Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çokça çıkmaya başlayan dandik türk grupları

xueshen

Öne çıkan mesajlar

said:
RedallHoor, 03 Haziran 2005 11:59 tarihinde demiş ki:
Konunun ilk mesajıdını okudum sadece eğer mümkün olsa güzel bir dayak atmak isterdim sana

Eheuh redall sizin oralarda bar club falan yokmu sende gitmişin albüm diye diretmişin :D
Yap pop müzik kazan mis gibi paranı daha ne :D
şaka biyana redallda konservatuvar öğrencisidir.
Bende konservatuvar öğrencisiyim.Redall albüm yapma peşinde mesela rock sever.Ama ben albüm yapma peşinde değilim piyasada pop müzik yaparak para kazanıyorum.Pop müzik yapmayı seviyorum çünkü.
Tamamen zevk meselesi yani.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

aslında abondoned bir yerde haklı çunku artık piyasadaki popun hiçbir anlamı yok
ha tum bir pop piyasasını dandik die nitelemek belki yanlış...
benimde sevdiğim sezen aksu,sertab erener,levent yüksel parçaları var
bugun dinlediğim muzik metal ama asla kaliteli pop a karşı değilim
sonuçta muziğin her parçası guzel
nasıl kırmızı yı seviyorsak yeşili sevmiyorum diyemeyiz.çunku oyle ya da boyle hayatımızın bi bolümünde varlar
ha zevk ve renk meselesi bambaşka bi konudur :P lol [signature][hline]
Souls from the dark seduction

[Bu mesaj moonfall tarafından 03 Haziran 2005 20:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
moonfall, 03 Haziran 2005 20:04 tarihinde demiş ki:
aslında abondoned bir yerde haklı çunku artık piyasadaki popun hiçbir anlamı yok
ha tum bir pop piyasasını dandik die nitelemek belki yanlış...
benimde sevdiğim sezen aksu,sertab erener,levent yüksel parçaları var
bugun dinlediğim muzik metal ama asla kaliteli pop a karşı değilim
sonuçta muziğin her parçası guzel
nasıl kırmızı yı seviyorsak yeşili sevmiyorum diyemeyiz.çunku oyle ya da boyle hayatımızın bi bolümünde varlar
ha zevk ve renk meselesi bambaşka bi konudur :P lol

Heh Anlatmak istediğim buydu=)[signature][hline]Deniz, Yıldızlar, Yakamoz ve bir kupa nescafe...
Sosyal ağlarda paylaş

nedir bu emee saygı tripleri.
gerektii yerde yuhalamalıyız. (okan bayulgen sölemişti bi yerde böle). eyer haketmiyolarsa tepkimizi belirtmeliyiz. sen çıkıpta ilk başlarda ben müzik için müzik yapıyorum para için deil diyen teoman kasetlerden cdlerden konserlerden topladıı paraylan çıkıp ben kendim için film çekiyorum para için deil diyor.
4 sene mi ne önce show tvdeki yarışmada tutunamayan grup şansa tekrar çıkıyorlar ve meşhur oluyor.
her amatör grupta iyi deil tabiki ama şimdi çıkanlardan daha iyi. insanlar artık para için bişeyler yapıyor ve biz bunları benimsiyoruz. o zaman ne farkımız kaldı 2. baharı, biz evleniyormusunu izleyen insanlardan sonuçta ikiside aynı amaca ifade ediyor. paraya[signature][hline]paraaaaa kazannnnnnnn tıkla ibuxdan hem araştır öğren hemde para kazan ,
tıkla ayda en aşşaa 24 dolar kazannn herkez kazanıyor neden sen kazanmayasınki
tıkla kazan olmadı merak ettin at bir pm anlatayım sana bonustan daha karlı bir iş bu

Sosyal ağlarda paylaş

yahu para tabikigüzel bişey ama bu türk müziini kötü bir hale getirilerek kazanılıcaksa. kazanılmasın dimi?[signature][hline]paraaaaa kazannnnnnnn tıkla ibuxdan hem araştır öğren hemde para kazan ,
tıkla kazan olmadı merak ettin at bir pm anlatayım sana bonustan daha karlı bir iş bu

Sosyal ağlarda paylaş

tabiki eleştiri olmalıdır her zaman..ama bunu yaparken yargılamakla eleştiri arasındaki çizgiyi ayırt etmeliyiz.
şoyle bir durumda var eğer bir yapıtı beğenmiyorsan ya başkasını araştır yada kendin yap yapabiliyorsan...onu beğenen beğenmiştir gerisi bizi dertlemez
ama gordugum kadarıyla bazen eleştirilerin dozu kaçıyor...[signature][hline]
Souls from the dark seduction
Sosyal ağlarda paylaş

tabi her malın bir alanı var ama artık ne müzik şirketleri nede tv ler seçici davranmamaya başladı. çıkarlarına göre hareket ediyorlar. buda müzik piyasasının kötüleşmesine yol açar bizde bilinçli dinleyiciler olarak tepkimizi vermeliyiz.[signature][hline]paraaaaa kazannnnnnnn tıkla ibuxdan hem araştır öğren hemde para kazan ,

Sosyal ağlarda paylaş

soylediklerine kısmen katılıyor kısmende katılmıyorum........
bir kişiyi veya grubu eleştirmek için senin onlardan daha ii olman lazım-belki de öylesindir bilemeyiz-yazdığın grupları ve kişileri müzisyen olarak sevmem de dinlememde fakat hakarette etmem.......kesinlikle yuhalamam.......onlarıda severek dinleyenler var........unutmayalımki bizim severek dinlediğimiz müzisyenleri sevmeyenlerde var.......bizim sevdiğimizi beğenmiyorlar diyerek onları küçümseyemeyiz.......
emek vardır veya yoktur bu önemli değil.......önemli olan türkiyede insanlar arayış içinde ve farklı müzik türlerini çalmaya cesaret gösteriyorlar.......acaba sen ve senin gibi düşünenlerin bu kadar cesareti varmı.....sen daha iyisini yapabilirmisin?????
sevmiyorsak yapabileceğimiz tek şey bu müzikleri dinlememek......eleştirebilmek için daha iyisini yapabilmeliyiz yoksa bu eleştiri değil laf kalabalığından ve kendini saçma sapan ispat etme çabasından başka birşey olmaz......
NOT:bunlar benim şahsi görüşümdür......ve eleştiriyle hakareti birbirinden ayırt edebilecek tecrübedeyim....bence sen sadece kendini bişeyler biliyorum havasında göstermeye çalışan bir yeni yetmesin o kadar......yoksa hiçbişeyden anladığın yok.....sevmiyorsan ben bunu sevmedim dersin ve dinlemezsin.....tek yapman gereken bu..........
Sosyal ağlarda paylaş

Duman hakkında konuşmak gerekirse, tek kelimeyle CIVIK. Bu kadar CIVIK bir grup görmedim ya. 50 cent bile daha iyidir yani, adam o kadar sıttırık bir vokal yapıyorki kafayı yedım arkadaş. 3-5 şarkısını dınlemek zorunda kaldıgım oldu.

Manganın kadın çizeceksin şarkısındaki müzik beni benden alıyor zaten.

Bağdat Cafe ismi geçen bir şarkı çıkıyor tv de, o da süper olmuş :D

O değil 3-5 gün sonra bu şarkıların mix leri çıkıyor, onlar 3-5 kat daha berbat, bari onu yapmayın ya.[signature][hline]Deli333
Sosyal ağlarda paylaş

said:
scarab, 04 Haziran 2005 20:28 tarihinde demiş ki:
grubu eleştirmek için senin onlardan daha ii olman lazım

böyle bişi olsa müzik dergisi yazarları virtüöz olurdu[signature][hline]ex-Infernal_Reborn

When we can no longer cry and reality is torn, then it's easy to forget the responsibility lies on us all.
In Flames - Colony
Sosyal ağlarda paylaş

said:
xueshen, 01 Haziran 2005 02:58 tarihinde demiş ki:
yeter artık biz haluk levente teomana bile zar zor dayanırken nedir bu yeni çıkan gruplar. hele bide en son zardan adam mıdır nedir öle bişey çıkmış yarıldım gülmekten. kardan adam yapsalarmış daha iyimiş. dumanı ilk geldiinde tv de özlem tekinin programda göreniniz varmı özlem tekin azlarının payını vermişti. az öncede tv de gördüm konser anında ön sırada abilerine ablalarına özenen gençler (ki bariz belli oluyordu) aptal aptal bakıyolardı. peki ya mangaya ne demeli allan özenti grubu linkin park taklitçişi noolcak bu işin sonu kim dur diyecek.

ilk önce taklit etçekler sonradan geliştircekler elin avrupalısı bisim matbaayı taklit ederek neler yaptı taklitçilik demek eziklik demek deilki Linkin park taklidi eft ama yinede bir farklılıı var vede güzel taklit ediolar gelecek albümleri bence çok daa güzel olucaktır.[signature][hline]İş Hayatı
İstediğimiz hayat çalışıp adam olmak
freddy12, 17 July 2003 00:22 tarihinde demiş ki:
şımdı şuan oyundayım ve akşlım katışrı acayıp bı yerdeyım şiımdı napmam gerekıyor bırıtanya nerde ben nerdeyım bılşmıyorum

Sosyal ağlarda paylaş

said:
emek vardır veya yoktur bu önemli değil.......önemli olan türkiyede insanlar arayış içinde ve farklı müzik türlerini çalmaya cesaret gösteriyorlar.......acaba sen ve senin gibi düşünenlerin bu kadar cesareti varmı.....sen daha iyisini yapabilirmisin?????
sevmiyorsak yapabileceğimiz tek şey bu müzikleri dinlememek......eleştirebilmek için daha iyisini yapabilmeliyiz yoksa bu eleştiri değil laf kalabalığından ve kendini saçma sapan ispat etme çabasından başka birşey olmaz......

önemli olan daha iyi müzik yapanlar sırf piyasa için harcanıyorlar. artık türkiyede insanlar arayış içindede değil. önlerine daha iyisi sunulmadığından bunla yetiniyor insanlar. tıpkı yıllar önce çıkan özcan denizi gibi şimdi çıkan farklı tarz müzik yapıyor dediğimiz gruplarında farkı yok. emin ol onlarda para için değişecekler.
yapmamız gereken müziklerini dinlememekten daha öteye gitmeli. daha iyisi yapılabilecekken yapmayan grupları yuhalamalıyız, çevremizdeki insanlara daha kaliteli müzik yapanları tanıtmalıyız.

ps: bana karşı olan sözlerine cevap vermiyorum çünkü konu kişisel değil.[signature][hline]paraaaaa kazannnnnnnn tıkla ibuxdan hem araştır öğren hemde para kazan ,

Sosyal ağlarda paylaş

Hmm size bir örnek vereyim Türkiyenin en iyi sinema eleştrimeni Atilla Dorsay dır kaç tane filmini izlediniz kendisinin. Yönetmenmidir, Senaristmidir Atilla Dorsay. Saçma bu fikirleriniz bilgi sahibi olmak ve yorumlama yeteneği onu icra etme yeteneği birbirinden ayrı şeylerdir. Bir insanın yaptığı işi eleştirmeden oturup önüne ne verilirse onu kabul edersen koyun olursun başka birşey değil. Tabiiki eleştireceksin.

Bu mantıktan şöyle bir sonuç çıkıyor. Müzisyenleri sadece müzisyenler eleştirebilir gibi gülüyor geçiyorum.[signature][hline]"Story of SadButcher" - SadButcher Playlist!
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jester, 04 Haziran 2005 21:49 tarihinde demiş ki:
said:
grubu eleştirmek için senin onlardan daha ii olman lazım

böyle bişi olsa müzik dergisi yazarları virtüöz olurdu

yazdığına tamamen katılıyorum ve hiçbir zaman eleştirmenlere kulak vermiyorum.......önüne çıkan eleştirmen oluyor bu ülkede zaten........ayrıca yazdıklarımı dikkatlice okursan belkide onlardan daha iyisindir diye bir not var.......
Sosyal ağlarda paylaş

eheuh celallenmeyin bukadar ya biz celallenmiyoz siz ne kızıyonuz bukadar boşverin yapabilecekleri yere kadar yapsınlar =)[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
[b]xueshen, 04 Haziran 2005 22:20 tarihinde demiş ki

yapmamız gereken müziklerini dinlememekten daha öteye gitmeli.

ps: bana karşı olan sözlerine cevap vermiyorum çünkü konu kişisel değil.

önceliklere sözlerimde fazla ileri gittiğimi kabul etmek isterim.......
ne demek istediğini anlıyorum fakat sanırım sen benim ne demek istediğimi anlayamadın ya da ben anlatamadım........bu tarz konusmalar senin ve benim sevmediğimiz insanların reklamını yapmaktan baska bir işe yaramaz.....diyelim ki yolda yürürken bu adamlardan birini gördün ve yuhalamaya başladın.... eline ne gececek????????adam seni sanat düşmanı ilan edecek......
türkiyede sanata değer veren yok diyecek.......falan filan........
sen bunlara cevap versende seni kim ciddiye alır........ bu yüzdende daha iyisini yapmadan eleştirmek yanlış dedim.......haksızlığa uğrayan insanlar zaten bu konuları her fırsatta gundeme getırıyorlar.........bizimse yapabileceğimiz tek şey bu adamları dinlememek......... bizim özenti dediğimiz adamları yere göğe sığdıramayanlar var....... UNUTMA Kİ SENİN VE BENİM DİNLEDİĞİMİZ İNSANLAR İÇİNDE BU TARZ YORUMLAR YAPANLAR VAR.........en iyisi bunları gundeme getirmemek...
bunları tartışmak sadece bu tarz adamlarım reklamını yapmaktan öteye gitmiyor......ekmeklerine yağ sürüyoruz.....
HERKEZ SEVDİĞİ MÜZİĞİ DİNLESİN BİZE NE......HAKKINI KORUMASI GEREKENLER ZATEN YAPABİLECEKLERİNİ YAPIYORLAR SENİN BENİM GİBİ DÜŞÜNENLER MALESEF AZINLIKTA......ayrıca bu adamları yuhalamak kaliteli müzik [b]dinleyen bir insana yakışmaz diye düşünüyorum.....niye onların seviyesine ineyim ki.........
son olarak sözlerimde ileri gittim niye öyle şeyler yazdım gerçekten bilemiyorum.......sanırım biraz ön yargılı yaklaştım....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sir, 05 Haziran 2005 15:48 tarihinde demiş ki:
said:
xueshen, 04 Haziran 2005 22:20 tarihinde demiş ki:
yapmamız gereken müziklerini dinlememekten daha öteye gitmeli. daha iyisi yapılabilecekken yapmayan grupları yuhalamalıyız..

böyle bi öneri yaptığına gerçekten inanamadım :) nerde yuhalayacaksın?konserde mi? e ama sen zaten onların konserine giderek onlara destek olmuşsun bile..sokakta grup elemanını görünce mi yuhalayacaksın?yok öyle bişey..her grubun bi seveni oluyo elbet, bırak onlar onları dinlesin, sen dinleme, ama yuhalama gibi bi hakkın da yok açıkçası.

yuhalama olayını okan bayulgenin kullandığı gibi kullanmak istedim :) mecazi anlamda. yoksa konserde yuhalamak yolda yüzlerine siz kötüsünüz takliysiniz die baarmak diil. komik olur zaten le bir olay. :D . hani tepkimizi gösterelim diyorum ben. sevmiyosak ortam olur piyasa olur diye konserlerine gitmeyelim fln.[signature][hline]paraaaaa kazannnnnnnn tıkla ibuxdan hem araştır öğren hemde para kazan ,

Sosyal ağlarda paylaş

Ben şahsen türk rock'ını destekliorum. Yeni çıkan gruplar da umuttur, gelecektir. Hiç bir grup işin ustası olarak doğmaz. Ayrıca Manga bence özenti değildir. Aynı tür müzik yapıolar. Bu şekilde düşünürsek Korn Metallica'nın özentisi, popçular bir öncekinin, Beatles Elvis presley'in özentisi. Eğer Manga'nın yaptığı özentilikse o zaman bütün sanatçılar özentidir. Her müziği ilk çıkaran kişiden başka birisini dinlemeyelim. Oldu mu? Olmadı.[signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...