Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bass Gitar

b1vRiP

Öne çıkan mesajlar

2001 yılında washburn xb-200 gitarı ve aria-50watt amfiyi 210 dolara almıştım..

amfiyi 100 dolara ucuza bir şey alsın 50 wattt kadar 350 dolara çok kral ikinci el gitar alabilir mesela benimkinin üst modeli xb-300 var 300 dolara parayı denkleştirip kendi gitarımı satıp üstüne poara koymayı planlıyorum[signature][hline]Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.

Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

arkadasımın ibanez gsr200(yanlıs yazmadım işallah) u vardı ve perdesi çok rahattı tek kotu yonu aktif olmamasıydı ama aktifide var onu tavsiye ederim.modelini bilmiorum ama aktifinin biraz arastırırsan bulursun.
washburn xb120 ım var ve buna alışmama rağmen ibanezin perdesi çok rahat gelmişti washburn e gore[signature][hline]save a cow, eat a rapper
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arndiol, 07 Haziran 2005 14:30 tarihinde demiş ki:
Valla ben sahsen bas gitarın bir zaman kaybı oldugunu düşünüyorum..Tabi karsı cıkanlar olacak ama ben müzik dinlerken bassı takmıyorum bile..Ayrıca 450 450 dagıtacagına adam gibi 700 lüklerden alsa ya ..yada elektro alsın..Cok iyi bir gitarcı olmasamda emin olun bu sekilde verecegine bir seye para 700luk alsın üstüne birde 200 lük anfi tamamdır.

sen bası takmaya bilirsin ama unutmaki şarkıda dinlediğin diğer enstrumanlar bass olmadan hiçbir işe yaramaz......boş kalır her şey......sanırım sen bir grupla hiç çalmadın......2 gitar bir vokaldan bahsetmiyorum tabi.......eğer çaldıysan ve buna rağmen böyle düşünüyorsan sana söylenebilecek bişey yok zaten......sözlerim yanlış anlaşılmasın ukalalık yapmak niyetinde değilim sanırım bunların farkında değilsin zaten piyasada bassçı yok sırf bu mantık yüzünden.......yani bass kesinlikle zaman kaybı değil........olmazsa olmaz.......ayrıca günümüzde çıkan müzik türlerinde ki basslar seni aldatmasın,basın kulağı doldurduğu bir çok şarkı da var........belkide bunlardan bazılarını dinlenişsindir bile.......tabi takmadığın için fark etmemen normal........
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valla ben sahsen bas gitarın bir zaman kaybı oldugunu düşünüyorum..Tabi karsı cıkanlar olacak ama ben müzik dinlerken bassı takmıyorum bile..Ayrıca 450 450 dagıtacagına adam gibi 700 lüklerden alsa ya ..yada elektro alsın..Cok iyi bir gitarcı olmasamda emin olun bu sekilde verecegine bir seye para 700luk alsın üstüne birde 200 lük anfi tamamdır.

böyle insanlar işte Basscılara ezik gözüyle bakıolar hey allahım ya[signature][hline]Kaptan Fistan ve Tayfaları
Sosyal ağlarda paylaş

said:
trgdy, 07 Haziran 2005 11:00 tarihinde demiş ki:
ben soyledgm gibi laylaylomdan jackson al derm hem adamlar 1 ay bedava ders ne bilm bir yil kopru ayari flan diolar ben param yetmedi diye almamistim hala aklimdadir ufffffffff uf

İnatla söylüyorum,jackson iyi değil.Ders almakta herşey demek değil ilgisiz olan adam zaten çalamaz.
Köprü,sap,tel ayarlarına gelince,zaten gitarı saçmasapan duvara yaslamazsa,üstünde zıplamazsa,yerden yere vurmazsa,sağa sola sapını çarpmazsa böyle problemler pat diye ortaya çıkmaz :)
Jackson'a verilecek para yerine üstüne koyulup Cort B5 alınabilir.Ve o gitar onu senelerce idare edebilecek bi gitar.

said:

Ehuhe böyle bi düşünceye ancak müzik anlayışı olmayan grup çalışması yapmamış bi adam sahip olabilir :)[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delinquent, 08 Haziran 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Bas gitar da neymis canim. Dayayacaksin orgu, cicuv cicuv efektleri de ekledin mi ne bas gitara gerek kalir ne bateriye.

tabi en güzeli yanınada wah pedallı bir bağlama daha ne olsun........öldürdün bitirdin herşeyi........:hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Quivalen-soth, 08 Haziran 2005 23:25 tarihinde demiş ki:
said:
Delinquent, 08 Haziran 2005 01:03 tarihinde demiş ki:
Bas gitar da neymis canim. Dayayacaksin orgu, cicuv cicuv efektleri de ekledin mi ne bas gitara gerek kalir ne bateriye.

möhehehe

odunuz...

Ironi diye bir sey duyduk mu hayatimizda?

(Bir sans daha veriyorum yani idrak etmeniz icin, ondan sonrasinda direk anlatip rezil etmek var. Daha zevkli aslinda.)[signature][hline]Delinquent's Homepage
Delinquent's DeviantART Gallery

Young enough to feel an earthquake, too cool to even care.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

bulabirsen eger bası olmayan bir şarkı dinle bakalım.[signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

daha yeni basliyosan zaten bass'la devam edip etmeyecegin bile belli diildir daha. 3 4 ay sonra sikilip Pazar Alani'na bi konu acmaktansa bence soylenen ortalama bi seyi al ki begenmezsen sadece gitari satar kurtulursun. ben burda soylenenlerin disinda fender squire almistim (iron maiden falan caliyoduk iyi gidiyodu sesi). 30watt'lik da bi bass amfisi al idare etsin seni. tutup konser falan vermeyeceksin ki 100watt'lik amfi aliyosun... bi iki yil idare eder zaten seni bu, baktin sardi grubun iyi gidiyosunuz, o zamana kadar para da biriktirirsin zaten, daha iyi gitar alirsin.

EDIT: alacagin amfinin giris cikislarina dikkat et ama. her zaman input=output olmuyo. kalitesiz mal uretilmisse arada baya bi fark oluyo.[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 09 Haziran 2005 13:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

(Bir sans daha veriyorum yani idrak etmeniz icin, ondan sonrasinda direk anlatip rezil etmek var. Daha zevkli aslinda.)

ironiymiş(?) bu dediğinin sakası bile mide bulandır maya yetiyor....şaka yaptıysan eğer demek istediğin buysa espiri filan........bi dolu gereksiz adamın yaşadığı bir ülkede yapma........yapıyorsan da ne bileyim gülümseyen bir yüz falan ekle mesajına.........tabi o mesajı espri olsun diye yazdıysan......hayır şimdi bi klavyeyle yapılmış bişeyler dinletmeye filan kalkarsın aman haaaaa......sakın......
:) :) :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
scarab, 09 Haziran 2005 17:35 tarihinde demiş ki:

(Bir sans daha veriyorum yani idrak etmeniz icin, ondan sonrasinda direk anlatip rezil etmek var. Daha zevkli aslinda.)

ironiymiş(?) bu dediğinin sakası bile mide bulandır maya yetiyor....şaka yaptıysan eğer demek istediğin buysa espiri filan........bi dolu gereksiz adamın yaşadığı bir ülkede yapma........yapıyorsan da ne bileyim gülümseyen bir yüz falan ekle mesajına.........tabi o mesajı espri olsun diye yazdıysan......hayır şimdi bi klavyeyle yapılmış bişeyler dinletmeye filan kalkarsın aman haaaaa......sakın......

adam ironi demiş sen şakası bile kotu demişsin gulucuk koy demişsin. o da guzel. zaten basın ilk ureticisi olan fenderin baslarına bok atman da ayrı bir enstantane.

[Bu mesaj elvyn tarafından 09 Haziran 2005 19:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eheh,bass'ı fender buldu haberiniz varmı bilmiyorum,tabi ama enazından bazı şeyleri bilmeden yorum yapmasanız negüzel olur :)
İlginç,uzun zamandır Elvyn'e ilk defa hak veriyorum :D[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
Sosyal ağlarda paylaş

Unutmadan scarab,delin'in dediği laf,"bass neki zaten gereksiz" diye bi laf söyleyen adama tepkiydi.Sen yanlış anladın.Konuya sondan başamı daldın ne yaptın :)[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax

[Bu mesaj Korax tarafından 09 Haziran 2005 19:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elvyn, 09 Haziran 2005 19:00 tarihinde demiş ki:
said:
scarab, 09 Haziran 2005 17:35 tarihinde demiş ki:

adam ironi demiş sen şakası bile kotu demişsin gulucuk koy demişsin. o da guzel. zaten basın ilk ureticisi olan fenderin baslarına bok atman da ayrı bir enstantane.

[Bu mesaj elvyn tarafından 09 Haziran 2005 19:02 tarihinde değiştirilmiştir]

ELVYN KARDEŞ.......İYİ OKUYABİLMEN İÇİN BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM....
1)İNGİLİZCESİ İYİ OLAN BİRİ OLARAK BUNU KİMSEYLE TARTIŞMAM İRONİNİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUM........DELİNQUENT 3. SAYFANIN BİRAZ ÜSTÜNDE BASIN GEREKSİZ OLDUĞUNU ORGLA HER ŞEYİ YAPABİLECEĞİNİ ANLATAN BİR CEVAP YAZMIŞ......BEN BUNU CİDDİYE ALDIM VE BİR CEVAP YAZDIM.......DELİNQUENTİN İRONİDEN BAHSETTİĞİ CEVABINDAYSA BUNU CİDDİ BİR ŞEKİLDE YAZMADIĞINI BELİRTTİĞİNİ DÜŞÜNDÜM...... VE O ELEŞTİRDİĞİN YAZIYI YAZDIM...... YANİ KISACA ORGDAN BAHSETTİĞİ YAZIYI CİDDİYE ALDIM........AMA DAHA SONRA ESPİRİ YAPTIĞINI,BUNU CİDDİYE ALDIĞIM İÇİNDE İRONİK DEDİĞİNİ DÜŞÜNDÜM......
2)YAMAHA VE CORTUN BASLARI FENDER VE DİĞER MARKALARIN BASLARIYLA KIYASLANAMAZ DEDİM........YANİ BEN FENDERİN BASLARINA KÖTÜ DEMEDİM YAMAHANIN VE CORTUN BASLARI DAHA İYİ DEMEK İSTEDİM.......FENDERİN BASLARI(ÖZELLİKLE JAZZ BASI)İYİ FAKAT YAMAHA VE CORT DAHA İYİ.........ANLATMAK İSTEDİĞİM BU..........
3)BİR ŞEYİ İLK YAPAN ŞU ANDA DA EN İYİSİNİ YAPIYOR DEMEK DEĞİLDİR.........
4)BU BENİM BİR BASİST OLARAK ŞAHSİ FİKRİM YAMAHA VE CORTUN BASLARI PİYASADAKİ EN İYİ BASLAR ÖZELLİKLE YAMAHA.........SEN BUNU KABUL ETMEYEBİLİRSİN SENİN DÜŞÜNCEN............AYRICA BEN FENDERİN ELEKTRO GİTARLARININ İYİ(SANIRIM BUNU GÖRMEMİŞSİN) OLDUKLARINI DA YAZDIM........SEN TUTMUŞ FENDERE BİŞEYLER ATMAKLA SUÇLUYORSUN........
5)DAHA NE KADAR AÇIKLAYICI ANLATABİLİRİM BİLMİYORUM ANLAMADIYSANDA UMRUMDA DEĞİL.............
Sosyal ağlarda paylaş

said:
scarab, 09 Haziran 2005 19:50 tarihinde demiş ki:

YAMAHA VE CORTUN BASLARI FENDER VE DİĞER MARKALARIN BASLARIYLA KIYASLANAMAZ DEDİM...

İyide,bu kişiye göre değişebilecek bi kavram.mesela bana warwick'mi ken smithmi deseler elbette ken smith derim.
Herkes'in kullanma amacı,sevdiği ton,gitarın rahatlığına herşeye göre değişir bu.Yani iyi yada kötü,kıyaslanamaz demek kişiye göre değişir.

Unutmadan bağlamaların üzerinde devreler vardır,ordan kendi flanger'ları vardır :D açabilirsin ona göre :D[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Korax, 09 Haziran 2005 19:58 tarihinde demiş ki:
said:
scarab, 09 Haziran 2005 19:50 tarihinde demiş ki:

YAMAHA VE CORTUN BASLARI FENDER VE DİĞER MARKALARIN BASLARIYLA KIYASLANAMAZ DEDİM...

İyide,bu kişiye göre değişebilecek bi kavram.mesela bana warwick'mi ken smithmi deseler elbette ken smith derim.
Herkes'in kullanma amacı,sevdiği ton,gitarın rahatlığına herşeye göre değişir bu.Yani iyi yada kötü,kıyaslanamaz demek kişiye göre değişir.

Unutmadan bağlamaların üzerinde devreler vardır,ordan kendi flanger'ları vardır :D açabilirsin ona göre :D
bende zaten kendi fikrim olduğunu belirttim........tabikide bu olay kişiye göre değişir.........paticik.com un amacı bilgi alış verişinde bulunmak değilmi..........biri ben bass alıcam bilgilerinizi paylaşmak istiyorum diyor........arkadaş yardımcı olacağına şurdan daha iyisini alırsın burda şu var demiyor......arkadaşa benimde hayrım dokunsun aklının ucundan geçmiyor..........sadece milleti çekiştiriyor........yazdığı bütün yazılar da eleştiri var............ayrıca bassı fender buldu diye fenderin baslarından daha iyisinin olmadığını iddia etmekte biraz garip.......
ayrıca bağlama hakkında verdiğin bilgi için çok sağol.........ama bizim köyde pedal takıyorlar.........

[Bu mesaj scarab tarafından 09 Haziran 2005 20:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...