Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anket:Dinlerken yada çalarken Teknikmi daha önde gelir sizin için yoksa ruh mu

RedallHoor

Öne çıkan mesajlar

said:
SadButcher, 30 Mayıs 2005 20:51 tarihinde demiş ki:
Ruh olmazsa teknik hiçbir işe yaramaz onuda unutmayalım :D bakınız Cem Adrian "feci oktavlı sesim var acaip bi adamım ama şarkı yok söyleyecek" durumu.

o cocugu esra ceyhana kadar dusurduler ya, yazik yani hakikaten.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

HymnOfChuck +1
Ve şuda var harbi teknikle ruh oldumu aşarsın yani :) Ama sadece ruh oldumu biraz üstünsündür tekniğe göre..[signature][hline]Blind Guardian
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...
Bi konuda chiptechin attığı msgın altında şu yazıyordu;
[Bu mesaj Alexi_Septimus tarafından ayar verme sebebiyle değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bi yerden sonra, tekniğin oturması için ruh gerekiyor, sana verilenlerle yapamıyorsun. bu ikisini ayırmamak lazım bence o yüzden birbirlerinden. bu ruh-teknik sorusu da müzik türüne göre değişir bence. metal dinliyen adam için teknik ön plandadır mesela, ama bana göre o playlistin her şekilde o an ki ruh halime ayak uydurması gerekir. bunun yanında teknik zenginlik de mutlaka olması lazım ama ruhu, içsel zenginliği de baltalamayacak ölçüde.[signature][hline]__and one day.. one day i'm gonna grow wings # # a chemical reaction [ u know where u are ] hysterical and useless [ u know where u are ] hysterical and.. [ u know where u are ]

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

teknik olmadan ruhu geliştiremessin
ehueue nirvana ulaşınca ikiside bir bütün oluyor zaten artık ikisininde bir önemi kalmıyor sadece sen ve notalar kalıyon[signature][hline]paraaaaa kazannnnnnnn tıkla ibuxdan hem araştır öğren hemde para kazan ,
tıkla ayda en aşşaa 24 dolar kazannn herkez kazanıyor neden sen kazanmayasınki
tıkla kazan olmadı merak ettin at bir pm anlatayım sana bonustan daha karlı bir iş bu

Sosyal ağlarda paylaş

mevzu zaten birisinin yeterliliği degildir .. ikiside diğer olmadan bi işe yaramaz orası kesin..öncelik sırasını tartışıyoruz.. o yüzzden araya girip arkadaşlar ikiside olmalıdır, kardeş kardeş oturun kıvamındaki beylik lafların, abilik taslamanın gereği olmadığını düşüyorum. ruhsuz teknikle bir çok şey yaparsın micheal angelo olabilirsin mesela... ama tekniksiz ruhla işte yaşar olursun.. ikiside olursa o zaman satriani olablirsin mesela.. çılgın atarsın :)[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

yok benim demekistedim önce teknik örenilsin çalarken. çalarken teknik daha önemlidir çok insan bilirim kendini kaybedip solo atarken gitardan abudik gubidik ses çıkaran, ikide bir rtim kaçıran, valla mongollor gibi olunur tekniksiz.
yok dinlerken zaten teknik meknik işe karışmaz kaptırırsın kendini şarkıya o zaman ruh önde gelir[signature][hline]paraaaaa kazannnnnnnn tıkla ibuxdan hem araştır öğren hemde para kazan ,
tıkla ayda en aşşaa 24 dolar kazannn herkez kazanıyor neden sen kazanmayasınki
tıkla kazan olmadı merak ettin at bir pm anlatayım sana bonustan daha karlı bir iş bu

Sosyal ağlarda paylaş

eğer hem teknik hem ruh arıyorsan opeth dir bulacağın yer...Adamlar aşmışlar kendilerini...
Ama ruh çok onemlidir.John petrucci nin,Malmsteen in teknik kondaki bilgileri ortadadır ama ikiside bana hiç birşey hissettirmez..Muziği duyduğun zaman sana birşey hissettirmiyorsa bu adam bunu çalarken ne teknik kullanmış falan die duşunmezsin..
Sosyal ağlarda paylaş

teknik bence hiç önemli deildir gereklidir ama önemli deildir önemli olan parçaların anlattıkları ve hissettirdikleridir.. eğer tekniik istio olsaydım şaun dream theatre veya satriani fln dinlio olurdum ama şuan dinlemeyi istediim şey kill em all'dan herhangi bişey...[signature][hline]Dont Cry (Just Suck)
Sosyal ağlarda paylaş

teknik olmada ruhun olması biraz zor bence.ama ruh daha önemli bi böle çten gelerek çalmak var bide tekniğiyle laf olsun diye çalmak.Bence ruh önemli ama teknikteçok önemli bi kavram...[signature][hline]Sleepwalker, 15 Ocak 2005 21:02 tarihinde demiş ki:
dikkat ederseniz hayvanın midesine bakıyor ve ne kadar çok gaz var böyle diyor içinden

Sosyal ağlarda paylaş

Bu aslında bi münazara konusu olabilir.. müzikte ruhda teknikte çok önemli çünkü.. Tekniği olmayan müzik dinlenmez amele bişi olur ama Ruhu olmayan müzikte dinlenmez anlamı olmaz..

Dream Theater da ruh vardır bence her ne kadar aşırı teknik olsada.. slow şarkılarında ruh daha ağır basmıştır.. ancak bana biraz LTE serilerindeki şarkılar ruhsuz gelmektedir.. yani sadece belirli müzik kalıplarını almış john petrucci sora 32lik çalmış gibime gelio.. DTnin müziği ile karşılaştırılınca DT çok daha ruhlu.. ayrıca DT-Trial of Tears en ruhlu şarkılarından bri DT'nin.. bence DT'ye ruhu Jordan Rudess verio.. ancak Jordan Rudess'ın Live Scenes From Newyork'daki klavye solosunu dinleyince jordan rudess da ruhsuz dedim.. çünkü gerçekten anlamsız ve 64lük bi solo atıo..

ben davul çalıorum çalarken Ruhu ön plana çıkaramıorum bazen.. ama ne kadar mükemmel teknikle hızlı çalarsam çalayım özgünlük lazım her ne enstrüman olursa olsun yani ruh lazım.. mesela Mike Portnoy'un davul piesleri bence çok güzel.. çok yaratıcı bi adam..

sonuçta teknik ve ruh ayrılmaz iki şey müzikte..[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...