Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nisan'da ADSL'ler minimum 512 kbit!!!

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

53-49=4 ediyor dyna 7 değil :) senin bahsettiğin 7 milyon ise adsl faturasında değil ayrıca gelen telefon faturasında geliyor .. hatta uyuz ettin beni aradım buldum faturayı. çeşitli borçlar adı altında 3 milyon küsür bi borç var. gecikme bedeli fln yok... çıkıp önceki ay ödememişsindir sen gecikmedir o fln deme yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

iyide adamlarin alt yapisinin olmadigi alenen ortada.
alt yapi sadece matematik sonrasinda yurtici cikisiyla bandwidth kablo kapasitesi vs karsilastirmasindan ibaret olsayidiiii.. 256'ya cikardilar. bundan 1 ay once insanlar kivraniyolardi, ne cabuk unuttunuz. kaldiramayacaklari is yapiyolar. bu adamlarin muhendisleri vs. yok mu diiceksiniz var var da biz karsilasamiyoruz nedense. yardim isteyenlerin 90%i yeterince yardim alamamaktan sikayetci. sorun "biz yaptik oldu" mantigi. hizli tren de boyle gelmisti hatirlarsaniz TR'ye... kazanin ustunu nasi ortpas ettiler. o bir ay onceki olayi da ayni sekilde "kablo koptu" bahanesiyle ustunu kapattilar... 512 yaptiktan sonra bu is sadece baglanti saglamakla olmuyo. bu iste server'lar var, bakimlari var, kablolar var. ustelik cikislari artiracaklarsa bu sefer ek bakim - malzeme, personel gerekiyo. (iki capulcu diil, ciddi personel gerekiyo) bu adamlarin bunlari su ana kadar dusundugunu gormedim...[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 07 Şubat 2005 02:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

haber ilginçde o haber sayfasını hazırlaya siteninin webmasterının kafasına at tükürsün :D reklam yazıların üstüne düşüo okuyamıom :D[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Grandmaster zgrw
Çankaya Üniversitesi Go-Kart Topluluğu Kurucusu

[Bu imza zgrw tarafından 12 November 2004 23:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Peki bu haber neden resmi sitesinde mevcut değil böyle bir kampanyayı ilk kendileri söylemez miydi?

www.telekom.gov.tr/

Ayrıca bencede biraz mantıksız bir söylenti sonuçta onlar için maddi bir kayıp olacak üzgünüm[signature][hline]VAV Ultima Online Shard
www.vavuo.com ( Hazırlık )
Oxygen Online Forumları
www.oxygen10line.com

[Bu mesaj vav_heroin tarafından 07 Şubat 2005 12:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
böyle kampanyalar çıkmadan resmi sitede verilmez
öncedne diger sitelerin öğrenip bildirmesi ise baglantılarından dolayı kaynaklanıyor
telekom yönetim kurulunda olan birileri ile görüşmüş olabilirler
veya yaptıkları çalışmalardan dolayı böyle yorum getirmiş olabilirler

ama min baglantı 256 olacagı zaman bile önce diğer sitelerde belirtildi. hatta gazeteler yazdı[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
*
G3NK
Sosyal ağlarda paylaş

256'ya çıkaracakları söylentisi etrafta dolaşırken Telekom sitesinde hiç br yazı yazmıyordu.

Hızların 256 kbit'e çıkmasıyla yavaşlama falan yaşanmadı. Hızlar artmadan evvel çok şey diyorlardı, "sürüneceğiz, DL bile yapamayacağız" diyorlardı. Hiçte öyle olmadı. Düşük hızlı zamanlarda bile yaşanan sorunlar yaşanmadı. Ben UTV'yim ve hızım 512 kbit. Ne DL hızım yavaşladı, ne oyunlarda ping'im yükseldi. Telekom bağlantı ihtiyacını bandwidh'leri arttırarak sağladı.

Yani şunu diyorum bu söylentide olabilir, gerçekte olabilir. Fakat gerçek olursa bir sorun olacağını sanmıyorum. Asıl problem Telekom hızların 256 kbit yapılmasından bu kadar kısa bir zaman sonra tekrar arttırır mı? Bu hareket bizim Telekomumuz için çok modern bir hareket olur :).[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
en tabi hakkın tabiki isteyeceksin
zaman en kıymetli hazinedir
sen tr de bi dosya cekecem diye bekledigin sürede diğer ülkelerin int kullanıcıları pek cok sey elde ediyorlarsa biz her geçen gün geri kalışımızın zararını ileride daha cok cekeriz.

elalem 10mbiti 100mbit yapmak için yürüyüş düzenliyor birlik oluyorlar
biz ki int te hangi oylama yapılsa daima türkiyeyi 1. liğe cıkaran turkler bi hızlı int istegimizi telekoma kabul ettiremedik
adamlar da göz boyamak için bişiler yapıp
sonrada sı.ıp sıvıyorlar
yok kablo kopar yok dnsler göçer[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
*
G3NK

[Bu mesaj DynamicK tarafından 07 Şubat 2005 13:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

şimdiki 256lar 512 olsa yaşanacak sorunlar:

1. Yurtdısı baglantısı 8.8den 10a cıkmıs 256lar iki katına cıkacak 512 olacak sizce bu baglantı yetecek mi???

2. Altyapı kötü, altyapıyı yapanlar bile tam olarak bu işi bilmiyorlar hele hele bu altyapı yuzunden meydana gelen sorunlar için ulastıgımız personel işi hiç mi hiç bilmiyor...

3. Verdiğimiz paraya değmeyecek 512 baglantı cunku durum su anki 256nın durumundan daha beter olacak ve stresli olacagız...

Tabi bunlar biraz karamsar yaklasımlar inşallah turk telekom adam gibi bir şey yapar da bu soylediklerim olmaz.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

vasorflam Telekomda isini bilmeyen insanlar surusu olduğunu da nerden cıkardın Son kullanıcıya yonelik personel kotu olabilir ona birsey demiyorum ama bu isi gercekten bilen insanlar telekomda mevcut Sayılarının da az olduğunu zannetmiyorum Bence Telekomun bas bolumu k.c bolumuyle aynı olduğu icin sorunlar yasıyoruz Yoksa ortası mukemmel...üSuan 256 nın durumu da bahsedilen kadar vahim değil Millet oyle bir anlatıyor ki sanki 256 olduğundan beri 1mb birsey indirememis Yok boyle bir sey arkadaslar Tamam 10Gb lık toplam cıkıs yetmeyecek ona bir sozum yok ama eğer bu yapılırsa zaten cıkıs artırılır daha da fazla Ayrıca su anda adsl (en azından benım ıcnı) yerlerde fln surunmuyor 20 nin altına cok nadır iniyorum o da karsı tarafla ılgılı sorun olursa ki burda yurtdısından bahsediyorum...
Birde verdiğimiz paraya deymeme bolumu var tabi Ilk baslarda zorlanabiliriz kabul Ama geceleri full acık olan bilgisayarım yoğunluk azaldığı icin Mb bazında kara gecer diye dusunuyorum...
Umarım anlasılır olmustur Biraz karıstı galiba :D[signature][hline]...::Çekip Gidicem Buralardan::...
tık
Sosyal ağlarda paylaş

said:
gokkkan, 07 Şubat 2005 18:20 tarihinde demiş ki:
çıkmışken 1024 olsa süper olur ya

O dediğin şey ancak türkiye avrupa birliğine girdiğinde bir ihtimal olur oda zor be canım.Türkiyede olmayan ekonomi altyapıya mı verilecek internet için zor.[signature][hline]VAV Ultima Online Shard
www.vavuo.com ( Hazırlık )
Oxygen Online Forumları
www.oxygen10line.com
Sosyal ağlarda paylaş

128ler 256 olmadan önce de hızlarda düşüş olcak dediler ama şu an 256ya geçtiğimden beri gayet memnunum kablo kopmaları dışında. telekom düzeliyor gibi bu aralar. 512ye geçip de sorun çıkmazsa çok iyi bir adım olur[signature][hline]if you don't fall all the way, you cant be saved..it's only after you've lost everything that you are free to do anything...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...