Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Artik yeter bu Turklere kopek gibi davraniyorlar

sadun1234

Öne çıkan mesajlar

said:
KaKsi, 01 Haziran 2005 19:23 tarihinde demiş ki:
Mod3m denen adamı kale almak yersiz. bu resmi bi açıklama deil...

Bende aynı şeyi düşünüyodum modem kim diyodum ama türk ip lerine range block olduğunda irc quake nette sölemişti modem türk ip leri blocklandı diye ve akşama doğru yine modem söyledi patronum açıklama yaptı bu kazara oldu düzeltilcek diye ve düzeldi aynı gün demekki modem yetkili yada yetkililerle ilşkisi var...[signature][hline]Nation :EL Morad
Server :Ares
NicK :BuRiAL
CLaN :TnT
LvL :62 Blade Master Warior
Sosyal ağlarda paylaş

ip lerin bloklandığında dan şüpheliyim.... Bana resmi açıklamayı gösrerin kardeşim???? bir irc odasında ki topic yada konuşmaları deil. Resmi açıklama olsun her kafadan bi ses çıkmasın....[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
[Bu mesaj üzerinde fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmeye teşebbüs edilmiştir.. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır. Arada bir gaz kaçırmaktadır. Ammawelakin taş gibin ayaktadır.]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KaKsi, 01 Haziran 2005 19:28 tarihinde demiş ki:
ip lerin bloklandığında dan şüpheliyim.... Bana resmi açıklamayı gösrerin kardeşim???? bir irc odasında ki topic yada konuşmaları deil. Resmi açıklama olsun her kafadan bi ses çıkmasın....

iide adamın söyledikleri gerçekleşiyorsa adam müneccimmi ?[signature][hline]Nation :EL Morad
Sosyal ağlarda paylaş

olan olmuş, biten bitmiş. burda birbirinizi yiyerek elinize bişey geçmez...

ayrıca mod3m in dediklerini bende untouchable dan uzun zaman önce duymuştum..[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

Nick : Lively (Leader)
Clan : The_Others
Allies : Academy & The_Hunos
Server : Ares

ve tAnrI gIzI yArattI; eRKekLerDe gAdInI :pP (by CursetH)
Sosyal ağlarda paylaş

Aşağıda yazanlardan dolayı çok üzgünüm ama kendime hakim olamıyorum artık...
Benim Knight Online ile alakam yok. Ama bir MMO oyuncusuyum. Öyle forumları gezerken bu bölüme tıkladı mouseun sonra Türkleri banladılar bilmemne başlığını gördüm okuyayım dedim. Sonra yabancıların Türkler hakkında yazdıklarına ulaştım ve kafayı yedim.

Ya siz nasıl insanlarsınız? Sİz birkere insan mısınız aslında bunu sormak lazım. Gidin ultimanızda ezikliğinizi yapın ne halt yiyosanız yiyin nebulamıdır ne haltsa gidin orda küfrünüzü hilenizi,seviyesizliğinizi yapın.Cahilliğinizi ve beyinsizliğinizi sergileyin.
Ya MMO oynamak sizin neyinize be Allah'ın sipastikleri? Ah şu İnternet Kafeler bi kapansa.. Ah bi kapansa... Topunuz kökten gideceksiniz.
Yahu insan hiç düşünmez mi ben ne yapıyorum,ben ne oynuyorum,ben kimim,ben nasıl biriyim,faydalı bir birey olmak için neler yapmalıyım,toplumda uyulması gereken kurallar nelerdir,oyunlarda uyulması gereken kurallar nelerdir,diğer insanlara karşı davranışlar nasıl olmalıdır vesaire...
Adamlar resmen "bütün pislikleri Türkler yapıyo hepsini banlıyoruz" demiş. Ulan siz Türkmüsünüz ha? Nesiniz siz? Türklük sizin gibi olmaz. Türk olmak Barbar olmak değildir. Türk olmak medeniyetsiz ayılar olmak değildir. Bunları sokun o ufak beyinlerinize. Bu haltları yerken de bidaha Türküm demeyin,Türklüğünüzü de belli etmeyin. Keza sizler şuan Türk düşmanlarısınız.[signature][hline]Crosby,Stills,Nash & Young
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 01 Haziran 2005 19:50 tarihinde demiş ki:
Benim Knight Online ile alakam yok. Ama bir MMO oyuncusuyum. Öyle forumları gezerken bu bölüme tıkladı mouseun sonra Türkleri banladılar bilmemne başlığını gördüm okuyayım dedim. Sonra yabancıların Türkler hakkında yazdıklarına ulaştım ve kafayı yedim.

Ya siz nasıl insanlarsınız? Sİz birkere insan mısınız aslında bunu sormak lazım. Gidin ultimanızda ezikliğinizi yapın ne halt yiyosanız yiyin nebulamıdır ne haltsa gidin orda küfrünüzü hilenizi,seviyesizliğinizi yapın.Cahilliğinizi ve beyinsizliğinizi sergileyin.
Ya MMO oynamak sizin neyinize be Allah'ın sipastikleri? Ah şu İnternet Kafeler bi kapansa.. Ah bi kapansa... Topunuz kökten gideceksiniz.
Yahu insan hiç düşünmez mi ben ne yapıyorum,ben ne oynuyorum,ben kimim,ben nasıl biriyim,faydalı bir birey olmak için neler yapmalıyım,toplumda uyulması gereken kurallar nelerdir,oyunlarda uyulması gereken kurallar nelerdir,diğer insanlara karşı davranışlar nasıl olmalıdır vesaire...
Adamlar resmen "bütün pislikleri Türkler yapıyo hepsini banlıyoruz" demiş. Ulan siz Türkmüsünüz ha? Nesiniz siz? Türklük sizin gibi olmaz. Türk olmak Barbar olmak değildir. Türk olmak medeniyetsiz ayılar olmak değildir. Bunları sokun o ufak beyinlerinize. Bu haltları yerken de bidaha Türküm demeyin,Türklüğünüzü de belli etmeyin. Keza sizler şuan Türk düşmanlarısınız.

:tup:

İşte bir çoğumuzun anlatmaya çalıştığıda bu..

Ellerine sağlık Sensible. Yalnız sen sakın ko oynama. Bu bahsettiğimiz "ayı"ları canlı ve birebir görünce kafayı iyice yersin..[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikri de odur.

Nick : Lively (Leader)
Clan : The_Others
Allies : Academy & The_Hunos
Server : Ares

ve tAnrI gIzI yArattI; eRKekLerDe gAdInI :pP (by CursetH)
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Adamlar resmen "bütün pislikleri Türkler yapıyo hepsini banlıyoruz" demiş. Ulan siz Türkmüsünüz ha? Nesiniz siz? Türklük sizin gibi olmaz. Türk olmak Barbar olmak değildir. Türk olmak medeniyetsiz ayılar olmak değildir. Bunları sokun o ufak beyinlerinize. Bu haltları yerken de bidaha Türküm demeyin,Türklüğünüzü de belli etmeyin. Keza sizler şuan Türk düşmanlarısınız.

Yürü bea günlerdir yazmaya utandığım şeyi yazdın, kim tutar seni, helal olsun, ellerine sağlık.[signature][hline]Bir insanın nick'i neyse kendisi de odur.
[Bu mesaj üzerinde fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmeye teşebbüs edilmiştir.. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır. Arada bir gaz kaçırmaktadır. Ammawelakin taş gibin ayaktadır.]
Sosyal ağlarda paylaş

bunlar kimsenin söylemedigi yada söylemeye cesaret edemedigi şeyler degil. sizler bile söylediniz bunları. işin garip tarafı bu tür tasvip edilmeyen davranışları yapanların bile sürü psikolojisi baskısının altında kalarak o kesimi suçlamasıdır. örneklemek gerekirse kendimden bahsedeyim. zamanında kohack varken kullanıyordum , official foruma dupe taktigi yazıldıgı zamanda denemiştim. oyun içindeki her türlü pisligide biliyorum ama şu ana kadar kendimi küçük düşürücü birşey yapmadım (gerek kaba konuşmak gerek küfür etmek). şu anki sistemde insanların bol bol dupe yapmasını dogru bulmamakla beraber anormal oldugunuda düşünmüyorum. (bkz. usko yönetimi yazımın sonlarına dogru belirticem)

said:
BuRiAL_TR, 01 Haziran 2005 19:26 tarihinde demiş ki:
said:
KaKsi, 01 Haziran 2005 19:23 tarihinde demiş ki:
Mod3m denen adamı kale almak yersiz. bu resmi bi açıklama deil...

Bende aynı şeyi düşünüyodum modem kim diyodum ama türk ip lerine range block olduğunda irc quake nette sölemişti modem türk ip leri blocklandı diye ve akşama doğru yine modem söyledi patronum açıklama yaptı bu kazara oldu düzeltilcek diye ve düzeldi aynı gün demekki modem yetkili yada yetkililerle ilşkisi var...

kakşinin dedigi gibi mod3m denilen adamın martavallarını kaâle almanıza gerek yok kendisi ambiatetir tabii bu nedenden dolayı bazı yetkileri vardır. ama kaâle alınmaz çünkü yetkilerini çıkarları dogrultusunda kullanan 2 tane +8 mirage sworda (+8/80 ve +8 reduce)sahip bir şahıstır ayrıca yetkileri aracılıgıyla aldıgı magical chitin +8/13 dex armoruda vardır. bu nedenlede turkleri eleştirmesi öyle demesi böyle demesi pekte umurunuzda olmamalıdır çünkü atalarımızın dedigi üzere "balık baştan kokar". türk olmanın getirdigi superduper kavramı teorik olarak yalandır. tabii ki dupe yapmak kurallara aykırıdır fakat böyle bir sistemde gmlerin bile kendi karakterleriyle gayri meşru yollardan çıkar sagladıkları bu şansa dayalı oyunda birçok oyuncuya başka şans tanınmamaktadır. suçun asıl sorumlusu usko yönetimidir. oyundaki hataları düzeltmemesiyle, oyun kurallarına aykırı şeyler yapanları takip etmemesiyle/cezalandırmamasıyla ve her zaman kolay yoldan çözüm bulmayı misyon edinmesinmesiyle bunu hayli hayli göstermektedir.[signature][hline]Diez:
Kalgeldi
lvl 1x sin
Sosyal ağlarda paylaş

keşke açsalar bi türk serverıda kendi serverlarında adam kalmasa çogu kişide türk serverını ırkçılık/ayrımcılık olarak algılayıp(ki zaten öyle) oyunu bıraksa. umarım yaparlar sonrada kına yakarlar bi taraflarına ve sonuç olarakta ögrenirler bu oyunun türkler olmadan bir tadının kalmadıgını.[signature][hline]Diez:
Kalgeldi
lvl 1x sin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KaKsi, 01 Haziran 2005 19:56 tarihinde demiş ki:
said:

Yürü bea günlerdir yazmaya utandığım şeyi yazdın, kim tutar seni, helal olsun, ellerine sağlık.

bunu kafelerde oynayan 9 10 11 yasindaki küfürbaz cocuklara soylemek lazım soylesende anlamaz gerçi 1milyon 2 milyon kapıpta kafeye gelen cocuk Knight online oynayan abilerini görüyor bende oynuycam diyor aldırıyor bi acc sonra başlıyor bu işlere ks ms gidin bir kaç kafe gezin istanbulda elbet cıkacaktır[signature][hline][b]Nick: Volkann / / / Server: Xigenon / / / LvL :

6x Blade Master Warrior Clan : ßlack

Nick: WoLCaN__ / / / Server : Xigenon / / / LvL: 6x Kasar Hood / / / Clan :i LLusioN

Sosyal ağlarda paylaş

said:
rockncoke, 01 Haziran 2005 22:54 tarihinde demiş ki:
-> "The majority of the dupes come from a players named ISO/MoD/Caesar who were also turkish"

kenjuro kendileri baş ırkçılardır xig gm i sultans clanını banlayan adam tabiki önce yardım ettikten sonra bir gecede herkes 62 lvl adamlara uniq we edit itemler +8 yapma scrolları önce göze batmalarını sağladılar sonrada banlamak için neden gösterdiler.Tabiki casesar ne yaptı giderken serveri yedide gitti iyide yaptı duplediler onlarca +8 yapma scrollunu koydular merchantlara 30 milyondan herkes aldı herkes +8 yaptı server down! Sonuçta ne mi oldu kenjuro aklandı sultans clanca ban yedi ve tamamen komplo.Hatırlarsanız bir zamanlar burda kavaga olmştu sultan clanıyla ilgili off off[signature][hline]Nation :EL Morad
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HasMez, 01 Haziran 2005 23:22 tarihinde demiş ki:
dupe/hack vs. fln öyle çoluk çocuk işi degil ks ve küfür belki.

Hiçte öyle degil az once kafeye bir bakımda 14 yasindaki 2 cocuk dupe yapmaya çalişiyordu beramusta. Öbürüde Speed hack acmaya calısıyordu[signature][hline][b]Nick: Volkann / / / Server: Xigenon / / / LvL :

6x Blade Master Warrior Clan : ßlack

Nick: WoLCaN__ / / / Server : Xigenon / / / LvL: 6x Kasar Hood / / / Clan :i LLusioN

Sosyal ağlarda paylaş

tamamda onun kaynagını söylüyorum ben. 10-11 yaşındaki veletlerin kendi kendine bulması imkansız dupe u hacki. sorunun yaşla alakalı olmadıgının belirtisidir o olay. tabii ki veletler bokunu çıkartıyolar ögrendikten sonra limitleri yok o ayrı mevzu :)[signature][hline]Diez:
Kalgeldi
lvl 1x sin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fatihkaraca, 01 Haziran 2005 19:26 tarihinde demiş ki:
"If you don't understand why they're trying to move the turks away from the rest of our users then you obviously haven't looked at the banlist. Almost overy other name has _tr, or speaks turkish or had turkey in his address info. Almost all of the players who hack accounts are turkish. "

http://www.trgamer.com/haberler.asp?id=7700
knight online ile işim olmaz. ama şu linki görünce çok şaşırdım.
eğer durum fatihkaraca'nın yazdığı gibiyse, gerçekten acınası hale düşmüşüz :)

Sensible'a katılıyorum. Başka bir yerde belirttiğim gibi ne yazık ki oyun kültürümüz küfürden ve hileden öteye gidemedi bir türlü.
Koreliler kapışmayı seven oyuncular olarak tanınırken biz ise hacker, pardon lamer oyuncular olarak tanınıyoruz.
İnternet cafe kültüründen öteye gidemedik bir türlü. Hem singleplayer oyunda, hem multiplayer oyunda başlamadan önce "hangi taktikler var acaba" diye araştırmak yerine, "hangi hileler var acaba" diye araştırıyoruz. Hem singleplayer'da hem multiplayer'da hile kullanmaya alışmışız. Oyunu "oyun" olarak oynamıyor, ego tatmini olarak oynuyoruz. İnternet cafe'lerde "kim daha iyi oyun oynayabilir" değil, "kim daha iyi hile yapabilir"e dönüyor olay.

E sınavlarda bile kopya çekmeyi bu kadar doğal gören bir zihniyet varken şaşırmamak gerek aslında.

Bir çok online oyun oynadım. Özellikle Counter-Strike ve Ultima Online'da rastladım bu tip olaylara. Çünkü internet cafe'lerde çok rahat oynanabiliyor. Çünkü oraya giden "bebe", cafeye para ödediğinden, oyunda "kral" olmayı kendinde hak gibi görüyor. Oyunda zorlanmak istemiyor. "aimbot'u kapa" "pis speed'çi seni" gibi iddialar dolanıyor ortada. Hepsi bu yüzden işte.

Oyun kültürümüz gelişmedi. Aslında oyunda gördüğümüz Türklere bizim güzellikle anlatarak öğretmemiz lazım. Tabii yine de "sana ne" diyecekler. En iyisi bu tarz banlanma olaylarının olması ve oyun adminlerinin zorla öğretmeleri. Ha tabii yine de öğrenmezler çünkü artık bu tip şeyleri kendilerinde hak gibi görmeye başladılar. Umarım zamanla düzelir diyorum.

Neyse dinlediğiniz için teşekkürler.[signature][hline]Beş Hececiler
-Never trust a bartender with bad grammar.
-Doom to all who threaten The Homeworld
-For Auir! En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...