Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Da vinci şifresi

smerten

Öne çıkan mesajlar

güzel kitap, şok populer, gerılım tavsıye ederım...

eger ıcınde yazılanlar harbıden dogruysa (kı oyle oldugu yazıyor kıtapta) baya ılgınc[signature][hline]a.k.a. Duxus
---------
Wisdom, clear my eyes.
Honor, guide my step.
Passion, fire my heart.
Darkness, hide my fear.
Life, be my shield.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında konusu DaVinci'nin söyledikleri değil. Esas olay bir klasik bestseller olmasına rağmen yerleştirildiği arkaplan DaVinci ve hristiyanlığın köküne kadar gidiyor ve çok detaylı biçimde inceliyor. Anlatılanların %70ini falan araştırdım ve doğru olduğunu çeşitli kaynaklarda gördüm kalanlarını ise daha bakmadım ama kitabın söylediği hiç bir yalana rastlamadım henüz.[signature][hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

patlıcan ın altındaki goril yokedilsin..
Sosyal ağlarda paylaş

ornegın...
ısanın evlı oldugunu bır cocugunun oldugunu, templar knıghtsın asıl kuruluıs amacını fln anlatıyo ama tahmınımce hıc bırınız daha once duymammıssınızdır anlattıgı seylerı...
yazar:dan brown
tarz:gerılımdıye gecıyo ama pek bı gerılım yok polısıye, tarhı fn gbı bıse bence
konu:bır adamın oldururlmesıyle amerıkalı bır dın sımgebılımcısı kendını karmasık olayların ıncde bulur (ne cumle oldu bea)[signature][hline]a.k.a. Duxus
---------
Wisdom, clear my eyes.
Honor, guide my step.
Passion, fire my heart.
Darkness, hide my fear.
Life, be my shield.
Sosyal ağlarda paylaş

ramazan da tüm kanallarda sık kullanılır. tefsir falan verirler ya[signature][hline]Apache, 13 January 2004 23:27 tarihli mesajında demiş ki:
"bayhanı dınledıkten sonra hayattan tum beklentılerımı ısteklerımı kestım don mevlanaa hoeydrea.."
Sosyal ağlarda paylaş

edebıyat bolumune acmammızın nedensı hemen soylıyım...

karalama bolumunun acıklamasına baktım bızım yaptıgımız yada boyle edeebıyat gıbı bı acıklama durmuyodu dıye buraya actım[signature][hline]a.k.a. Duxus
---------
Wisdom, clear my eyes.
Honor, guide my step.
Passion, fire my heart.
Darkness, hide my fear.
Life, be my shield.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda Kitabı bitirdim az önce... 455 sayfa ama sabah 50. sayfadaydım dersem belki ne kadar sürükleyici olduğu hakkında bir fikir verebilirim...

Şimdi bir arkeolog ve az çok ikonografi uzmanı bir rehber olarak yazara hayran kaldığımı belirtmeliyim. Ayrıca kriptografi de ilgimi çekerdi ki bu kitap o konuda da bir başyapıt...

Kitabın konusu bahsedildiği üzere, dinler tarihi semboler ve hristiyanlığın köküne kadar iniyor ama yazarın anlatım esnasında bahsettiği uzmanlık gerektiren konular ve ayrıntılar, konuyu işlerken inanılmaz bir araştırma yaptığının göstergesi.. Da Vinci kitabın öznesi olmasa da çok önemli bir yer tutuyor kitapta. Kesinlikle bu kitaptan sonra ilk görmek istediğim yerlerden biri Louvre haline geldi....

Belki yeni bitirdiğim için heyecanlıyım ama çok yakında bu kitabın bir film olarak işleneceğine emin olabilirsiniz..Hepinize şiddetle ;) tavsiye ediyorum...[signature][hline]smthng about sx&drt
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...