmadı önüne bir kedi at ne olacak izle :D belki kovalar..

(Bzm arkın kedisi benim eski köpegimi dövmüştü hiç untmam..Köpek hayata küsmüştü :P )[signature][hline]Buraya kadar senle geldik
Burdan sonrasında da senleyiz..
Canımızı Ugruna veririz...

KARŞIYAKA..

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
karakedi bazı köpekler sudan gerçekten korkuyor. geçen gün televizyonda bir golden sahibi golden'i suya atıyordu. golden girmek istemiyor ve sudan hiç hoşlanmıyordu. gördüm ki sahibi hayvanı suda (denizde) batırıp batırıp çıkarıyor ve suya öyle tutup atıyordu. hayvanların suyu sevmemesinin tek sebebi belkide bizler olabiliriz (kuduz haricinde) köpekleri suya alıştırmak çok hassas bir iştir. tüyleri aşırı derecede yoğun olan hayvanları (mesela huskyler, golden ve labrador dahil değil çünkü onların su için koruma görevi gören derileri mevcut) yavaş yavaş alıştırmak lazım. suda korkutmadan,zevk alacağı ve güneşli günler uygun bir seçim olabilir.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
Sosyal ağlarda paylaş

Suya alıştırmak gerekmiyor.
Zira kötü birşey bu.
Çünkü derilerindeki hödö tabakası zarar görüyor bu şekilde ve yalanarak temizlenme becerilerini kaybediyorlar yavaş yavaş.
Aynı mevzu kedilerde de var.

Köpek sudan rahatsız oluyorsa sokmayın suya ne istiyorsunuz hayvandan, takılsın kuru kuru.

Arachnofobiası olan birini tarantula havuzuna atmak gibi birşey bu yani, "Alışırsın evladım birşey olmaz hadi." diye teselli edersin havuzdaykende.[signature][hline]g3nk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
hayvan türlerinin bazılarını suya sokmak gerekmekte. örneğin; golden ve labrador retriever türleri suyu ve suda yüzmeyi aşırı seven türlerdir ve bu gibi bir amaç için çiftleştirilerek üremişlerdir. labrador'ların yıl içerisinde 24-28 saat arası yüzmeleri şarttır ve ayarkları perdelidir daha rahat yüzebilsin diye. eğer labrador veya golden sahibi iseniz ve hayvan sudan korkuyorsa gerçekten bir gariplik vardır. bunun tek nedeni ya sizsinizdir yada bir hastalık olabilir. eğer hayvanı suya karşı korkutuyorsanız hem banyo zamanında da aşırı zorluk çekebilirsiniz.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
Sosyal ağlarda paylaş

bide ben bişi soriim benim köpeğim de tam tersi dışarı çıktıımızda 1 dakka durmuo oraya buraya koşuo ama hiç durmuyor ya geberiorum. sanki dolaşmaya deilde maratona katılmışız gibi buna bi çare bulmam lazım bide başka köpeklere çok saldırıo bunun için ne yapmalı? bu arada köpeğimin cinsi cocker spaniel.[signature][hline]...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...